Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2011., 17:08   #7641
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima antena s maxtv-om?



Bnet ide koaksijalcem, maxtv bakrenom paricom, tako da nema zapreke da ima i jedno i drugo.
a mogu i oba putem satelita.

Čak su i na istom satelitu 16.0 E kaj ne ?

A u tom slučaju ima veze sa antenom, ali SAT antenom
Moguće da pod "antena" misli na koax kabel.
The Best F1 Driver is offline  
Old 02.11.2011., 17:14   #7642
a de je nestao Z1? i m- portal.
Zego is offline  
Old 02.11.2011., 17:32   #7643
mda, u pravu ste, SAT opcija, i koax + telefonski, štima. sad još čekamo legu da pojasni kaj točno ima..

mportala već danima nema, ne znam kaj je, a Z1 je ostao samo na "gradskom" MUX-u d44 na K57 UHF s Tustog vrha (kako je i najavljeno)-ergo, nema ga više u nac.-reg. MUX-u D na K42 UHF sa Slemena. preskeniraj ponovo taj kanal.
DeeJay Dee is offline  
Old 02.11.2011., 17:56   #7644
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
mportala
Što je mportal? Prvi put čujem.
Mephisto is online now  
Old 02.11.2011., 18:17   #7645
Ljudi ja vam nemam pojma kaj vi pričate ovo je za mene previše previše napredno ne razumijem niti jednu riječ sta ste mi napisali a kamoli rečenicu.. ovak, u svojoj sobi imam maxtv a u bakinoj bnet, makar to nema veze tko kaj ima al eto napiso sam vam to.. uglavnom mene zanima u bakinoj sobi ona ima lcd sony braviu, i ima digitalni prijamik ugrađen u telku također i moj philips lcd telka ima ugrađen digitalni tv u sebi, i mene sada zanima na mom bakinom nađe digitalne programe a na mojem nista.. kako je to moguce?
p.s. imam veci problem trenutno sad sam kod cure i jednostavno nas slika zajebava, ugl ona ima obicni digitalni prijamnik i prije je islo hrt hrt 2 rtl i nova tv bez problema, a smetalo je uzasno rtl 2 i doma tv, ugl ovih dana su nas poceli zezat svi programi, jednostavno nemoguce je gledat previse je smetnji, vec sam napiso takav post pa su mi rekli ljudi da je problem do zgrade.. al opet kako prije radilo a sada opet ne? ili je mozda u anteni problem? hvala
__________________
ne znaš se ni oprat

Zadnje uređivanje Osmi : 02.11.2011. at 18:23.
Osmi is offline  
Old 02.11.2011., 19:11   #7646
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Nije pravilo da uvijek imaš sve programe, jer ne dolaze svi iz istog multiplexa te nisu sa istog kanala odnosno frekvencije. Doma tv i Rtl2 su u mux-u B koji je za određene regije RH na različitim frekvencijama. Jačina i kvaliteta signala mogu znatno varirati ovisno o kojem se mux-u radi. Moguće je čak da ne primaš direktni signal sa odašiljača nego reflektirani koji u pravilu zna znatno varirati. Pogledaj nivo jačine i kvalitete signala (preko "info" tipke) na RTL2 pa receiver prenesi u drugu sobu radi usporedbe. Ako signal postoji, ali je slabiji imaš gubitak na kablu ili spojevima. Možda to možeš kompenzirati malim pomakom antene (neki puta i par cm puno znači), uz praćenje nivoa signala na receiveru.
Probaj pa javi rezultat, sretno!
Eto samo da javim da sam uspjela.
Ipak je stvar bila u anteni, malo sam pročačkala oko nje i resetirala sve kanale, zasad sve štima..

Hvala na pomoći...
__________________
.
daisy boo is offline  
Old 02.11.2011., 19:16   #7647
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
mda, u pravu ste, SAT opcija, i koax + telefonski, štima. sad još čekamo legu da pojasni kaj točno ima..

mportala već danima nema, ne znam kaj je, a Z1 je ostao samo na "gradskom" MUX-u d44 na K57 UHF s Tustog vrha (kako je i najavljeno)-ergo, nema ga više u nac.-reg. MUX-u D na K42 UHF sa Slemena. preskeniraj ponovo taj kanal.
ma meni ni treba. čudno mi kak mi nitko nije kukao. valjda ga imaju na 42.


Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Što je mportal? Prvi put čujem.
bio dobar izvor informacija oko tv tehnologija.
Zego is offline  
Old 03.11.2011., 00:23   #7648
Da.., tipka "recording" prebacuje audio..., hvala na informaciji...
sappyka is offline  
Old 03.11.2011., 00:59   #7649
@OsmaniJunior
pa kaj ti onda uopće gledaš šrek tog MAX.tv-a ak ne digitalne programe?!? sve preko Maxa je digitalno tj. IPTV (digitalna televizija preko interneta).
baku s tim svojim ne brkaj, ona ima svoj dolazni kabel za očito digitalnu kablovsku TV.
a kod cure ak ne ide, a spojeni ste na zgradu-ništa čudno. zajedničke instalacije antene na zgradi često nisu podešene up-2-date, pa preko predstavnika stanara treba pozvati meštra koji održava sustav pa da vidi kaj je na stvari.
DeeJay Dee is offline  
Old 03.11.2011., 03:18   #7650
@OsmaniJunior
Ja tu ništa ne razumijem. Ako imaš maxtv, onda nemaš što tražiti programe na televizoru. Spojiš televizor s onom kutijom što ti je dao t-com i preko njezinog daljinskog mijenjaš programe.
Mephisto is online now  
Old 03.11.2011., 08:28   #7651
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
@OsmaniJunior
Ja tu ništa ne razumijem. Ako imaš maxtv, onda nemaš što tražiti programe na televizoru. Spojiš televizor s onom kutijom što ti je dao t-com i preko njezinog daljinskog mijenjaš programe.
Ma hoće čovjek reći da kod bake prima, uz b.netove i ove naše nacionalne kanale na ugrađeni DVB-T tuner od Sonyja jer b.net pušta i ta 4 kanale u svoj kabel u DVB-T sustavu...

Kod sebe ne prima jer očito ništa nema na antenskom kabelu (nije spojeno ili antena jednostavno ništa ne hvata) a smatra bi trebao jer baka "lovi" u istoj zgradi...
MytByte is offline  
Old 03.11.2011., 08:33   #7652
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ma hoće čovjek reći da kod bake prima, uz b.netove i ove naše nacionalne kanale na ugrađeni DVB-T tuner od Sonyja jer b.net pušta i ta 4 kanale u svoj kabel u DVB-T sustavu...

Kod sebe ne prima jer očito ništa nema na antenskom kabelu (nije spojeno ili antena jednostavno ništa ne hvata) već sve ide preko maxtv-a...
Lako moguće, a meni se još vidi da je i kod njega neki spliter/razdjelnik signala pa je na njemu neki loš spoj ili prolazna utičnica u zidu u kojoj su loši spojevi
te valjda dok on malo prodrma kablove baka izgubi signal, bar sam ga ja tak skužil
The Best F1 Driver is offline  
Old 03.11.2011., 14:10   #7653
ma ljudi hvala vam ma znam da treba spojit maxtv i gledat prek njega, nisam bas takav kreten heehh nego sam ja samo htio da vidim hoce li mi telkač ulovit digitalne programe jer mi ide na k kako baka moze ulovit a ja nemrem.. znaci to nema veze sa bnetom ili maxtvom, nego me samo zanimalo da ulovim te digitalne programe znaci prek telkača nista drugo, malo se stvar zakomplicirala sada, valjda ste skuzili kaj sam htio? Ugl kod cure mi sada sve šljaka malo sam prodrmo antenu di ide u digitalni prijamnik i sada je sve ok
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Old 03.11.2011., 14:22   #7654
Bogu dragom fala.
digitalne zemaljske kanale (DVB-T), ako si na to mislio, ne loviš prek telkača, neg prek antene i antenskog kabela koju očito ni nemaš i koji nije ni spojen.
a baka to ima jer B.net kroz svoju kabelsku infrastrukturu osim digitalnih kablovskih (DVB-C) kanala, pušta probno i 4 osnovna digitalna zemaljska (DVB-T) kanala koji se inače redovnim putem love preko ranije spomenute vanjske ili sobne antenice opet spojene koaksijalnim kabelom. i to je to.
ne sekiraj (se) dalje i vozi miško.
DeeJay Dee is offline  
Old 03.11.2011., 14:43   #7655
aha hvala ti dj ja sam mislio da lovim to preko telkača aha zato mi nije naso.. eto otkrili smo moju misteriju hvala vam svima
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Old 03.11.2011., 14:52   #7656
jes.
dakle, TV je uvijek primatelj informacije, a antena (zemaljska/satelitska)-kablovska TV-IPTV-i na kraju KABEL je taj koji ju dovlači, TV to ne radi sam.
DeeJay Dee is offline  
Old 03.11.2011., 22:36   #7657
Quote:
daisy boo kaže: Pogledaj post
Eto samo da javim da sam uspjela.
Ipak je stvar bila u anteni, malo sam pročačkala oko nje i resetirala sve kanale, zasad sve štima..

Hvala na pomoći...
Super, nema na čemu, drago mi je da smo uspjeli. Konačno, tome ovaj forum i služi.
KD electronic is offline  
Old 04.11.2011., 18:13   #7658
imam problem nestali su mi nova tv, rtl, hrt 1 i 2.... ostali programi su super samo se ova 4 gube, pokusavala sam ih ponovno traziti al ne ide pronadjem ih i oni opet nestanu...
niky89 is offline  
Old 04.11.2011., 18:16   #7659
Provjeri signal.
Ord Mantel is offline  
Old 05.11.2011., 22:43   #7660
u zadnje vrijeme imam problem.

svako malo mi se zbrkaju kanali i moram ih ponovno slagati. evo jucer sam ih slozio i danas je opet sve razhebano.

i neki kanali imaju svoj redni broj( npr broj 44) i gdje god ga stavim zadrzava taj redni broj. i ne mogu to maknuti. u cemu je problem?

lcn switch sam iskljucio

Zadnje uređivanje dubko : 05.11.2011. at 23:21.
dubko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.