Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2011., 20:37   #561
80 kn.
Treba ga napraviti 30 dana prije termina operacije.

Treba provjeriti da li imate pravo po prihodovnom cenzusu svoga kućanstva, u koji ulaze sva primanja i naknade i dijele s ukupnim brojem članova kućanstva.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 18:45   #562
Thumbs up

Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
80 kn.
Treba ga napraviti 30 dana prije termina operacije.

Treba provjeriti da li imate pravo po prihodovnom cenzusu svoga kućanstva, u koji ulaze sva primanja i naknade i dijele s ukupnim brojem članova kućanstva.
Hvala
Perazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 19:39   #563
Molim da mi netko kaže dali imam pravo na besplatno dopunsko osiguranje s obzirom na to da sam od 6mj. ove godine nezaposlen, na burzi imam samo zdravstveno a radio sam samo 1mj. ove godine. Primanje za taj mjesec su bila minimalna. Sad me zanima dali kao nezaposlena osoba imam pravo na besplatno osiguranje, ako nemam kako mogu saznati dali mogu ostvariti pravo na besplatno ako ne na besplatko koliko me minimalno može stajati mjesečno. Hvala. Nadam se brzom odgovoru.
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 20:47   #564
Pravo na besplatno kao nezaposlena osoba nemaš. Besplatno možeš ostvariti po prihodima u kućanstvu. Još uvijek se gleda 2010god, i ukupni prihodi nesmiju preći 1516kn po članu.
Ako prelazi, dopunsko možeš imati jedino na plaćanje, 80kn mjesečno.

Pozdrav
ciro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 03:29   #565
dopunsko zdravstveno

Lijepi pozdrav...može li mi netko reći koliko HZZO nabije kamate ako ne plaćaš redovito dopunsko zdravstveno osiguranje?? ja ga imam od 3.mj 2011. i još nisam ni jednom uplatila...

to plaćam po papiru koji sam dobila?

hvala puno )
Zmaja007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 21:33   #566
Kamata ovisi o odabranom načinu plaćanja. Na papiru koji si dobila piše uplatni račun i poziv na broj.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 20:28   #567
Poštovani,
imam pitanje vezano za dopunsko zdravstveno osiguranje. Zanima me sljedeće:Zaposlenik je do sada premiju dopunskog osiguranja plaćao 8o kn mjesečno, kao zaposlena osoba. Od 1.siječnja 2012. otišao je u mirovinu i još nije dobio rješenje o umirovljenju. Do tada je dužan plaćati premiju kao zaposlenik, u iznosu 8o kn. Kada on ostvaruje pravo na dopunsko osiguranje kao umirovljenik (50 kn/mj)? Ostvaruje li se stjecanjem prava na mirovinu i pravo na dopunsko osiguranje umirovljenika ili po primitku rješenja ostvaruje to pravo ? Ako do rješenja prođe neki duži period čekanja, hoće li te uplate biti refundirane prema stvarnom statusu?Pozdrav.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:14   #568
Primitak iskaznice i uplatnica

Imam pitanje za sve forumaše na ovoj temi - JESTE LI POTPISALI IKAKAV PAPIR DA STE PRIMILI ISKAZNICU I UPLATNICE NA KUĆNU ADRESU?
Zahvaljujem...
madamz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:42   #569
Quote:
enke kaže: Pogledaj post
Poštovani,
imam pitanje vezano za dopunsko zdravstveno osiguranje. Zanima me sljedeće:Zaposlenik je do sada premiju dopunskog osiguranja plaćao 8o kn mjesečno, kao zaposlena osoba. Od 1.siječnja 2012. otišao je u mirovinu i još nije dobio rješenje o umirovljenju. Do tada je dužan plaćati premiju kao zaposlenik, u iznosu 8o kn. Kada on ostvaruje pravo na dopunsko osiguranje kao umirovljenik (50 kn/mj)? Ostvaruje li se stjecanjem prava na mirovinu i pravo na dopunsko osiguranje umirovljenika ili po primitku rješenja ostvaruje to pravo ? Ako do rješenja prođe neki duži period čekanja, hoće li te uplate biti refundirane prema stvarnom statusu?Pozdrav.
Umirovljenik plaća 50 kn ako mu je mirovina niža od 5108 kn, u suprotnom 80 kn.
Promjena iznosa premije (od zaposlenika na umirovljenika) ostvaruje se od onog dana kad osiguranik u HZZO dostavi rješenje o umirovljenju, znači ne od dana od kojeg je u mirovini. Zato je bolje što prije otići u HZZO korigirati podatke.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:05   #570
UPOZORENJE - stare uplate

Imam ugovor za dopunsko s HZZOom od 21. 1. 2010. Polica se automatski obnovila 21.1.2011., a ja sam nastavila s uplatama.
Jučer dobivam preporučenu opomenu i navodni dug od 620 kn (uključujući i kamate).
Skupim uplatnice i odem danas u područni ured, a kad tamo veli tip da imam neka nepodmirena dugovanja (dvije uplate) u 2010 iz čega se nameće jedini zaključak da hzzo voli loviti u mutnom jer:
1. ne raskida ugovor na vrijeme kao što u ugovoru piše, već namjerno dozvoljava automatsko obnavljanje kako bi nakon podužeg vremena mogao obračunati veću kamatu, mada i to na upitan način
2. obračunava kamatu na krajnje netransparentan način jer u ugovoru stoji da se u slučaju nepravovremene uplate, od sljedećih uplata prvo podmiruju kamate, pa onda glavnica. Znači, ako sam u 2010. preskočila jednu ratu, s uplatom sljedeće rate koja je usljedila nakon samo mjesec dana, morali su obračunati zateznu kamatu za neplaćenu ratu, a ona je na iznos od 130 kn i rok od mjesec dana mogla iznositi - koliko?
Po njihovom izračunu, danas imam kamatu od 100 kn!

U točki x ugovora stoji. "Zavod će o dospjelim, a neplaćenim premijama izvijestiti ugovaratelja pisanom opomenom."
Ne piše u kojem roku će to Zavod učiniti. Je li taj rok reguliran nekim drugim zakonom, možda o obveznim odnosima ili sl.? Zna netko?
Ne može to biti, kao što je jedna forumašica napisala da su joj rekli "kad im se skupi", jer njima se to skuplja na račun visine mojih kamata, pa što duže, to bolje.

Ima li u ovakvom slučaju ikakva smisla žalba hzzo-u, ili bi trebalo uputiti tužbu nadležnom sudu?

I još pitanje o famoznom bolničkom liječenju. Jedino zbog toga i uplaćujem dopunsko, jer sve specijalističke preglede kad mi trebaju i tak obavljam u privatnim klinikama i plaćam u punom iznosu, budući da prema listama čekanja mogu crknuti.

Zna netko "iz rukava" koje od privatnih osiguranja pokriva bolničko liječenje. (Koliko uopće košta jedan dan ležanja u bolnici?) Ne zanimaju me toliko uključeni sistematski i sl. pregledi.
I kako je reguliran dolazak hitne pomoći? Ulazi li to u osnovno osiguranje ili dopunsko?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 18:38   #571
pozdrav
zanima me da li ja i suprug imamo pravo na besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje jer imamo dvoje djece, primamo dječji doplatak jer nam prihodi po članu kućanstva mjesečno iznose 1.218,20 kn. Zanima me ako imamo to pravo dali ono djeluje retroaktivno od kad vrijedi i rješnje ili od trenutka predaje zahtjeva?
Kome se moramo obratiti u svezi navedenog prava i što je potrebno od dokumentacije?

Unaprijed zahvalna.
katarinaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 13:47   #572
evo ovako.. u 1.mj prosle godine sam pokrenio policu na placanje, platio sam 2 mjeseca i onda kad je brat isao provjeravati da li imamo pravo na besplatno, zakljucili smo da imamo. naravno, ukljucio je i mene i automatski sam se prebacio na to i to mi je pocelo teci pretpostavljam od 3.mj, medjutim ostala mi je ista kartica sa datumom da vrijedi od 1.mj.
kako imam dosta zdravstvenih problema, kako se blizio taj prvi mjesec odlucio sam predati zahtjev za placanjem da mi se ne desi da ostanem bez dopunskog. u isto vrijeme, promijenio sam prebivaliste i prijavio boraviste u drugom mjestu, sto je kako sam provjerio u hzz-u promijenjeno i kod njih a potvrda za to mi je i nova trajna zdravstvena koju su mi poslali na adresu boravista.
oni su pod broj 1, poslali iskaznicu dopunskog na adresu prebivalista, po kojoj logici ne znam
pod broj 2, iako pise da je rok dospijeca prve premije 9.1. koverta sa iskaznicom je stigla 16.1., zbog njihovog nemara dobijam kamate,kao prvo zbog slanja na krivu adresu a kao drugo zbog primanja obavijesti nakon roka dospijeca?
pod broj 3, ja sam jos uvijek na besplatnom dopunskom koje mi traje do 3 mjeseca, sto sam i provjerio jer sam bio kod doktora. e sad, besplatno dopunsko je na rok od godine dana, da li ja mogu ponistiti taj zahtjev dok mi ne istekne ovaj ugovor?
na onaj njihov broj se ama bas nikad niko ne javlja, zovem satima svaki dan, medjutim, bezuspjesno.
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 22:58   #573
Quote:
katarinaš kaže: Pogledaj post
pozdrav
zanima me da li ja i suprug imamo pravo na besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje jer imamo dvoje djece, primamo dječji doplatak jer nam prihodi po članu kućanstva mjesečno iznose 1.218,20 kn. Zanima me ako imamo to pravo dali ono djeluje retroaktivno od kad vrijedi i rješnje ili od trenutka predaje zahtjeva?
Kome se moramo obratiti u svezi navedenog prava i što je potrebno od dokumentacije?

Unaprijed zahvalna.
Dopunsko osiguranje (besplatno ili uz plaćanje) počinje vrijediti 30 dana od dana podnošenja ponude u HZZO. Uvijek se predaju dokumenti za proteklu godinu.

Dokumentacija koju treba dostaviti (ovisno jeste zaposleni ili ne):
Kako se dokazuje visina ukupnog prihoda?
- visina plaće ostvarene kod poslodavca za rad u tuzemstvu i inozemstvu potvrdom ovjerenom od poslodavca
- visina mirovine ostvarene u Republici Hrvatskoj - potvrdom Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, odnosno isplatitelja mirovinskog primanja
- visina mirovine ostvarene u inozemstvu - potvrdom poslovne banke putem koje se mirovina isplaćuje, odnosno drugom ispravom kad se mirovina ne isplaćuje putem banke
- visina dohotka:
. od samostalne djelatnosti obrta, slobodnog zanimanja ili poljoprivrede i šumarstva prije svih umanjenja dohotka i bez umanjenja dohotka za gubitak iz ranijih godina,
. dobiti ostvarene od samostalne djelatnosti obrta, slobodnog zanimanja ili poljoprivrede i šumarstva prije svih umanjenja dobiti i bez umanjenja dobiti za gubitak iz ranijih godina,
. dohotka s osnove primitaka od kojih se utvrđuje drugi dohodak,
. dohotka od imovine i imovinskih prava,
. dohodak od iznajmljivanja soba i postelja turistima od kojega se plaća porez na dohodak u paušalnom iznosu dokazuje se potvrdom nadležne porezne uprave,
- o visini naknade zbog nezaposlenosti - potvrdom, odnosno podatkom iz evidencije Hrvatskog zavoda za zapošljavanje
- o visini novčanih prava ostvarenih prema propisima o socijalnoj skrbi - potvrdom, odnosno podatkom iz evidencije nadležnog centra za socijalnu skrb,
- o visini drugih novčanih prava ostvarenih prema propisima o mirovinskom osiguranju, o doplatku za djecu, o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji i Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata - potvrdom, odnosno podatkom iz evidencije nadležnog tijela,
- visinu ostvarenih prihoda od naknada plaće, koja se isplaćuje na teret sredstava Zavoda, odnosno koju Zavod isplaćuje na teret sredstava državnog proračuna, Zavod utvrđuje na osnovi svojih evidencija.



Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
evo ovako.. u 1.mj prosle godine sam pokrenio policu na placanje, platio sam 2 mjeseca i onda kad je brat isao provjeravati da li imamo pravo na besplatno, zakljucili smo da imamo. naravno, ukljucio je i mene i automatski sam se prebacio na to i to mi je pocelo teci pretpostavljam od 3.mj, medjutim ostala mi je ista kartica sa datumom da vrijedi od 1.mj.
kako imam dosta zdravstvenih problema, kako se blizio taj prvi mjesec odlucio sam predati zahtjev za placanjem da mi se ne desi da ostanem bez dopunskog. u isto vrijeme, promijenio sam prebivaliste i prijavio boraviste u drugom mjestu, sto je kako sam provjerio u hzz-u promijenjeno i kod njih a potvrda za to mi je i nova trajna zdravstvena koju su mi poslali na adresu boravista.
oni su pod broj 1, poslali iskaznicu dopunskog na adresu prebivalista, po kojoj logici ne znam
pod broj 2, iako pise da je rok dospijeca prve premije 9.1. koverta sa iskaznicom je stigla 16.1., zbog njihovog nemara dobijam kamate,kao prvo zbog slanja na krivu adresu a kao drugo zbog primanja obavijesti nakon roka dospijeca?
pod broj 3, ja sam jos uvijek na besplatnom dopunskom koje mi traje do 3 mjeseca, sto sam i provjerio jer sam bio kod doktora. e sad, besplatno dopunsko je na rok od godine dana, da li ja mogu ponistiti taj zahtjev dok mi ne istekne ovaj ugovor?
na onaj njihov broj se ama bas nikad niko ne javlja, zovem satima svaki dan, medjutim, bezuspjesno.
Ako se promijeni adresa u osnovnom osiguranju, mora se promijeniti i u službi dopunskog osiguranja - nema automatske promjene adrese.
Novi zahtjev možeš bez ikakvih posljedica promijeniti ako polica još nije počela vrijediti.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:02   #574
Imam pitanjce...
Uskoro mi ističe dopunsko zdravstveno osiguranje HZZO-a.
Polica je obnovljiva i piše da moram pismenim putem zatražiti prekid odnosa.
Koliko ranije moram zatražiti prekid?
Da li ima neko povoljnije dopunsko osiguranje koje pokriva identično kao i ovo od HZZO-a?
Kod HZZO-a mi se osim mjesečne cijene od 130 kn ne sviđa što ne šalju uplatnice već ih ja moram ručno ispisivati preko opće uplatnice.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 02:39   #575
Vjerojatno 30 dana.
HZZO dopunsko se isplati, al treba se operirat bar tri puta u pet godina.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 21:51   #576
Quote:
KrasnodarRora kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce...
Uskoro mi ističe dopunsko zdravstveno osiguranje HZZO-a.
Polica je obnovljiva i piše da moram pismenim putem zatražiti prekid odnosa.
Koliko ranije moram zatražiti prekid?
Da li ima neko povoljnije dopunsko osiguranje koje pokriva identično kao i ovo od HZZO-a?
Kod HZZO-a mi se osim mjesečne cijene od 130 kn ne sviđa što ne šalju uplatnice već ih ja moram ručno ispisivati preko opće uplatnice.
Imala sam gadan okršaj s njima, jedva sam ih se riješila i sad sam prilično dobro upoznala neprijatelja, pa ti mogu i malo pomoći.

Vidi si točku XI. Općih uvjeta. Ako ne želiš produljenje ugovora, moraš se o tome "pismeno izjasniti u roku od najmanje 60 dana prije isteka ugovorenog razdoblja". Može biti da za to imaju već gotovi obrazac . Ja sam ga zbog želje da mi se polica ne aktivira iz mirovanja ispunila u Jukićevoj, treći kat, soba 32. Možda taj isti obrazac služi i za ovo što tebe zanima.

Ako za to više nemaš vremena, preostaje ti otkaz ugovora. Otkazni rok traje 3 mjeseca, za vrijeme otkaznog roka plaćaš rate i osiguran si. Za otkaz ugovora postoji gotovi obrazac.

Ima li povoljnije, ovisi o tome u kojem si desetljeću.
Ja sam se odlučila za Croatia dopunsko kao samostalni program. Uz neograničenu svotu pokrića, košta mjesečno 100 kn ako imaš do 30 godina, 110 kn za sljedeće desetljeće, pa onda 120 kn ako si 40-50 godina, 140 kn ako si preko 50... Ako ideš na ograničeno pokriće od 2 ili 3 tisuće godišnje, onda je i manje, ali mislim da se to ne isplati. Vidi izračun premije na njihovoj stranici.
Pokriva isto što i hzzo + dopunsku listu lijekova (participacije za crveni recept što hzzo ne pokriva).
Za sve ustanove s kojima imaju ugovor (a ima ih dosta) ne plaćaš na licu mjesta nego im izravno plaća Croatia. Za ustanove s kojima nemaju ugovor, plaćaš samo ako je svota do 500 kn, a Croatia ti vraća lovu na tekući u roku od 14 dana.
Ako je račun preko 500 kn (npr. bolničko liječenje ili neki skuplji pregled), ne moraš platiti na licu mjesta. Bolnica ti izdaje predračun kojeg daješ Croatii, pa im oni direktno plate.

Kad popuniš pristupnicu, čekaš doma da ti pošalju karticu, policu, uplatnice i nekoliko frankiranih kuverti u kojima im možeš slati račune za refund.
Ako ne platiš dvije uzastopne rate, šalju ti podsjetnik. Neće te se sjetiti nakon godinu i pol s kamatama i ovrhom.

Ispada kao da ih reklamiram, ali ne znam može li biti gore od ovih nesposobnih lopova u hzzou.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 17:03   #577
upit

Trenutno imam samo obvezno zdrastveno jer ne placam HZZO-u dopunsko. Dopunskom sam imala kao student ali sad kako radim ne. Radje bi uzela neko konkretnije dopunsko ili dopunsko i dodatno od Croatie ili neke druge kuce pa da mi to ukljucuje i neke specijalisticke preglede. Konkretno na webu Croatie se pod suradnima spominju ustanove u koje inace idem privatno. Problem je sta ne znam od kud bi krenula proucavat?! Na webu Croatie sam se izgubila izmedju dopunskog i dodatnog vec u startu
Moze li se uzet dodatno bez dopunskog ili to nije moguce? Ako uzmem neku opciju kod Croatia koja obuhvaca spec preglede i recimo ginekoloski 1x godisnje jel to onda znaci da u privatnu ustanovu koja ima s njima ugovor (a u kojoj inace idem i platim) s tim osiguranjem mogu ic i ne platit nista? Znam da je nemoguce da mi netko tu objasni sve to skupa ali vas molim da me uputite od kud da krenem s proucavanjem

Inace zaposlena sam s placom od cca 4.000,00 kuna, 25-30 godina starosti.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 20:13   #578
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Trenutno imam samo obvezno zdrastveno jer ne placam HZZO-u dopunsko. Dopunskom sam imala kao student ali sad kako radim ne. Radje bi uzela neko konkretnije dopunsko ili dopunsko i dodatno od Croatie ili neke druge kuce pa da mi to ukljucuje i neke specijalisticke preglede. Konkretno na webu Croatie se pod suradnima spominju ustanove u koje inace idem privatno. Problem je sta ne znam od kud bi krenula proucavat?! Na webu Croatie sam se izgubila izmedju dopunskog i dodatnog vec u startu
Moze li se uzet dodatno bez dopunskog ili to nije moguce? Ako uzmem neku opciju kod Croatia koja obuhvaca spec preglede i recimo ginekoloski 1x godisnje jel to onda znaci da u privatnu ustanovu koja ima s njima ugovor (a u kojoj inace idem i platim) s tim osiguranjem mogu ic i ne platit nista? Znam da je nemoguce da mi netko tu objasni sve to skupa ali vas molim da me uputite od kud da krenem s proucavanjem

Inace zaposlena sam s placom od cca 4.000,00 kuna, 25-30 godina starosti.
Obavezno hzzo-a imamo svi i nitko nas ne pita hoćemo li to ili nećemo.
Sva druga osiguranja su dobrovoljna. Kod hzzo-a je to dopunsko osiguranje.
Croatia ima dodatno osiguranje (norma, selekta i ne znam kak se još zovu) uz koje se može doplaćivati i još neki program, npr.stomatološki, kardiopaket, dopunsko osiguranje, antistres i dr. Dodatno osiguranje daje jedan osnovni sistematski godišnje + nešto za žene, odnosno za muškarce.
Postoji i dopunsko osiguranje kao samostalni program, znači ne moraš ugovoriti dodatno osiguranje, ali je popis suradnih ustanova manji. Možda ona na koju ti ciljaš i nije na popisu kod samostalnog dopunskog nego samo kod dodatnog osiguranja.
Ono u čemu vidim kvaku je sljedeće. Kad imaš ugovoreno dodatno osiguranje, tada ti preglede, tj. termine dogovara croatia asistance, a ne ti sama. Ne znam utječe li na brzinu termina to što ideš preko dodatnog/dopunskog, tj. to što ne dolaziš nešto iskeširati.
Ja sam lani imala uputnice za neke pretrage, koje ne bih trebala platiti jer sam imala dopunsko. Ali kad sam se htjela naručiti npr. u Medikolu, čim su čuli "uputnica" odnosno "preko socijalnog" što je zapravo dopunsko hzzo-a, termin je bio za 2 mjeseca, a kad su čuli "keš" termin je bio za 3 dana.
Dakle, pitanje je da li ustanove poput Medikola ili npr. Vili (koja i tak prima isključivo keš) rade razliku u odnosu na to kod koga imaš dopunsko (npr. hzzo ili Croatijino dopunsko) i da li uopće koristiš dopunsko ili plaćaš sama na licu mjesta.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:21   #579
nemam ugovoreno dopunsko zdrastveno.
Da li netko zna koliko se plaća operacija bruha bez dopunskog zdravstvenog.
Znam da račun ne može biti veći od 3000 kn ali me zanima koliko bi me to došlo.
Premija bi mi bila 1500 kn pa si mislim da mi možda ta operacija ne bi više iznosila ili se varam...

I drugo pitanje. Primanje mi je iznad 5000 kn a čujem od nekih kolega da oni uredno plaćaju 80 kn iako imaju veća primanja, Da li to hzzo provjerava.
Da li se gleda samo isključivo moje primanje ili se dijeli sa brojem ukućana i uzima prosjek
thx na odgovorima
Feno_Men is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 21:18   #580
Ne može se nikako dobiti iznos koji bi trebao platiti bez dop.osiguranja. Račun koji stiže na naplatu se formira na bazi dijagnoze i provedenih postupaka, odnosno na principu tzv. DTS-a.

Za dopunsko se gledaju primanja (u to ulaze i naknade) cijelog kućanstva. Ako primanja kućanstva prelaze limit, premija se plaća ovisno o iznosu neto plaće. Ako primanja kućanstva ne prelaze limit, kućanstvo ima pravo na besplatno dop.osiguranje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.