Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2005., 21:45   #1
Epilepsija

Molim da mi netko javi simptome epilepsije kod pasa tj. kako izgledaju napadi
elvira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 00:03   #2
Grčeviti napadaji,bez svijesti,leži na boku i "vesla" nogama.Traje po par minuta (mislim).Kasnije se pas osvijesti kao da se ništa nije desilo.


Napiši malo više,zašto te zanima?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 00:35   #3
Quote:
pumpkin pie kaže:
Grčeviti napadaji,bez svijesti,leži na boku i "vesla" nogama.Traje po par minuta (mislim).Kasnije se pas osvijesti kao da se ništa nije desilo.


Napiši malo više,zašto te zanima?
zato što se već drugi put dogodilo da pas (kujica od godinu i pol) ima napadaj. prvi put nisam bila s njom, samo sam čula da nešto nije bilo u redu, tj. da se tresla i nije mogla ustati. danas se to ponovilo, trajalo je manje od 2 min, ali nije bila bez svijesti, samo nije mogla normalno hodati. tresla se. izgledalo mi je kao napadaj, ali nisam sigurna. u svakom slučaju ću otići do veterinara, ali sam htjela provjeriti da li je netko imao iskustva s tim, tj. što napraviti kad se to dogodi. mogu li joj kako pomoći ili moram čekati da završi?
elvira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 03:24   #4
E, sad... Nije lijepo, ali...

Pas mi je nedavno uginuo, odnosno dali smo ga uspavat. Prezivio je par epilepticnih napadaja. Nakon jednog je oslijepio na jedno oko i ostao djelomicno oduzet na tu stranu. Zabijao se u ormare, svasta... Nakon zadnjeg napadaja totalno je otisao. Dijagnosticirana bolest mozga. Vise nije bilo drugog izlaza nego da ga damo uspavat. U osnovi mu je mogla pomoci operacija, ali je zbog godina (bio je star) vjerojatno ne bi prezivio.

Ne kuzim se u uzroke epilepsije. Tko zna sto je mom psu bilo i zbog cega je sve to bilo toliko gadno.

Daj si psa pregledat sto prije i sto strucnije. Vidi sto je uzrok & da li se moze lijeciti.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 08:32   #5
mislim da ga moras drzati cijelo vrijeme na nekakvim tabletama
od frenda ima epi vec godinama, za sad je sve u redu,obicno se znaju i popiskati kod napada
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 10:50   #6
Quote:
Blue kaže:
E, sad... Nije lijepo, ali...

Pas mi je nedavno uginuo, odnosno dali smo ga uspavat. Prezivio je par epilepticnih napadaja. Nakon jednog je oslijepio na jedno oko i ostao djelomicno oduzet na tu stranu. Zabijao se u ormare, svasta... Nakon zadnjeg napadaja totalno je otisao. Dijagnosticirana bolest mozga. Vise nije bilo drugog izlaza nego da ga damo uspavat. U osnovi mu je mogla pomoci operacija, ali je zbog godina (bio je star) vjerojatno ne bi prezivio.

Ne kuzim se u uzroke epilepsije. Tko zna sto je mom psu bilo i zbog cega je sve to bilo toliko gadno.

Daj si psa pregledat sto prije i sto strucnije. Vidi sto je uzrok & da li se moze lijeciti.
ajme strašno. idem sutra kod veterinara obavezno. uzela sam je iz noine arke, bila je ostavljena na cesti, sva nekakva zbunjena i jadna i sad još to....
elvira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 11:50   #7
Vjerojatno ćeš joj morati davati sedative svakodnevno.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 12:33   #8
Quote:
pumpkin pie kaže:
Vjerojatno ćeš joj morati davati sedative svakodnevno.
nekako ne vjerujem da je o sedativim rijec jer bi pas bio premiran, a ovaj je lud ko stene, samo stene od 9 godina
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2005., 16:28   #9
antiepileptici koji se koriste i u humanoj medicini, stabiliziraju električni potencijal u mozgu
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 03:12   #10
ne znam za kod pasa ali moja maca je imala epilepsiju godinama... tocno to... grci se i trese se... jezik joj ispadne iz usta te joj slina curi i popiski se...
veterinar mi je rekao da je epilepsija vrlo cesta kod zivotinja i moja se nije lijecila jer je vet rekao da napadaji nisu cesti i da nema potrebe lijeciti ( imala je jedan napadaj u mjesec ili 2, obicno kad bi se prepala necega, npr. padne casa i razbije se...)

kaj se lijekova tice vet mi je rekao da kod nas nema lijekova za zivotinje te da bi se morali uvoziti iz njemacke ali to je bilo prije jedno 4 god ne znam za danas...
Velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 13:14   #11
koriste se humani antiepileptici

samo je bitnije postavit točnu dijagnozu ako je moguće, zbog čega se javljaju

može biti prirođeno, paraziti.....
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 00:58   #12
moj pas ima epilepsiju

moj mops boluje od epilepsije.Dijagnosticirana mu je prije mjesec dana.Imao je tri napada (grcenje nogu i pjenica na usta)bio sam s njim na veterinarskom fakultetu gdje su mi rekli da mora piti po dvije tablete po dvaput na dan.Lijek se zove phenobarbiton.Kolicinu ljeka dajes odnosno na velicinu psa.To nisu nikakvi sedativi i moj se pas ne ponasa nista drugacije
David_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 16:16   #13
evo "doktorata" iz pseće epilepsije:

http://p078.ezboard.com/ffoursoftpaw...icID=189.topic
 
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 22:34   #14
Red face

Nisam sigurna za pse,ali prije nekih godinu dana otkrila sam da moj patuljasti kunić(Šime)ima epilepsiju.Njegovi napadi izgledaju tako da se on diže na dvije noge i počne padati,ponekad mu dolazi pjena na usta.Kasnije se bez svjesti počinje zaletavati i zabijati,jel u tom trenu ne vidi.Čim uspijem pokrijem ga s bilo čime (naravno dekom ili sl.).I tako ga držim dok god ne prestane teško disati ,onda je važno da se napije vode.ALI ZAPAMTI!!!!Kod svih živih bića važno je da tijekom i poslije napada budu u mraku ili poluraku i da bude potpuno tiho.Meni je oko lijeka pomogla jedna gospođa iz Njemačke,ali ona uzgaja kuniće.Ja Šimi svaki dan u 9:00 i 21:00 dajem lijek protiv epilepsije.
Za ljude bi to bio lijek protiv epilepsije za djecu.Dajem mu ga preko šprice,u usta,a Šime,kako je jaaako pitom,to pije bez problema...
Iako se u ovom ne radi o psu,iskreno se nadam da će ti ovo pomoći
Jurasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 20:50   #15
Jurasica, resepect za brigu o Šimi!
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 12:25   #16
Bok, evo ja sam nova tu.Imam psa od 10 godina s epilepsijom. Od prošle godine ima epilepsiju i od tada je na phenobarbitonu i bez napadaja. Problem je jedino u tome što kažu da je taj lijek štetan koliko i pomaže. Ima li tko iskustva s homeopatijom?
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 14:54   #17
moja pudla ima 9 godina a vec 8 uzima phenobarbiton i nije imala nikakvih problema.
shtrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 21:37   #18
Meni je ionako sad najvaznije da vise nema te napadaje, prvi dan kad ih je dobio imao ih je 5 u 24 sata. Veterinar je rekao da je pravo čudo da je prezivio to za malog psica. Imala sam jedino problem kod kupovine tog lijeka jer ga apotekari od ove godine ne davaju na veterinarski recept, a moj mi se veterinar zaboravio ponuditi da kupujem od njega, da se razumijemo to je vet koji se boji malog psa. Sad moj pas ima drugog veterinara.
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 13:49   #19
mi sasvim normalno kupujemo u ljekarni na veterinarski recept samo moj stari predoci osobnu.
shtrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:09   #20
Quote:
elvira kaže: Pogledaj post
ajme strašno. idem sutra kod veterinara obavezno. uzela sam je iz noine arke, bila je ostavljena na cesti, sva nekakva zbunjena i jadna i sad još to....
i moja je kuja iz arke..
sada je stara cca 2,5 god.
imala je prosle godina 4 napada..
dok je u pokretu, samo padne..pa se ustane..pa baulja ko pijanac..pa stoji i padne na njusku, uspravi se pa padne na bok... i to traje cca 1-2..
ovo ljeto je imala jedan napad.. trcala je kasom..i samo je padala..
uspravi se, oce dalje trcati i opet padne.. trajalo je oko minute.

isti dan sam je dragala po doljnjoj vilici i napipala sam oko 4-5 kvrzice ..male, velicine 1/4 graska..
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.