Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri
Korisničko ime
Lozinka

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 22:01   #981
crnka26
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
Pozdrav,imamo novu whirpool perilicu ali koji god program da uključimo suđe nikad ne bude u potpunosti suho..isprobali smo sve moguće..uvijek ostane mokro! Pomagajte!!
crnka26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:25   #982
mali grizzly
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2009.
Najgori mogući brand ste izabrali...

Naježio sam se kad sam dobio u e mailu optočnu pumpu Whirlpool suđerice, a koja nije ništa drugo nego malo veća ODVODNA pumpa koju drugi proizvođači stavljaju da radi tijekom onih par minuta ukupno dok izbacuju vodu u sifon. Eh, oni su podvostručili el. snagu toj principijelno odvodnoj pumpi i to radi satima u njihovoj suđerici prskajući vodu u mlaznice. Tako da sam ostao paf!

Bilo bi najbolje za vas da to iskoristite kao izliku i vratite suđericu u trgovinu!

Inače, suđerica mora ostavljati na opip suhu čašu - koja doduše nije idealno suha, nego bude koja kap oko oboda... Međutim, kad uhvatite u ruku metalno ili stakleno posuđe iz suđerice, ono je suhe površine.
Jedino plastika, zbog slabe toplinske vodljivosti, ostaje orošene površine i to je problem strojnog pranja....
Old 09.06.2011., 08:46   #983
klaunina
..zaljubljeni kLaUn..:)

klaunina Avatar

Registracija: Aug 2007.
Ljudi dragi, pomozite Na što obratiti pažnju kod kupnje ugradbene perilice posuđa?
Nemam pojma o perilicama (nemamo je kod kuće), budući da je ugradbena ne mogu pasti na dizajn , dajte neke info čime se voditi kod kupnje..
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 09:13   #984
mali grizzly
Registrirani korisnik

Kupite ugradbenu od Bosch/Siemens i riješili ste si sve dvojbe...

Oni su najveći (ista BSH tvornica, samo različiti brandovi Bosch i Siemens iz gledišta kupca) - samo u jednoj tvornici 3 milijuna komada godišnje.

Jedino što morate riješiti 45 ili 60 cm širine odnosno da li kupiti ugradbenu s vidljivom upravljačkom pločom ili tzv. posve integriranu, a što znači da su komande na gornjem rubu.

Nemojte trošiti preko 3000 - 3500 kn za suđericu jer dobijete sve što treba već u tom cjenovnom razredu, a luksuzniji modeli imaju često nebitne stvari koje se gadno doplate pa cijena ide i prema 7-8 tisuća.
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Old 09.06.2011., 10:18   #985
beto 15500
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2011.
perilica suđa quadro "DW-E6013st"

Perlilica mi neće izbacivati vodu, pokazuje grešku error 02. Sa zadnje strane perilice čuje se buka, kao da je problem sa motorom. Dali mi može netko reći u čemu je problem ?
beto 15500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 11:13   #986
mali grizzly
Registrirani korisnik

Vjerojatan kvar odvodne pumpe...

Nije nešto pretjerano skupo, cca 50 do 100 kn - no, ovisi koliko će zviz satnicu serviser...

Ako se čuje/čulo zvrčanje, klepetanje, cvilež i slični tonovi - to sve u kombinaciji ili pojedinačno znači da je otkazala odvodna pumpa!
Old 09.06.2011., 13:31   #987
pinkis
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2010.
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Iz zdjela, tanjura, šalica, lonaca i dr.

Zašto joj treba nešto dulji period? Vjerojatno je odvodna pumpa već pri kraju i nema više tako agilan start onda...

Prevedeno, odvodne pumpe su najviše lagani kvar suđerica. Koštaju 50 do 150 kn i nalaze se odmah kraj vaše lijeve papuče, kad stanete ispred suđerice. To mogu promijeniti i oni koji su majstorlucima vični, ne moraju biti serviseri.

Kupi se nova pumpa, odvinu 2 vijka koji drže ukrasnu lajsnu i skine se lajsna. Izvuče se prstima mineralna vuna koja služi tamo iza lajsne, za zvučnu izolaciju.
Onda se odvinu vijci koji su točno iznad gumenih nožica suđerice i suđerica je tada slobodna za podizanje na tzv. škare.
Tzv. škare su pozicija gdje je omogućeno popravljanje u podnici odnosno pričepi se nogom podnica i istodobno odiže rostfrei školjka i kad se odigne cca 10 cm onda se "nabode" samo malo ulijevo, da metalne noge sjednu u utor za servisnu poziciju (škare).

Pumpa je odmah lijevo, sprijeda i ima 3 žice gdje je jedino bitno da se spoji točno natrag uzemljenje (žuto-zelena). Odspoje se kleme, pumpa se obuhvati čvrsto rukom i mic-mic se izvuče van iz plastičnog bazena.

U ruci ostane kružna prstenasta brtva i pumpa, a kružnu brtvu vratite odmah natrag u cijev i sada pritiskom u suprotnom smjeru nabijajte novu pumpu, ali isto mic-mic. Kad "sjedne", spojite natrag kleme i odignete rostfrei školjku iz servisne pozicije te vratite natrag vijke, te prednju lajsnu i zvučnu izolaciju.
hvala na iscrpnim uputama! mislim da cu pricekati da ode do kraja pa tek onda proci cijeli taj proces... ali glavno da znam u cemu je kvaka!
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 13:30   #988
maketar
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2011.
Gorenje perilica tip ugradbena tip GSI 6520 stara oko 5 godina, ne izbacuje vodu (ostane sve dolje na dnu). Filter i sve dio rotora pumpe provjereno i očišćeno.
Sumnjam na pumpu. (ako ima koja druga solucija - pucajte) Koliko je to problematično promjeniti i ako može detaljinji opis.

unaprijed hvala !!!
maketar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 13:37   #989
mali grizzly
Registrirani korisnik

To nije Gorenje suđerica...

Odnosno na plotu pisalo SLADOLED - tako da ne znam o kojoj suđerici kojeg proizvođača se de facto radi jer Gorenje nikad nije proizvelo niti jednu...

O tome ovisi cijena popravka i dobavljivost!

Nije mi baš jasno što to znači da je čisto sve oko rotora pumpe, ta fraza...

Do rotora pumpe je jako dalek put i pola podnice treba prekopati!

U vašem opisu je vjerojatan kvar odvodne pumpe ili je nešto prignječilo odvodno crijevo/sifon zaštopan!

Stavite na neki kratak program i pogledajte hoće/neće izbaciti vodu.

Ako neće, imate gore detaljan opis kako se mijenja odvodna pumpa i sada ovisno da li je Fagor, Smeg ili BSH proizvodnja - gdje se nalazi u podnici i tako to...

Općenito, to je najviše lagan popravak suđerice jer to stvarno nije umijeće promijeniti!
Old 10.06.2011., 16:54   #990
maketar
Registrirani korisnik

E grizzly legedno, moramo na piće !!
Ovako piše GORENJE GSI 6520E
SE5 GNE3
Made in Germany

Skinia sam lajsnu, mineralnu vunu , one dvije vide sa strana , ali ne mogu dignuti perilicu na "škare" ide svega 1-2 cm neče više bez pretjerane sile..... strah me potezati jače da štogod ne pukne.?!

Očistio sam rebrasti cijev koja je odmah tu vidljiva , E sad kako izvaditi tu pumpu ???
maketar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 17:18   #991
maketar
Registrirani korisnik

Na dnu perilice na podnožju stoje nacrtane dvije strelice jedna dolje - jedna gore , između njih je crna plastična vida (vijak) . Čemu to služi ?
maketar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 17:46   #992
mali grizzly
Registrirani korisnik

To je Bosch/Siemens perilica (BSH)...

Kako ono glasi slogan Gorenje: Znamo što radimo!

I udare 5 (pet) godina garancije na Bosch/Siemens suđericu kojoj originalna tvornica (BSH) daje 12 mjeseci garancije. Što kažu: Aj ga ti razumi!

Pustimo po strani podvaljotke iz Velenja i konstatirajmo da ste kupili pravu stvar, a jedino etiketa ne ulijeva baš povjerenje.

Dakle, nadam se da ste izvadili utikač!

Papučom čvrsto zagazite u podnicu i onda jako, cca kao do hoćete podignuti 20 kg uvis, hvatom za rostfrei školjku "iščašite" suđericu u servisnu poziciju (škare).

Prije toga provjerite - iznad gumenih nogica su sa svake strane 1, rijetko 2, vijka na svakoj strani koji priječe podizanje na tzv. škare odnosno kad se sve popravi i vrati se iz škara, opet se pričvrste ta 2 ili 4 vijka.

Nema straha, nećete štetu napraviti! Svaka Bosch/Siemens ide bez problema na škare i jedino se uvjerite da je kasnije doista na škarama, odnosno da ste metalne nogice stavili u odgovarajući utor, jer bi inače mogla suđerica odsjeći prste ili prignječiti ruku dok radite. Znači, oslobodite vijke, jakim hvatom dignite u škare i onda dok je u zraku malo cim-ulijevo pa opet lagano spustite na dolje dok nije u škare poziciji.
Old 10.06.2011., 17:55   #993
mali grizzly
Registrirani korisnik

To je za nivelaciju stražnjih nogica suđerice...

Prilično nebitna stvar jer uglavnom suđerice nisu pretjerano osjetljive na vodoravnost pozicije, kao što je slučaj s zaletavanjem centrifuge kod perilica.

Znači, odvijačem privinite/odvinete i kako zatežete tako se mijenja pozicija stražnjeg para nogica da se mogu dovesti u vodoravnu poziciju.

To nas ne zanima!
Old 10.06.2011., 20:08   #994
maketar
Registrirani korisnik

Savjet zlata vrijedi.
Uz malo muke uspio sam izvaditi pumpu za otpadnu vodu.
zavrtio sam za 90 stupnjeva uljevo i bez problema je izašla .
Pumpa se satoji od dva dijela (rotora koji je zaliven u plastiku ) i jezgre sa namotajima. COD 5600053811 . Art MA443691E .
Sutra idem u potragu za novim dijelom.

Grizzyl svaka čast !!!!
Jedno veliko HVALA !!!!!
Čujemo se.
maketar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:09   #995
maketar
Registrirani korisnik

Savjet zlata vrijedi.
Uz malo muke uspio sam izvaditi pumpu za otpadnu vodu.
zavrtio sam za 90 stupnjeva uljevo i bez problema je izašla .
Pumpa se satoji od dva dijela (rotora koji je zaliven u plastiku ) i jezgre sa namotajima. COD 5600053811 . Art MA443691E .
Sutra idem u potragu za novim dijelom.

Grizzyl svaka čast !!!!
Jedno veliko HVALA !!!!!
Čujemo se.

maketar
http://free-st.htnet.hr/Marinko-Zupanovic/index.html
maketar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:32   #996
mali grizzly
Registrirani korisnik

Andabaka servis je prva adresa za Bosch dijelove...

Barem meni to prva adresa u Splitu za dijelove, nekad bila.

Dakle, to je odvodna pumpa koja nije nešto bitna kao el. snaga nego zbog dimenzije ulazne cijevi (ona oko koje ide prstenasta brtva). Ide i talijanska ili kineska, ne obazirite se na eventualnu razliku u W (npr. 35, 45 W) nego gledajte samo kalibar ulazne cijevi.

Ako bi se razlikovala po fizičkim dimenzijama, onako znatnije - pazite samo na eventualnu razliku u visini zbog spuštanja rostfrei školjke.

Ako ima razliku u ostalim smjerovima, što se tiče dimenzije, onda možete izbjeći i klasično (tvornički predviđeno) učvršćenje tako da našpricate u podnicu cca 3x3 cm veliku hrpicu silikonskog kita, onog za fugiranje u kupaonicama (2o kn kartuša). Onda, jer pumpu bitno učvrsti ulazak u plastični bazen s prednjom cijevi, samo spustite i pričekate preko noći da stisne silikon.

Kasnije to eventualno bez problema ide jer se malo nožem "podbode" i kit se prereže.

Ne sjećam se točno, Bosch/Siemens dijelova svih suđerica, ali mislim da je fi ulaza negdje 25 mm ili tako nešto... Cijena bi trebala biti 50 do 150 kn!

Ako je stariji tip, onda ova 58570:

http://www.batis.hr/perilice.php?id=4&vrsta=22&id2=7

Komplikacija može biti i klapna (vidljiva na ovoj pumpi) koja priječi povrat vode natrag kad radi ona druga (optočna) pumpa. Starije imaju poseban nastavak na vijak (vidi se jasno na slici), a novije imaju to riješeno unutar pumpe, već integrirano.
Old 10.06.2011., 23:03   #997
vikypavic22
Registrirani korisnik

molim pomoć
imam perilicu suđa gorenje staru4 godine,uključim je uzme malo vode i kada treba da krene oni raspršivači ne rade ona samo zuji i tako odrađuje program i onda opet izbaci vodu,zatim je opet uzme ali se ne čuje jak mlaz kada voda ulazi nego lagano kao na početku i onda prekine uzimanje vode čuje se klik i opet zuji,ako mi možete sugerirati šta bi to bilo bila bih zahvalna.
vikypavic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:24   #998
mali grizzly
Registrirani korisnik

Otvorite naglo perilicu i mora se čuti "hropac" iz mlaznica...

Dolje na podu mora biti jezerce vode, vodostaja negdje 1-2 cm ispod donjeg ruba vrata.

Ako nema jezerca, onda nešto nije u redu u labirintu odnosno glavna pumpa ne dobiva vodu u turbinu pa ne može onda ni potiskivati je gore prema mlaznicama.

Ako postoji jezerce, ali nema hropca iz mlaznica i ne kapa voda iz njih - onda je vjerojatno kvar glavne pumpe (npr. blokiran prednji ležaj motora zbog procurjelog semeringa iza turbine). Gadan kvar - i za popraviti i dosta košta!
Old 10.06.2011., 23:33   #999
vikypavic22
Registrirani korisnik

Hvala puno na odgovoru! vode ima unutra 1-2 centimetra jedan dan je odradila čitav program s uzimanjem vode ali nije prala nego je samo pnekad paru ispuštala,nakon toga ja sam ponovo uključila i ona je normalno odradila, a danas opet neće imam osjećaj kao da je dovod vode u pitanju jer kada uzima vodu to nije onako jak mlaz da se čuje nego jako tiho i kad treba krenuti pranje ona samo zuji .
vikypavic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:50   #1000
mali grizzly
Registrirani korisnik

Sorry, ali totalno konfuzno mi je ovo gore što ste napisali...

Baš se ne snalazim najbolje u tom tekstu!

Krenimo školski, odnosno programator na početnu poziciju normal program 65 C

Uključite Start!

Perilica prvo izbacuje vodu cca 50 sekundi (odvodna pumpa)

Zatim trenutak tišine i uključuje elektroventil pa uzima vodu iz slavine.

Počekajte minutu-dvije i sada bi trebao startati glavni motor s "bubnjanjem" mlaznica po limenoj školjci perilice.

Ako nema tog zvuka, otvorite vrata od perilice:

Da li ima vode na podu par cm?

Da li se čuo karakterističan hropac iz mlaznica i da li s njih još kapa voda?

Ako nema vode, zaplet je u labirintu i tamo treba čistiti od kamenca...

Ako ima vode, a samo zuji i nema "bubnjanja" mlazevima po školjci - zastoj glavne pumpe u pitanju...
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja