Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2011., 19:07   #1
Arrow Concept_One, hrvatski automobil u Frankfurtu

Nakon što se proslavio svojim zelenim BMW-om e-M3 (s kojim trenutno predstavlja Hrvatsku na utrci električnih automobila, e-miglia), Mate Rimac i njegova tvrtka 'Rimac Automobili' na autosalonu «Frankfurt Auto Show» (IAA) 2011. pokazat će javnosti svoj novi projekt – Concept_One.

Concept_One se predstavlja kao najsnažniji cestovni električni automobil. Težak 1650 kg, Concept_One pogone četiri elektromotora smještena pri kotačima, ukupne snage 1088 KS i momenta 3800 Nm.
Od 0 do 100 km/h električni automobil ubrzava za 2.8 sekundi, dok mu je krajnja brzina ograničena na 305 km/h. Procjenjuje se da 10 baterijskih modula snage 92 kWh raspoređenih unutar automobila (dva modula sprijeda, osam straga) omogućuju autonomiju od 600 kilometara.

Dizajn potpisuje Adriano Mudri, a osvanuo je i kompjuterski napravljen teaser..





Zanimljivo je da su se strani portali dosta raspisali o predstavljanju ovog električnog automobila, dok naši kao da ni ne primjećuju što im se događa u dvorištu.

Čini mi se da je Mate okupio dobru ekipu, punu entuzijasta i dobro potkovanu znanjem. Nadam se da ovaj hvale vrijedan projekt neće doživjeti sudbu DOK-INGovog XD-a koji se više ne spominje ni pod razno.

Odbrojavanje je počelo… Sritno!
__________________
Nema pravde ni nasuprot

Zadnje uređivanje spyker22 : 09.08.2011. at 00:15.
spyker22 is offline  
Old 03.08.2011., 19:35   #2
Ne bih se uzalud nadao.
Mali nikad nije niš završil kak spada do kraja.(zapravo je, ali više je propalih stvari došlo od tog "inovatora" nego išta što radi)
A i tatica je nedavno završio u Gajevoj 30.
blabla123 is offline  
Old 03.08.2011., 20:05   #3
Ma svatko ko ima 2 dana viška vremena izumlja neki električki auto...
cc18 is offline  
Old 03.08.2011., 21:05   #4
Nakon električnog bmw-a kockice dotični lik radi još jedan besmisleni proizvod.
Ko pobogu želi električni auto od 1000 konja i koja je svrha te bedastoće?
Nije ni čudo što mu se ne daje pažnja.

Da je tako nešto potrebno tržištu već bi velike auto kompanije izbacivale slične aute.
the_serb is offline  
Old 03.08.2011., 22:10   #5
Tako je ekipa!!! Popljuvat maximalno! Nedo Bog da netko nešto pokuša ili sačuvaj Bože da uspije u nečemu...

Svaka čast ekipi kaj se trudi i želim im svu sreću da uspiju!
ts0kie is offline  
Old 03.08.2011., 22:29   #6
Quote:
the_serb kaže: Pogledaj post
Nakon električnog bmw-a kockice dotični lik radi još jedan besmisleni proizvod.
Ko pobogu želi električni auto od 1000 konja i koja je svrha te bedastoće?
Nije ni čudo što mu se ne daje pažnja.

Da je tako nešto potrebno tržištu već bi velike auto kompanije izbacivale slične aute.
Postoji nešto što se zove koncept. Služi da bi se pokazali smjerovi, tehnlogija, trendovi...
A onda se na toj osnovi radi velikoserijski projekt.
Ne vidim problem uopće u snazi. Naravno da serijski auto ne će imati 1000 ks, niti takvo ubrzanje, ali nije niti bitno.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 03.08.2011., 23:25   #7
E vidiš postoji i nešto što se zove Hrvatski jal. On je tim jači što osobu bolje poznaš. Nije ništa završio, tata mu je u Gajevoj...
Crknite zavidnici!
frenchkey is offline  
Old 03.08.2011., 23:51   #8
Svaka čast što ima takvih entuzijasta i kod nas

Malo mi je jedino glupo što se razbacuje s brojkama a dam se kladit da auto još nije vidio ni cestu, al nema veze. Želim mu puno sreće....


Šteta što nitko nema sluha za napravit neko jeftino malo vozilo s konvencionalnim motorom...
Preach is offline  
Old 04.08.2011., 00:11   #9
Ajme još jedan .... šteta truda, bolje da se prodao u neku SUVISLU zemlju ....
CDRW is offline  
Old 04.08.2011., 09:05   #10
sad bi moga doći Onkel iz Njemačke otkupiti patente i pospremiti u neki buker preostao iz II rata...

svejedno držim mu palčeve da uspije

ukoliko me sjecanje ne vara ni onaj što je navodno izmislio Prozore nije imao nekih škola pa je uspio
sleepwalker74 is offline  
Old 04.08.2011., 09:48   #11
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
sad bi moga doći Onkel iz Njemačke otkupiti patente i pospremiti u neki buker preostao iz II rata...

svejedno držim mu palčeve da uspije

ukoliko me sjecanje ne vara ni onaj što je navodno izmislio Prozore nije imao nekih škola pa je uspio
Htio si reći da nije ZAVRŠIO škole ali ju je pohađao, o je ...

Svejedno - ja kažem šteta talenta, šta smo mi IKAD u ovoj državi iskoristili, DokIng koji je ipak respektabilna firma prema ovom entuzijastu nije napravila ništa po pitanju svog elektromobila. Ovaj jedino ako se proda nekom na zapad (ili istok, zašto isključiti Kinu) ima šanse.
Da mu neće tulava Jaca nešto omogućit
CDRW is offline  
Old 04.08.2011., 10:34   #12
gle ovu godinu mi Jaca nemre pomoći, izbori su pred vratima i svu lovu moraju preusmjeriti na druge aktivnosti

šalu na stranu, jadan je on ako očekuje pomoć ili sluh države

mene bode u oči autonomija i snaga, znam da "veliki" eksperimentiraju cijeli niz godina i sami autonomiju, težinu baterija, težinu cijelog proizvoda navode kao veliki problem, sad kako je "malom" momku iz RH pošlo za rukom dobiti ogromnu snagu, težinu koja je daleko iznad E vozila koje se nalaz u serijskoj proizvodnji i još prevaliti od 600 km

čitao sam prije par godina kako je Tesla motors imao problema s dobavljačima baterija, čak imam u sjećanju podatak da su ih pokušali opstruirati u pokušajima serijske proizvodnje itd.
ne treba zanemariti moć naftaškog lobija, cijene barela rastu oni lijepo žive i zbrajaju zaradu, a alternativi nema traga, ako se kojim slučajem pojavi entuzijast i objavi revoluciju u tehnologiji uvjeren sam da će ga ono ubjediti da je na naftu bolje...

možda ga potjeraju kao Teslu u neku egzotičnu klasu, proizvodit će za one dubokih đepova, a mi budemo i dalje pretili cijene goriva
sleepwalker74 is offline  
Old 04.08.2011., 10:43   #13
Quote:
ts0kie kaže: Pogledaj post
Tako je ekipa!!! Popljuvat maximalno! Nedo Bog da netko nešto pokuša ili sačuvaj Bože da uspije u nečemu...

Svaka čast ekipi kaj se trudi i želim im svu sreću da uspiju!
Ne pljuje se nego se pokušava dovesti malo logike u cijelu priču... nitko u svijetu ne radi takve aute i sad je to kao njemu pošlo za rukom? A sve što imamo jest crtež plahtom prekrivenog auta...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 04.08.2011., 12:33   #14
Evo baš se pitam koju školu je završio onaj Milan Janković s milijardama dolara na računu i unikatnom jahtom u Splitu ovih dana...
Možda je dovoljno imati ideju i nešto inox lonaca 18/10?
E da, zovu ga još i filip Zepter, ako vam gornje ime nije poznato
frenchkey is offline  
Old 04.08.2011., 12:48   #15
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Htio si reći da nije ZAVRŠIO škole ali ju je pohađao, o je ...

Svejedno - ja kažem šteta talenta, šta smo mi IKAD u ovoj državi iskoristili, DokIng koji je ipak respektabilna firma prema ovom entuzijastu nije napravila ništa po pitanju svog elektromobila. Ovaj jedino ako se proda nekom na zapad (ili istok, zašto isključiti Kinu) ima šanse.
Da mu neće tulava Jaca nešto omogućit
Završava VERN i koliko znam stari mu ima love pa otud i financije za projekte.
Enivej nek nam je sa srecom, mozda dobijemo i mi proizvođača automobila, bar i manufakturu.
Panj_u_šumi is offline  
Old 04.08.2011., 12:59   #16
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Ne pljuje se nego se pokušava dovesti malo logike u cijelu priču... nitko u svijetu ne radi takve aute i sad je to kao njemu pošlo za rukom?
Ono je ipak bilo pljuvanje ..nije završio ništa od izuma..spominjanje oca..čemu to?

Momak je nagrađenem brojnim medaljama i nagradama za inovatore, između ostalog i za taj svoj zeleni BMW, koji je, uzgred budi rečeno, registriran kao prvi proizvod tvrtke 'Rimac Automobili' tako da e-M3 ima i svoj broj šasije koji izdaje sama tvrtka. Držim da i to nije mala stvar kad znamo kakva je birokracija kod nas.

To što niko nešto slično ne radi ne znači ujedno i da je glupo ili besmisleno. Kad Rinspeed u Ženevi predstavi neko svoje čudo od auta koje plovi..roni..leti..ide na solarni pogon onda svi svršavaju..čudo od tehnologije..niko do sad..pioniri..ovo-ono. Ne vidim čemu tolika sumnjičavost kad je rič o nekome iz Hrvatske i kad želi nešto prvi započeti

Mate po svemu sudeći ima soli u glavi i svoju viziju od koje ne odustaje, a i što se da vidit iz linkova staložen je i s nogama na zemlji. Momak je tražio savjete po internetu, učio, usavršavao se..ne mlati praznu slamu. Prati ga respektabilna i poprilično profesionalna ekipa, a očito je i da ima relativno dosta novca da to sve može i financijski poduprit.

Ako mu video kod predstavljanja Concept_One bude na razini ovog videa ja ću bit zadovoljan

Sve u svemu nekako mi se čini da ćemo bit ponosniji na Concept_One nego li na XD.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 04.08.2011., 13:29   #17
Gledam video njegov za BMW Electric E30 zeleni njegov. 600 konja, 3.5 do 100 km/h, 280 km/h blokada, punjenje 0-100 % = 20 min ??? Al jako zanimljiv projekt.
Mairon is offline  
Old 04.08.2011., 13:34   #18
punjenje od o-100% za 20 min. WTF? kako to?
sleepwalker74 is offline  
Old 04.08.2011., 13:37   #19
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
punjenje od o-100% za 20 min. WTF? kako to?
Pa teoretski ide - spojiš drito na dalekovod i staviš baterije u tekući dušik. Kako ćeš to DOMA izvest .... drugo je pitanje. Lako za tekući dušik, ali moraš obit Ružmarinku ili neku drugu trafostanicu.
CDRW is offline  
Old 04.08.2011., 13:53   #20
Ovo nije nešto što je nastalo preko noći, na ovome se radi već par godina. Prvotna zamisao je bila napraviti električni auto za vlastitu zafrkancija, ali kako je istraživao i učio, ideja se pretvorila u želju da stvori i bude u mogućnosti proizvoditi i prodavati najjači električni automobil na svijetu. Nisam baš pratio detaljno sve o projektu jer mi nije previše interesantno, ali Rimac na ovome surađuje sa nekim od najvećih svjetskih tvrtki, kao npr. Siemens. Stvarno bi bilo lijepo da napravi nešto konkretno, ali čak i da ne uspije, treba skinuti kapu momku u ranim 20-ima koji ima volju baviti se sa ovakvim stvarima. Druge momke u njegovim godinama, sa mogućnostima koje on ima, najčešće pamtimo po tome što su omotali par auta oko stupa, trošili bijelo, jebavali sponze po narodnjačkim klubovima, prijetili ljudima i slično. Što se mene tiče, svaka čast i sretno.
terza is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.