Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2011., 17:12   #81
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
U Konzum idem samo ako mi nešto hitno treba, izbjegavam ga u širokom luku.

Potpis na cijeli post Parfiš, slažem se skroz

Inače, imate vi u Zg Lidlu onaj (osobno mi najbolji ikad) čips Crusty crunch u plavom pakiranju, sa vrhnjem..Ja ga u Varaždinu mjesecima ne mogu naći nažalost, već sam zabrinuta
Dok ne dođe, udri po zelenom... Vrhunski okus, jedinstven na tržištu.

Inače s Lidlom nisam "na ti" jer rasporedom i koncepcijom odudara od ostalih dućana ali da imaju super artikala po odličnim cijenama, IMAJU.
I isplati se otići u Lidl tu i tamo...
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 19:33   #82
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Lidl je super za kupovinu djecje odjece. Ne sve ali stvarno bude super povoljnih stvari - npr.. 3 bodica za 50kn, ili 2 dolcevite za 50kn - sve 100% pamku, peri-deri, izdrzljivo i kvalitetno ili kompletno kisno odijelo (hlace + jakna) nepromocivo, podstavljeno flisom, s reflektirajucim trakama za ca. 150kn...

Kad morate 2x godisnje kompletno obuci dvoje djece za vrtic to je pravi spas za novcanik
Ima ljudi koji misle da je jadno kupiti nešto od odjeće u Lidlu! Evo ja sam bio kupio 3 polo majice, svaka po 59.99! Odlične kvalitete, šavovi su super urađeni!
Mislim da za te pare nigdje drugdje ne bi mogao kupiti polo majicu, tako dobre kvalitete!
Jednom sam se na poslu zaflekao i otišao na brzinu do obližnjeg Konzuma! Kupio neku polo majicu po 39kn, već poslije prvog dana počela se parat!
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:11   #83
u principu lidl nije loš ali ipak židov mu je vlasnik,dao sam si truda izmjeriti zapreminu tetrapaka soka od jabuke koji košta 4.69 (sok 50% tako barem piše) i gle čuda na posudi piše litra a zapremina tetrapaka je 0.7 l .inaće proizvođač je naš negdje iz ZG piše na tetrapaku al sad nisam doma pa neznam.
vlaj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 03:16   #84
Jel netko zna gdje toče Saugaro vodu u Hrvatskoj,ne piše gdje!
Inaće za većinu proizvoda se znade grad!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 04:51   #85
To i jest onako trgovina za sirotinju. To se odmah vidi po ne baš posebno uglađenom razmještaju namirnica, a i cijenama. Svatko normalan bi se zapitao što je to u soku žarko plave ili crvene boje da košta samo 5 kn. Čokolade su isto jako jeftine, a ukusne. Išla sam tisuću puta u Lidl. Najviše zbog toga što su jeftini i što su mi bili najbliži trg. centar. Nisam doživjela neugodnosti s blagajnicama. Na izgled same trgovine čovjek se navikne, ali na onaj wtf koji prođe mislima kada vidiš tako neke proizvode za koje ti se čini kao da su sami otrov teško da se možeš naviknuti. Ima stvari koje su ok: peciva, sjemenke, kozmetičke potrepštine i sve ono što se ne jede. Nije hrana loša okusom, ali kako je anci ranije napisala: oni koriste jeftinije nadomjestke koji nemaju veze s onim što je naslikano na ambalaži. Pa se na kraju čovjek osjeća kao da igra lotto sa svojim zdravljem jer za ništa ne postoji prava garancija u ovim vražjim trgovinama (i ne mislim tu samo na Lidl)... Ljudi su potrošači, ali su i sami potrošna roba.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:26   #86
halo, pa svi sokovi su umjetni. a boje također. sav sreća pa to ne kupujemo nigdje, nego radimo domaći sok. dragi je radio na takvom poslu i obišao većinu industrije u hrvatskoj. većina sokova se radi jednako. i svi su umjetni. coca cola je kao zdrava? ma daj.
tko hoće nek kupuje, tko neće - ne mora. ali da je opasnije za zdravlje od ostalih sokova, to je glupost.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:28   #87
Lidl vs. Konzum.

Što reći, ajmo po proizvodima:

1. Zdenke(iliti toplj. sir za mazanje)...Lidl ima zdenke iz ger, veće su, ukusnije su, kvalitetnije su zapakirane od onih u Konzumu(Picok, Zdenka i slični), a cijena im je oko 10-11 kuna, dok su kod Konzuma mislim oko 9-10kn...plus za Lidl.

2. Kobasice za pečenje...Lidl ima ukusne kobasice za pečenje, made in ger,, 1 pakovanje košta mislim oko 24-26 kn. Konzum ni nema nešto slično...plus za Lidl

3. Izvorska voda "Studena" 1.5L u Lidlu košta 4.39 kn dok je u Konzumu ista oko 6 Kn! "Jana" 1.5L u Konzumu 5 Kn dok Lidl Janu ni ne nudi...plus za Lidl

4. Lidl ima ponudu odjeće, obuće, raznih kućanskih i "sam svoj majstor" proizvoda po povoljnim cijenama, asortiman se redovito mijenja, tako da ako nisi bio u Lidlu 2 tjedna naprimjer, na policama te dočeka drugi asortiman, dakle uvijek ima nešto novo, dok Konzum opet ništa od ovoga ne nudi...opet plus za Lidl

5. Mlijeko...U lidlu nema mlijeka od 0.9 %, dok u Konzumu možeš da biraš 0.9% 0.5% 2.2%....plus za Konzum

6. Jagode...Kupio neke jeftine jagode u Lidlu, made in greece, velike a neukusne, U Konzumu jagode iz Vrgorca neusporedivo ukusnije, skuplje jesu ali ipak ide plus za Konzum..
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet

Zadnje uređivanje sprint1 : 24.10.2011. at 11:38.
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 12:02   #88
ima ti u konzumu i neprehrane koliko hoćeš

i ima sigurno kobasica za pečenje

za sireve i vodu nemam pojma, to ne kupujem,pa ti vjerujem

iako puno boljih akcija ima u Lidlu u tom segmentu

za izgled me zaboli, nije mi previše važan izgled dućana kad kupujem
mene muči kaj nemaju recimo energetski napitak u HR koje prodaju vani, pa recimo odem ih nakupovati u Sloveniju, 0,25 centi pola litre, a isti red bull
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 12:33   #89
[QUOTE=Lozimka;36363358]To i jest onako trgovina za sirotinju. To se odmah vidi po ne baš posebno uglađenom razmještaju namirnica, a i cijenama./QUOTE]

U Italiji kupujem proizvode poznatih brandova cesto po nizim cijenama nego sto kostaju genericki proizvodi u Lidlu i to u divno uredenim ducanima - da li to znaci i da su ti proizvodi "sirotinjski" ili da nasi uvoznici imaju nenormalne marze iskoristavajuci ovdasnji opsesiju brandovima ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:31   #90
prestani jesti Barilu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:56   #91
Prije dva tjedna u Bennetu natrpao kolica s Barillom/raznim Kinderom/Philadelphiama/Bertolli maslinovim/Beretta kobasicama/limenkama Cole/Coccolino omeksivacima i praskovima/Lavazza kavom pa kad dosao na blagajnu bilo mi prihvatljivo da sve to kosta 150 EUR ali kad mi je blagajnica ukazala da je to iznos u lirama i da sve kosta 77 EUR tek mi onda nista nije bilo jasno

Tek kad dodes u civilizaciju shvatis kako nas domicilni uvoznici nemilice gule s razvikanim brandovima i jos nam podvaljuju losije inacice za istocno trziste, a placamo ih barem 50% skuplje - tesko da se ne osjetis majmunom kad vidis da je spomenuta Barilla 50% jeftinija, da su maslinova ulja 3-6 EUR/litra ( litra Bertollia 4 EUR dok kod nas pola litre 45 kn) ili Lavazza kava u zrnu 150 kn/kg koja je u Italiji 9 EUR koliko kod nas kosta neko smece iz ilegalne przionice.

Zadnje uređivanje AndrejX : 24.10.2011. at 17:50.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 18:18   #92
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Prije dva tjedna u Bennetu natrpao kolica s Barillom/raznim Kinderom/Philadelphiama/Bertolli maslinovim/Beretta kobasicama/limenkama Cole/Coccolino omeksivacima i praskovima/Lavazza kavom pa kad dosao na blagajnu bilo mi prihvatljivo da sve to kosta 150 EUR ali kad mi je blagajnica ukazala da je to iznos u lirama i da sve kosta 77 EUR tek mi onda nista nije bilo jasno

Tek kad dodes u civilizaciju shvatis kako nas domicilni uvoznici nemilice gule s razvikanim brandovima i jos nam podvaljuju losije inacice za istocno trziste, a placamo ih barem 50% skuplje - tesko da se ne osjetis majmunom kad vidis da je spomenuta Barilla 50% jeftinija, da su maslinova ulja 3-6 EUR/litra ( litra Bertollia 4 EUR dok kod nas pola litre 45 kn) ili Lavazza kava u zrnu 150 kn/kg koja je u Italiji 9 EUR koliko kod nas kosta neko smece iz ilegalne przionice.

Možeš malo pojasniti podebljni dio?
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 18:31   #93
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Znam da je vecini nebitno, al stvarno je tumorna atmosfera u svakom Lidlu, koda svaki put kad udem u taj ducan je bas taj dan neko umro
ona zlokobna tisina..
Meni je bitno. Zato rijetko tamo zalazim i jedva čekam da izađem


Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
funny fact:jedini lidl u gradu di sam vidio natpis"Ne isplati se krasti u Lidlu!" je u - Dubravi
Aj dobro Mislila sam da je tako u svim lidlovima pošto sam bila samo u tom u Dubravi....i baš mi se zamjerio zbog tih prijetećih plakata, stvarno su neukusni i nepotrebni. Kao da se trude da se kupci osjećaju što nelagodnije.
Inače, lidl mi je dobar za nabavku grickalica, sladoleda i ostalih zvizdarija ali nikad tamo ne obavim kompletnu nabavku jer im fali pola stvari koje trošim
Skittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 18:33   #94
Talijani jos uvijek ne mogu prezaliti liru pa iako je proslo skoro desetak godina od preuzimanja eura jos se na nekim mjestima mogu vidjeti na blagajnama konacni iznosi u dvojnim valutama tj. starim lirama te u EUR - sve je to imalo smisla u prijelaznim vremenima dok su bile obje valute u prometu ali ovo danas kad su iskljucivo euritji mogu pripisati iskljucivo nostalgiji Kako sam ipak istreniran u Rvatistanu tako instinktivno uvijek registriram veci iznos na displayu kao konacan

Kolega koji ordinira po sredisnjoj i juznoj Italiji kaze da je to vrlo cesta praksa, posebno u manjim ducanima.mSjecam se da sam slicno znao nedavno vidjeti i u Sloveniji s tolarima ali ishlapilo sjecanje o lokaciji.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 18:36   #95
Quote:
Skittle kaže: Pogledaj post
Aj dobro Mislila sam da je tako u svim lidlovima pošto sam bila samo u tom u Dubravi....i baš mi se zamjerio zbog tih prijetećih plakata, stvarno su neukusni i nepotrebni. Kao da se trude da se kupci osjećaju što nelagodnije.
Inače, lidl mi je dobar za nabavku grickalica, sladoleda i ostalih zvizdarija ali nikad tamo ne obavim kompletnu nabavku jer im fali pola stvari koje trošim
Meni su iritantniji grozdovi s 4-5 fake kamera na rotirajucem lusteru kakve sam vidio u DM-u u Crnomercu - sto je jedan benigan natpis u Lidlu naspram dvadesetak rotirajucih kamera u 100 kvadrata
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 18:44   #96
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Meni su iritantniji grozdovi s 4-5 fake kamera na rotirajucem lusteru kakve sam vidio u DM-u u Crnomercu - sto je jedan benigan natpis u Lidlu naspram dvadesetak rotirajucih kamera u 100 kvadrata
A vidiš, meni te kamere ne smetaju , nekako mi se čine diskretnije. I možda sam preosjetljiva ali baš mi je jadno što na ulazu kupce dočekuju s takvim natpisima
Skittle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 18:46   #97
Mene boli briga za jedno i drugo ali malo ostavlja dojam da si po defaultu lopov dok se ne dokaze drukcije
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:15   #98
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Tek kad dodes u civilizaciju shvatis kako nas domicilni uvoznici nemilice gule s razvikanim brandovima i jos nam podvaljuju losije inacice za istocno trziste, a placamo ih barem 50% skuplje - tesko da se ne osjetis majmunom kad vidis da je spomenuta Barilla 50% jeftinija, da su maslinova ulja 3-6 EUR/litra ( litra Bertollia 4 EUR dok kod nas pola litre 45 kn) ili Lavazza kava u zrnu 150 kn/kg koja je u Italiji 9 EUR koliko kod nas kosta neko smece iz ilegalne przionice.
Litra maslinova ulja za 3€

Za litru dobrog maslinovog ulja treba 8-10*kg maslina**, a te masline neko treba posaditi, navodniti, gnojiti, obrezivati, brati, samljeti, točiti u boce (koje koštaju), naljepiti etikete, prevoziti, skladištiti, platiti poreze... zaraditi proizvođač, uljara, prijevoznik, prodavač... i država kroz PDV!

Litru ulja za 3€ je moguće dobiti samo ako mijenjaš 2 boldana * uvijeta...
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 19:49   #99
U Italiji u kvalitetnim supermarketima (ne diskonterima) obicno imas veliki blok samo s maslinovim uljima i u tom moru ulja i brandova vec ces se morati potruditi kako bi nasao koje skuplje od deset EUR/l. Gledam na Konzumovom webu i nesto ne nalazim bas takve odnose.
Ili zelis reci da je konfekcijski Monini (3 EUR/litra dok je u Konzumu 69,99 Kn) ili Bertolli (4-5 EUR) kod nas kvalitetniji nego u Italiji ili Austriji posto se ovaj drugi u Konzumu prodaje po 45 kn za pola litre ?

Mogu ti tako navesti primjera koliko god zelis, od kave preko kobasica/salama pa sve do vina i necu u formulu uzeti losije ili genericke brandove, naprotiv- ocito kod nas sve mora biti prilicno skuplje jer ce potrosac misliti da je roba losa

Kao sto rekoh, cim se vise motam po okolisu (dovoljno je otici i do Lidla u Brezicama) sve se vise cudim.

Zadnje uređivanje AndrejX : 24.10.2011. at 19:54.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:24   #100
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Talijani jos uvijek ne mogu prezaliti liru pa iako je proslo skoro desetak godina od preuzimanja eura jos se na nekim mjestima mogu vidjeti na blagajnama konacni iznosi u dvojnim valutama tj. starim lirama te u EUR
Znači, u lirama je ukupni iznos bio 150? Pa to nije ni 10 centa.
Prije bih rekao da je pisalo 150000.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.