Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2011., 00:23   #41
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i meni je tako pukla 6 i morao vaditi zub!
ma meni je fala bogu na kraju ispalo sve oke jer se zub nije klimao i nije me nista bolilo pa je samo zakrpao taj odkrhnuti dio plombom i to je to
nije da je bas estetski nesto lijepo ali ko da je to bitno

a kroz neko vrijeme sam svjesna toga da me najvjerojatnije ceka vadjenje tog zuba jer ako jos jednom pukne nema mu spasa
sad kolko ce to "neko vrijeme" potrajati ko zna
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 00:23   #42
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ma meni je fala bogu na kraju ispalo sve oke jer se zub nije klimao i nije me nista bolilo pa je samo zakrpao taj odkrhnuti dio plombom i to je to
nije da je bas estetski nesto lijepo ali ko da je to bitno

a kroz neko vrijeme sam svjesna toga da me najvjerojatnije ceka vadjenje tog zuba jer ako jos jednom pukne nema mu spasa
sad kolko ce to "neko vrijeme" potrajati ko zna
nažalost meni je rekla da ak pukne još jednom da neće imati za šta primiti kod vađenja! tak da sam vadio!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.12.2011. at 17:19. Reason: premještanje dijela posta na drugu temu
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 00:30   #43
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
nažalost meni je rekla da ak pukne još jednom da neće imati za šta primiti kod vađenja! tak da sam vadio!
a ne znam, meni je reko da ne treba vaditi
a imaju za sta primiti, ako su mi mogli iscupati onu malu scrbicu od umnjaka koja je virila van onda ce valjda moci i ovaj

jer mislim da se ide na vadjenje jedino ako se zub klima jer mu onda zbilja nema spasa, ako je samo odkrhnut dio onda se to pokrpa, nema potrebe za cupanjem zuba koji je zdrav i funkcionalan
osim naravno ako ti je bas gust
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.12.2011. at 17:51. Reason: premještanje dijela posta na drugu temu
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 00:45   #44
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
a ne znam, meni je reko da ne treba vaditi
a imaju za sta primiti, ako su mi mogli iscupati onu malu scrbicu od umnjaka koja je virila van onda ce valjda moci i ovaj

jer mislim da se ide na vadjenje jedino ako se zub klima jer mu onda zbilja nema spasa, ako je samo odkrhnut dio onda se to pokrpa, nema potrebe za cupanjem zuba koji je zdrav i funkcionalan
osim naravno ako ti je bas gust
ma bolje da sam ga vadio! samo imal problema s njim
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 19:11   #45
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa kažem, meni je to ko da netko dođe kod ginekologa kaže da krvari usred ciklusa i ima užasne bolove i da ga gin otkanta i kaže neka dođe za tjedan dana.

Jebemu zna se šta su hitni slučajevi. Kad ti fali pola zuba ili kad hodaš sa pola otečene face jer ti se zub upalio e pa to je hitno. I ja u takvim slučajevima ne bi ni zvala zubara, samo bi se pojavila tamo, ostavila knjižicu i čekala da dođem na red.


Možda si ti neki stomatolog pa znaš koji je slučaj hitni a koji ne ili radiš u HZZO-u pa si napisao famoznu"plavu knjigu" u kojoj su upisanesve usluge i postupci uključujuči i one hitne koje pokriva dotični HZZO..??

Ai ne miješaj krvarenja kod ginekologa i puknuti zub..to su kruške i jabuke..
__________________
Click
Berkut is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 20:19   #46
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Možda si ti neki stomatolog pa znaš koji je slučaj hitni a koji ne ili radiš u HZZO-u pa si napisao famoznu"plavu knjigu" u kojoj su upisanesve usluge i postupci uključujuči i one hitne koje pokriva dotični HZZO..??

Ai ne miješaj krvarenja kod ginekologa i puknuti zub..to su kruške i jabuke..
je a ti si ju sigurno napisao boze me sacuvaj i bahatosti i arogancije

vjerovao ili ne ni ginekoloska krvarenja nisu tako rijedak slucaj pa ih se onda po tvome lako moze odkantati pod izlikom da ima i drugih pacijenata ili ?

ti ili nikada nisi imao hitan slucaj ili plazis po privatnim ordinacijama s plavom kuvertom u ruci pa te boli briga za sve ostale !! bit ce da je ovo zadnje
pa neka ti je sa srecom
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 20:33   #47
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Možda si ti neki stomatolog pa znaš koji je slučaj hitni a koji ne ili radiš u HZZO-u pa si napisao famoznu"plavu knjigu" u kojoj su upisanesve usluge i postupci uključujuči i one hitne koje pokriva dotični HZZO..??

Ai ne miješaj krvarenja kod ginekologa i puknuti zub..to su kruške i jabuke..
Ne, u pravu si, trebala je hodati 3 dana sa otvorenim zubom i usput od hrane pokupiti neku upalu ili uopće ne jesti ta 3 dana.

Ajd kad ti se dogodi tako nešto ti fino budi pametan pa čekaj ako hoćeš i tjedan dana i naručuj se, a mi ostali ćemo paničariti bezveze i trčati odmah kod stomatologa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 01:27   #48
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne, u pravu si, trebala je hodati 3 dana sa otvorenim zubom i usput od hrane pokupiti neku upalu ili uopće ne jesti ta 3 dana.

Ajd kad ti se dogodi tako nešto ti fino budi pametan pa čekaj ako hoćeš i tjedan dana i naručuj se, a mi ostali ćemo paničariti bezveze i trčati odmah kod stomatologa.
otvoreni zub je hitni slučaj, svaki zubar koji tvrde drukčije - mjenjaj zubara!!!
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:13   #49
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
otvoreni zub je hitni slučaj, svaki zubar koji tvrde drukčije - mjenjaj zubara!!!
Znam ja to, al objasni to ovom biseru iznad.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 19:27   #50
Ovako..prije godinu dana bila sam kod zubara da mi popravi zub i stavio mi je lijek u zub i ja idući put nisam išla i taj lijek mi je ostao u zubu..i tako dok su prolazili dani zub mi je napola pukao tako da sada imam kao malo jezero tj. rupu u zubu...zubno meso mi je naoteklo i kao da imam neki gnojni prištić na mesu...znam da je to nešto se zakompliciralo i ZNAM da trebam ić kod zubara al ja jednostavno se bojim tog zubara.zadnji put sam se onesvijestila na stolu koliko me frustira to..moje je pitanje dal neko zna što je to i što bi bilo sada dalje ako ne odem kod zubara??
ofkorsmajhors is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 21:28   #51
Quote:
ofkorsmajhors kaže: Pogledaj post
Ovako..prije godinu dana bila sam kod zubara da mi popravi zub i stavio mi je lijek u zub i ja idući put nisam išla i taj lijek mi je ostao u zubu..i tako dok su prolazili dani zub mi je napola pukao tako da sada imam kao malo jezero tj. rupu u zubu...zubno meso mi je naoteklo i kao da imam neki gnojni prištić na mesu...znam da je to nešto se zakompliciralo i ZNAM da trebam ić kod zubara al ja jednostavno se bojim tog zubara.zadnji put sam se onesvijestila na stolu koliko me frustira to..moje je pitanje dal neko zna što je to i što bi bilo sada dalje ako ne odem kod zubara??
A dal ti je palo na pamet otici drugom stomatologu?
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 01:12   #52
Quote:
ofkorsmajhors kaže: Pogledaj post
Ovako..prije godinu dana bila sam kod zubara da mi popravi zub i stavio mi je lijek u zub i ja idući put nisam išla i taj lijek mi je ostao u zubu..i tako dok su prolazili dani zub mi je napola pukao tako da sada imam kao malo jezero tj. rupu u zubu...zubno meso mi je naoteklo i kao da imam neki gnojni prištić na mesu...znam da je to nešto se zakompliciralo i ZNAM da trebam ić kod zubara al ja jednostavno se bojim tog zubara.zadnji put sam se onesvijestila na stolu koliko me frustira to..moje je pitanje dal neko zna što je to i što bi bilo sada dalje ako ne odem kod zubara??
ak se bojiš tog zubara promjeni zubara!
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 14:32   #53
Na gornjoj jedinici su mi radili endodonciju- vađenje živca i punjenje kanala i k tome imam ljuskicu na tom zubu još od prije. No, nakon tog čuvenog punjenja kanala je zub osjetljiv i to sad već skoro mjesec dana!!!! Znam da je normalno da boli ili da je osjetljiv koji dan ali mjesec dana???? Išla sam već dva puta na kontrolu, slikali mi zub, ne vidi se apsolutno ništa što bi uzrokovalo moju bol, ali je ona i dalje prisutna. Dr kaže da postoji mala šansa da je došlo do vertikalne frakture korijena i da će onda zub morati van Ima li ITKO da je radio kad punjenje kanala a da je osjetljivost perzistirala dulje od predviđenog?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:00   #54
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Na gornjoj jedinici su mi radili endodonciju- vađenje živca i punjenje kanala i k tome imam ljuskicu na tom zubu još od prije. No, nakon tog čuvenog punjenja kanala je zub osjetljiv i to sad već skoro mjesec dana!!!! Znam da je normalno da boli ili da je osjetljiv koji dan ali mjesec dana???? Išla sam već dva puta na kontrolu, slikali mi zub, ne vidi se apsolutno ništa što bi uzrokovalo moju bol, ali je ona i dalje prisutna. Dr kaže da postoji mala šansa da je došlo do vertikalne frakture korijena i da će onda zub morati van Ima li ITKO da je radio kad punjenje kanala a da je osjetljivost perzistirala dulje od predviđenog?
Preosjetljivost nakon punjenja može trajati i do par mjeseci, osobito ako je kanal prepunjen, tj, ako je dio mase izašlo iz kanala u prostor oko zba.
Vertikalna fraktura se nakon nekog vremena vidi na rtg-u kao gubitak kosti oko zuba. Napravi novi rtg za par tjedana ako bol nastavi i dalje.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 16:04   #55
hvAla borna07. Sad imam malo nade da će se sve još možda i smiriti
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 07:19   #56
Meni je prije nekoliko dana pukla cijela kruna zuba. To je zub koji je već nekoliko puta bio popravljan, cijeli je bio plombiran. Kako nisam trenutno u mjestu gdje je moj stomatolog odlučila sam pričekati dok ne dođem kući. Međutim noćas me taj dio počeo jako bolit i tek nakon dvije tablete sam zaspala. I sad ujutro opet boli. Što da radim? Jel moram tražit nekog privatnika sad da mi to izvadi ili kako? Please help
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 18:55   #57
Quote:
Sadie Borge kaže: Pogledaj post
Meni je prije nekoliko dana pukla cijela kruna zuba. To je zub koji je već nekoliko puta bio popravljan, cijeli je bio plombiran. Kako nisam trenutno u mjestu gdje je moj stomatolog odlučila sam pričekati dok ne dođem kući. Međutim noćas me taj dio počeo jako bolit i tek nakon dvije tablete sam zaspala. I sad ujutro opet boli. Što da radim? Jel moram tražit nekog privatnika sad da mi to izvadi ili kako? Please help
Quote-am samu sebe čisto da napišem što se dogodilo.
Korijen zuba je već prije 5 godina liječen i koliko sam shvatila zapravo je taj zub mrtav. Sad se stvorila mala upala koju s antibioticima liječim. Kad završim s dozom, idem na vađenje.
Eto ako kome pomogne.
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 00:53   #58
Pozdrav
Prije 3 dana mi je puknuo zub, gotovo ista stvar kao i u početnom postu... Petica gore kojoj je izvađen živac prije točno godinu dana, prije tri dana je puknula... Jučer sam bila kod zubarice, izvadila mi je taj komad koji se "otkinuo" i zacementirala to plombom i naručila me za tjedan dana. Međutim, danas mi je to otpalo dok sam pila vodu. Znači, pazila sam što sam više mogla, skoro ništa nisam ni jela zbog toga i to je samo ispalo.

Ono što mene zanima je (pošto i nisam baš najzadovoljnija svojom zubaricom, a i udaljena mi je 300 km) zna li netko nekog privatnika u Zagrebu po prihvatljivijim cijenama za studenticu (recimo da bude do 500 kn max to sređivanje)? Dosta mi je više tlačenja sa stomatolozima zbog kojih prođe po pola godine da mi napokon poprave zub :/
blondy2703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 18:25   #59
Meni je neki dan pukla donja lijeva petica. I isla sam kod zubara u petak navecer, koji je inace nesposoban ocito, i malo je pobrusio, stavio lijek i rekao da ce drzati taj lijek tjedan dana najmanje i da me u tom periodu nece boljeti nista. Kao, moram slikat zube da on to vidi jer ovako ne moze i tek onda mogu doc kod njega iduci ponedjeljak tek. Mene je maloprije poceo OPET boljet taj zub koji navodno nije smio bolit iducih tjedan dana i kljukam se tabletama, ali to je tako jaka bol da tablete nisu nista pomogle, a dosta su jake. Ne znam sta vise napravit, pogotovo ne sad u nedjelju navecer, a bol je neizdrziva, osjecam puls ispod tog tzv lijeka.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 03:46   #60
ljudi evo malo prije sam se probudio iz kosmara ,,puko mi je zub tokom spavanja i to je ocnjak lol...ne znam ni sam kako al je,,,prvo je jedan komadic puko pa je i plomba ispala,,,i sad to je osto samo krater koji od zubnog mesa viri nekih 3-5mm,,valja mi danas ic kod zubara,,,de mi recite u medjuvremenu ocu ja to morat vadit i oceli bit kakvih komplikacija tokom vadjenja ? tipa da me sjece ili tak nesto ? ili ce ga pak popravit ponovo,,,mada sumnjam u to ? nemojte me samo isplasit ko boga vas molim plasljiv sam inace
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.