Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 01:38   #861
ja inace imam dosta kovrcavu kosu, kada je operem ko pudlica sam, ali nakon dan-dva mi se izvisi, otisla sam na minival, kosa mi je bila mozda malo frckavija nego inace... ali svejedno se izvisila, tako da i ako se napravi minival na ravnu kosu, izgledat ce dobro samo kada ju operes i zguzvas sa pjenom...
a ono da se kosa unisti jako nakon minivala nije istina, ako ti ju radi netko tko zna radit i ako ju odrzavas i cuvas, sisas recimo svakih mjesec-dva, nece bit ispucalih vrhova, a kamoli unistena...
goldilocks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 02:25   #862
minival

Ok mislio sam si napravit minival. Kosa mi je dost dugačka i valovita je dosta.
Jel bi mogao dobit ovako?

http://www.google.hr/imgres?q=marty+...1t:429,r:4,s:0

lik u sredini.
__________________
Jason Becker IS NOT DEAD YET! <3
*dax_zagreb* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:35   #863
Evo da vam podijelim svoje iskustvo sa minivalom, iako je to bilo davno prije 5-6 godina.

Radila sam minival na dugu kosu kod svoje uobičajene frizerke, jako sam željela kovrče. Prvi dan sam si izgledala ko ovčica, ali kovrče su se nakon nekoliko pranja opustile.

Frizerka je rekla da minival traje 3 - 6 mjeseci. Ja sam čudo prirode jer je meni trajao 2 godine. Istina, do onda je kosa već bila dosta izrasla na tjemenu, a na vrhovima bila dosta uništena. Minival se još držao u obliku da je kosa bila valovita. A nakon toga, kad sam je morala početi češljati, izgledala je slamasto. Na suncu je izgubila bolju i onda sam je samo polako malo po malo kratila dok nisam popravila štetu.

Bila sam vrlo zadovoljna dok sam ga imala, kosu sam češljala samo kod pranja kose, prala je jednom tjedno jer se nije mastila (ja sam uvjerena da mi je to pomoglo riješiti problem masne kose! , isto kak sam uvjerena da mi se nakon toga struktura kose malo promijenila, jer je prije uvijek bila ravna, a kasnije valovita). Kosu sam njegovala preparatima za kovrčavu kosu, ali ništa posebno- šampon i regenerator i ponekad maska za kosu.

Nisam sigurna da li bih radila opet, čisto jer me iživcirao onaj dio slamnate kose koja se onda rezala dosta dugo, jer nisam dala odrezat 10 cm i više odjednom. Kosa mi ni u jednom periodu nije bila farbana prije minivala niti tokom njega, niti nanošeni preljevi i ino.

Ne znam kako je sa modernim kemikalijama, ali ja sam i dalje uvjerena da u određenom postotku minival ošteti kosu, nekom više a nekom manje. No, kosa raste i sve se da srediti. Onda sam ga platila oko 250-300 kuna za dugu kosu.

A sada slike (i moje isprike na jako dugom postu):

Kosa u prvih godinu i pol dana:



Kosa nakon 2 godine minivala:



I nakon oporavka od minivala:

__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:04   #864
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Je, imala sam takvu, samo su kovrče izgledale okruglije, prirodnije.

Ako si od volje, malo bi te zagnjavila
Kakva ti je inače prirodna kosa? Do kud ti je bila, tj. skrati li se puno obzirom da su ovo lokne ipo i znaš li s kojim viklerima ti je frizerka radila - najmanji, najveći, srednji....
Žeeeeeliiiiim ovakav minival
Sad imam onaj s najvećim viklerima, tj. samo je valovit, ali želim baš kovrče
Betty Boop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:08   #865
Moja kosa je ravna. Ali ravna ravna, inače je dosta teška, tako da npr. da nakovrčam, to ne bi dugo trajalo. Isto tako, kosa mi tad nije bila farbana.

Koliko ti skrati, nemam pojma, meni je kosa bila negdje do lopatica, možda nekih 5 cm.

Mislim da ti za to trebaju srednji vikleri. Nije mi ga dugo držala, možda 10-15 minuta.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 09:44   #866
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Moja kosa je ravna. Ali ravna ravna, inače je dosta teška, tako da npr. da nakovrčam, to ne bi dugo trajalo. Isto tako, kosa mi tad nije bila farbana.

Koliko ti skrati, nemam pojma, meni je kosa bila negdje do lopatica, možda nekih 5 cm.

Mislim da ti za to trebaju srednji vikleri. Nije mi ga dugo držala, možda 10-15 minuta.
Hvala ti
Moja je isto ravna ravna. I nije farbana. Dakle, imam potencijal
Isprintat ću ovu Rihanninu sliku pa ću pitati frizerku. Ali sad, ako mi kaže da je nemoguće dobiti nešto slično, potražit ću drugu koja tako ne misli
Betty Boop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 10:58   #867
Moguće je to dobiti, samo njene su kovrče rađene figarom i nisu tako okrugle koliko će ti ispasti tvoje. Njene su više, ne znam kako to da objasnim, valovite.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 00:20   #868
Koliko otprilike košta minival za dugu kosu.. do malo ispod lopatica.
I da li je uopće moguće postići od skroz ravne kose nešto ovakvo: http://cdn.sheknows.com/filter/l/gal...e_the_view.jpg
Miss Lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 18:13   #869
Quote:
Miss Lala kaže: Pogledaj post
Koliko otprilike košta minival za dugu kosu.. do malo ispod lopatica.
I da li je uopće moguće postići od skroz ravne kose nešto ovakvo: http://cdn.sheknows.com/filter/l/gal...e_the_view.jpg
To na slici nije minival,nego figaro,a moguće je to dobiti i peglom sa zaobljenim vrhom.Dakle,kad bi radila minival,rezultat nebi bio ni priblizno takav.
__________________
tell the devil I said “hey” when you get back to where you're from
LadyM* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 10:36   #870
Hajmo žene!
Ja imam dugu ,tešku ,gustu , i pomalo prirodno valovitu (ne baš kovrčavu). Sviđa mi se još valovitija ili u krajnjem slučaju kovrčava kosa ( mislim da bi mi stajala) . Da li da radim minival,ako da kakav? stvarno bih voljela da mi pomognete.
Muholovkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 17:19   #871
da li neko ima iskustva sa farbanjem minivala? ja zapravo imam, ali nedovoljno. dugo sam se farbala, i koristila sam ridju kene farbu, a onda sam uradila minival. frizerka me upozorila da je bas ta farba dosta jaka i da ce se mnogo ostetiti kosa minivalom na tu farbu. nije bilo toliko lose, ali svejedno, brzo se ostetila nakon stavljanja, takodje neki delove se nisu primili bas zbog toga. sad sam plava, mozda sam se 4x ofarbala na predhodno prirodnu kosu. a opet bih radila minival. jel ima neko takvih iskustava i kako je proslo? takodje me zanima, jer bih htela da nastavim sa farbanjem dok imam minival, da li je neka specijalna farba bolja za to ili ima neki postupak kojim mogu da izbegnem unistenje mozda neka sredstva za kosu
DanceMakesLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 08:24   #872
Quote:
Muholovkaa kaže: Pogledaj post
Hajmo žene!
Ja imam dugu ,tešku ,gustu , i pomalo prirodno valovitu (ne baš kovrčavu). Sviđa mi se još valovitija ili u krajnjem slučaju kovrčava kosa ( mislim da bi mi stajala) . Da li da radim minival,ako da kakav? stvarno bih voljela da mi pomognete.
Možda ti pomogne moje iskustvo.
Samo da prvo napomem,o tome koliko će se oštetiti kosa i koliko će biti isušena kasnije,ovisi o frizerki i njezinoj sposobnosti da ona napravi dobar minival.Ja sam radila minival prije mjesec i pol.Imam kosu jako slično tvojoj.Dužine malo preko ramena,jako gusta,malo lagano valovita.Kosa je bila malo isušena u početku,ali nakon upotreba maska za kosu i obilnijih tretmana regeneratorom je super.stanje se popravilo i izgleda ok.Ispočetka sam bila zadovoljna minivalom,no dogodilo se to da mi je kosa preteška (očito) i neki pramenovi su mi se već počeli ravnati.Tako da,o tome koliko će ti minival dugo biti takav kakav je,ovisi o kosi,a to ti nitko ne može reći,nego moraš probati.Još nešto..pošto imaš dugu,gustu i tešku kosu,nemoj stavljati najveće viklere jer će ti to sigurno otpustiti,kosa ti neće to držati.Moja preporuka,nađi dobru frizerku,koja zna što radi,jer je sve u tome.Neko te može upropastit,pa ćeš bježat od minivala uvijek,a ko zna,možda bi ti stvarno izgledalo dobro.

@DanceMakesLife
Ja sam ga radila na bojanu kosu.Nije se ništa dogodilo.Super mi je ulovilo i sve.Bojam kosu i dalje.Frizerka mi je rekla da se kosa ne smije bojati dva tjedna nakon minivala,a kasnije sve normalno.Naravno,normalne boje,(vjerojatno ima i agresivnijih koje dodatno štete kosi nakon tretmana minivalom),no imaš boja i bez amonijaka,probaj te.Isto tako,ako blajhaš kosu na plavo,to se svakako nesmije i štetiš kosi.A za normalno bojanje,smije se.Mozda da probaš kupiti neko ulje i preparate za kosu,možda pomogne.
__________________
tell the devil I said “hey” when you get back to where you're from
LadyM* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 18:54   #873
Moja frizerka je napravila čudo: od tanke kose koja je uvijek imala špageti-look dobila sam bujnu valovitu grivu Jako sam zadovoljna! Kosa mi se inače toliko mastila (čak ni učestalo farbanje nije pomoglo) da bih je morala prati svaki drugi, a kad bi izrasla do ramena onda čak svaki dan!! Sad mi je tek drugi dan minivala, ali masne kose nema ni na vidiku... ne znam kako će biti kasnije, ali makar morala prati i svaki treći dan, za mene je to uspjeh s obzirom na to kakva mi je kosa bila.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:22   #874
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Moja frizerka je napravila čudo: od tanke kose koja je uvijek imala špageti-look dobila sam bujnu valovitu grivu Jako sam zadovoljna! Kosa mi se inače toliko mastila (čak ni učestalo farbanje nije pomoglo) da bih je morala prati svaki drugi, a kad bi izrasla do ramena onda čak svaki dan!! Sad mi je tek drugi dan minivala, ali masne kose nema ni na vidiku... ne znam kako će biti kasnije, ali makar morala prati i svaki treći dan, za mene je to uspjeh s obzirom na to kakva mi je kosa bila.

mozes li stavit fotku? ili poslat na private molim te
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 11:01   #875
Poslano na private
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 10:58   #876
kovrčava kosa

Pozz svima,
evo ja se već dugo spremam na minival, htjela bih si zuzicu tipa Samanthe iz Samantha who samo na svijetlije smeđu kosu... Da li bi mi mogle preporučiti neki dobar salon, ja nemam frizerku još jer gdje god dođem se uvijek razočaram, nikad ne režu kako kažem ili skinu previše ili mi ostave ispucale vrhove... Kažem da neću postepeno, pa mi tokom šišanja kažu, al ja ću vama ipak to malo izreckat da dobijemo pad.. Ma užasno sam razočarana našim frizerkama, a za one fenski šmensi skuplje salone još nemam love...
CurlyCurl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 19:07   #877
Dumber, dea88, goldilocks, LadyM*, beryozinka, kakve ste minivale dale? Biljni ili klasični kemijski? (Jasno mi je da biljni nije samo biljni)

Ja sam prvi put dala prije 6 mj. i bio je to biljni i samo blago valoviti (to sam tila). E sad, više ne želim blagi nego baš kovrčavi, rekla bih, sličan kakav je i Dumber imala (koliko sam skužila). Ne idem kod iste frizerke kao i prvi put jer mi je razlika u cijeni 300 kn!! O ovoj novoj sam čula sve najbolje ali me strah jer je rekla da mi ne može raditi biljni jer nije dovoljno "čvrst" za ovo što želim.

Što mislite koliko klasični više uništi kosu od biljnog? Il je to sve isti ku*ac (da prostite )
Betty Boop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:54   #878
@Betty Boop

Klasični ti više isuši kosu od biljnog ali ljepše ti se kosa primi i nakovrča od njega.
Ja sam godinama stavljala minival, i to svakih 6-7 mjeseci. Htjela sam uvijek čvrsti minival i na sitne viklere.
Iz početka je doduše presitan, al za cca 2 tjedna minival se opusti i postane super.
Za isušivanja kose nemaš kaj brinuti, to i onak osjećaš prvih tjedan dana. Kosi je dovoljan neki vulgaris blaži šampon, regenerator i to je to. Ja sam još stavljala pjenu da malo ljepše stiliziram frizuru.

Samo jednom sam stavila biljni minival i ostala u potpunosti razočarana jer mi je jako slabo primilo i naravno bilo mi je žao love za te slabe rezance na svojoj glavi.
Biljni minival je odličan za cure koje žele da slabo primi, za one s aerodinamičnom glavom i one koji se boje da ne dobiju baba afro look

Evo ti slike mojeg klasičnog:


Pipi Zloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 15:18   #879
@Pipi Zloba

Fala ti puno
Evo ja idem za sat vremena! I sad jedva čekam! Sviđa mi se tvoja frizura skroz, samo što bi ja malčicu veće viklere!
Ova druga slika mi je baš baš I boja ti je tu divna! Ma cila druga slika mi je pre!
Betty Boop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 15:52   #880
Nema na čemu i hvala na komentaru
Sretno u frizerskom, nek ti ispadne onak kak si si zamislila
Pipi Zloba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.