Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 18:18   #21
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
svima.
Jok.

Linić je rekao da svim firmama koje zapošljavaju preko 50 ljudi neće zahtejvati fiskalni pisač

Znači opet će nahebati mali obrti A mega trgovački lanci će biti pošteđeni tih naprava.
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:22   #22
Jedino rješenje za male obrtnike u uslužnim djelatnostima kako da zehebu ovu našu nesposobnu političku svitu tipa Linića i njegove pisače je izbaciti blagajne i izdavati račune na PARABON BLOKU ;-)
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:12   #23
Drago bi mi bilo da se doskoci tome. I znam da se tome protive samo oni koji su porez do sad utajivali. Steta samo da ih se primjereno ne kaznjava. Steta sto se mentalitet temelji na filozofiji zasto on moze a ja ne mogu. Najbolje da se svi koji ne zele placat porez presele negdje gdje poreza nema.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:24   #24
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Jok.

Linić je rekao da svim firmama koje zapošljavaju preko 50 ljudi neće zahtejvati fiskalni pisač

Znači opet će nahebati mali obrti A mega trgovački lanci će biti pošteđeni tih naprava.
ma tako je to počelo i u Srbiji i BiH, prvo mali, a onda su došli na red i veliki. Samo što ti 'vragovi' pisači koštaju ono oho. KONZUM bi se mora fino zadužit da uvede na svim prodajnim mjestima. Ako će ići, ići će to postupno kako budu morali mjenjati stare printere tako će uvoditi fislkalne i u velike.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:39   #25
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Drago bi mi bilo da se doskoci tome. I znam da se tome protive samo oni koji su porez do sad utajivali. Steta samo da ih se primjereno ne kaznjava. Steta sto se mentalitet temelji na filozofiji zasto on moze a ja ne mogu. Najbolje da se svi koji ne zele placat porez presele negdje gdje poreza nema.
Zasada ću ostati samo na tome da napišem da je ovo doslovno genijalan potez ali neću sad u detalje. O tim blagajnama se pisalo za Račanove vlade, mi smo se već polako spremali za to bili (softverski) tako da tu nema neke nauke. Tehnologija je od onda još više napredovala a oprema pojeftinila tako da se i cijeni cjelokupnog projekta može raspravljati. Sigurno može biti manja od planirane a i da bude dvaput veća od planirane znam da će lova koja se neće moći utajiti na ovaj način višestruko premašiti troškove cijelog projekta i napuniti proračun s finom svotomlove.

Ono što je bitno ovdje je da u ovom projektu moraju sudjelovati ljudi koji znaju kako funkcionira taj cijeli sustav a da nisu kompromitirani (lako reći) ali ima i takvih.

Čak i ne treba ići previše u širinu, samo da za početak obuhvatite ugostitelje napravili ste ogroman posao.

S druge strane, tim ljudima treba smanjiti parafiskalne namete i troškove rada i radnika koji ih na neki način i prisiljavaju (čast izuzecima) da rade to što rade.
Markoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 21:17   #26
Quote:
Markoni kaže: Pogledaj post
da za početak obuhvatite ugostitelje napravili ste ogroman posao.
.
Ugostitelj ili frizer može imati parabon blok ispisan rukom koji je legalan račun i nitko ga ne može prislit da izdaje račun ispisan preko pos blagajne preko printera.

A vjerujem da će se mnogi odlučiti na tu varijantu nakon ovakovih bezveznih egzibicija Vlade.
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 21:34   #27
Ova vlada samo ponavlja poteze svih ostalih vlada. Politika je ista samo se promjenila garnitura na vlasti.

Tko još pametan misli da će PDV naplaćen od ugostitelja spasiti ovu državu dok svi govore da prvo treba smanjiti javnu potrošnju i riješiti se birokracije. Ovo sve više liči na kukavica koaliciju a ne kukuriku koaliciju.

Naravno da će "opaliti" po malim obrtima i naravno da će zaobići velike igrače. Tko je još vidio da vlasnici trgovina i kafića idu u štrajk? To je ekskluzivno pravo samo za državne službenike.

Smiješan potez koji bih inače podržao kad bi se prvo riješili neki drugi problemi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:01   #28
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ugostitelj ili frizer može imati parabon blok ispisan rukom koji je legalan račun i nitko ga ne može prislit da izdaje račun ispisan preko pos blagajne preko printera.

A vjerujem da će se mnogi odlučiti na tu varijantu nakon ovakovih bezveznih egzibicija Vlade.
neće biti ako na sebi ne bude imao fiskalni broj računa iz printera, to se da lako uredit zakon zar ne, sve slične priče i pričice su išle i po Srbiji (naročito od strane odvjetnika ) i po BiH, a sad svi lijepo moraju imat fiskalni pisač

takvi koji žele ispisivat rukom morat će uzet kasu slično registar kasi samo fiskalnu

naravno sve to slijedi ako se uvedu fiskalne kase (za realizaciju im treba najmanje godinu dana). BiH je nekoliko puta pomicala rokove za primjenu
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:11   #29
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
neće biti ako na sebi ne bude imao fiskalni broj računa iz printera, to se da lako uredit zakon zar ne, sve slične priče i pričice su išle i po Srbiji (naročito od strane odvjetnika ) i po BiH, a sad svi lijepo moraju imat fiskalni pisač

takvi koji žele ispisivat rukom morat će uzet kasu slično registar kasi samo fiskalnu

naravno sve to slijedi ako se uvedu fiskalne kase (za realizaciju im treba najmanje godinu dana). BiH je nekoliko puta pomicala rokove za primjenu
Oprosti ja pljunem preko graničnog prijelaza u BiH jer živim na granici sa BiH i tjedno sam barem tri puta u Bos. Brodu i nisam primjetio da mali obrtnici koriste masovno pos ili registar blagajne već vecinom dobiješ račun pisan rukom na parabon blokom bez ikakvog dodatnog ištampanog fisklanog broja...

Pogotovo preko u BiH nisam nikad dobio isprintan račun u restoranu ili kafiću niti sam primjetio da svi imaju u šanku ikakve registar blagajne neki da neki ne uglavnom nemaju.
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:24   #30
Quote:
Markoni kaže: Pogledaj post
S druge strane, tim ljudima treba smanjiti parafiskalne namete i troškove rada i radnika koji ih na neki način i prisiljavaju (čast izuzecima) da rade to što rade.
Od ovoga treba krenuti. Vjerujem da se nitko ne bi bunio niti utajivao promet kad ne bi radnike morao plaćati na crno - a mora, jer je porezno opterećenje neto plaće 100%. To je malo neizdrživo
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:36   #31
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Oprosti ja pljunem preko graničnog prijelaza u BiH jer živim na granici sa BiH i tjedno sam barem tri puta u Bos. Brodu i nisam primjetio da mali obrtnici koriste masovno pos ili registar blagajne već vecinom dobiješ račun pisan rukom na parabon blokom bez ikakvog dodatnog ištampanog fisklanog broja...

Pogotovo preko u BiH nisam nikad dobio isprintan račun u restoranu ili kafiću niti sam primjetio da svi imaju u šanku ikakve registar blagajne neki da neki ne uglavnom nemaju.
Oh tamo ti je još problem što je kod zadnjeg roka a to je bio 15.07.2011 skoro nitko nije imao i onda su svi zadnja dva dana podnijeli zahtjev za pisač ako su htjeli nastaviti poslovanje (petnaestak tisuća poslovnih subjekata u tom periodu je podnijelo zahtjev - ono čekali ljudi hoće li ponovno odgodit - i to samo u Federaciji, neznam za republiku srpsku). Još ga većina nije dobila, ide im dosta sporo.

dok u srbiji svi imaju (barem tamo gdje sam kupovao ili u kafićima) jer su i uveli puno ranije
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen

Zadnje uređivanje ceha : 10.01.2012. at 22:42.
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 00:10   #32
Da, u Bosanskom Brodu nisam primjetio nigdje da imaju, dok npr. u Mostaru svi imaju. Vise od mjesec dana je hodala federalna inspekcija, i u tih mjesec dana, samo u Mostaru je zatvoreno vise od 150 radnji, od slikarskih obrtnika, do kafica i frizera...

A cijene fiskalne kase dodje od 400 maraka pa na dalje... (400 BAM-1600 kuna)...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 11:19   #33
Najbolji su mi ti likovi koji kukaju kako je to skupa investicija. Ne znam koliko košta ali i da je 1000 eura jednokratno nije puno. Za promet koji ostvari prosječan birc to je sića.
I svaki vlasnik birca koji kaže da mu loše ide laže. Laže jer još nisam vidio niti jednog da radi po cijeli dan ne bi li zamijeno konobare i još niti jednog nisam vidio da vozi auto vrijednosti manje od 200 000 kuna.
Ja sam za da ih se itekako dobro naguzi jer mi je pun kufer izigravati budalu i odvajati od svoje plaće svu silu nameta i poreza dok se oni kurče sa prijavljenim minimalcem i metro karticama gdje kupuju špeceraj 23% jeftinije nego ostali.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 18:15   #34
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Najbolji su mi ti likovi koji kukaju kako je to skupa investicija. Ne znam koliko košta ali i da je 1000 eura jednokratno nije puno. Za promet koji ostvari prosječan birc to je sića.
I svaki vlasnik birca koji kaže da mu loše ide laže. Laže jer još nisam vidio niti jednog da radi po cijeli dan ne bi li zamijeno konobare i još niti jednog nisam vidio da vozi auto vrijednosti manje od 200 000 kuna.
Ja sam za da ih se itekako dobro naguzi jer mi je pun kufer izigravati budalu i odvajati od svoje plaće svu silu nameta i poreza dok se oni kurče sa prijavljenim minimalcem i metro karticama gdje kupuju špeceraj 23% jeftinije nego ostali.
Ima ugostitelja koji imaju izvrstan promet,ali ja znam masu koji nemaju ni za pokriti troškove a to nije mali broj nego ogroman broj i vjerovatno zapošljavaju tisuče radnika.Nameti su im preveliki.vema mali broj restorana van zagreba sad radi sa plusom.Šta vi mislite zbog čega male trgovine non-stop po gradovima mjenjaju namjenu.
Ove budale u našoj vladi moraju shvatit ne možete imati namete u rangu manhetena,berlina,beča a mušterije dotičnih lokala su u rangu etiopije.
Kojeg đavla nas više uspoređuju sa njemačkom,austrijom kad smo malo ispod ranga Albanije,Etiopije i ostalih siromašnih afričkih država.
Meni da ostane samo 20% od poreza koliko dam državi ja bi bio presretan čovjek.
Oni jednostavno moraju smanjit potrošnju,ukinuti sve poticaje svima i uvesti flat tax od 15% svima čak i na socialnu pomoč.
Ja sam več kupio 2 stana u regensburgu i iznajmio ih za 650 eura.Lagano će cijeli moj hrvatski kapital preselit u njemačku.Osim jednog objekta koji je napravljen na crno kojega neču nikada legalizirat tako da mi nemaju ništa ni naplatit

Zadnje uređivanje more : 11.01.2012. at 18:23.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 19:50   #35
Quote:
Entrerios kaže: Pogledaj post
Inače organski ne mogu smisliti vlasnike kafića (izuzev onih koji odrade smjenu u kafiću,znači obiteljske kafiće) tako da mi je ova vijest jučer uljepšala dan . .

Moš mislit ja ću grijati stolicu i knjigu cijeli dan i imati nekakvu crkavicu od plaće, a on će ne raditi ništa , zaposliti k tome 2-3 konobara koji će mi otvarati Pago sokić, naplatit ga 15 kn i još ne izdavati račun za to.

Pa šta sam ja budala a oni su pametni !?

Tko to tebi brani da otvoris kafic i kopas nos?????
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:42   #36
Vidim da se svi radujete kad susjedu umre krava. Ja ne pozdravljam uvodjenje tog sranja i krajnje je vrijeme da prestanu jesti govna i uvedu reda gdje se treba uvesti,a to je prokleta javna i drzavna sluzba u kojoj je 100.000 djabalebaroša koji ništa ne rade,pola miliona ratnih umirovljenika i 50.000 povlaštenih lopova u mirovini skupa sa 350.000 nezaposlenih i 100.000 koji se spremaju odfrknuti na biro za zapošljavanje. Milijuni kuna se troša na kojekakva sranja i puna mi je vise ona stvar od čitanja tekstova u kojima je netko pronevjerio milione kuna i nikome ništa. Razbacuju se našim prokletim novcem kao pijani bogataši i ništa ne daju zauzvrat nego još više stežu oko vrata prijetnjama i utjerivanjem onima koji jos nekako rade i preživljavaju na krajnjim granicama.

Najveći prokletnici su usrani političari na čelu ove države. Jel ste vi slijepi i glupi ?! Pa htjeli su vam uvesti javne ovršitelje koji bi vam provaljivali u stan u pola noći i otimali stvari iz kuće i skidali odjeću sa vas.I to je vama legalna država.Nemojte me nasmijavati. Pokradeni milioni i nikome ništa,a oni bi provaljivali u stanove i uzimali sirotinji namjestaj i posuđe i prodavali za trečinu cijene. I to bi mogli raditi osudjivani kriminalci. Ok,skrenio sam sa teme o prokletim pisačima,ali svi ćete vi doći na red i vama če oteti iz usta pod parolom "gradjani moraju isto stegnuti remen u znak solidarnosti" tako što će vam skresati plaću i penziju za 15-20%,dignut ce PDV na 25-26%,a da ne pričam o cijenama struje i plina koje će ići za 30% gore.Ali je bolje potrošiti 400 miliona eura na neke pisače koje BTW možeš sjebati kako ti se ona stvar digne.

Zadnje uređivanje A7ibaba : 11.01.2012. at 20:48.
A7ibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:27   #37
Ovršitelji su najbolji zakon koji su mogli smisliti i nažalost je i to propalo. Nisu mogli upadati u kuće kada im se digne nego nakon odluke suda. Tako bi bar spriječili sistem "uzmem sada a platim nikada".
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:49   #38
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Tko to tebi brani da otvoris kafic i kopas nos?????
Pa razmišljao sam o otvaranju, al to je ispod mog intelektualnog nivoa. Nadam se da neće kopati nos sad kad ne budu mogli više krasti . On kao birtijaš mora znati svoj položaj u društvu.

Gore je netko napisao da nikada nije vidio da gazda zamjeni konobara cijelu smjenu i slažem se s time.

90 % vlasnika kafića su sirovine koje uspješno posluju zahvaljujući varanju na računima + niskim cijenama najmova jer su u dealu sa gradskom vlašću ili imaju sreću pa su u svom prostoru.

Kod nas ne postoji sistem zalogajnica koje sam mogao vidjeti po Italiji , Njemačkoj... gdje bračni par umirovljenika vodi i radi u tom objektu u kojem možeš pojesti tost, 2 jaja i sl. Nema kod nas sustav restorana kakav postoji u SAD-u(recimo u seriji Seinfeld), gdje ja mogu sjesti i za jeftine pare pojesti 2 jaja na oko. Ne to je našim ugostiteljima neisplativo jer njima treba brža lova. Oni meni žele colu naplatit 12 kn iako je u trgovini 2.5l -12 kn. Oni meni žele čaj naplatiti 8 kn iako za te pare mogu kupiti kutiju čaja...da ne spominjem ekstra profit na kavama.

A da ne govorimo kako pekari varaju... usporedi cijenu krafne i cijenu kile brašna...
Entrerios is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 23:18   #39
O kakvom ti varanju pričaš ?! To što ti želiš jeftino požderati 2 jaja na oko za 50 lipa nema nikakve veze sa varanjem.Cijena je takva,kakva jeste,ako ti se ne svidja,putuj. Odi si kupi 2,5 litre cole u trgovini,sjedi u park i loči čitav dan,tko ti brani ? Ali naravno,tebi to neodgovara,jer bi ti sjeo isto u kafić i diktirao cijenu,pa bi uzeo 0,5 cole za jednu kunu,sjedio u fotelji i pljuvao po svima kako je život nepravedan i kako su proizvodni materijali visestruko jeftiniji u odnosu na konacan proizvod.Oh,teski zivote tezak li si. Ne mogu sjesti u kafic i popiti kavu i kolu i pojesti perec ,sve za 90 lipa jer to toliko košta !Lopovi !
A7ibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 23:55   #40
Quote:
Entrerios kaže: Pogledaj post
Pa razmišljao sam o otvaranju, al to je ispod mog intelektualnog nivoa. Nadam se da neće kopati nos sad kad ne budu mogli više krasti . On kao birtijaš mora znati svoj položaj u društvu.

Gore je netko napisao da nikada nije vidio da gazda zamjeni konobara cijelu smjenu i slažem se s time.

90 % vlasnika kafića su sirovine koje uspješno posluju zahvaljujući varanju na računima + niskim cijenama najmova jer su u dealu sa gradskom vlašću ili imaju sreću pa su u svom prostoru.

Kod nas ne postoji sistem zalogajnica koje sam mogao vidjeti po Italiji , Njemačkoj... gdje bračni par umirovljenika vodi i radi u tom objektu u kojem možeš pojesti tost, 2 jaja i sl. Nema kod nas sustav restorana kakav postoji u SAD-u(recimo u seriji Seinfeld), gdje ja mogu sjesti i za jeftine pare pojesti 2 jaja na oko. Ne to je našim ugostiteljima neisplativo jer njima treba brža lova. Oni meni žele colu naplatit 12 kn iako je u trgovini 2.5l -12 kn. Oni meni žele čaj naplatiti 8 kn iako za te pare mogu kupiti kutiju čaja...da ne spominjem ekstra profit na kavama.

A da ne govorimo kako pekari varaju... usporedi cijenu krafne i cijenu kile brašna...
Majko mila jesi se istovario na kamaru da je to strašno

Intelektualca bi je jaje na oko i tost nekako za džaba pri tom da netko otvori takav restoran i plaća ovoj državi poreze i davanja, a da pri tome taj proizvod bude tebi jeftin.

Otvori ti takav fast food ili kafanu sa takvim cijenama i plati sva davanja državi na vrijeme baš me zanima koliko bi dana izdržao, ali ti imaš intelktualni graničnik koji ti ne dozvoljava da to shvatiš jer nikad u životu nisi ništa slično radio.
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.