Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2012., 22:50   #21
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
znaci, Rijeka skrtari na uputnicma za ponavljanje?

osobno mislim da bi uvijek bilo dobro ponvljati betu, zbog pravilnog duplanja.
i ja, koja nisam bila u postupku, sam betu vadila dvaput (privatno)
ili da se izbjegne razočaranje ako se dogodi biokemijska..u cilju da ni ne saznaš za nju
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:52   #22
Ja sam vadila betu 12dnt, bila je 460 i nisam trebala ponavljat
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:55   #23
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
ili da se izbjegne razočaranje ako se dogodi biokemijska..u cilju da ni ne saznaš za nju
ma mislim da doktori najmanje misle o nasim razocaranjima.. prije je to do ustede.
osim toga, nije li biokemijska bitan podatak, posebice kod parova u kojima je zena ta s problemom neplodnosti?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 22:59   #24
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ma mislim da doktori najmanje misle o nasim razocaranjima.. prije je to do ustede.
osim toga, nije li biokemijska bitan podatak, posebice kod parova u kojima je zena ta s problemom neplodnosti?
.dobro je da se zna..to svakako...

ma tko će ih znati..svatko svoj film vrti..
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 08:40   #25
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Je je, u Ri se kasno vadi beta koliko sam polovila a zasto ne znam al mozda da se ne ponavlja beta nego samo potvrdi dok prodje odredjeni nivo

a i kod Lucingera i svih onih koji to prakticiraju ide kasnije zbog hcg bostera koji se daju jos nakon transfera.
što se tiče vađenja bete u Ri, dr baš napiše na nalaz sa transfera točan datum kada vaditi. meni je stavio 18-ti dan...i izričito zabranio pišanje testova , ha ha možeš misliti.
uglavnom, kada sam u postupku prije vadila betu prije nego što je on rekao i donesla mu nalaz, sa očitom nekom kilavom biokemijskom, samo je prokometirao da je beta prerano vađena i da je to kidanje živaca bez veze.
sad da li je radi para ili stvarno radi nas
u svakom slučaju kada je beta ogromna kao što je meni bila ne šalju na ponovno vađenje, ali cure kojima je niža obavezno moraju ponavljati.

evo mog protokola od par dana prije transfera do dobitne bete.
ivf u prirodnom ciklusu.
do 15-tog dana ciklusa bez vodećeg folikula...inače bi ovulacija bila već 12-14 dan obavezno....navečer brevactide 5000
16-ti dan ciklusa, opako žigalo kao da će ovulacija svaki čas, pa sam uzela voltaren čepić od 50mg i umirila trbuh
17-ti dan c punkcija 1 j.s., dosta boli, nakon zahvata još jedan čepić voltarena, mirovanje
18,19-ti dan c ne boli punktirano mjesto, ok sam
20-ti dan c transfer 6-staničnog junaka/junakinje, puno bolje se osjećam nego u prethodnom stimuiranom postupku, bez temp, ležanje, niša ne boli
1-7 dana transfera dosta boli u preponi i punktirano mjesto, temp cijelo vrijeme od 36,8-37,2, cijelo vrijeme osjećaj opakog PMS-a
8-i dan mrtva-ladna otišla na dulji put sa autobusom ludih navijača /dobit ću stvari, ne???!!! /, PMS u pojačanju, skakala na utakmici, dernjala se i živcirala
9-ti dan t, dobro bez simptoma, vratila se sa puta, navečer izašla van, frendica mi rekla da izgledam trudno i da imam sise
10-ti dan popišala +, temp 37
11-17 dan t. ispišala valjda 50 testova, loše kvalitete pa nisu tamnili, a ja čekala da konačno procurim
18-ti dan beta 2466,00
26-ti dan t vidjeli srce i malu sreću kako titra u meni

i onda kreću svi novi, slatki problemi i brige.....a sve ovo postaje tek sretna prošlost zapisana u crvenoj bilježnici.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!

Zadnje uređivanje Tashi : 03.05.2013. at 05:19.
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:01   #26
Unhappy

neznam zasto tako kasno,mozda da beta bude konkretna a ne do 100

danas mi je 13 dnt i ubijaju me mucnina i probadanja vec 4 dana

Zadnje uređivanje La_LuNa : 08.02.2012. at 17:02. Reason: spajanje
zelimbitimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:07   #27
Quote:
zelimbitimama kaže: Pogledaj post
neznam zasto tako kasno,mozda da beta bude konkretna a ne do 100

danas mi je 13 dnt i ubijaju me mucnina i probadanja vec 4 dana
a jesi razmišljala o testiću
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:10   #28
Quote:
dalia28 kaže: Pogledaj post
a jesi razmišljala o testiću
ja isto mislim da bi se vec vidjelo..

zelimbitimama, koliko su ti embrija i koliko stanicnih vratili?
kada si zadnji put primila stopericu?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:18   #29
27.1 su mi vracena 2 cetverostanicn embrija...stopericu sam dobila 23.1 u 21:30....a nakon transfera svaki dan dobijem 1 injekciju fragmina u ruku
zelimbitimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:22   #30
Quote:
zelimbitimama kaže: Pogledaj post
27.1 su mi vracena 2 cetverostanicn embrija...stopericu sam dobila 23.1 u 21:30....a nakon transfera svaki dan dobijem 1 injekciju fragmina u ruku
fragmin je heparin, jel tako?
on ne moze utjecati na rzultat testa/bete.

stoperica je hcg i ona moze dati lazno pozitivan test ako je nedavno primana.
tebi je u svakom slucaju jaaaako puno vremna proslo od stoprice, tako da stvarno ne znam zasto su ti pisali vaditi betu tako kasno.

ti sama odluci.. hoces li se muciti jos 6 dana ili ces pisnuti test/izvaditi betu privatno..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:25   #31
Betu vadim u ponedjeljak,nema menge zasada,nisam uznemirena uopce nakon hrpe negativnih testova,nemam namjeru radit jos 1
zelimbitimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:32   #32
zelimbitimamam podržavam ovo ne pišanje testova! meni su ti testovi najveći stres zapravo. iako sam manijak koji bi najradije pišao svaki dan počevši od 2dnt

no nakon što sam popišala plus (blijed ali plus), a beta bila negativna (neka mala koja je brzo pala) ne želim si to više. meni je doista taj plus bio veći stres nego svi minusi do sad zajedno popišani. iako sam zbog njega imala jedan od nasretnijih dana u životu, no ispostavilo se bez pokrića

bolje ne pišat. čekat betu pa što bude
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:38   #33
Upravo tako,razumijem one koji to cine prvi,drugi put.....ja sam relativno prizemljena dosadasnjim negativnim tako da prihvacam stanjr kako je.....sta je,tu je od toga pobjec ne mogu....i normalno da se nadam da jesam uspjela ovaj put,no papir ce pokazat svoju u ponedjeljak....dotada mastam i fantaziram
zelimbitimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:40   #34
Quote:
zelimbitimama kaže: Pogledaj post
Upravo tako,razumijem one koji to cine prvi,drugi put.....ja sam relativno prizemljena dosadasnjim negativnim tako da prihvacam stanjr kako je.....sta je,tu je od toga pobjec ne mogu....i normalno da se nadam da jesam uspjela ovaj put,no papir ce pokazat svoju u ponedjeljak....dotada mastam i fantaziram
onda u ponedjeljak neka ti bude nagrada za sve negativne što si proživjela....
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 21:11   #35
Ja sam u postupku bila odlučila da neću raditi test doma nakon transfera, da se bezveze ne razočaram, nego da ću čekati onako kako su mi rekli - 14 dnt i vaditi betu. Međutim, kad mi je krenuo onaj spotting, toliko sam se zabrinula i živcirala da sam odlučila napraviti test 10. dnt, kad je bio pozitivan, išla sam vaditi betu 11. dnt. Nekako sam si mislila da ću si više štete napraviti živciranjem i nagađanjem zbog tog spottinga, nego da napravim test i vidim minus.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 21:30   #36
Bas sam rekla nedavno - ja sam bila prvi puta toliko ufurana u kalkuliranje koji dan vaditi betu da mi ni u jednom trenu nije palo na pamet da bih mogla dobiti mengu prije. Koji sok je to bio.
Zato se sva stepem kad vidim da netko pise o krvarenju 9-10 dnt.

Srecom me svako malo netko ugodno razveseli ko Sash i da pozitivu i tom scenariu da ni malo krFce ne znaci samo lose
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 18:47   #37
zasad nemam nikakvog iscjedka,hvala bogu,utrice sibam i dalje i jos 2 fragmina imam
zelimbitimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 18:25   #38
5dnt polako prolazi..
danas cijeli san plačem-bilo da su beskućnici u pitanju,neki događaji iz prošlosti,tužna pjesma na radiju....da li su to simptomi ili jednostavno strah od rezultata

ostalo sve nekako pripisujem utrićima

kako vi ostale čekalice se osjećate?
__________________
Najveca mi je zelja da se probudim s 2 muske osobe u krevetu: 1. da mi kaze "Dobro jutro ljubavi",a 2. "Dobro jutro mama! ♥
dalia28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 20:14   #39
pa kod mene su probadanja i dalje u tijeku,malo slabijeg intenziteta,i njuskam svakakve mirise okolo mene.....fujtas...
zelimbitimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 11:03   #40
Quote:
dalia28 kaže: Pogledaj post
5dnt polako prolazi..
danas cijeli san plačem-bilo da su beskućnici u pitanju,neki događaji iz prošlosti,tužna pjesma na radiju....da li su to simptomi ili jednostavno strah od rezultata

ostalo sve nekako pripisujem utrićima

kako vi ostale čekalice se osjećate?
dalia, to plakanje i silne tuge ja uvijek pripisujem stresu i ionako istanjenim živcima u postupku. ja sam prošli put u periodu 2ww naletjela na epizodu prijatelja kad Monica i Chandler posvajaju klince, iako epizoda prijatelja traje 23 min ja sam narednih 2 sata plakala ko dijete, ono s jecanjem

zato sad "zobljem" (super mi je izraz ) normabele od 2 mg i super sam si! neću osluškivat "simptome" jer me to dovodi do ludila teškog. pokušavam biti cool koliko je moguće, ne mislim o mrvi i postupku, samo pazim da se ne zaboravim pa recimo dignem nešto i sl, inače udaram po starom!

Quote:
zelimbitimama kaže: Pogledaj post
pa kod mene su probadanja i dalje u tijeku,malo slabijeg intenziteta,i njuskam svakakve mirise okolo mene.....fujtas...
nemoj si to raditi! izluditi će te simptomi. možeš ih imati sve i ni jedan, nema pravila, samo si trgaš živce osluškujući. znam da je lakše reći nego učiniti ali pokušaj zabaviti misli nečim drugim
uostalom još samo dva dana brojiš, brzo će to, a onda radimo tulum ne?
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.