Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 00:54   #1
Centar Bundek

Zagrizli smo za stan u Centru Bundek. Dosta su spustili cijene a položaj i stanovi su idealni za ono što nam treba.
Obzirom da bi ovih dana trebali kapariti stan (a možda bi odmah i uplatili neki dio cijene zbog dodatnog popusta), a stanovi bi trebali biti useljivi tek u 5. mj 2012.g. malo nas je frka...
Znamo da su Konstruktor i Tehnika u tome od starta i da je bilo "zapelo" sa gradnjom, pa je nastavljeno kad je sa 20% uletio Stipić.

Ima li netko kakve informacije? Koje su šanse da opet zapne?

Bi li vi riskirali i ima li netko da je već kupio stan?

Imamo predugovor (nismo ga još potpisali) i u njemu piše da će platiti penale 2% od cijene stana ako budu kasnili. Ali bez obzira na vrijeme kašnjenja???
Jel to uobičajena praksa ili..? To znači da bi dobili isti iznos bez obzira na to kasnili oni dva tjedna ili 2 godine?!

Što mislite o kavaliteti?
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 07:25   #2
Nemam neke inside informacije. Da sam toliko zagrijan, ja bih se svakako što bolje zaštitio predugovorom. Znači, s tekstom kod dobrog odvjetnika i dodajte stvari koje su vam u interesu i inzistirajte da to stoji u predugovoru. Frendica koje je kupovala (Profectus) tražila je isto tako neke izmjene predugovora i dobila ih. Danas su takva vremena.
BTW, kolka je to spuštena cijena (može i na privatnu poruku)?
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 08:14   #3
Molio bi također PM vezano uz cijenu...

THX
laki47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 13:32   #4
cijena nije nikava tajna. sve se vidi na njihovoj web stranici.

od 1900€ za neke stanove na prvom katu do čini mi se oko 2400€ na zadnja dva kata. popusti su sukladno tome koliko se plati unaprijed. imaju rabatnu skalu, a maksimalni rabat je 7% za avansne uplate 75% cijene ili više.

bilo bi super da malo prokomentirate što mislite o gradnji, izvođačima...
meni se jako sviđa, ali opet se ne mogu oteti dojmu da kupujemo mačka u vreči. ko garantira da neće opet stati sa gradnjom, kako će sve to na kraju izgledati... i što se najviše bojim- da neće propasti i zatvoriti firmu i gradilište preko noći

ima li netko iskustva sa plačanjem penala od strane prodavatelja? kakva je praksa i kao se to formulira u ugovoru?
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 08:01   #5
Evo moji nešto rade na tom objektu i dobro sam upućen... projekt će se sigurno završiti jer ga prati ZABA na koja se to obvezala u duhu jednog šireg sporazuma... na projektu su napravljene znantne uštede ali ne one koje će utjecati na kvalitetu života, više na izgled...
u svakom slučaju čini mi se dobra pozicija, cijene bi mogle biti niže... probajte naći stanove iz kompenzacije jer će ih biti brdo, a trebali bi biti jeftiniji 10-tak %...
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:07   #6
Može link na stranicu Centra Bundek? Nemrem je zguglat...
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:27   #7
mcquinn...http://www.google.hr/aclk?sa=L&ai=Cg...bundek&cad=rja

Projekt je odličan, a lokacija je naprosto perfektna.

Zanima me da li ovaj stan zadovoljava uvjete za vladine subvencije...nisam baš upoznat s tim?
Moses Herzog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 15:31   #8
Quote:
Moses Herzog kaže: Pogledaj post
mcquinn...http://www.google.hr/aclk?sa=L&ai=Cg...bundek&cad=rja

Projekt je odličan, a lokacija je naprosto perfektna.

Zanima me da li ovaj stan zadovoljava uvjete za vladine subvencije...nisam baš upoznat s tim?
Ne zadovoljava uvjete za subvencije jer je tek u izgradnji, a vladine mjere su predviđene samo za već izgrađene stanove
__________________
01.09.10. - my precious!!!
Illy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:16   #9
hm, meni se to još uvijek čine napuhane cijene za područje koje je do nedavno bila šikara. Plus, što je sava na 2 metra, a svake godine sve više curi kroz nasip, a i bome ponekad je jedva visok da zadrži vodu.

Tako da je i logično da je prvi kat najjeftiniji


@dk_

što se promjenilo u projektu, na čemu se štedi?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 21:10   #10
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
Ne zadovoljava uvjete za subvencije jer je tek u izgradnji, a vladine mjere su predviđene samo za već izgrađene stanove
Hvala na odgovoru!

Ako i sljedeće godine vlada (koja god bila) bude subvencionirala stanove, a zgrada bude gotova?
Moses Herzog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 23:57   #11
mi smo isto gledali taj centar bundek, ali ipak smo se odlučili da neće biti ništa od toga.
prvo, taj centar se gradi već sto godina, ja na gradilištu vidim po dva-tri radnika kak se prešetavaju
drugo i najbitnije: rujanfest, norijada, dani grada Zagreba, vikend nacugavanja klinaca..etc. buka neviđena. moja kolegica nemre spavat do ranih jutarnjih sati kad se održavaju ti festivali i slično.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:28   #12
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
mi smo isto gledali taj centar bundek, ali ipak smo se odlučili da neće biti ništa od toga.
prvo, taj centar se gradi već sto godina, ja na gradilištu vidim po dva-tri radnika kak se prešetavaju
drugo i najbitnije: rujanfest, norijada, dani grada Zagreba, vikend nacugavanja klinaca..etc. buka neviđena. moja kolegica nemre spavat do ranih jutarnjih sati kad se održavaju ti festivali i slično.
Slažem se sa svime.
Dodala bih da je zgrada godinu dana (i više!!!) stajala sa napravljene 2-3 etaže na kiši i snijegu
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 15:42   #13
drugo i najbitnije: rujanfest, norijada, dani grada Zagreba, vikend nacugavanja klinaca..etc. buka neviđena. moja kolegica nemre spavat do ranih jutarnjih sati kad se održavaju ti festivali i slično.[/QUOTE]

Slažem se s ovim "drugim i najbitnijim". Živjeli smo 500 m niže u Zapruđu do nema dugo, od ovih rujanfesta, norijada i ostalih "događanja" na Bundeku čovjek praktički od travnja do listopada niti jedan vikend ne može normalno živjeti i spavati. Ako bilo kome to isto smeta, savjet bježite od tamo...
rajinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 01:14   #14
a gdje ćete djecu slat u školu? meni središće zbog toga ne odgovara, a centar bundek je najdalje moguće od neke osnovne škole...
zorro14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 12:48   #15
Quote:
zorro14 kaže: Pogledaj post
a gdje ćete djecu slat u školu? meni središće zbog toga ne odgovara, a centar bundek je najdalje moguće od neke osnovne škole...
centar bundek ti je oko 10 minuta hoda do OŠ Zapruđe
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 00:06   #16
a je 10 minuta ak trčiš. kak će dijete pješke ići samo u 1.-2. osnovne?
zorro14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 11:46   #17
Quote:
zorro14 kaže: Pogledaj post
a je 10 minuta ak trčiš. kak će dijete pješke ići samo u 1.-2. osnovne?
Gle, zivim u novom zagrebu i znam koliko je do OS zaprudje uostalom dijete u prvom razredu na pocetku prate roditelji u skolu, ili se i to promijenilo? Uostalom, ako zivis u centru bundek, dijete ne mora prijeci nijednu cestu, nego ide sam ravno do skole.
(zapravo, kaj me brige, onima koji ce se preselit u centar bundek nece biti problem kako do skole, nego kronicna neispavanost )
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 11:34   #18
Mi smo također odustali od kupnje stana u tom centru a razloga je više: Kao prvo previsoke su im cijene za današnje vrijeme, za Novi Zagreb a i rabatna skala premizerna, kupuje se mačak u vreći i pre veliki rizik je da se zgrada ne dovrši i da to na kraju ne ispadne onako kako si je čovjek zamisliio i kako su oni rekli. Penali od 2% u slučaju kašnjenja su presmiješni (imam stan koji moram prodati i kupac me neće čekati) dakle bili bi na ulici ili morali u podstanare za vrijeme kašnjenja i još bi i plaćali rate kredita. Uvjete kreditiranja koje nudi Zaba su nepovoljni u usporedbi sa drugim bankama a jedino preko Zabe se može uzeti stan i staviti hopoteka na taj kupljeni nedovršeni stan za sve druge banke trebaš imati drugu nekretninu za staviti hipoteku a to ne možeš ako moraš prodati dosadašnji stan da bi kupio ovaj novi. To što je u igri više investitora je također veliki minus jer onda svi peru ruke kad nešto krene nizbrdo neznaš koga bi tužio. Vladine poticaje se ne može koristiti zbog previsokih cijena a i pitanje je dali će sve biti u redu sa upisom vlasništva i papira (šta ako zgrada npr. ne prođe tehnički pregled). Blizina nasipa (opasnost od poplava, česta buka i gužva oko Bundeka, nedostatak škole, premalo vrtića a i poslovne zgrade u i oko centra garanturaju gužvu i gungulu od ranih jutarnjih sati (gužve za ulaz/izlaz u garaže). Sve u svemu previše minusa i nepoznanica u cijeloj toj priči i za današnje vrijeme kad ima gotovih stanova sa riješenim papirima i mogućnošćču korštenja vladinih poticaja taj centar Bundek ne nudi baš tolike prednosti da bi se pruzeli svi ti rizici. Također nemojte zaboraviti da će Matica sindikata graditi zgrade oko centra Bunked čija cijena će biti oko 1300EUR/m3. Ako baš netko jako želi Bundek mislim da je pametnije pričekati, ako se stanovi ne prodaju spuštati će oni debelo cijene a i bit će stanova na prodaji od ovih koji kupe preko Matice.
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 11:39   #19
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
Uostalom, ako zivis u centru bundek, dijete ne mora prijeci nijednu cestu, nego ide sam ravno do skole.
za školu u zapruđu mora prijeći ulicu sr njemačke (6 traka bez podhodnika), mora prijeći i preko zebre na sjevernom kraju ul. brune bušića kod bundeka i trumbićevu ulicu u zapruđu.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 11:46   #20
Zaboravila sam još jedan minus: projekt slovi kao ekskluzivan za grijanje ima samo preko Toplane i nemaš svoj kombi bojler da se griješ kad i koliko ti hoćeš nego si osuđen na Topalnu a živjela sam u novom zg i znam da to znaći ....često smrzavanje i pregrijavnje.
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.