Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 20:03   #1
MPO na Svetom Duhu

Dragi moji, evo imam čast otvoriti nam zasebnu temu za sve koji su u postupcima ili namjeravaju ili samo traže neke informacije o postupcima na Svetom Duhu.

Evo najosnovije stavljam u prvi post, adresu i brojeve telefona te imena liječnika trenutno na odjelu humane reprodukcije:



Klinička bolnica "Sveti Duh"
Sveti Duh 64
10000 Zagreb

Br telefona za naručivanje:
01 3712 109 - zvati iza 13h

Labaratorij:
01 3712 274

Liječnici:
Prim.mr.sc Renato Bauman
Dr.med.Tatjana Pavelić Turudić
Dr.sc. Ivana Erceg Ivkošić

sestre su Pera i Jadranka
(na žalost ne znam im prezimena, evo obećajem prvom prilikom škicnem pa dodam) ali zovemo ih imenima i vrlo su često naši "dobri duhovi" Sv Duha, pogotovo sestra Pera, svi koji ste barem jednom bili gore složit ćete se samnom, vjerujem


Odmah u startu lijepo molim da se tema ne koristi za vibrice i čestitanja, to ćemo i dalje na "mpo chat" temi, ova je zamišljena da razmjenjujemo iskustva i sve informacije koje i drugima mogu koristiti.

iii želim nam svima što prije visoke bete i zdrave i vesele bebe sa etiketom "Sv Duha"

Zadnje uređivanje *Mare* : 06.02.2012. at 20:17.
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 20:42   #2
Ja sam gore od 9og mjeseca 2010. kod doktora B
prošla 2 stimulirana i 4 postupka sa zamrznutim jajnim stanicama
trenutno čekamo lijekove - imamo listu i kada lijekići dođu može se krenuti u postupak, naravno ak nema drugih prepreka

moje iskustvo u usporedbi sa drugim klinikama je da se jako rigidno drže odredaba zakona, nikada mi u kriu nisu punktirali svježi folikul, uvijek vraćaju sve pa makar i ne oportuno (npr 5dan 4stanični)
no u nekim stvarima su podosta dobro organizirani, folikulometrije ujutro i rijetko sam čekala dulje od sat vremena

sestre obožavam , doktori (3) su super, biologice (2)

muž jako zadovoljan njihovom sobom
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:00   #3
Gore sam od travnja 2010. kod dr. Baumana

Prosli smo tri AIH-a bezuspjesno, prvi IVF uspjesan.
Dr. Turudic mi nie sjela, ali odradila je svoj dio posla ok. Sestre su super a pogotovo Pera, uvijek nasmijana. Dr. Erceg I. isto super.
Baumana nemoram ni spominjat.

I mm je zadovoljan prostorijom za spermio
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:00   #4
ja sam na SD skoro od početka moje mpo priče. u startu sam puno vagala kamo krenuti i odlučila sam se za SD zbog svih iskustava i priča koje sam našla po forumuma o dr Baumanu.
i nisam požalila što sam tako odlučila i nisam došla u situaciju da razmišljam o promjeni klinike. jedini minus mi je to čekanje lijekova, no evo i to se puuuno popravilo zadnjih par mjeseci i sad stvari idu puno brže.

trenutno sam u 7. postupku i ono što me najviše oduševljava (osim naravno stručnosti i susretljivosti) je to kako su savršeno organizirani. iako u prvi tren mi je to bio šok, znam da sam nakon prve folikulometrije vani mm-u rekla "ovo nije bolnica, ovo izgleda kao proizvodna traka u nekoj tvornici" ali upravo ta "traka" mi omogućava ovolike postupke u kratkom vremenu, bez bolovanja i bez puno izostajanja s posla. ja nisam iz Zagreba pa opet stižem na fm i poslije na posao.

i ono za što im skidam kapu je to što i u toj gužvi koju imaju opet kad treba (kad sam jadna) nije im problem stati i na minutu ne biti liječnici i sestre već samo ljudi i pružiti podršku i utjehu.
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:09   #5
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
..Dr. Turudic mi nie sjela, ali odradila je svoj dio posla ok...
Baumana nemoram ni spominjat.
ako ću biti iskrena ja bi njih uvijek zajedno!
dr Baumana obožavam i njemu slijepo vjerujem po pitanju stimulacija, tempiranja i volim što me hoće poslušati i možemo se dogovoriti oko svega. ali dr Turudić uvijek volim vidijeti unutra kad ulazim na punkciju ili transfer, ona mi je nježna skroz i kod nje i punkcije manje bole
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:21   #6
Meni je punkciju radila dr. I. ali dobila sam opcu anesteziju pa nemam pojma kolko boli. Na baumana sam bila navikla pa mi je s njim bilo super.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 09:56   #7
za li netko kakav je raspored gore? koji dan je koji doktor?

meni bi za slijedeći tjedan trebala info
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:02   #8
Podižem temu.
Naručila sam se za prvi pregled i konzultacije kod dr Turudić za 8.5.
Htjela sam kod dr. B ali on nema termina prije 7. mjeseca, a rekla mi je sestra kod naručivanja da je ionako svejedno jer oni to svi zajedno vode.
Do onda ću vas sve vjerojatno gnjaviti ovdje na forumu s gomilom pitanja jer sam totalno nova u ovome i sve mi je još nepoznato.

Molim Vas info kada se radi razgovor sa psihologom?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:10   #9
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Podižem temu.
Naručila sam se za prvi pregled i konzultacije kod dr Turudić za 8.5.
Htjela sam kod dr. B ali on nema termina prije 7. mjeseca, a rekla mi je sestra kod naručivanja da je ionako svejedno jer oni to svi zajedno vode.
Do onda ću vas sve vjerojatno gnjaviti ovdje na forumu s gomilom pitanja jer sam totalno nova u ovome i sve mi je još nepoznato.

Molim Vas info kada se radi razgovor sa psihologom?
Istina je da rade sve u timu. I stvarno su prekrasni, ja sam kratko gore ali su baš kao obitelj i puni podrške. Što se tiče psihologa, ja mislim da to više nije obavezno... ja bar nisam bila (nije da mi nije trebao) - ali pitaj i tu sve što te zanima, sigurno će netko znati..
Ruthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 19:11   #10
To psiholosko-pravno savjetovanje vise nije potrebno. Ako se ide na neki od postupaka MPO-a potrebni su nalazi briseva, spermiogram, testiranja na hepatitise i HIV, hormoni...
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 11:01   #11
Curke koje ste na SD, zanima me taj prvi razgovor/pregled/konzultacije s doktoricom T. što to sve uključuje? Da li ćemo samo porazgovarati o našem stanju i mogućnostima i reći nam koje sve pretrage još moramo napraviti ili se radi i neki pregled (npr. UZV)?
Od nalaza koje trenutno imam je papa, brisevi i spermiogram.
i zaima me koliko otprilike taj sam razgovor s njom traje? kako je bilo u vašem slučaju?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 11:16   #12
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Curke koje ste na SD, zanima me taj prvi razgovor/pregled/konzultacije s doktoricom T. što to sve uključuje? Da li ćemo samo porazgovarati o našem stanju i mogućnostima i reći nam koje sve pretrage još moramo napraviti ili se radi i neki pregled (npr. UZV)?
Od nalaza koje trenutno imam je papa, brisevi i spermiogram.
i zaima me koliko otprilike taj sam razgovor s njom traje? kako je bilo u vašem slučaju?
Meni je doc B samo rekao što sam do sad čekala, dao mi što moram napraviti od pretraga i kad da dođem iduću put.
Nalazi ti ne smiju biti stariji od 6 mjeseci. Ponesi nalaz hormona obavezno i spermiograma. Traje kratko
Ruthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 12:23   #13
Quote:
Ruthy kaže: Pogledaj post
Meni je doc B samo rekao što sam do sad čekala, dao mi što moram napraviti od pretraga i kad da dođem iduću put.
Nalazi ti ne smiju biti stariji od 6 mjeseci. Ponesi nalaz hormona obavezno i spermiograma. Traje kratko
Nemam nalaz hormona. Jel to nešto što se radi vađenjem krvi? Tko mi daje uputnicu (opća praksa ili soc gin)? I treba li se vaditi na neki određeni dan ili svejedno kada?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 14:15   #14
Evo mene nisu tražili nalaze hormona, uputnicu ti daje gin. i mislim da se vadi 3-5dc
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:25   #15
Quote:
mima29 kaže: Pogledaj post
Evo mene nisu tražili nalaze hormona, uputnicu ti daje gin. i mislim da se vadi 3-5dc
meni je bila preporuka da imam sve kad dođem, da se skrati postupak... i da se vidi koja metoda, kad...
Ruthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 22:40   #16


Jel ima netko da je nedavno išao gore? Trebam par informacija. Hvala
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 08:00   #17
Reci pa cemo pomoc kolko mozemo
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 08:37   #18
Bila sam ja početkom mjeseca na konzultacijama i idem sutra ponovo gore


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 10:12   #19
Jel se naručuje za spermiogram? Na koji br.tel.? Jel se dugo čeka? Kolko se čeka za dr. B.?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 11:13   #20
Za spermiogram se narucuje i ne ceka se dugo. Za dr. B. 1-2mjeseca al ionako odradjuju oboje kako stignu. Ja sam npr.kod njega al cijeli postupak njega nije bilo pa je sve radila dr.T. Broj za narucivanje spermiograma nemam al s obzirom da lezim na SD pogledam popodne da li ima kakav br. na vratima
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.