Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2011., 11:24   #7601
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
1!!! ne postoji adapter HDMI na komponent već samo konverter, dakle elektronski sklop koji nije jeftin

2!!! ako računaš na varijantu SCART-component, moraš biti siguran da ti nazivno komponentni ulaz na projektoru prima i interlacirani RGB - ukratko moraš nam NAVESTI MODEL PROJEKTORA kako bi znali što je uopće moguće jer je to kod projektora vrlo šareno...

3!!! ako projektor ima DVI ulaz stvar se lako rješava HDMI - DVI kabelom

idemo dalje...

Puno hvala na odgovoru!


Dakle zasad dok se budžet ne popravi kad ću imat love za povuć DVI instalaciju gore do projektora idem na varijantu SCART-component.

Ne kužim sasvim ovu priču oko interlaced RGB, ali mislim da ću natjerati to da radi, a i našao sam adapter za 30 kunića pa.....what the hell.

No, možda zbog ostalih koji će imati ovakav upit još par detalja s moje strane.
Ne znam sad koji je projektor i ima li mogućnost primati interlaced RGB. Receiver ima mogućnost postavljanja RGB ili CVBS (to bi trebao biti komponentni) na izlazu tj. SCART-u - ak sam ja dobro skužio. Tako da po mojoj logici ako ne ide RGB moram promijeniti na CVBS kad pucam na projektor. Jedino neznam hoće li biti razlike u kvaliteti. Kad tu postavku promijenim na televizoru (CRT) mi je lošija slika.
Javim kad spojim-ako će nekom trebati ta informacija.
Ziheraš is offline  
Old 17.10.2011., 13:49   #7602
niti RGB niti CVBS nisu komponentni, komponentni je YUV, YCrCb, Y/R-Y/B-Y (neke uobičajene kratice)

nećeš moći spojiti niti jedno niti drugo na component ulaz...međutim ako je ulaz napravljen kao VGA (D-SUB) onda je vrlo moguće da taj ulaz prima i interlaced RGB i CVBS preko adapterskih kabela (dake onaj signal kakav jedino daju DVB-T receiveri na SCART)

zato sam te pitao za model projektora da vidimo po specifikcijama, ovako napamet ti mogu samo reći da u pravilu to neće raditi jer ti DVB-T ne miože dati componentni (YUV tj YCrCb) signal...
MytByte is online now  
Old 17.10.2011., 15:26   #7603
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
niti RGB niti CVBS nisu komponentni, komponentni je YUV, YCrCb, Y/R-Y/B-Y (neke uobičajene kratice)

nećeš moći spojiti niti jedno niti drugo na component ulaz...međutim ako je ulaz napravljen kao VGA (D-SUB) onda je vrlo moguće da taj ulaz prima i interlaced RGB i CVBS preko adapterskih kabela (dake onaj signal kakav jedino daju DVB-T receiveri na SCART)

zato sam te pitao za model projektora da vidimo po specifikcijama, ovako napamet ti mogu samo reći da u pravilu to neće raditi jer ti DVB-T ne miože dati componentni (YUV tj YCrCb) signal...
Da, sam vidim da je CVBS kompozitni (C-composite)


Da li bi to išlo s ovim adapterom?
http://www.ms-zagreb.hr/cms/images/katalog/3587.jpg
Ziheraš is offline  
Old 17.10.2011., 21:23   #7604
Ideja je snimljenu emisiju sa dvb-t prijemnika pretvoriti u dvd i to bez ponovnog transkodiranja, kako bi kvaliteta slike ostala ista. ts datoteku sam demuxao pomoću ProjectX-a i dobivene m2v i mp2 datoteke sam prebacio u standardan dvd zapis pomoću programa ifoedit. Sad još trebam samo zapržiti na DVD i isprobati da li radi. Zna li neko jednostavniji način?
newbie is offline  
Old 17.10.2011., 22:13   #7605
Jesi li probao ConvertXtoDVD?
MytByte is online now  
Old 17.10.2011., 22:17   #7606
Quote:
Ziheraš kaže: Pogledaj post
Da, sam vidim da je CVBS kompozitni (C-composite)


Da li bi to išlo s ovim adapterom?
http://www.ms-zagreb.hr/cms/images/katalog/3587.jpg
Ma prije nego saznam model ne mogu ti odgovoriti niti da niti ne za taj adapter...kužiš, moram znati precizne specifikacije projektora...
MytByte is online now  
Old 17.10.2011., 22:27   #7607
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Ne vidim razloga zašto bi spajao scartom DVB-T prijemnik sa TV-om koji ga već ima. Samo ponovo pretraži digitalne signale (idi na automatsko traženje) i sve bi trebalo biti OK.
Pa, jednostavno zato što zbog specifične mikrolokacije, TV sam po sebi ne uspijeva uloviti signal (bez obzira pretraživao ja ručno ili automatski). Međutim, uz receiver je opet sve ok. Dakle, riješio sam problem!
__________________
Power is like being a lady... if you have to tell people you are, you aren't.
Margaret Thatcher
erazmo is offline  
Old 18.10.2011., 20:12   #7608
Quote:
erazmo kaže: Pogledaj post
Pa, jednostavno zato što zbog specifične mikrolokacije, TV sam po sebi ne uspijeva uloviti signal (bez obzira pretraživao ja ručno ili automatski). Međutim, uz receiver je opet sve ok. Dakle, riješio sam problem!
Da, očito receiver ima znatno osjetljiviji tuner. A o kojoj se telki radi?
KD electronic is offline  
Old 19.10.2011., 09:07   #7609
Quote:
erazmo kaže: Pogledaj post
Pa, jednostavno zato što zbog specifične mikrolokacije, TV sam po sebi ne uspijeva uloviti signal (bez obzira pretraživao ja ručno ili automatski). Međutim, uz receiver je opet sve ok. Dakle, riješio sam problem!
Koji je tv u pitanju i koji receiver?
kilkenny is offline  
Old 19.10.2011., 19:14   #7610
da li vam se dogadja kod reprodukcije mkv, zvuk nakon nekog vremena zna kasniti ? (to radi slabog procesora ?)
stavim stop i resume te onda ide ok


(1.0.7)

da dodam i moje mali rivju

sve u svemu los uređaj, ali koliko para toliko muzike

-los prijem i sa kucnom antenom sa pojacalom (za usporedbu najjeftiniji vivax nikad nije pravio probleme, a kod infinityija "ako muha proleti" pojavljuju se kockice)
-kod paljenja ide odma u 16:9 mode, pa kod CRT televizije trebas imati i daljinski od TV da bi prebacio na 4:3
-kasnjenje zvuka kod mkv (na kraju filma zna biti sekunda dvije)
-bez daljinskom uredjaj kao i da nemaš (da nije moglo biti 3/4 tipke na njemu + - menu ok)

Zadnje uređivanje fjakone : 19.10.2011. at 20:02.
fjakone is offline  
Old 22.10.2011., 18:12   #7611
Molim znalce za savjet najboljega combo prijemnika (trenutno imam Nytro box combo 6000+usb s kojim nisam posve zadovoljan što se tiče prijema zemaljskih kanala). Cijena nije bitna. Zahvaljujem.
primobilo is offline  
Old 22.10.2011., 19:18   #7612
Quote:
primobilo kaže: Pogledaj post
Molim znalce za savjet najboljega combo prijemnika (trenutno imam Nytro box combo 6000+usb s kojim nisam posve zadovoljan što se tiče prijema zemaljskih kanala). Cijena nije bitna. Zahvaljujem.
Ako cijena nije bitna onda bilo koji enigma 2 rec tipa:
Vu+ ultimo,duo,uno,solo i to tim redom
ili neki od DM 8000,800HD SE,500HD

+ dodatni DVB-T tuner i imaš combo reciver.
The Best F1 Driver is offline  
Old 23.10.2011., 17:19   #7613
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ako cijena nije bitna onda bilo koji enigma 2 rec tipa:
Vu+ ultimo,duo,uno,solo i to tim redom
ili neki od DM 8000,800HD SE,500HD

+ dodatni DVB-T tuner i imaš combo reciver.
Zahvaljujem na brzom odgovoru, ali sam mislio na combo u kojem je dobar DVB-T reciver, a od satelita dovoljno mi FTA programi, to mi je rezervna opcija jer gledam MAX-TV.
primobilo is offline  
Old 23.10.2011., 18:38   #7614
Quote:
primobilo kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na brzom odgovoru, ali sam mislio na combo u kojem je dobar DVB-T reciver, a od satelita dovoljno mi FTA programi, to mi je rezervna opcija jer gledam MAX-TV.
Iskreno nemam pojma, al možda da uzmeš neki u stilu:

Opticum/Orton 9600 prima HD TS combo ili Engel RC5320 HD combo

Cijena je cca 800-900 kn, sad kolko su zbilja dobri nemam pojma, al po specifikacijama su DVB-T Mpeg4 + DVB-S / DVB-S2 a ipak ima sve više DVB-S2 FTA HD kanala + navodno imaju i media player koji podržava i mkv, tak da recimo da na papiru odlično zvuče, al kolko je u tome istina i kolko su zbilja dobri to fakat nemam pojma

Makar ak imaš Max-TV jel to Max preko satelita ili žično ?
Ak imaš satelit sa samo jednim LNB-om i taj je na 16.0E na kojem je Max onda na tom satelitu kolko znam nemaš ali baš nikaj od FTA kanala kaj bi bilo vredno gledanja
The Best F1 Driver is offline  
Old 24.10.2011., 23:47   #7615
jeli zna netko kako da uhvatim rtl2 i domutv sa ovim pctv e73 stikom??? tocno sam kod odasiljaca (pod sljemenom) i ne hvatam ni domu ni rtl2 dok su mi ostali programi 100% signal...
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Old 25.10.2011., 13:44   #7616
Ti stickovi inače imaju slabiju osjetljivost. Probaj ga spojiti preko USB kabla (3m) kako bi mu mogao promijeniti poziciju na kojoj će možda uloviti signal tog mpx-a. Preskeniraj ponovo kanale.
KD electronic is offline  
Old 25.10.2011., 18:35   #7617
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Iskreno nemam pojma, al možda da uzmeš neki u stilu:

Opticum/Orton 9600 prima HD TS combo ili Engel RC5320 HD combo

Cijena je cca 800-900 kn, sad kolko su zbilja dobri nemam pojma, al po specifikacijama su DVB-T Mpeg4 + DVB-S / DVB-S2 a ipak ima sve više DVB-S2 FTA HD kanala + navodno imaju i media player koji podržava i mkv, tak da recimo da na papiru odlično zvuče, al kolko je u tome istina i kolko su zbilja dobri to fakat nemam pojma

Makar ak imaš Max-TV jel to Max preko satelita ili žično ?
Ak imaš satelit sa samo jednim LNB-om i taj je na 16.0E na kojem je Max onda na tom satelitu kolko znam nemaš ali baš nikaj od FTA kanala kaj bi bilo vredno gledanja
Zahvaljujem, inače imam MAX-TV žično i satelit s dva LNB-a, klasika Astra i Hot Bird.
primobilo is offline  
Old 26.10.2011., 00:03   #7618
Sta se desilo da nema Kapital Networka?
surfer is offline  
Old 26.10.2011., 01:18   #7619
nema nikakve obavijesti na njihovim službenim stranicama.
__________________
UM CARUJE-DOK SNAGA NE POPIZDI.
spajder is offline  
Old 26.10.2011., 02:27   #7620
Neslužbeno se šuška da ih je OiV isključio zbog nepodmirenih dugovanja.
Mephisto is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.