Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2011., 16:06   #2001
Quote:
shade666 kaže: Pogledaj post
hehe, liječnik nije dostupan, ali i tako ne bih htio da mi u ovim trenutcima kopa po glavi
ti stvarno nemaš s kim pričati?
meni se djed ubio i to je ful ostavilo traga na nama..ponajprije ti je neugodno i nekako ne želiš da to izadje u novinama, a onda krenu misli i razna pitanja...tata puno puta zna rec da ce to ucinit
vjerovatno ima tu razloga zasto sam takva..ali pokusavam nekako..trazim pomoc...iako imam osjecaj da zadnje atome snage crpim

dal si u dobrim odnosima s curama, jeste povezani? jer kažeš ostat ćeš bez njih ..ali ako ste vezani-te veze ne pucaju,,ostaješ roditelj...
zamisli da te nadje jedna od cura..ne da ces unistit jedan zivot vec lancano vise njih

ni ja ne volim da mi netko ceprka po glavi..a ali kad kontam bolje-možda kad bismo s najblizima vise pricali, svadjali se-nije bitno, pricali o emocijama-možda bi bilo lakse-unutra mislim
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:18   #2002
ne , nemam s kim pričati, a ni ne želim pričati s nekim uživo, jutros nisam toliko bio siguran u svoju odluku, čak sam i pokušao pričati sa nekim liječnikom, ali nisam imao snage s njim debatirati o tome,ali sad kad sam obavio većinu stvari, baš osjećam olakšanje
shade666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:30   #2003
Quote:
shade666 kaže: Pogledaj post
ne , nemam s kim pričati, a ni ne želim pričati s nekim uživo, jutros nisam toliko bio siguran u svoju odluku, čak sam i pokušao pričati sa nekim liječnikom, ali nisam imao snage s njim debatirati o tome,ali sad kad sam obavio većinu stvari, baš osjećam olakšanje
mislis da je lako pricati s nekim-nije ali kad krenes-onda je lakse..zasto ne nazoves neki SOS telefon .hoces da ti nadjem broj?

da ti danas npr.cure poginu -il samo jedna-ne bi te niti dirnulo? il da se zeni nešto desi-cure bi postale socijalni slucaj...razmisljas li o tome ?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:34   #2004
Quote:
shade666 kaže: Pogledaj post
hehe, liječnik nije dostupan, ali i tako ne bih htio da mi u ovim trenutcima kopa po glavi
liječnik je uvijek dostupan posebno kad netko najavljuje ovako nešto kao ti!
shade, toliko te toga još očekuje u životu, tri mlada bića doslovno ovise o tebi. jer ako misliš da itko ikad može zamijeniti oca - varaš se. dijete bez oca je kao kuća bez krova (stara istočnjačka, koja me redovito ubije u pojam jer je moje dijete bez svog oca, iako je on živ, niti se javlja, niti sudjeluje u djetetovu životu). a oduzimanjem života sebi stavljaš ih na siguran put gdje će te sve tri trebati do kraja života nekako nositi kao križ. misliš da je to u redu? misliš da to mogu podnijeti?

ajde ih pogledaj i reci jel im želiš depresiju, bol, tugu, lijekove, čudna stanja, traume, bolnice? želiš da i one dođu do zida iz kojeg je izlaz podizanje ruku na sebe? jer ovakvim činom bi ih stavio na takav put. utjecao bi na sve tri neminovno, samo je pitanje koja od njih će biti gore od koje.

razvod je velika trauma i ne treba to nimalo podcijeniti. to je zapravo smrt jednog života kakvog smo do tada poznavali, živjeli. i nema lijepog razvoda, koji protiče u valceru. razvodi nose mnogo patnje, tuge, bespomoćnosti, padanja i utapanja. i ljudi trebaju pomoć čak i onda kad misle da "mogu oni to sami". i zato je trebaš potražiti.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:37   #2005
shade

nitko ne kaže da je lako..pa nije ni nama drugima lako..svaki dan se borimo..meni je najgora borba unutrašnja-ova sama sa sobom.

pokusaj pokusaj zbog cura..a onda ces i zbog sebe
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:40   #2006
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
mislis da je lako pricati s nekim-nije ali kad krenes-onda je lakse..zasto ne nazoves neki SOS telefon .hoces da ti nadjem broj?

da ti danas npr.cure poginu -il samo jedna-ne bi te niti dirnulo? il da se zeni nešto desi-cure bi postale socijalni slucaj...razmisljas li o tome ?
hvala na brigi, to je lijepo od tebe, ali moje cure neće poginuti, a žena je sama odabrala što će se njoj desiti, naravno da to nije ništa loše za nju, a što se sos telefona tiče probao sam i to prije nekog vremena, nije upalilo, znaš i nema baš sos telefona za nas koji smo odlučni u svojoj namjeri, preciznije , nema telefona za suicidalne osobe, svejedno hvala, lijepo je znati da ima još ljudi koji mogu osjetiti potrebu da pomognu potpunom strancu
shade666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:42   #2007
Quote:
shade666 kaže: Pogledaj post
hvala na brigi, to je lijepo od tebe, ali moje cure neće poginuti, a žena je sama odabrala što će se njoj desiti, naravno da to nije ništa loše za nju, a što se sos telefona tiče probao sam i to prije nekog vremena, nije upalilo, znaš i nema baš sos telefona za nas koji smo odlučni u svojoj namjeri, preciznije , nema telefona za suicidalne osobe, svejedno hvala, lijepo je znati da ima još ljudi koji mogu osjetiti potrebu da pomognu potpunom strancu
tvoje cure nece poginuti-znas kako suicid utjece na ostatak familije-ful..mozda krenu tvojim stopama-tvoja su krv ne zaboravi to...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:49   #2008
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
liječnik je uvijek dostupan posebno kad netko najavljuje ovako nešto kao ti!
shade, toliko te toga još očekuje u životu, tri mlada bića doslovno ovise o tebi. jer ako misliš da itko ikad može zamijeniti oca - varaš se. dijete bez oca je kao kuća bez krova (stara istočnjačka, koja me redovito ubije u pojam jer je moje dijete bez svog oca, iako je on živ, niti se javlja, niti sudjeluje u djetetovu životu). a oduzimanjem života sebi stavljaš ih na siguran put gdje će te sve tri trebati do kraja života nekako nositi kao križ. misliš da je to u redu? misliš da to mogu podnijeti?

ajde ih pogledaj i reci jel im želiš depresiju, bol, tugu, lijekove, čudna stanja, traume, bolnice? želiš da i one dođu do zida iz kojeg je izlaz podizanje ruku na sebe? jer ovakvim činom bi ih stavio na takav put. utjecao bi na sve tri neminovno, samo je pitanje koja od njih će biti gore od koje.

razvod je velika trauma i ne treba to nimalo podcijeniti. to je zapravo smrt jednog života kakvog smo do tada poznavali, živjeli. i nema lijepog razvoda, koji protiče u valceru. razvodi nose mnogo patnje, tuge, bespomoćnosti, padanja i utapanja. i ljudi trebaju pomoć čak i onda kad misle da "mogu oni to sami". i zato je trebaš potražiti.
nije problem u razvodu, dapače , kad smo došli do toga , osjetio sam olakšanje, ali i povrijeđenost, razočaranje, tugu, ono vječno zašto, ipak sve se svodi na to da je ovako bolje, nisam ja baš cvijetak, imam svoje greške koje si ne mogu oprostiti, puno toga čime se ne ponosim, a sve to jer nisam na vrijeme reagirao , kad je sve još bilo u začetku, moj najveći problem je što sam bezuvjetno vjerovao ljudima koji su u jednom trenutku osjetili da me trebaju iskorištavati i na taj način su u stvari oštetili moje cure i to si ne mogu oprostiti, a takav sam da bi se to sigurno dogodilo ponovo, zato je bolje da ih zaštitim od toga
shade666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 16:55   #2009
Quote:
shade666 kaže: Pogledaj post
nije problem u razvodu, dapače , kad smo došli do toga , osjetio sam olakšanje, ali i povrijeđenost, razočaranje, tugu, ono vječno zašto, ipak sve se svodi na to da je ovako bolje, nisam ja baš cvijetak, imam svoje greške koje si ne mogu oprostiti, puno toga čime se ne ponosim, a sve to jer nisam na vrijeme reagirao , kad je sve još bilo u začetku, moj najveći problem je što sam bezuvjetno vjerovao ljudima koji su u jednom trenutku osjetili da me trebaju iskorištavati i na taj način su u stvari oštetili moje cure i to si ne mogu oprostiti, a takav sam da bi se to sigurno dogodilo ponovo, zato je bolje da ih zaštitim od toga
kako ćeš ih zaštitit ako te ne bude?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:04   #2010
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
kako ćeš ih zaštitit ako te ne bude?
upravo time što me neće biti poštedit ću ih puno boli, znate li da je puno lakše podnesti smrt voljene osobe nego njezin gubitak ili razdvojenost
shade666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:05   #2011
Quote:
shade666 kaže: Pogledaj post
upravo time što me neće biti poštedit ću ih puno boli, znate li da je puno lakše podnesti smrt voljene osobe nego njezin gubitak ili razdvojenost
sebičan si u neku ruku..olakšavaš sebi-ne njima
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:13   #2012
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
sebičan si u neku ruku..olakšavaš sebi-ne njima
ok i to sam već čuo
shade666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:25   #2013
krivo si me razumjela ne mislim na svoju bol nego na njihovu
shade666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:26   #2014
neznam što reći..kažeš nisi više mlad..
ja nit ne bih voljela oept bit mlada-jedino da ispravim greške neke..ali današnja mladost i mladi-jadni li su...cak mislim da ljudi najvise pocnu istinski uzivat kasnije u mirovini nekako..upoznaju sebe il misle da se poznaju...ispuni ih neki pozit.duh
ti mislis da je život za tebe gotov? hm...neznam što reć jer i sama sam depresivka..i imam feeling da gubim dane jer neznam kud se usmjerit..neznam koja je moja poanta na zemlji..zašto postojim...i veselim se danu kad neću postojat jer se nadam da ću iznutra osjećat se ok onda...a u medjuvremenu glavinjam, lunjam bolje rečeno..jer posao ne uspijevam nać, zdravlje mi je tak tak, veza-ni sama neznam šta bih rekla..pa onda opet pomislim možda jednom bude bolje..pa opet padam i svaki put više

kako biš reagirao da ti dijete to napravi?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:28   #2015
Quote:
shade666 kaže: Pogledaj post
krivo si me razumjela ne mislim na svoju bol nego na njihovu
ali teoretski -ti ćeš nestat..a one će patit..hoće sigurno...u sebi..kako godine odmiču-sve više se pitaš zašto?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:39   #2016
prevelika je hrpa iznad mene da bi se moglo iskopati , hvala svima i pozdrav, budite sretni i veseli, i ja odlazim sa olakšanjem...pozz...
shade666 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.09.2011., 17:41   #2017
Quote:
shade666 kaže: Pogledaj post
prevelika je hrpa iznad mene da bi se moglo iskopati , hvala svima i pozdrav, budite sretni i veseli, i ja odlazim sa olakšanjem...pozz...
budi ti još..evo i sam priznaješ da je nešto zakopano u tebi duboko
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:57   #2018
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Molim te bez uvrede, ali ako ti redovito trčiš 10 km, pa ti nije bolje, onda si ti medicinski fenomen. Depresije se u posljednje vrijeme na Zapadu liječi, pored svega i vježbanjem.
Mogu li te uvjeriti da nikad nije bilo lako, ja već blizu 50 godina živim vani. Početkom 60-tih godina, umrla 15-godišnja sestra, necak poginuo, ubijen nesretnim slucajem, mene najurili posla, iz političkih razloga. Što mi je drugo preostalo nego van, prvo Njemačka, pa Engleska, branje voća na farmama, pranje sudja u restoranima i slično . Nekad bez posla i gladan, bez ikog svojeg da mi pomogne. Ali bio sam mlad, pa je bilo lakše. Nije bilo druge, nego pljunuti u ruke i raditi dva posla, 7 dana tjedno, niz godina (najvjerovatnije da je to bio uzrok nekih mojih psiholoskih problema). I stvorio nešto. Ali bilo pa prošlo, gledam na sadašnjost, ne želim se zamarati što je bilo u prošlosti. Pogotovo ne u mojim godinama. A tebi želim uspjeha u liječenju.
svaka čast na komentaru znači svi koji imaju kondicije i snage su izlječeni, to očito govori koliko znaš o depresiji osim toga da si imalo više upućen u to sve shvatio bi da je ljudska psiha stvar pojednica i da je za svakog drukčije (to ti je osnova i zato ono što pomaže tebi ne znači da će nužno pomoći i meni i zato i postoji milijun različitih vrsta antidepresiva jer da je tako kako ti kažeš svima bi pomogao jedan ad što naravno nije slučaj) i još nešto nemoj podcjenjivati mlađe osobe samo zato što su mlađe ne znači da nisu prošli pakao ja o svojim sranjima ne želim ovdje ali u svoje 23g koliko sad imam sam ih prošao skoro jednako kao i ti ako ne i više...
Gorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 18:12   #2019
Quote:
Gorr kaže: Pogledaj post
svaka čast na komentaru znači svi koji imaju kondicije i snage su izlječeni, to očito govori koliko znaš o depresiji osim toga da si imalo više upućen u to sve shvatio bi da je ljudska psiha stvar pojednica i da je za svakog drukčije (to ti je osnova i zato ono što pomaže tebi ne znači da će nužno pomoći i meni i zato i postoji milijun različitih vrsta antidepresiva jer da je tako kako ti kažeš svima bi pomogao jedan ad što naravno nije slučaj) i još nešto nemoj podcjenjivati mlađe osobe samo zato što su mlađe ne znači da nisu prošli pakao ja o svojim sranjima ne želim ovdje ali u svoje 23g koliko sad imam sam ih prošao skoro jednako kao i ti ako ne i više...
nisi pročitao sve postove

mene brine shade....

ne možemo učinit ništa?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 19:13   #2020
shade666 je na trodnevnom odmoru nakon kojeg će se vratiti na forum ukoliko to želi i razgovorom s ostalim forumašima pokušati si olakšati ako već ne riješiti probleme koji ga trenutno tište.

Ja se bum vubil topici i postovi se ne toleriraju. Ili su trollanje ili nadilaze stručne kapacitete forumaša, a sve se skupa svede na ja pa ja pa jadan ja. Ukoliko se netko zaista planira ubiti, mi mu ne možemo pomoći niti je na nama da preuzimamo takovu odgovornost. Molim vas, stoga, nemojte se upuštati u odgovaranja i pregovaranja.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.