Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 13:50   #361
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
Najdraža rečenica u članku mi je:
Quote:
Pjevačica hita Someone Like You na licu nema previše šminke, tek ružičasti ruž, crni eyeliner i maskaru

Morala sam
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 15:28   #362
Ima li netko kakav prijedloga kako napraviti neku laganiju vrstu lazanja. Dobila sma integralnu paštu od pira za lazanje i htjela bih probati...(vodite računa da ne jedem meso). Znači to, seitan umjesto mesa i možda posni ili?

edit. - našla http://www.coolinarika.com/recept/posne-lazanje/
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 16:49   #363
Ja bi umjesto mesa stavila povrće, mjesto bešamela umak od rajčice i mozzarellu
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 17:30   #364
Quote:
marty_19 kaže: Pogledaj post
malo kasnim, ali čini mi se malo nekako....
mogla si ubacit neku večeru prije izlaska...
Zbilja? Ja imam dojam da stalno nekaj žvačem Ma nije mi bilo malo, baš taman, kad sam došla doma pojela sam jogurt i mrkvu i na spavanac.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 17:53   #365
Evo mene sve zabrinute! Dakle, našla sam vagu u ljekarni... Ispada da ili imam isto kila, ili da sam se još udebljala 2kg! (frendica ima da pokazuje 2kg manje pa sad nisam sigurna koliko je točno bilo )
Jedino kaj me malo tješi je da se bolje osjećam, valjda zbog vježbanja...a moguće i zbog proljeća!
I čini mi se da mi se na hlaćama kao da sam malo pala.
Zločesta vaga!

Danas:
Z: banana
D: 5 zlica zobenih sa susenim vocem (ostalo mi je malo, ipak nisam mogla sve pojesti )
R: 2 komada veličine dlana pilecih prsa i zdjelica zelene salate
MO: 2 narance...možda još jabuku pojedem
V: probat ću sloziti neku salatu: zelena, zelje, jaja i piletina narezana
iVioleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 18:51   #366
d (aha! imam ga!): jaje s porilukom
r (grijesila sam, al ne mogu odoljeti): burek s sirom i spinatom iz mlinara
v: vjerojatno nista jer idem na kraci put i koncert
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 20:00   #367
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Ja bi umjesto mesa stavila povrće, mjesto bešamela umak od rajčice i mozzarellu
Uh, hvala, to zvuči fino. Javim u nedjelju šta sam iskombinirala i kako je ispalo.

Quote:
idač kaže: Pogledaj post
d (aha! imam ga!): jaje s porilukom
r (grijesila sam, al ne mogu odoljeti): burek s sirom i spinatom iz mlinara
v: vjerojatno nista jer idem na kraci put i koncert
Ajme koliko malo hrane - samo 2 obroka cijeli dan! Po meni - jako loše.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 20:19   #368
Quote:
idač kaže: Pogledaj post
d (aha! imam ga!): jaje s porilukom
r (grijesila sam, al ne mogu odoljeti): burek s sirom i spinatom iz mlinara
v: vjerojatno nista jer idem na kraci put i koncert
ništa osobno, ali ako se misliš ovako hraniti nemoj pisati menije.
ovo ne spada u temu.
__________________
Mi smo Borg. Ništa se ne prima.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 20:54   #369
D: tunjevina s paprikom, čaša soka od naranče
MO: 2 mala čokoladna jajeta
R: gulaš od svinjetine, tjestenina, salata (ricasta zelena i radič, aceto balsamico )
MO: 2dl sojinog mlijeka od čokolade
V: malo feta sira i paprike, kap maslinovog, mali komadić kruha s jednim slanim inćunom

Al' sam nadrobila svega i svačega danas
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 19:08   #370
Bok cure!

Ja sam ranije ovdje pisala, ali sam zbog raznih razloga prestala.
Uglavnom, zeljela bih skinuti kojih 10ak kila, ali mi bas i ne ide pa sam mislila ponovo poceti pisati da mi mozda netko ukaze na to sto radim krivo.

Moj danasnj meni je ovakav:

D: zobene (3 zlice), sa po zlicicom lanenih i badema, 2 suhe smokve, jabuka, mlijeko
-kava s mlijekom
R: grcka salata u restoranu (pojela sam i par kriski integralnog francuza uz to)
-kava s mlijekom, jabuka
MO: doma pripravljeni jogurt* (1,5 dl) sa sakom malina, zlicicom lanenih i badema
V: vjerojato ce biti proteinski shake sa lanenim sjemenkama

Sto se tice tjelesne aktivnosti danas necu nista, ali inace trcim 3 puta tjedno.

Ako netko vidi nesto sto upada u oko, molim da me upozori

*mislim, jogurt je kupovni, ali sam pomjesala sastojke sama
Scirocco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 22:59   #371
jučerašnji meni ipak na kraju nije bio toliko loš kao što sam predviđala, no svejedno sam zgriješila.
zato sam danas jela:
6:00 - 2 kuhana jaja
11 - cappuccino bez šećera 2 dcl, šaka indijskih oraščića
14 - 1 veliki komad bijelog pilećeg mesa, zdjelica salate
18 - zeleni čaj s medom
21 - cornflakes s bio aktivom
Sparkletastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 23:22   #372
hej eto i mene malo

prosli vikend sam obavila shopping i kupila sam zobene i puno povrća, jogurte i tak
i sad sam već ušla polako u neku rutinu
7.30 doručak- 4 žlice zobene, pola naribane jabuke, + još neko voće kiwi ili pola kruške + 2 dcl jogurta
11-11.30 ručak- ovisi što se kuhalo, neko varivo ili meso s povrćem gledam da mi porcija bude mali plitki tanjur i da jedem bez kruha i da jedem salatu uz to
15.00-16.00 međuobrok- doma si napravim salatu od dvije mrkve- naribam je,dvije žlice kukuruza, par komadića feta sira +plus neko povrće koje ima doma ili zelena salata ili ovaj tjedan sam sirovu brokulu stavila u tu salatu+ 1 dcl jogurta po tome, te salate ispadne negdje oko 200-250 grama
19.00-20.00 večera- sendvić od dvije šnite švedskog kruha i par šnita pureće salame + 1 dcl jogurta

nekad za doručak ili večeru si stavim i sir
kada ujutro radim dignem se ranije pa si sve pripremim ili si večer prije skuham ako se to može hladno jesti
znači maknula sam se od pekarskih proizvoda, jedino što mislim da i dalje premalo voća jedem,moram još to promijeniti
a i slatko me još muči jer su napunili frižider na poslu a ja smatram da mi je glavni zadatak ispraznit ga

ali nakon mjesec dana vježbanja na hidrauličkim spravama+hodanja do posla i natrag+ promjene u prehrani otišle su mi 3 kg, jako sam sretna zbog toga jer se ne sjećam kad mi je vaga bila ispod 80 kg i dobila sam motivaciju za dalje,samo treba to nastaviti tako, he he he:-)
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:30   #373
Scirocco evo ja cuti ukazati na par gresaka koje pravis,ako mi dozvoljavas Kao prvo ,sto se dorucka tice izbegavaj suvo voce i obicno voce. Pojedi zobenesa bademom ali umesto mleka bolje koristi jogurt. Neka ti uzina bude vocna,tipa jabuka,narandza,kivi,bobicasto voce... Sto se rucka i vecere tice gledaj da uvek jedes proteine,meso + salata,salata+ sir,jaja+ salata. Za veceru su narocito pozeljni proteini znaci neki posni sir sa puno povrca ili belo pilece meso i salata.... Pahuljice nikako uvece jer podsticu energiju a uvece je telo u stanju mirovanja
DOLCENERA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:43   #374
Quote:
Scirocco kaže: Pogledaj post
Ako netko vidi nesto sto upada u oko, molim da me upozori

*mislim, jogurt je kupovni, ali sam pomjesala sastojke sama
Po meni je ok.
Quote:
Sparkletastic kaže: Pogledaj post
jučerašnji meni ipak na kraju nije bio toliko loš kao što sam predviđala, no svejedno sam zgriješila.
zato sam danas jela:
6:00 - 2 kuhana jaja
11 - cappuccino bez šećera 2 dcl, šaka indijskih oraščića
14 - 1 veliki komad bijelog pilećeg mesa, zdjelica salate
18 - zeleni čaj s medom
21 - cornflakes s bio aktivom
Čaj nije međuobrok. Ni s medom. Samo jaja za doručak mi se čine premalo, to bi uz dodatak nelega preselila na večeru, a večeru na doručak.
Quote:
DOLCENERA kaže: Pogledaj post
Kao prvo ,sto se dorucka tice izbegavaj suvo voce i obicno voce. Pojedi zobenesa bademom ali umesto mleka bolje koristi jogurt.
Zašto? Postoji kakvo objašnjenje zašto se suho voće ne bi smjelo jesti u kombinaciji sa svježim?
Zašto je jogurt bolji od mlijeka?

Quote:
DOLCENERA kaže: Pogledaj post
Sto se rucka i vecere tice gledaj da uvek jedes proteine,meso + salata,salata+ sir,jaja+ salata.
Ovo nije rekreacija i ovakva kombinacija da nije nužna za niti jedan obrok, a napose ručak. Ovo je kako FINO jesti, a mršaviti. Fino uključuje i salatu od bulgura, i rižoto, i krumpir i proso i heljdu. Monotonost koju opisuješ nije cilj ovakvog načina prehrane.

Quote:
DOLCENERA kaže: Pogledaj post
Za veceru su narocito pozeljni proteini znaci neki posni sir sa puno povrca ili belo pilece meso i salata.... Pahuljice nikako uvece jer podsticu energiju a uvece je telo u stanju mirovanja
Ne uvijek. Ako joj se jede cornflakes navečer, nek ga pojede. Neće je cornflakes jednom tjedno navečer udebljati ili ubiti.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 12:01   #375
Dolcenera, hvala na savjetu, ali ja se slazem sa 5rich.
Ja ne mogu podnjeti takav militarni stil prehrane na duze vrijeme (citaj: dulje od 5 dana), a nakon toga puknem i navalim na sve ono cega sam zeljna.
Ja sam gurman i zato sam odabrala ovu temu, jer pokusavam naci nacin da se hranim zdravo sa ukusnim kombinacijama hrane koje ce dovesti do gubitka (a kasnije i odrzavanja) kilograma.
Scirocco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 12:21   #376
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Čaj nije međuobrok. Ni s medom. Samo jaja za doručak mi se čine premalo, to bi uz dodatak nelega preselila na večeru, a večeru na doručak.
I sama sam si mislila da bi bilo bolje da sam to obrnula, al eto-ispalo je kako je ispalo. U nedostatku nečeg zdravog što bih mogla pojesti, odlučila sam se za čaj. Kod roditelja nemam jednak izbor hrane kao kod sebe u stanu, tak da ih moram polako učiti što da kupuju kad im dođem.
Sparkletastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 12:34   #377
Quote:
Scirocco kaže: Pogledaj post
Dolcenera, hvala na savjetu, ali ja se slazem sa 5rich.
Ja ne mogu podnjeti takav militarni stil prehrane na duze vrijeme (citaj: dulje od 5 dana), a nakon toga puknem i navalim na sve ono cega sam zeljna.
Ja sam gurman i zato sam odabrala ovu temu, jer pokusavam naci nacin da se hranim zdravo sa ukusnim kombinacijama hrane koje ce dovesti do gubitka (a kasnije i odrzavanja) kilograma.
Slažem se. Evo ja sam cijeli tjedan bila dobra i pazila, al danas slavimo rođendan i meni se jede kolač i jest ću ga. Sutra opet po starom uz malu iznimku večere jer tad pak slavimo imendan pa će se opet feštat , al to će bit nešto u vidu piletine punjene sa šunkom i sirom ili tune na žaru, a ne pizza ili ćevapi.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 13:34   #378
Pogresno ste me razumele,ne kazem ja da sebi ne treba dati oduska,naravno da treba s vremena na vreme da pojedete nesto slatko ili sta god da vam se u tom trenutku jede,nisam ni ja bas za militarni stil,ne odricem se ni ja svega. Meni je npr trener sugerisao da izbacim i voce i jogurt i zobene a da ubacim vise jaja! Nisam ga poslusala jer posto ne jedem hleb ne znam sta bih ujutru mogla da jedem osim zobenih i jogurta,ja nisam od onih koji za dorucak mogu da jedu jaja i salatu,povrce....ne bi mi bilo dobro posle takvog obroka. Slatkisa sam se odrekla jer stvarno ne umem da se kontrolisem,kad su oni u pitanju funkcionisem ovako i nikako drugacije.

Neko me je pitao za suvo voce i obicno. Ja nisam rekla da se ne jedu u kombinaciji,nego ako zelite da smrsate ne bi trebalo da jedete suvo voce uopste a voce da ali kao medjuobrok.

5rich ovo sto sam navela za rucak i veceru nije monotona,postoji sirok spektar mesa,ribe,tunjevine,povrca,sireva i svega i svecega samo je bitno da se lepo ukombinuje i da budes mastovit.
DOLCENERA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 13:59   #379
Quote:
DOLCENERA kaže: Pogledaj post
Meni je npr trener sugerisao da izbacim i voce i jogurt i zobene a da ubacim vise jaja!

..ne bi trebalo da jedete suvo voce uopste..
promjeni trenera..

glupost..zašto ne posegnuti za malo suhog voća ako dođe želja za slatkim?
obogatiti primjerice jogurt njime ili jednostavno grickati za međuobrok?
suho voće (i orašasti plodovi) su zdravi..izvor minerala, od k, mg, ca, zn i fe do vitamina a,b,c..
nitko na ovoj temi neće se svakodnevno "ubijati" u kilama i kilama istih..ali reći da se ne treba jesti uopće je glupost..

Zadnje uređivanje TheProvense : 18.03.2012. at 14:18.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:22   #380
Quote:
DOLCENERA kaže: Pogledaj post
Pogresno ste me razumele,ne kazem ja da sebi ne treba dati oduska,naravno da treba s vremena na vreme da pojedete nesto slatko ili sta god da vam se u tom trenutku jede,nisam ni ja bas za militarni stil,ne odricem se ni ja svega. Meni je npr trener sugerisao da izbacim i voce i jogurt i zobene a da ubacim vise jaja! Nisam ga poslusala jer posto ne jedem hleb ne znam sta bih ujutru mogla da jedem osim zobenih i jogurta,ja nisam od onih koji za dorucak mogu da jedu jaja i salatu,povrce....ne bi mi bilo dobro posle takvog obroka. Slatkisa sam se odrekla jer stvarno ne umem da se kontrolisem,kad su oni u pitanju funkcionisem ovako i nikako drugacije.

Neko me je pitao za suvo voce i obicno. Ja nisam rekla da se ne jedu u kombinaciji,nego ako zelite da smrsate ne bi trebalo da jedete suvo voce uopste a voce da ali kao medjuobrok.

5rich ovo sto sam navela za rucak i veceru nije monotona,postoji sirok spektar mesa,ribe,tunjevine,povrca,sireva i svega i svecega samo je bitno da se lepo ukombinuje i da budes mastovit.
To je tipičan savjet body buildera. Ako ne želiš biti body builder mijenjaj trenera. Ugljikohidrati su jako potrebni našem tijelu. Vjerujem da si toga i sama svjesna.

A zašto se ne bi moglo mršaviti ako jedeš suho voće? Suho voće u principu ima veću koncentraciju šećera od svježeg, ali to ne znači da ga treba izbaciti. Dapače, suho voće je odlična nadopuna suhoparnim zobenima, domaćim voćnim jogurtima, a još bolji međuobork. Slatko je, pa utažuješ želju za slatkim, a opet iz njega možeš izvući podosta nutrijenata.

Da, postoji širok aspekt mogućnosti. Ali je koncept monoton. I tipičan za redukcijske dijete. Izbacite UH i voila, mršavit ćete. Nakon nekog vremena postane dosadno. Ova tema nije to. Ova tema nije samo - smršavi i gotovo. Natuci nazad pa se vrati. Ja sam danas za ručak jela puretinu dinstanu s tikvicama,gljivama i mrkvom i uz nju njoke. Savršeno, a ipak drugačije. Volim jesti fine stvari i mogu smršaviti jedući ih.Samo treba malo prilagoditi recepte. Ubaciti temeljac mjesto vrhnja za kuhanje..ili jogurt...
Zamijeni visokokaloričnu namirnicu nisko kaloričnom, da okus jela ostane isti. To simbolizira ova tema. Ja kao gurman, sebi ne bih nikad dozvolila da živim na piletini/puretini i povrću na lešo/grill tavi svaki dan. Neću i ne mogu
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.