Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2009., 21:58   #61
upravo sam ja mislila napisati za Srebrnjak ... mi smo se prvi puta susreli s tom bolnicom prije cca 6 godina (alergija na ambroziju) i bili su super ... sad su još bolji i mi ćemo tokom slijedećeg tjedna ponovo gore jer mu se očito pojavilo još nešto
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 08:13   #62
Meni su na srebrnjaku radili 2 puta ali već sam bila veće dijete, stavljali su mi one kapljice na ruke i pikali. Kako to rade klincima, kako malo dijete može bit mirno prvo na pikanju a i kasnije kad treba to držati pol sata???
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 09:34   #63
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
Meni su na srebrnjaku radili 2 puta ali već sam bila veće dijete, stavljali su mi one kapljice na ruke i pikali. Kako to rade klincima, kako malo dijete može bit mirno prvo na pikanju a i kasnije kad treba to držati pol sata???
nama su to radili a karlo je imao 6 i pol mjeseci....maleni je plakao al ne zato sta ga je bolilo nego zato sta si mu morao drzat rukicu da ga ona bocne svih 20 puta....a kasnije je zaspao od placa ...pa je lako bio miran za ocitavanje...
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 11:04   #64
Moj najstariji (ima alergijsku astmu) sad poslije par godina mora ponoviti alergološke testove da se vidi je li se što promijenilo.
Jučer smo se naručili na Srebrnjaku (gdje i inače "kampiramo"), i dobili termin za 15.7. Dakle, trebamo malo biti strpljivi... No inače su za preporučit po profesionalnosti i odnosu prema djeci
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:41   #65
zvala sam i srebrnjak,dobili termin mislim23.06 i to mi je predugo za cekati jer mu je ove godine stvarno gadno i strah me te astme pogotovo jer na plivanju nije mogao preplivat bazen od 25m jer nije mogao doc do zraka. Narucila sam ga u ponedjeljak u alergovitu. Pregled i testiranje kosta oko 500kn iskreno sam mislila da je to puno,puno vise. prije dvije godine smo isli na testiranje u vinogradsku ali nije bilo sanse to napraviti kad je cuo da ce ga vise od 10-ak puta piknuti,jos su bili toliko neljubazni doslovno su nam rekli da po sto smo dosli ako se dijete boji.To dijete nikada nije zaplakalo kad je se cijepio ili vadio krv, operirao je mandule,imao rotu i salmonelu,nikada ni oko cega nije radio dramu kao npr mladje dijete. Ali eto tamo se dogodilo to da nije htio a bome nebih ni ja kad ih vidim onakve drske.
millenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 22:40   #66
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
... No inače su za preporučit po profesionalnosti i odnosu prema djeci
Ovo potpisujem..

Moj sin ima 18 mjeseci, sada smo imali drugu epizodu bronhitisa (prva je bila prije 7 mjeseci).. Prije deset dana zavrsili na hitnoj na Srebrnjaku, htjeli su ga ostaviti u bolnici..Na moje insistiranje pustili su ga, pa smo ga svaki dan vodili u dnevnu bolnicu..
Sestre i dr su stvarno odlicni, odnos prema djeci je zaista za svaku pohvalu..
Jedan dan su ga pikali 24 puta (alerg test), on je jadan jako plakao, vristao, bacao se.. niti u jednom trenu nisu izgubile strpljenje niti bile drske..sve pohvale jos jednom..
mazilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 23:16   #67
pitanje za mame čija djeca imaju alergiju ili alergijsku astmu.
moj sinek ima alergijski rinitis i konjuktivitis,nismo radili još nikakva testiranja ali
alergija je uvijek rano proljeće i u jesen. mislim da tad na ambroziju reagira.
sad sam primjetila da dok trči da se nakašljava, više nekako kašljuca i da malo ubrzano diše
jel moguće da je to astma? svakako će mo to opet pedijatru spomenuti jer on nam je
prošle godine rekao da to nije astma a i sin mi nema bronhitise ili neka zviždanja u plućima
mislim nešto tipično za astmu.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 14:10   #68
Mazilica takve ja ljude smatram da bi trebali raditi sa djecom. Mi smo dva puta po 6 dana bili u zaraznoj isto su svi divni i samo rijeci hvale,mogla sam snjim bit do navecer dok bi zaspao. Mi kad smo bili u vinogradskoj bilo je jako puno djece i sestra je na hodniku komentirala da nas je sigurno pola doslo bezveze. Pa i da je tako,to je njezin posao i nebi smjela svoje frustarcije lijecit na djeci.
millenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 16:33   #69
Quote:
millenaa kaže: Pogledaj post
pogotovo jer na plivanju nije mogao preplivat bazen od 25m jer nije mogao doc do zraka.
Nama je alergolog zabranio plivanje u bazenu (hodali smo na treninge) jer je rekao da se od koncentracije klora na bazenu može potencirati astma koju za sada nemamo.(samo smo alergični na pelud i pod terapijom).
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 17:10   #70
uh gupy sad me uplasi.Na ovo plivanje on ide sa skolom jer moraju znati plivati i on zna ali eto nemoze preplivati taj bazen.
millenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 18:58   #71
Quote:
gupy kaže: Pogledaj post
Nama je alergolog zabranio plivanje u bazenu (hodali smo na treninge) jer je rekao da se od koncentracije klora na bazenu može potencirati astma koju za sada nemamo.(samo smo alergični na pelud i pod terapijom).
Ovo je apsolutno točno. I meni je bilo zabranjeno plivanje, imala sam astmu. a i nedavno sam čitala upravo to za klor. Plivanje u moru je sasvim nešto drugo, preporuča se.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 10:30   #72
Testiranje na alergije za malu djecu

Pozdrav,

kćer (22 mj.) mi je naručena na testiranje na alergije na Srebrnjaku. Zanima me je li netko bio s djetetom tamo na testiranju, kako izgleda testiranje i koliko su brzo rezultati.

Thanx
MarSin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 12:04   #73
Dal netko zna gdje se privatno (da platiš,naravno) mogu napraviti kvalitetna testiranja djeteta za alergiju? Dugo nam je čekati u Klaićevoj. Hvala.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 12:37   #74
Quote:
MarSin kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

kćer (22 mj.) mi je naručena na testiranje na alergije na Srebrnjaku. Zanima me je li netko bio s djetetom tamo na testiranju, kako izgleda testiranje i koliko su brzo rezultati.

Thanx
testiranje je potpuno bezbolno.
s flomasterom se na podlaktici stavljaju točkice, ovisi šta dr traži da se testira.
kraj tih točkica se nakapaju kapi alergena i s plastičnim lancetama `komarčićima` se malo ogrebe koža, dakle, izgleda kao da se pikne, ali to nije prava pikica.
15 minuta se čeka za očitavanje, pa očita ili sestra ili doktor (nije velika mudrost i sestre to rade)
u međuvremenu nesmije dijete čohati ruku ako svrbi.
ovisi o doktoru, ali ako je kožno testiranje pokazalo reakciju,
onda se vadi krv iz vene da se vidi koliko je dijete alergično npr na brezu. pa da se zna odredit terapija.
krvni nalazi se čekaju nek vrijeme, tjedan dana mislim
već sam zaboravila odkad sam na porodiljnom.
uglavnom dr vas naruči kad da ponovno dođete po nalaze.
nadam se da sam pomogla.
djeca se uglavnom prestraše, naravno neznaju šta se događa i misle da će ih jako bolit.
ali mame vjerujte ne boli. radila sam to i djeci i samoj sebi, nije ništa strašno, budite uz njih, budite im podrška i to je to.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 12:40   #75
moj sin od proljeća se nakašljava,onako suho....jedino smo na moru primjetili da je prestalo,dolaskom doma opet počelo....pedica je rekla da se nemožemo testirati dok je to u aktivnoj fazi dok se ne smiri....
dali je to točno?
i mene zanima dali se to može i gdje privatno obaviti ukoliko se dugo čeka.
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 12:46   #76
Meni je pedica rekla da testiranje u rano djecijoj dojencakoj dobi nije sigurno..zasto,nemam pojma..pa se nismo testirali jos
Hocu rec da ne mora pokazat tocan rezultat
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 12:46   #77
da, i testirati se nemože ako dijete prima neki antihistaminik, od zadnje doze treba proči tjedan dana, tek odna se može testirati.
neznam gdje se može privatno, mislim da u poliklinici helena, za ostalo neznam.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:00   #78
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Meni je pedica rekla da testiranje u rano djecijoj dojencakoj dobi nije sigurno
sinu je 5 god.
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
da, i testirati se nemože ako dijete prima neki antihistaminik, od zadnje doze treba proči tjedan dana, tek odna se može testirati.
neznam gdje se može privatno, mislim da u poliklinici helena, za ostalo neznam.
pretpostavljam da je ovo neka terapija....
moj ne prima nikakvu,nije nam ništa dala....samo je rekla da testiranje treba čekati fazu u kojoj potencijalna alergija miruje....
a moj se i dalje zakašljava kao da ga neš u grlu grebe
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:19   #79
a onda slušajte doktoricu.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 11:00   #80
ALERGOLOŠKI TEST-gdje se može najbrže obaviti?

Pozdrav svima!
Trebala bih savjet gdje se u Zagrebu može obaviti alergološko testiranje, a da se pritom ne čeka 3mjeseca?
Koja su iskustva, koja je cijena te koja je "lepeza" alergena tim testiranjem obuhvaćena?
Sedmogodišnji sin od prijateljice već više od mjesec dana konstantno kašlje (na momente su to jaki napadaji) i po noći i po danu. Sirupi ne pomažu. Pluća, nos, uši su mu ok. Prošli tjedan su završili na Srebrnjaku s istim zaključkom:"što se tiče uho-grlo-nos-pluća-sve je OK", a dijete i dalje kašlje(?!)
Uglavnom, kad je pitala sestru kad ima prvi slobodan termin za testiranje, rečeno joj je, tek druge godine!?!
Prijateljica je već očajna, neispavana, izmučena kao i dijete pa vas stoga molim ako itko ima iskustva, saznanja gdje bi se moglo obaviti alergološko testiranje?

Unaprijed, hvala!

pozz
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.