Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 02:34   #1
Liječenje HPV infekcije i kondiloma alternativnom medicinom

Dakle..zanima me, borim se vec neko vrijeme s HPV-om. Bas sutra idem na prvi kontrolni papa test nakon urađene biopsije. Zanima me, ima li ovdje ikoga tko ga je uspio ''uspavat'' nekim drugim oblikom lječenja, a da nije konizacija, uklanjanje kondiloma krioterapijom, laserom, podofilinom.. ne mogu više financijski ''uzdrzavat'' HPV jednostavno
Citala sam po net-u svakakvih pripravaka od čajevca, polibrakteje...ima li itko da ga je uspio maknut, i kako?

Unaprijed se zahvaljujem
teta M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:59   #2
Quote:
teta M kaže: Pogledaj post
Dakle..zanima me, borim se vec neko vrijeme s HPV-om. Bas sutra idem na prvi kontrolni papa test nakon urađene biopsije. Zanima me, ima li ovdje ikoga tko ga je uspio ''uspavat'' nekim drugim oblikom lječenja, a da nije konizacija, uklanjanje kondiloma krioterapijom, laserom, podofilinom.. ne mogu više financijski ''uzdrzavat'' HPV jednostavno
Citala sam po net-u svakakvih pripravaka od čajevca, polibrakteje...ima li itko da ga je uspio maknut, i kako?

Unaprijed se zahvaljujem
Jesam, nijednom navedenom metodom, a niti pripravcima.

Germanska nova medicina. Prouči i riješi se tog zauvjek. Ili odi kod dr-a koji se tim bavi.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:47   #3
Poštovana,

postoji uspješan način za rješavanje HPV virusa. Potrebno je i nužno ovu terapiju provoditi minimalno 6 mjeseci, a radi se o pripravcima aloe vere. Terapija je složena, pa je potreban osobni kontakt.

Za više informacija obratite mi se na PM.
sandra-dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:11   #4
Žene koje se odluče za alternativno liječenje ili, uz konzultaciju s liječnikom i ginekologom, na nadopunu već propisane terapije susreću se sa širokim izborom preparata: korištenje antioksidativnih vitamina i kombinacije B kompleksa s folnom kiselinom, preparati s hipericinom (iz gospine trave) čiju je efikasnost protiv velikog broja virusa potvrdila i klinička studija u SAD-u, aloe vera ekstrakti koji djeluju poticajno na imunitet, ekstrakt zelenog čaja koji lokalnom primjenom djeluje na genitalne bradavice, različite vaginalete koje na prirodan način stimuliraju lokalni imunološki odgovor rodnice, te aromaterapija.
Upravo zahvaljujući aromaterapeutima educiranim po francuskoj školi aromaterapije koja primjenjuje botanički i kemijski definirana eterična ulja oralno, rektalno i vaginalno, postoje različiti oblici proizvoda koji sadrže takva eterična ulja: kapsule, puderi, supozitoriji, vagitoriji (vaginalete), uljne mješavine, gelovi, kreme i sl.

Kod humanog papiloma virusa, ali i gljivičnih infekcija, te tegoba koje pogađaju vaginu, rodnicu i grlić maternice posebnu pažnju privlače vagitoriji koji aplikacijom otpuštaju ljekovite sastojke eteričnih ulja u krv te na taj način djeluju iscjeljujuće.
Ključno eterično ulje u djelovanju na HPV virus je eukaliptus polibrakteja (Eucalyptus polybractea kt. kripton) koje sadrži visok postotak monoterpena, monoterpenskih aldehida i ketona koji pokazuju zadivljujuće djelovanje na sve virusne infekcije urogenitalnog trakta. Eterično ulje niaulija (Melaleuca quinquenervia kt. 1,8 cineol/viridiflorol) već duži niz godina privlaži pažnju zbog sadržaja monoterpenola koji ima izrazito jaki antivirusni učinak uključujući i djelovanje na HIV virus, a eterično ulje ravensare (Cinnamomum camphora), koje je u Hrvatskoj postalo ove zime jako traženo, kao glavnu indikaciju ima djelovanje na viruse.
Eterično ulje lista cimetovca (Cinnamomum verum) također pokazuje antivirusno djelovanje, a dodatno djeluje imunostimulirajuće povećavajući proizvodnju imunoglobulina A koji štiti sluznicu.

Kondilomi
Konzultacija s liječnikom zbog svih izraslina oko genitalnih organa je nužna. Tradicionalna fitoterapija za liječenje kondiloma sugerira oparak od cvjetova lavande što je usko povezano sa aromaterapijom. Aromaterapijski pripravak eteričnog ulja prave lavande (Lavandula angustifolia) ima u najmanjem postotku, jer ključna eterična ulja koja liječe kondilome moraju u svojem kemijskom sastavu sadržavati spojeve koji se nalaze i u vaginaletama za liječenje HPV-a kod žena.
teta M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:20   #5
Fitoaromaterapeutski pristup bazira se na primjeni eteričnih ulja i ljekovitog bilja sa izraženim antivirusnim djelovanjem. Primjenjuju se vaginalni supozitoriji (vagitoriji) koji u sebi sadržavaju eterična ulja čajevca, niaulija kemotip cineol, ravensare, eukaliptusa polibraktea kemotip kriptom te lista cimetovca. U nosivoj fazi se nalazi i nezaobilazno ulje kalofila (tamanu) sa svojim protuupalnim i zacijeljujućim svojstvima, te izrazitim djelovanjem protiv bakterija i gljivica, što spriječava razvoj sekundarnih infekcija.

Terapija se provodi u više ciklusa, ovisno o CIN razredu i stanju imunološkog sustava. U prvom ciklusu vagitoriji se koriste dva puta dnevno, nakon čega se učini pauza od desetak dana. U daljnjim ciklusima vagitorije se primjenjuje jednom dnevno, te se nakon završenog tretmana učini ginekološki pregled sa svim potrebnim testovima kako bi se utvrdila uspješnost terapije. Dosadašnji rezultati ovakvog pristupa su vrlo dobri. Vagitoriji sa eteričnim uljima
nemaju negativnih popratnih pojava i žene ih dobro podnose. Kod spolnih bradavica izrađuje se premaz na bazi eteričnih ulja koji se nanosi na zahvaćena područja.
Ukoliko uz HPV infekciju postoji i smanjena funkcionalnost imunološkog sustava, neophodno je uzimanje pripravaka za poboljšanje njegovog rada, poput ehinacee, sibirskog ginsenga ili imele.
Djelovanje protiv humanog papilomavirusa pokazuje i gospina trava (kantarion) odnosno njen ekstrakt hipericin.
teta M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 01:14   #6
Jedna od receptura za tretiranje hpv-a mogla bi izgledati ovako:
20 ml bu kantarion
10 ml bu tamanu
50 kapi eu ravensara
20 kapi eu čajevac
20 kapi eu eukaliptus polibraktea kt. kripton

Mješavinom ulja namoči se tampon, i drži se 2 sata 2 x dnevno, 20
dana između menstruacija, tijekom 2-4 ciklusa. Međutim, konkretna
receptura, kao i učestalost i duljina terapije određuju se
individualno, ovisno o CIN-u, vrsti HPV virusa, dugotrajnosti infekcije
i eventualnoj osjetljivosti na eterična ulja.
Iako čajevac nema štetnih nuspojava, ponekad, zbog dugotrajnosti
infekcije i iritiranosti i/ili oštećenosti vaginalnog tkiva, njegova
upotreba može biti neugodna. U takvim slučajevima se upotrebljava
lavanda (Lavandula angustifolia), dok oštećeno područje ne zacijeli.
teta M is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 02:34   #7
Ja se već 6 mj mučim sa kondilomima... odem na premazivanje, oni se povuku za tjedan dan i sljedeći tjedan se mali gamadići opet vrate !!!! već sam luda od svega toga !
pokušala sam alternativnim putem to srediti ( ulje čajevca i kantarion ulje), ali nije pomoglo... doktor mi kaže da mi on to ne bi spaljivao jer će mi jako oštetiti kožu ( koja je tak i tak sva sje.... od tog premazivanja). šta da radim???? (((
purple hazelnut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 00:18   #8
Ja sam kondilome posle 2 godine bezuspesne borbe skinula kremom koja se zove Papiloma za manje od 4 meseca. Narucila sam je preko interneta, potrosila 4 komada i evo sam mirna već celu godinu.
zumbul11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 13:11   #9
Pozdrav imam jedno pitanje.Imam kondilome vec zadnja 4 mjeseca.Imao sam ih i prije 3 godine,tada sam ih skinuo elektricnim nozem.Oporavak je trajao jedno 2 mjeseca.Pokusavao sam azotnom kiselinom premazivanjem,ali ne vrijedi.Mislim uraditi obrezivanje i nakon toga vakcinaciju protiv hpv.Moja djevojka zna za kondilome.Imamo vaginalni sex sa zastitom i oralni bez zastite.Da li ja njoj mogu prenijeti kondilome?
BalkanLatinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:11   #10
Kondilomi

Sa zastitom ne mozes! Ali oralnim seksom ih moze dobit i u ustima! Zato uklanjaj to nemoj prenosit dalje!
zumbul11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:14   #11
Pa svasta. Jeste li vi normalni? Djevojka ti moze dobit kondilome u ustima!!! A obrezivanje ti nece pomoci. Skidaj to, ne prenosi dalje!!!!!!
zumbul11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 08:49   #12
Quote:
purple hazelnut kaže: Pogledaj post
Ja se već 6 mj mučim sa kondilomima... odem na premazivanje, oni se povuku za tjedan dan i sljedeći tjedan se mali gamadići opet vrate !!!! već sam luda od svega toga !
pokušala sam alternativnim putem to srediti ( ulje čajevca i kantarion ulje), ali nije pomoglo... doktor mi kaže da mi on to ne bi spaljivao jer će mi jako oštetiti kožu ( koja je tak i tak sva sje.... od tog premazivanja). šta da radim???? (((
i ja sam se s kondilomima mucila dvi godine...isla i na premazivanje i spaljivanje i krioterapiju..i uvijek bi se vračali uz to sta su ti postupci uklanjanja i poprilicno bolni...tada sam pocela pit Lactogyn kapsule za uspostavljanje bakterijske mikroflore na sluznici genitalnog trakta ,i svi kondilomi su poceli omeksavat jedno sedam dana nakon pocetka uzimanja Lactogyna, kroz jos nekih sedam dana su skroz nestali i vise se nisu vračali...ima od toga jedno dvi godine...spasila sam se
crvena-jabucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 17:12   #13
:(

Quote:
purple hazelnut kaže: Pogledaj post
Ja se već 6 mj mučim sa kondilomima... odem na premazivanje, oni se povuku za tjedan dan i sljedeći tjedan se mali gamadići opet vrate !!!! već sam luda od svega toga !
pokušala sam alternativnim putem to srediti ( ulje čajevca i kantarion ulje), ali nije pomoglo... doktor mi kaže da mi on to ne bi spaljivao jer će mi jako oštetiti kožu ( koja je tak i tak sva sje.... od tog premazivanja). šta da radim???? (((

Upravo tako je i meni ! Nakon premazivannja sve nestalo ja ono ultra sretan,kad ono već drugi tjedan i evo ih opet natrag !
Više neznam kaj da radim.Probao sam mazati uljem čajevca ali nista,pitao sam doktora dal se kondilomi mogu vratiti nakon smrzavanja on kaže da mogu !?!?
Za poludit ! Osjecam se kao da nikad više necu imat curu,niti sex

svugdje sam trazio savjete,na forumima na raznim stranicama i zaključak je taj da se kondlomi nemogu izliječiti,uvijek se vrate.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 17:20   #14
:)

Imam odlicne vijesti vezane za kondilome,bradavice kod m na penisu.
Nisam doslovno ništa drugo radio,niti mazao nečim...ma ništa! Samo sam kupio Ehinal kapsule koje su za jačanja imuniteta.Odkako sam počeo piti bradavice se počele smanjivati...dok ih eto više uopće nemam !

postoje i kapi i sirup ali definitivno probajte s ovim!
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 18:44   #15
Pošto dolazi zima,te doba gripe,prehlade ja cu si opet kupit ehinal sirup ili kapsule za jačanja imuniteta,osobno iz mog iskustva imam samo rijeci pohvale za taj proizvod
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 19:15   #16
hehe izgleda da nakon mog posta o Ehinal kapsulama ili sirupa više nitko nema problema s tim
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 23:47   #17
Malo toga ima o HPVu u Bibliji alternativne medicine:

TEXTBOOK OF NATURAL MEDICINE, FOURTH EDITION ISBN: 978-1-4377-2333-5
Copyright © 2013 by Churchill Livingstone, an imprint of Elsevier Inc

Uglavnom, za HPV+ zene preporucuju sve moguce vitamine i minerale, antioksidanse,
te KUPUS!

Za anogenitalne kondilome preporucuju tinkturu od Thuja-cempresa.

Googlanjem ima i ovaj video o toj tinkturi:
https://www.youtube.com/watch?v=FvKdlyidn1E
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 15:42   #18
Ljudovi ljudovi, za HPV vam je NAJBITNIJI imunitet....ja ga podižem tako što pijem sokove od sirovog povrća....puno puno soka i imunitet je perfektan i ja zdrava već 9 mjeseci (dakle bez i obične prehlade) po prvi puta u životu....HPV je pod nadzorom, negdje se učahurio mali gad i pobjegao a ja sam ODLIČNO!! Dakle samo pazite na imunitet :-)
__________________
My husband said it was him or the dog...I miss him sometimes.
Pufnicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 14:10   #19
Dizanje imuniteta kao što je netko spomenuo. Žene koje su imale problema s tim rješile su ih promjenom prehrane i uzimanjem različitih pripravaka za podizanje imuniteta.
Lokalne terapije su zbog toga vrlo često neučinkovite jer ne pogađaju srž, nego odstranjuju posljedicu.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 13:50   #20
Ljudovi pa niko niš, niko ne dijeli više svoja iskustva... Ja nemam kondilome jer imam HPV visokog rizika, a on ne uzrokuje kondilome već promjene na stanicama, možebitno i karcinom ako nabuja... Uglavnom, prvo imala CIN 3, operirana sam ali nakon operacije HPV je i dalje bio prisutan u brisu... i evo nakon 5 godina zdravog života, prestanka pušenja, pijem zeleni čaj svaki dan, jedem voće, povrće, 2x tjedno meso samo, krećem se bla bla bla u pičku mirinu, opće zdravstveno stanje perfektno, nisam bila bolesna ... ne pamtim, ali evo, ponovila test, HPV i dalje tu. Ne divlja, ne radi CINOVE, ali je tu, nalaz pozitivan. I kaj sad? Čekam pošiljku prirodnih ulja nekakvih, da si to stavljam pa da ponovim test, ali si mislim nekako dal da uopće provodim terapiju sad kad mi virus miruje ili bi mogla napraviti sranje samo s tim? Nemam pojma, užas jedan, kak se čovjek nepovratno sjebe, a može širiti nevinim ljudima i dalje (kondom nije 100% zaštita, to i mala djeca već znaju...)
__________________
Jedina razlika između mene i luđaka je ta - što ja nisam lud ... Salvador Dali
Jana88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.