Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 02:31   #7621
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Neslužbeno se šuška da ih je OiV isključio zbog nepodmirenih dugovanja.
A jesu dugo radili...
surfer is offline  
Old 26.10.2011., 09:45   #7622
i to kako..
DeeJay Dee is offline  
Old 26.10.2011., 20:19   #7623
Ja već 3 dana nemam signala RTL 2 i Dome na jednom televizoru u kući, na drugom u drugoj prostoriji je OK. Inače je kod nas slabiji signal i znaju se pojaviti one smetnje, ali s vremenom prestanu, no sada već 3 dana ništa.

Receiver je Vivax, antena vanjska. Probala sam i ponovno tražiti i restartirati i promijeniti receiver. Ali opet ništa. Šta da radim?

Sve je koliko toliko funkioniralo uz povremene smetnje, sad ništa. Televizor je isti, njega nisam mijenjala. Imam sve ostale programe.
__________________
.
daisy boo is offline  
Old 26.10.2011., 20:33   #7624
Ako su oba receivera spojena na istu vanjsku antenu, trebalo bi i na ovom biti slike. Provjeri koaks. kabel od spojnog mjesta (razdjelnika) do receivera, provjeri RF konektor koji ide na receiver(pritegni ga) pa ponovo skeniraj kanale.
Pozdrav, Damir
KD electronic is offline  
Old 26.10.2011., 20:44   #7625
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Ako su oba receivera spojena na istu vanjsku antenu, trebalo bi i na ovom biti slike. Provjeri koaks. kabel od spojnog mjesta (razdjelnika) do receivera, provjeri RF konektor koji ide na receiver(pritegni ga) pa ponovo skeniraj kanale.
Pozdrav, Damir
Sve sam priključke provjerila i ponovno skenirala kanale jedno 5 puta bar. Ako nešto ne bi štimalo s receiverom ili žicama jel ne bi to značilo da nemam sve programe? Jer sve valja osim ta 2 programa...
__________________
.
daisy boo is offline  
Old 26.10.2011., 21:55   #7626
Quote:
surfer kaže: Pogledaj post
Sta se desilo da nema Kapital Networka?
na amisu ide normalno
fiser is offline  
Old 26.10.2011., 22:16   #7627
I na ostalim kabelskim/iptv providerima, a radi i live stream na stranici. Samo ne radi na DVB-T-u.

Zadnje uređivanje Mephisto : 26.10.2011. at 22:28.
Mephisto is online now  
Old 26.10.2011., 22:59   #7628
Quote:
daisy boo kaže: Pogledaj post
Sve sam priključke provjerila i ponovno skenirala kanale jedno 5 puta bar. Ako nešto ne bi štimalo s receiverom ili žicama jel ne bi to značilo da nemam sve programe? Jer sve valja osim ta 2 programa...
Nije pravilo da uvijek imaš sve programe, jer ne dolaze svi iz istog multiplexa te nisu sa istog kanala odnosno frekvencije. Doma tv i Rtl2 su u mux-u B koji je za određene regije RH na različitim frekvencijama. Jačina i kvaliteta signala mogu znatno varirati ovisno o kojem se mux-u radi. Moguće je čak da ne primaš direktni signal sa odašiljača nego reflektirani koji u pravilu zna znatno varirati. Pogledaj nivo jačine i kvalitete signala (preko "info" tipke) na RTL2 pa receiver prenesi u drugu sobu radi usporedbe. Ako signal postoji, ali je slabiji imaš gubitak na kablu ili spojevima. Možda to možeš kompenzirati malim pomakom antene (neki puta i par cm puno znači), uz praćenje nivoa signala na receiveru.
Probaj pa javi rezultat, sretno!
KD electronic is offline  
Old 27.10.2011., 18:03   #7629
Pozz ovako imam reciver clark f1-vaci i ne znam kako na njemu da preko daljinca upisem kodove da bi otkljucao programe pa ako neko zna bio bih zahvalan na pomoci
bipi is offline  
Old 27.10.2011., 22:28   #7630
Quote:
bipi kaže: Pogledaj post
Pozz ovako imam reciver clark f1-vaci i ne znam kako na njemu da preko daljinca upisem kodove da bi otkljucao programe pa ako neko zna bio bih zahvalan na pomoci
kakve točno kodove? nema za otključavati ništa baš...
nevrmajnd is offline  
Old 28.10.2011., 19:14   #7631
Ima nešto, ali pitanje je da li mu receiver ima podršku. Uglavnom tema koja nije dobrodošla na forumu, pa se ljudima preporučuje odlazak na neki satelitski forum.
Ord Mantel is offline  
Old 29.10.2011., 10:13   #7632
nešto su prčkali ovih dana u regiji 4. ljudi su mi se žalili. a i vidim da mi je raspored programa malo izmenjen.
Zego is offline  
Old 01.11.2011., 01:20   #7633
Evo ja ovaj uređaj imam već neko vrijeme, isprobavao sam zadnje firmware i ipak se sa 1.0.9 vratio na 1.0.7. baš zbog toga što su zeznuli subtitlove (osim najmanjeg koji je izvrsno centriran i pomjeren skroz dolje), inače sve ostalo je bio dobro kod tog 109 najnovijeg firmwarea...

Što se tiče nesinkroniziranosti slike i zvuka to je definitivno veliki problem ovog uređaja, no malo sam isprobavao i zaključio da se to najviše događa u slučaju .mp4 datoteka, dok kod .mkv se da lako porihtati tako da se dok gledaš stisne stop i play pa se sinkronizacija dovede u normalu..., no ako imate .mp4 datoteku to možete vrlo lako srediti na ovaj način...

Skinite mkvtoolnix sa stranice... http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix i to portabilnu verziju (ne mora se instalirati)....

Raspakirajte si negdje na komp....
Uđite u stvoreni folder “mkvtoolnix” i nađite file “mmg.exe”, pokrenite ga...
U prvu kućicu gore “Input files” navucite problematičan film ili idite na “add” desno i pronađite film...
U slijedećoj kućici vidjeti ćete da je program sam uzeo što sve treba i “označio” što će ponovo smiksati. Samo kliknite dolje “start muxing” i program će sam snimiti novi file (film) istog naziva, ali će sad umjesto .mp4 sada to biti .mkv, dakle promijeniti će se extenzija....
Nemojte dodavati subtitlove, ostavite ih posebno, a moraju se nazivati isto kao i film (npr: Slanina.mkv - Slanina.srt) !!! jer očito uređej ne kuži umuxane subtitlove...

Sada je ovaj uređaj nekih 350 kn i za taj novac mislim da je ipak bestbuy na našem tržištu, bez obzira na neke bugove gdje još možete dobiti uređaj koji sve ovo može (kao recimo WDTV HD koji je cca 700 kn ili više) a uz to INFINITY ima mpeg4 prijemnik i PVR....
sappyka is offline  
Old 01.11.2011., 01:38   #7634
Blaženi mkvtoolnix...when in trouble, use mkvmerge
MytByte is online now  
Old 01.11.2011., 09:49   #7635
Dali netko zna kako prebaciti audio kod dual audio filmova,jer zelena tipka(audio) mi sluzi za povecanje ekrana.sw je 1.0.4.
Thanks!!
miomao12 is offline  
Old 01.11.2011., 19:15   #7636
Mislim da uređaj ne podržava dual audio u bilo kakvom pakiranju (avi, mkv, mp4 itd...)...
sappyka is offline  
Old 01.11.2011., 19:34   #7637
Quote:
miomao12 kaže: Pogledaj post
Dali netko zna kako prebaciti audio kod dual audio filmova,jer zelena tipka(audio) mi sluzi za povecanje ekrana.sw je 1.0.4.
Thanks!!
bio je vec odgovor, tipka recording prebacuje audio
(kode mene radi na 1.0.7)
fjakone is offline  
Old 02.11.2011., 16:46   #7638
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
a na kakvoj je anteni baka, a na kakvoj ti? zajedničkoj vlastitoj ili zgradinoj-možda je problem u lošem splitteru (razdijelniku)? sobnoj?

molim nastavi na ovu temu na temi "Dig. signal, prijemnici...." i sl., hvala!
e ovak baka u sobi ima bnet, a ja u svojoj sobi imam maxtv, al ovak kada ponekad drkam u svojoj sobi baka se dera šta drkas tamo jer joj ometam sliku ugl znaci onda je po tome zajednicka antena jel tako? ili opet grijesim... jer vidim da je jedna antena u mojoj sobi a druga ide kroz zid znaci u bakinu sobu... i sta je onda to na kraju? neznam vise ni ja sam
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Received Warning
Old 02.11.2011., 16:53   #7639
nema tu nikakve antene ako ti koristiš kablovsku TV (B.net), a baka IPTV (MAX.tv), svako ima onda svoj nezavisni kabel, po svoj prilici, jer ni ne znam da može u isto kućanstvo i jedna i druga usluga (različitih davatelja) preko istog kabela...? možda i može, umoran sam pomalo, pričekaj druge bistrije.
DeeJay Dee is offline  
Old 02.11.2011., 16:54   #7640
Quote:
OsmaniJunior kaže: Pogledaj post
e ovak baka u sobi ima bnet, a ja u svojoj sobi imam maxtv, al ovak kada ponekad drkam u svojoj sobi baka se dera šta drkas tamo jer joj ometam sliku ugl znaci onda je po tome zajednicka antena jel tako? ili opet grijesim... jer vidim da je jedna antena u mojoj sobi a druga ide kroz zid znaci u bakinu sobu... i sta je onda to na kraju? neznam vise ni ja sam
Kakve veze ima antena s maxtv-om?

Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
jer ni ne znam da može u isto kućanstvo i jedna i druga usluga (različitih davatelja) preko istog kabela...?
Bnet ide koaksijalcem, maxtv bakrenom paricom, tako da nema zapreke da ima i jedno i drugo.
Mephisto is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.