Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2011., 22:49   #21
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
prvi put čujem
zašto kravi srce ne ncikne onda, ili največe srve u kompnenog sisavca - žirafe?
nezasičene masne kiseline su neophodne, ove druge nisu bitne

problem je samo jedan: B12
ali sirova prehrana nije isključivo veganska, pod tom definicijom spadaju i sirove školjke, ribe, meso (npr. tartarski biftek)
ili jaja

ja sam od čitave sirove priče usvojila zelene kašaste sokove (stvarno podižu energiju na duže staze) , nastojim jesti brdo salate ...

probala sam par recepata i nije mi jestivo
pronašla sam na netu neke druge, ali je sve prekromplicirano, a da ne spominjem sastojke koje mi je nemoguće nabaviti , i ne volim kupovati povrče ili voće koje nije u sezoni
krave mogu zivjeti samo od trave, mi ne. malo smo ipak razliciti

sirova prehrana je u biti veganska samo jos korak dalje...
__________________
Quod me alit me extinguit.
Ailuros is offline  
Old 16.04.2011., 18:42   #22
nije po definiciji

stvar je samo u tome da su je vegani prvi počeli prakticirati, a i večina suvremenih ljudi ne vole zagristi krvavi sirovi but
McGrubi is offline  
Old 17.04.2011., 00:30   #23
Sirova prehrana moze biti veoma opasna za zdravlje ako propustimo neke detalje u prehrani... Mnogi tzv. autoriteti tog modela prehrane su i sami konzumirali barem kozje mlijeko, npr Walker. Stoga treba razluciti ono sto se marketinski nudi kao ideal prehrane i ono sto je realno moguce. Mnogi se ljudi razbole nakon vise godina takve prehrane, neki i ranije ovisno o genetskom potencijalu.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 17.04.2011. at 00:35.
ashwinikumaras is offline  
Old 17.04.2011., 17:10   #24
i klasična prehrana može biti opasna po zdravlje
neki umru od otkazivanja srca u 40-toj

ono što je opasno jest fundamentalizam , kad prehrana postane religija, kada sumnja postane tabu
McGrubi is offline  
Old 30.04.2011., 03:34   #25
Ljubitelji sirove hrane, zavidim vam na tatarskom bifteku spravljanom po onom pravom starom receptu. Skupo je to u finim hotelima i boljim restoranima. Živite kao kraljevi.

Nego, imam jedno pitanje: kako se borite sa goitrogenima iz sirovih kupusnjača i cvjetače, fitohemaglutininom iz svježeg graha, hidrazinima iz sirovih gljiva, hidrocijanida iz sirovih mahunarki, solaninom iz sirovih melancana ?

Imate li neki trik kako eliminirati ove toksine iz sirove hrane, a da nije termička obrada ? Ili vam nije dosta npr, goitrogena u jabukama, kruškama, kikirikiju i jagodama kao i drugih otrova iz zraka i vode, pa se trudite nadodati još iz sirovih kupusnjača, mahunarki, patlidžana, gljiva... ?
Morf is offline  
Old 30.04.2011., 08:04   #26
Quote:
Morf kaže: Pogledaj post
Nego, imam jedno pitanje: kako se borite sa goitrogenima iz sirovih kupusnjača i cvjetače, fitohemaglutininom iz svježeg graha, hidrazinima iz sirovih gljiva, hidrocijanida iz sirovih mahunarki, solaninom iz sirovih melancana ?
Evo ja sam ljubitelj sirove hrane Postoji povrće koje se naravno ne jede sirovo već se treba skuhati, kao npr. grah, cikla,... U OVOM videu Vadim Zeland na vrlo jednostavan način govori o važnosti kakvu vodu pijemo, te o enzimima (žive tvari) koji se nalaze u sirovoj hrani. Živi organizam hrani se samo sa živim tvarima, a sva ostala hrana (skuhana mrkva npr.) je mrtva hrana koja je otrov za organizam. Dakle, ukoliko čovjek za ručak pojede "hrpu" hrane, meso, razno kuhano povrće kao prilog i malo zelene salate, jedino je ta salata ono s čim se organizam hrani, sve ostalo ga truje. Ovdje možete naći dovoljno informacija za početak. Čak i ako je netko skeptičan po tom pitanju, predlažem da se ako ništa barem malo zainteresira i proširi svoje vidike, informacija ne košta ništa a ponekad promijeni čitav život.
Marec is offline  
Old 30.04.2011., 09:17   #27
Quote:
Morf kaže: Pogledaj post
Nego, imam jedno pitanje: kako se borite sa goitrogenima iz sirovih kupusnjača i cvjetače, fitohemaglutininom iz svježeg graha, hidrazinima iz sirovih gljiva, hidrocijanida iz sirovih mahunarki, solaninom iz sirovih melancana ?
Kod ove prehrane dosta je važno rotirati namirnice. Mahunarke se jedu u formi klice. Voće je baza prehrane.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Old 01.05.2011., 00:05   #28
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Evo ja sam ljubitelj sirove hrane Postoji povrće koje se naravno ne jede sirovo već se treba skuhati, kao npr. grah, cikla,... U OVOM videu Vadim Zeland na vrlo jednostavan način govori o važnosti kakvu vodu pijemo, te o enzimima (žive tvari) koji se nalaze u sirovoj hrani. Živi organizam hrani se samo sa živim tvarima, a sva ostala hrana (skuhana mrkva npr.) je mrtva hrana koja je otrov za organizam. Dakle, ukoliko čovjek za ručak pojede "hrpu" hrane, meso, razno kuhano povrće kao prilog i malo zelene salate, jedino je ta salata ono s čim se organizam hrani, sve ostalo ga truje. Ovdje možete naći dovoljno informacija za početak. Čak i ako je netko skeptičan po tom pitanju, predlažem da se ako ništa barem malo zainteresira i proširi svoje vidike, informacija ne košta ništa a ponekad promijeni čitav život.
Dakle - ne jedeš isključivo samo sirovo?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 03.05.2011., 12:14   #29
neznam za meso al sirova riba je zakon. nisu japanci ludi
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 26.06.2011., 10:00   #30
Quote:
GM1 kaže: Pogledaj post
Ovo izgleda moćno. Odakle je ovo? Pročitao sa, 5-6 knjiga o sirovoj ishrani ali nisam naišao na ovo.
Ovo i stvarno jest moćno, to je sažeo jedan od sljedbenika prirodne prehrane, Nikolaj Kurdjumov. Taj podatak stoji u knjizi Transurfing 6 Vadima Zelanda.
Marec is offline  
Old 26.06.2011., 13:04   #31
cini mi se da je svaki ekstrem, odnosno promovirnanje bilo kojeg pristupa prehrani kao neceg unoverzano ultrazdravog i sveljecivog nerealno. Svakako sirova prehrana ima prednosti, al opet ima i kuhana. Uostalom korelacija ili jedan od uzroka, ali covjek se naglo poceo razvijati izmedju ostalog i kada je poceo tretirati hranu (mislim cak da sam negdje naletio na teoriju o uzrocnoj vezi, no nisam siguran).

Zatim ljudi imaju razlicitu probavu, nesto moze jednome bit zdravo, a drugoga opteretit.

Mislim da vsaki pojedinac mora naci nekakav vlastiti balansirani pristup koristeci i dostupne informacije i vlastito iskustvo i savjete... ne vjerujem da sljedjenje nekakvih definiranih univerzalnih programa treba biti promovirano kao kakav univerzalni savrseni model..
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 02.07.2011., 16:24   #32
@ muzikalno prase
nesto sam citala, nesto vidila na netu i onda probala... sve sto ja mogu reci o sirovoj hrani je sljedece ( uzmi u obzir da sam zadnjih 20 godina na vegetarijanskoj prehrani ) , sirova hrana nosi drugaciju energiju koja se ne moze mjeriti sa vegetarijanstvom, a sta reci za mesnu prehranu u tom slucaju ?!
nakon cc dva tjedna gore dolje raposlozenja, glavobolja, i svih zdravstvenih smetnji koje inace imam, sve je prestalo, dakle moze se proci kroz taj period ne znam cega ciscenja valjda @.O
nakon toga sluijedi nesto sta bih ti svakako preporucila da probas, jedna nemjerljiva lakoca postojanja,unutrasnji mir, znatno povecana tjelesna snaga,krvna slika se dovodi u stanje normale ( sve vriijdnosti tamo gdje trebaju biti )... mogu reci samo sve naj naj bolje o toj prehrani , e da i svi extra kilogrami se tope kao sladoled na suncu bez da osjecas glad i da se patis
a otrovne tvari kojih ima u hrani ( netko je spomenuo ) .. ne znam kako to stvarno funkcionira u organizmu i da budem iskrena ni ne zamaram se oko toga i nisam od onih koji se hrane po ducanima zdrave hrane , znaci ono obicno sa placa kod bakice, bitno samo da je nase ne uvozno povrce voce, i da ne zanovijetas za jagodama u sred zime
a oni koji te strase sa brojevima i slovima u raznim kombinacijama kao na primjer b12 i slicno... sirova hrana donosi zivot sa sobom i to je jedina hranjiva haha hrana za nas organizam .
evo pogledaj par klipica koji su mene inspirirali ako te zanima i sretno

http://www.youtube.com/watch?v=4eDAJ...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=hoh1A...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=YSUw9SaPLmA

http://www.youtube.com/watch?v=fGpf3...el_video_title

jos par slikica sa zadnjeg rodendana i sirovih kolaca koje sam radila

http://img220.imageshack.us/img220/2659/img1929et.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/9687/img1994oe.jpg

http://img148.imageshack.us/img148/1255/img2408b.jpg

Zadnje uređivanje Bat Kol : 02.07.2011. at 16:54.
Bad reputation is offline  
Received Infraction
Old 23.07.2011., 09:40   #33
bijah 5 godina vegetarijanac
a nedavno
bijah punih 15 dana samo na sirovoj hrani i nikad u životu se nisam bolje osjećao...sad sam opet u kolotečini...
antik is offline  
Old 23.07.2011., 09:55   #34
Čudi me da nitko ne spominje ovdje nametnike koji se nalaze u sirovoj hrani kao da svi živite u fakin garden od eden, a ne na planetu Zemlji. Zna se da se od neke nedovoljno skuhane hrane gdje razni nametnici, pogotovo u mesu nalaze, može gadno razboljeti, pa i umrijeti. Nema čovjek u sebi baš te kiseline kao i hijene i lešinari da se sve to ubije u utrobi.
Mislim da niti ostatak hrane nije tu baš siguran.
Osim ako svi ovdje govorite samo o sirovom povrću, no svejedno, mislim da to baš i nije nešto što bih volio probati.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Old 23.07.2011., 10:57   #35
pa naravno da pričamo samo o sirovom voću i povrću
antik is offline  
Old 23.07.2011., 11:00   #36

Moze li receptic za ove sirove kolacice?
Bunny is offline  
Old 23.07.2011., 11:09   #37
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Osim ako svi ovdje govorite samo o sirovom povrću, no svejedno, mislim da to baš i nije nešto što bih volio probati.

Nakon odricanja od čobanca, prženih krompirića, sarme, raznih gulaša, minestrone i sličnih juha jer tamo se povrće kuha, zamisli sad borbu u ustima sa nekuhanom rižom ili grahom http://img189.imageshack.us/img189/2552/w00ty.gif
Zanima me kako spremaju juhe, ili na primjer blitvu na dalmatinski. Octom poškropljen sirov krompir i sirova blitva sa češnjakom pored sirove ribe (Japanci) ? Ne, nije to dobro probati.
Morf is offline  
Old 23.07.2011., 11:27   #38
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
pa naravno da pričamo samo o sirovom voću i povrću
Voće inače ni ja ne kuham.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Old 23.07.2011., 13:27   #39
niti kad radiš kompot od jabuka?
antik is offline  
Old 23.07.2011., 13:37   #40
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
niti kad radiš kompot od jabuka?
ne radim kompot
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.