Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2011., 07:17   #1
HDZ - opća tema

Čudi me, što nitko nije otvorio temu o najvećoj stranci u Hrvata (zanemarimo stranku neglasača).

Zašto HDZ zaslužuje novi mandat?

Može li se na borbi protiv korupcije i ulasku u EU dobiti izbore?

Tko zna više razloga za reizbor vladajuće stranke?

Koje ljude cijenite u toj stranci, a koje bi se HDZ trebao riješiti?

Treba li se HDZ programatski približiti nacionalističkoj desnici ili se treba profilirati u stranku liberalnog konzervativizma?
Je li Hrvatskoj potreban jedan HDZ? Što je za vas HDZ?

Zadnje uređivanje DJTcro : 12.04.2014. at 12:51.
DJTcro is offline  
Old 16.07.2011., 13:06   #2
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Može li se na borbi protiv korupcije i ulasku u EU dobiti izbore?
Kad već pitaš, mislim da to definitivno nije dovoljno. Slažem se sa analitičrarima koji tvrde da građane zanima puno više njihov standard, zaposlenost, stanje u gospodarstvu.......od ulaska u EU i borbe protiv korupcije. Nacija je zasićena privođenjima u Remetinec, razno raznim akcijama, akcijskim planovima i sl. više ih zanima stanje u vlastitom novčaniku. Tko tu bude nudio više pa makar i obećanjima taj će dobiti izbore. Druga je stvar da li su obećanja provediva i realna. Onaj tko bude nudio stezanje remena, odricanja, krv i znoj taj neće dobro profitirati, jer ova nacija nije za to spremna, kao niti jedna druga i nikada neće ni biti.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 16.07.2011., 18:01   #3
HDZ je populistička stranka, socijalizam + jaka nacionalna (barem što se floskula tiče) komponenta. Ne bih se čudio da ponovno dobiju izbore, iako se nadam da neće.
krcmije is offline  
Old 16.07.2011., 18:17   #4
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
HDZ je populistička stranka, socijalizam + jaka nacionalna (barem što se floskula tiče) komponenta. Ne bih se čudio da ponovno dobiju izbore, iako se nadam da neće.
Ovaj stranka ima veze s nacionalnim koliko ja sa izgubljenim plemenom u južnoameričkoj prašumi.
fulcrum is offline  
Old 16.07.2011., 18:23   #5
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ovaj stranka ima veze s nacionalnim koliko ja sa izgubljenim plemenom u južnoameričkoj prašumi.
Zato i kažem da jedino što im je nacionalno jako su floskule Sve u nadi da će poentirati kod ljudi kojima je ta komponenta bitna. Nažalost, čini mi se da barem djelomično uspijevaju u tome.
krcmije is offline  
Old 17.07.2011., 12:23   #6
HDZ ne zaslužuje novi mandat. Nije zapravo zaslužio ni prethodni; pomogli su mu loš izborni zakon i neuređeni popisi birača.
Ali možda ova država zaslužuje još jedan mandat HDZ-a. Ne vidim što bi je brže moglo uništiti.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 17.07.2011., 14:01   #7
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
HDZ ne zaslužuje novi mandat. Nije zapravo zaslužio ni prethodni; pomogli su mu loš izborni zakon i neuređeni popisi birača.
Ali možda ova država zaslužuje još jedan mandat HDZ-a. Ne vidim što bi je brže moglo uništiti.
HDZ nije dobio izbore zbog neuređenog popisa birača kao i tadašnjeg izbornog zakona (ako gledaš matematički te dviej komponente vrlo ne znantno utječu na rezultat izbora) nego zbgo medijskog prostora koje su dobili. Najveći apologet sanadera bio je Davor butković iz Jutarnjeg lista i u periodu 2003-2007u svakoj kolumni drukao za njega.

Nadalje u sanaderovoj izbornoj propagandi je nastupala merkelica, dakle ako gledaš butović je danas dio one ekipe koji za sebe vole govoriti da su eurpejci (iako sa europejstvom nemaju veze niti su demokrati). sanader je dobio izbore jer su ga Hrvati izabrali sviđalo se to nekima ili ne.
master_mind_ is offline  
Old 17.07.2011., 14:14   #8
Zaslužuje li HDZ novi mandat?
definitivno NE !!!
zasluzuje li koja druga stranka mandat?
DEFINITIVNO NE !!!
opet ce biti biranje;od svih zala iazaberi manje zlo i mislim da ce ovaj puta biti naj manji odaziv biraca od kada hrvati biraju.
V.Sipak is offline  
Old 17.07.2011., 20:56   #9
jedino sto hdz zasluzuje je zabrana postojanja i lustracija tj. zabrana svakome tko je bio u hdz-u daljnje politicko djelovanje.
Flat is offline  
Old 17.07.2011., 22:02   #10
zanimljivo je da Tuđman prvo mislio da HDZ ne treba postati stranka.

Mladina 8.04.1989

-zašto ste rekli da HDZ ne treba postati stranka?

-Zbog procjene da u danim povjesno-društvenim okolnostima u SFRJ preobraženi Socijalistički savez može biti demokratska protuteža vladajučem Savezu komunista u smislu kontrole vlasti i idejno-političkog tj. programskog natjecanja
buli6 is offline  
Old 18.07.2011., 12:53   #11
Ne, ne zaslužuje. Ostanak HDZ - a na vlasti samo bi produžio agoniju i propadanje države. Nažalost isto mislim i za SDP koji je trenutno najjača oporbena stranka a stvarno su to dvije frakcije bivše komunističke partije, isti mentalni sklop.
Chronos is offline  
Old 19.07.2011., 15:45   #12
Prije nisam razumio ljude,a danas još manje.Govorim o onima koji glasaju za HDZ..Nije mi jasan njihov intelekt i mentalna ravnoteža.Nije važno.Ako i pobijede,to će biti samo jedan tužan za domovinu.Na što je ona naviknuta..

Ozbiljno mislim da je ova tema besmislena..
Peća is offline  
Old 19.07.2011., 15:48   #13
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
jedino sto hdz zasluzuje je zabrana postojanja i lustracija tj. zabrana svakome tko je bio u hdz-u daljnje politicko djelovanje.
Upravo to!
H3MAT0M is offline  
Old 19.07.2011., 15:55   #14
Sve dok postoji šansa da u ministarsku fotelju sjedne Radimir ''to je činjenica'' Čačić i Ivan Jakovčić,HDZ treba dobiti i 10 mandata zaredom ako treba.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 19.07.2011., 16:06   #15
Nedaj ti Bože da HDZ opet pobjedi! To bi samo dokazalo koliko smo mi Hrvati naivan i slijep narod nakon svega što se je desilo.

Niti su obranili Hrvatske nacionalne interese, niti su podigli gospodarstvo, niti su smanili zaduživanje... Nisu apsolutno ništa koristno uradili!

To bi bilo sramota za naš narod ako bi oni pobjedili.
patak360 is offline  
Old 19.07.2011., 16:09   #16
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Prije nisam razumio ljude,a danas još manje.Govorim o onima koji glasaju za HDZ..Nije mi jasan njihov intelekt i mentalna ravnoteža.Nije važno.Ako i pobijede,to će biti samo jedan tužan za domovinu.Na što je ona naviknuta..

Ozbiljno mislim da je ova tema besmislena..
Cilj ove teme jest, da čujemo razloge zašto HDZ zaslužuje još mandat. Nisam još ništa pročitao što ide u prilog HDZ-u.
DJTcro is offline  
Old 19.07.2011., 22:07   #17
HDZ je trojanski konj stranih interesa
SuperSuper is offline  
Old 20.07.2011., 08:07   #18
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Sve dok postoji šansa da u ministarsku fotelju sjedne Radimir ''to je činjenica'' Čačić i Ivan Jakovčić,HDZ treba dobiti i 10 mandata zaredom ako treba.
zato je bolje imati milinovice, kalmete, ivice i ostalu bratiju?

barem si iskren, ti volis da te pljackaju oni koji su ideoloski slicniji tebi i smatras se nagradjenim ako su takvi na vlasti dok mi drugi ne volimo biti pljackani uopce.
Flat is offline  
Old 20.07.2011., 08:08   #19
Quote:
SuperSuper kaže: Pogledaj post
HDZ je trojanski konj stranih interesa
nisu strani interesi glasovali za hdz...
Flat is offline  
Old 20.07.2011., 10:15   #20
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Cilj ove teme jest, da čujemo razloge zašto HDZ zaslužuje još mandat. Nisam još ništa pročitao što ide u prilog HDZ-u.
Trebalo bi zabraniti gotovo sve velike stranke jer su lopovi!Čuvao stražu ili krao isto si lopov
što je pozitivno učinio HDZ?dopustio je ono što nitko dosad nije a to je borba protiv korupcije koja je način života u RHali i to su uvjetovanja izvana
To što sam glasao za HDZ na zadnjim izborima je čista nužda jer nisam imao ništa kvalitetnije!ista situacija i na dolazecim!dam glas mladima pa nek se bore!možda?
wsox is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.