Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2011., 00:12   #21
hebem ti zubice koji nikako da probiju.
i kaj je najbolje nemam pojma koji trebaju izbiti jer je dolje sve bijelo i komplet sve oteceno
i zbog svega toga cijeli dan nije spavala nego samo vristala,cupala,grebala,grizla.
i tek sad je zacorila nakon kaj sam joj namazala s gelom,gurnula pola cepeka i vozila po stanu u kolicima.
i ko krepana kokos sam
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 08:28   #22
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Ja kupujem maslac kojeg ako je krema mlijeko/puding i zutanjci ili sl. izrezem na listice i onda iz šerpe direktno u posudu s tim cekam da se otopi i izradim sa mikserom..na vrh smijese prekrijem sa prozirnom folijom uz samo rubove(to ti je da se ne ulovi korica) i pustim da se ohladi..
Taj margarin za kreme je koma...
tnx curke, snasla sam se. na kraju je ispalo skroz fino. ma ovo se miksaju jaja u seceru pa se doda mlijeko i gustin pa se to kuha mijesajuci (ne tuce se na pari, nego na kraju ispadne puding, mogla sam i puding kupit da sam znala, manje bi se jaja osjetila), pa se to ohladi i umiksa u izradjeni maslac za kreme. koji je gnjusan (20 deka biljne masti, ko sto rekoh), ali na kraju sve skupa ispade mnogo bolje od komponenti. to se namaze na beze koru (koju smo jelte prije napravili) i posuje borovnicama. na kraju se zalije preljevom za torte. izgleda super, samo se nadam da mi se beze nije razmocio od preljeva, jer je isti bio vruc a borovnice se nisu jos posve odledile (iako su se odledjivale sat i pol) i sad se torta malo popisala po frizideru. obzirom da nemam posluzavnik (jer jelte ne pecem kolaCE ONO NIKAD, zadnju tortu sam ispekla za svoj 16. rodjendan) a zvono mi ne stane u fridz, ostavila sam ju u kalupu i pokrila dnom od zvona. bojim se da sam fulala u koracima jer je na dnu onaj papir za pecenje koji je tu tekucinu sigurno zadrzao unutra i cisto se bojim sto ce bit kad ga skinem.

Quote:
MaliMaleni kaže: Pogledaj post
Mikserom. Barem ja tako sa kremama koje se tuku na pari.
omg pa ti si savrseni muz, i kolace peces!!! (sad sam se JA udeprimirala...)
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 10:32   #23
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
čitam tamu temu-zvati svkervu mamom.i nije mi jasno persiranje svekrve koju poznamo već neko vrijeme.ne znam jel me to žuivcira,valjda ne,al iznenadilo me da toliko žena to čini...ja se svojoj obraćam imenom i ne persiram joj što po meni ne znači nedostatak poštovanja,naprotiv znači da smo se zbližile,i da nam je ugodno u društvu one druge.
svoju svekrvu persiram otpočetka, živimo blizu, znamo se godinama.. Nikad se nije izjasnila da joj se obraćam sa 'ti'.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:29   #24
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
jbg meni upravo to što je muževa mama ne da da joj govorim "vi".mislim govorila sam joj prvih nekoliko susreta,ne sjećam se sad koliko dugo,al nekako da sam na njenom mjestu i da joj i nakon dvije god govorim vi,mislim da bi se uvrijedila.jer ipak sam sad dio njihove obitlji i oni moje.vidimo s ejednom tjedno i baš smo si ok,al i da nismo uvjerena sam da bi joj govorila ti.
Vidiš, ja sam rođena u kraju (10 km od Zagreba) gdje je oslovljavanje starijega sa ti (tako i svekrve) krajnji bezobrazluk. Osim one najbliže rodbine....

A udala sam se u kraj gdje si svi govore 'ti' i gdje je svima čudno što ja svekrvi govorim 'vi'.

Što god oni svi mislili, nikada joj neću reći 'ti'.

Kužiš, ovisi otkud dolaziš i kakav ti je odgoj (za mene je to odgoj), ne kažem da su ovi drugi neodgojeni Al da je meni grozno čuti kad netko starijem kaže 'ti', grozno mi je! Al sam se navikla da su oni takvi

Ustvari, mislim da se sa 'vi' obraća starijim osobama prema bontonu....samo ne znam gdje je ta granica između 'vi' i 'ti'.

edit: moram još samo prokomentirati da 'ovi ovdje' isto tako i konobarima u kafiću ili restoranu govore 'ti', što je po meni totalna nekultura. Jednostavno se tako 'slobodnije' razgovaraju
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 16:27   #25
Danas ujutro ja lijepo malca u kolica pa put pod noge do grada po kruh,sa kolicima naravno....

treba nam sat vremena da dodemo pjeske...ono tipicni seoski put na kojem se bez brige mimoilaze dva kamiona...

samo dosta su zavoji i normalno bankine nisu ni utvrdene kako treba ni pokosene...
ja hodam malcice od ruba asvalta da mi kolica ne uhvate bankinu da dijete ne prevrnem

i naleti neki ludak,sjedne na trubu i trbi ko mutavko da ne vidi da vozim bebu hebem mu sve po spisku od gore do dole...i naravno rasplace mi djete idiot jedan
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 19:22   #26
nervira me što je muž otišao van sa malom još u 5, i rekao se vratiti do 7.

još uvijek ih nema, a on mi se ne javlja na mob.

sad sam, naravno u panici da im se nije nešto dogodilo

jbmti, za čega imaš mobitel, javi se na njega!!!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 21:51   #27
Bile smo ja i mala danas u jednom šoping centru, i sretnem sestričnu koju nisam vidjela pun klinac vremena, i koja ima curicu stariju 3 mjeseca od moje R, i njeno prvo pitanje je bilo: A gdje su ti kišobran kolica?
Ono, wtf, pa nemam ih. Šta fali ovima koje imam
Imam PP kolica koja nisu jako teška, stanu mi fino u bunker, i još uvijek nemam potrebu (a trenutno ni novaca) za drugim kolicima
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 22:12   #28
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Bile smo ja i mala danas u jednom šoping centru, i sretnem sestričnu koju nisam vidjela pun klinac vremena, i koja ima curicu stariju 3 mjeseca od moje R, i njeno prvo pitanje je bilo: A gdje su ti kišobran kolica?
Ono, wtf, pa nemam ih. Šta fali ovima koje imam
Imam PP kolica koja nisu jako teška, stanu mi fino u bunker, i još uvijek nemam potrebu (a trenutno ni novaca) za drugim kolicima
pp je zakon
Kupila prije par ljeta kišobran kolica, sranje živo.
Nešto laganija od perega, a užasna za voziti.. Katastrofa.
Stavila ih u šupu i nastavila s peregom
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 22:33   #29
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Bile smo ja i mala danas u jednom šoping centru, i sretnem sestričnu koju nisam vidjela pun klinac vremena, i koja ima curicu stariju 3 mjeseca od moje R, i njeno prvo pitanje je bilo: A gdje su ti kišobran kolica?
Ono, wtf, pa nemam ih. Šta fali ovima koje imam
Imam PP kolica koja nisu jako teška, stanu mi fino u bunker, i još uvijek nemam potrebu (a trenutno ni novaca) za drugim kolicima
ja imam Jane Solo Matrix, ona su kisobran otpocetka
al da, ni ja ne shvacam opsesiju kisobranom, ajd kuzim ove sta tegle bebu i kolica na 3. kat, ali sta ce mi to kad ostavljam kolica dole u haustoru?
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!

Zadnje uređivanje Tashi : 13.02.2012. at 09:33.
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 22:40   #30
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post

ja imam Jane Solo Matrix, ona su kisobran otpocetka
al da, ni ja ne shvacam opsesiju kisobranom, ajd kuzim ove sta tegle bebu i kolica na 3. kat, ali sta ce mi to kad ostavljam kolica dole u haustoru?
Pa i PP su kišobran od početka.
Ja ih nekad nosi kući, mi smo na prvom katu, nekad ih ostavim sklopljene u portunu, a nekad ih pustim u bunkeru. I nisu mi preteška, uostalom, sada kolica i mala imaju otprilike isto kila kao što su imala kolica, košara i mala u košari kad je bila skroz mala. Ako sam ih onda nosila mogu i sada. Imam tehniku da ih naslonim na kuk i nije ih uopće teško nositi gore dolje.
A sad imamo i trickl, pa nekad i njega furamo za šetnju. I tako ću sad počet raditi, pa mi ni ne treba još veći vozni park.

Mene nejaviše naživciralo, ono tipa: dobar dan, gdje su ti kišobran kolica?
Ni pet ni šest.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 22:55   #31
malo je off, ali buduci da sam ja ipak neprikosnovena kraljica na ovoj temi te da me uzasno nerviraju rasprave o dojenju koje se na svakoj bozjoj temi bez greske uredno zahuktaju prije ili kasnije, evo nesto u cemu ce satisfakciju naci i zagovaratelji dojenja, i protivnici adaptiranog, i mame koje iz nekog (nebitno kojeg) razloga ne doje.
jednostavno sam morala podijeliti ovo s vama, kao moj obol u neprekidnoj borbi za dojenje/s dojenjem/sa svetim majkama.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 22:59   #32
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Mene nejaviše naživciralo, ono tipa: dobar dan, gdje su ti kišobran kolica?
Ni pet ni šest.
to i mene svi pitaju
i isto me živcira...
mi imamo Abc design 3tec (trokolica)
i svi se išćuđavaju zašto ih još uvijek vozim...
mala ima tek 8 mj...
na početku sam im pokušavala objasnit
da se ona baš ne voli pretjerano voziti
i da mi se ne da baciti još 1500 kn na još jedna kolica...
ali sam skužila da ne kuže,
pa više ni ne objašnjavam,
kažem - "Ova su nam super!"
i tu je priči kraj.
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 23:04   #33
Quote:
Lena0609 kaže: Pogledaj post
to i mene svi pitaju
i isto me živcira...
mi imamo Abc design 3tec (trokolica)
i svi se išćuđavaju zašto ih još uvijek vozim...
mala ima tek 8 mj...
na početku sam im pokušavala objasnit
da se ona baš ne voli pretjerano voziti
i da mi se ne da baciti još 1500 kn na još jedna kolica...
ali sam skužila da ne kuže,
pa više ni ne objašnjavam,
kažem - "Ova su nam super!"
i tu je priči kraj.
Pa i ja sam joj odgovorila da nemam druga i da su mi ova super. Bez veze.

A danas mi je od jutra usran dan, jer sam morala otkazati odlazak na dječji rođendan u prirodu, da bi išla na krizmu mm-ovom bratiću bez mm-a, jer on radi cijeli dan. baš mi ta svojita ide na živce
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 23:08   #34
Quote:
Lena0609 kaže: Pogledaj post
to i mene svi pitaju
i isto me živcira...
mi imamo Abc design 3tec (trokolica)
i svi se išćuđavaju zašto ih još uvijek vozim...
mala ima tek 8 mj...
na početku sam im pokušavala objasnit
da se ona baš ne voli pretjerano voziti
i da mi se ne da baciti još 1500 kn na još jedna kolica...
ali sam skužila da ne kuže,
pa više ni ne objašnjavam,
kažem - "Ova su nam super!"
i tu je priči kraj.
mene isto...kad vide da sa 3.kata teglim kolica i malog,pa zasto ona kisobran si ne uzmes sta ce ti ova glomazna..ma mislim si ko te sta pita ja ih teglim ne ti...nemam namjeru kupit kisobran jel sam ova malo previse platila da ih sad nebi koristila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 23:08   #35
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Pa i ja sam joj odgovorila da nemam druga i da su mi ova super. Bez veze.

A danas mi je od jutra usran dan, jer sam morala otkazati odlazak na dječji rođendan u prirodu, da bi išla na krizmu mm-ovom bratiću bez mm-a, jer on radi cijeli dan. baš mi ta svojita ide na živce
hahaha tell me about it...

i još me žale kad ju nosim u mei tai-u
kao, a jadna, lakše bi ti bilo da imaš kišobran kolica...
ono odfakajte s tim...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 23:11   #36
zivciram samu sebe jer stalno opominjem mm-a da buci navecer kad mala spava i onda ko za peh meni sve zivo pada.

i naravno,pita me mm: kaj bi mi sad sve zbrojila da se to meni dogodilo?
__________________
04.12.2010. Zvrk 1
01.01.2014. Zvrk 2
Ines Zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 23:12   #37
Quote:
Lena0609 kaže: Pogledaj post
hahaha tell me about it...

i još me žale kad ju nosim u mei tai-u
kao, a jadna, lakše bi ti bilo da imaš kišobran kolica...
ono odfakajte s tim...
A šogor se na krizmi pojavio u košulji od mog brata
Brat posudio mm-u za krštenje od male, ja dala sveki koja radi u kemijskoj čistionici i zaboravila na nju. I kad sam ga vidjela nisam mogla odoljeti a da ga ne pitam jel to košulja od mog brata, pa se nešto tamo izmotavao.
Pa kad je došla sveki sam i nju pitala čija je to košulja, pa mi je ona rekla da je bila kod njih u ormaru ono mislim ne znam uopće šta da kažem.

Srećom dobila sam grčeve u crijevima, pa sam brzo išla doma
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 23:36   #38
živcira me što ljudi u stambenim zgradama drže smeće i tonu pizdarija pred vratima.
em smrdi em je ružno.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 23:48   #39
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
živcira me što ljudi u stambenim zgradama drže smeće i tonu pizdarija pred vratima.
em smrdi em je ružno.
mi drzimo cipele. jednostavno nemamo ormaric i momentalno nemamo love da si to priustimo (posto smo jelte opremali cijeli stan u zadnjih godinu dana), a necemo da nam mala lize cipele, pa ih drzimo pred vratima. jer se u stan ulazi prakticki odmah u boravak. ali smo na vrhu stepenista pa to nikog ne smeta osim moju sveki koja se svaki put zgraza
ma necu kupit ormaric 10 godina, samo da nju nerviram
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 23:57   #40
danas u Konzuma, MM je držao maloga dok sam ja čekala u redu za uzeti kruh... pogledam malog i skužim da mu malo po usni curi slina (zubići će uskoro ), kaže MM-u i on mu obriše prstom. To je skužila neka baba (doslovno 80+ god.) i očitala mu bukvicu da uzme maramicu jer su ruke šporke...


mora da je svojima sve sterilizirala!
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.