Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 18:33   #1621
...ljudi daj mi recite kod zidanja mora biti obavezno u mortu vapno? ili je dosta samo cement i pjesak????
sinji galeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 19:18   #1622
ciment je nepoželjan i u mortu i u žbuki
ali bez njega ne može
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 00:13   #1623
Dimnjak napokon gotov

Molim komentare , nije problem srusiti i opet nanovo :-))






LP
http://imageshack.us/photo/my-images/59/sam0699e.jpg/

http://img851.imageshack.us/img851/4447/sam0694x.jpg
http://img855.imageshack.us/img855/8351/sam0696.jpg
http://img502.imageshack.us/img502/5040/sam0704.jpg
stivenu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 23:50   #1624
Quote:
stivenu kaže: Pogledaj post
Dimnjak napokon gotov

Molim komentare , nije problem srusiti i opet nanovo :-))
Evo mali komentar... Ako misliš već rušiti, zovi mene da ga otpilim i vozim doma

Ovako odokativno - vrlo lijepo i oku ugodno
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 09:59   #1625
Quote:
stivenu kaže: Pogledaj post
Dimnjak napokon gotov

Molim komentare , nije problem srusiti i opet nanovo :-))


Odlično izgleda - super, samo da je malo viši u odnosu na objekat ili se meni to samo čini.
Slike ću sačuvati i dati majstoru ako budem radio pečenjaru
.CAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 08:29   #1626
kod mene je jučer bila generalna proba i jako sam zadovoljan rezultatima....


Uploaded with ImageShack.us
dimnjak vuče dobro,krov je sklepan nabrzinu da ne pada kiša po njemu do proljeća kada se radi novi.....
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 10:09   #1627
Na ovaj podforum bi trebalo zabranit stavljat slike hrane, imate gastronomiju. Nisam još ni doručkovao i sad
Inače super pečenjara, ali šteta što nije rađena s starom ciglom.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 16:50   #1628
...evo i napredka kod mene... to je to za ovu godinu pečenjara je "konzervirana" do prolječa a onda dalje...


sinji galeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 20:34   #1629
pozdrav profesionalci imam jedno pitanje: Naime sagradio sam pečenjaru i lozio sam nekih 20-ak puta i pekao sto peku sto rostilj sve bilo super dimljak vukao ko lud dima ni kapi nije vracalo. Jucer sam imao kolinje i isao sam malo bacit rostilja i pocelo mi je dim vracati natrag. Prije par dana sam probio supu za ražanja (cca 10x10 cm) jeli moguce da mi je to uvijet zasto dimi. Puhalo je jeli to mozda razlog. Inače dimljak mi je unutarnje dimenzije 45X45 cm dugačak je nekih 450cm. Postolje za kapu je u svakom ćošku po tri cigle i na njima betonirana kapa koja u sredini ima rupu promjera 15cm. Bio bih jako zahvalan ako bi mi netko mogao pomoci hvala lijepo.
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 23:10   #1630
Quote:
viking dr. kaže: Pogledaj post
kod mene je jučer bila generalna proba i jako sam zadovoljan rezultatima....
Brzo si ti to sve i napravil
Cug je, koliko vidim OK, dimenzije taman za pajceka okrenut (nije aluzija na fotku ), a ove šamotne cigle iznutra tak ostanu ili?
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 00:06   #1631
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
pozdrav profesionalci imam jedno pitanje: Naime sagradio sam pečenjaru i lozio sam nekih 20-ak puta i pekao sto peku sto rostilj sve bilo super dimljak vukao ko lud dima ni kapi nije vracalo. Jucer sam imao kolinje i isao sam malo bacit rostilja i pocelo mi je dim vracati natrag. Prije par dana sam probio supu za ražanja (cca 10x10 cm) jeli moguce da mi je to uvijet zasto dimi. Puhalo je jeli to mozda razlog. Inače dimljak mi je unutarnje dimenzije 45X45 cm dugačak je nekih 450cm. Postolje za kapu je u svakom ćošku po tri cigle i na njima betonirana kapa koja u sredini ima rupu promjera 15cm. Bio bih jako zahvalan ako bi mi netko mogao pomoci hvala lijepo.
Tomislav mislim da je svemu krivo vrijeme kao što si napisao da je puhao vjetar mislim da rupica 10x10 ne bi smetala...
sinji galeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 10:13   #1632
Quote:
SlaS1981 kaže: Pogledaj post
Pa zar nitko nema odgovor. Ajde da stavim koju sliku dok ne dođe barem nekakav odgovor.

Još uvijek nisam dobio zadovoljavajući odgovor te sam krenuo sam u proizvodnju potrebne lampe. U međuvremenu su radovi svedeni kraju te još ostaje čišćenje i montaža ražnja. Dimnjak je isproban te vuče super ali problem se javlja ako počne jako puhat jer je na otvorenom. Evo još par slikica pa kad dovršim lampu postavim i nju.

SlaS1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:46   #1633
Quote:
totejapitam kaže: Pogledaj post
Brzo si ti to sve i napravil
Cug je, koliko vidim OK, dimenzije taman za pajceka okrenut (nije aluzija na fotku ), a ove šamotne cigle iznutra tak ostanu ili?
to su ti stare pune cigle,za sada ostaju tako...
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 21:17   #1634


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


evo dugo nisam bio na forumu ima dosta novosti i novih pečenjara ,ja sam nakratko stao sa svojom uspio sam zatvoriti (plastikom) da se donekle moze koristiti po zimi ,,,unutra sve sredjeno sad jedino ići u prikupljane antikviteta
__________________
hated by many.................loved by few.....................respected by all
jdarko051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 16:43   #1635
Thumbs up

Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
pozdrav profesionalci imam jedno pitanje: Naime sagradio sam pečenjaru i lozio sam nekih 20-ak puta i pekao sto peku sto rostilj sve bilo super dimljak vukao ko lud dima ni kapi nije vracalo. Jucer sam imao kolinje i isao sam malo bacit rostilja i pocelo mi je dim vracati natrag. Prije par dana sam probio supu za ražanja (cca 10x10 cm) jeli moguce da mi je to uvijet zasto dimi. Puhalo je jeli to mozda razlog. Inače dimljak mi je unutarnje dimenzije 45X45 cm dugačak je nekih 450cm. Postolje za kapu je u svakom ćošku po tri cigle i na njima betonirana kapa koja u sredini ima rupu promjera 15cm. Bio bih jako zahvalan ako bi mi netko mogao pomoci hvala lijepo.
Da ti se nisu ptice uselile u dimnjak? (Vjetar, ako je do sada radilo OK, rupa ti je odlična 45X45

Usput pozdrav Darko!
__________________
Što oko vidi ruke naprave!
Mošt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 21:54   #1636
Quote:
Mošt kaže: Pogledaj post
Da ti se nisu ptice uselile u dimnjak? (Vjetar, ako je do sada radilo OK, rupa ti je odlična 45X45

Usput pozdrav Darko!
lijep pozdrav prijatelju i još jednom hvala na starim kotačima ,,,,,nebi vjerovao jučer sam ih krenuo brusiti i sređivati pa sam se sjetio i foruma

kako ti napreduješ !?
__________________
hated by many.................loved by few.....................respected by all
jdarko051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 03:55   #1637
Kako prvo fala svima na fotografije i detaje koji ste stavili u ovaj forum.
Probudili ste majstor u meni.


Posle mnogo truda, sa mojom prijatelja, koji kako ja, nikad nije se bavio sa zidanjem, zavrsilo smo pecenjaru.




Ako neko saka da gleda detaje kako je to sve napravljeno, mozete uzeti moje fotografija sa rapidshare, u RAR.
https://rapidshare.com/files/2920953893/ok.rar
(ako moze neko da mi kaze ima li problem sa linkom, ako da kako da ispravim ili ako mogu administratori nek urade)

Ako neko ima pitanje ili kritike (pohvale) slobodno pisete,

Ispričavamo se zbog jezika.

Pozdrav, iz Makedonije!
toni_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 17:30   #1638
...čestitke na ljepoj pečenjarici! malo al sladko! moram priznat da se mi sviđa i nadstrešak koji je ljepo napravljen! pohvalno da sav balkan radi pečenjare i konačno pošteni forum koji je ujedinijo balkance od Slovenije pa sve do Makedonije!
pozdrav iz Slovenije
sinji galeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 14:08   #1639
pozdrav drustvo, evo i mene s mojom pecarom. trazivsi ideje za pecaru, nasao sam post od ZlayaA link i po uzoru na njegovu, napravio sam poprilicno identicnu, samo u rustikalnom stilu. evo par slika. nije jos u potpunosti gotovo, treba isfugirati, staviti lim, dovrsiti dimnjak... no to je u grubo to.









pan petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 14:11   #1640






pan petar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.