Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam
Korisničko ime
Lozinka

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 19:14   #7161
tomo031
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2012.
Quote:
car_iz_Osijeka kaže: Pogledaj post
Kao što sam već gore pisao, neovisno o cijeni gledaj da ima: dvostruke obruče, metalne kočnice i metalne pedale. Ovaj definitivno nema dvostruke obruče, a nema ni pedale. Kočnice nekada metalne ofarbaju u crno pa ne znam reći sa slike, ali i to je upitno.

Sve u svemu, gledaj dalje.

A općenito ti ne možemo s njuškala savjetovati jer se stvarno stanje ne vidi preko slika. Mahom su to bicikli koji su bili loši i kada su bili kupljeni, a kamo li sada
shvaćam ali pare su problem. vjeruj mi da gledam svuda već više od mjesec dana i nigdje nema ništa normalno za 1000kna...
oprosti varam se,ima dalje po Hrvatskoj,kod nas u Slavoniji uvijek ve mora bit duplo skuplje...
ideja kolko se isplati kupovat bicikl na daljinu,te kolko izađe dostava?
tomo031 is offline  
Old 28.04.2012., 19:17   #7162
grofBombelles
RAWR!!!!!

grofBombelles Avatar

Registracija: Aug 2011.
Pa, isplati se koliko košta

Ako kupuješ rabljeni, rekel bi da je najjeftinija dostava autobusom.
Old 28.04.2012., 19:27   #7163
car_iz_Osijeka
Custom User Title.

car_iz_Osijeka Avatar

Registracija: Sep 2007.
Pregledao i ja ponudu kod nas na njuškalu, zbilja očaj :facepalm:

Ne znam za dostavu Nezgodna je kupnja s tako ograničenim budžetom
car_iz_Osijeka is offline  
Old 28.04.2012., 20:09   #7164
Inesy
...

Inesy Avatar

Registracija: Sep 2009.
a ne razumijem ni vas koji se kužite u bicikle i njega koji kupuje za 1k kuna. Nema se kaj dobit za 1000 kuna, isto ko što nemreš niš pošteno od auta dobit na 2-3 soma eura, tak je i sa biciklom za soma kuna.
-Jedino da se kupi koja stara specka il bilo kaj s rigid vilicom i vozi, nemaš kaj očekivat za tisuću kuna. Nažalost je tako, kupi nešto što čvršće sa što manje pokretnih dijelova i vozi.
Inesy is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 28.04.2012., 20:12   #7165
car_iz_Osijeka
Custom User Title.

car_iz_Osijeka Avatar

Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
-Jedino da se kupi koja stara specka il bilo kaj s rigid vilicom i vozi, nemaš kaj očekivat za tisuću kuna. Nažalost je tako, kupi nešto što čvršće sa što manje pokretnih dijelova i vozi.
Nije to čak ni loša ideja

Nekakav "stogodišnji" Rog Maraton će vjerojatno duže i bolje voziti od 95% MTB-ova koje nađe za tu cijenu.

E sad, bilo bi dobro barem naći nekakav napola sređen primjerak za siću, jer tomo vjerojatno nije za šarafljenje po njemu

EDIT: Nešto ovako: http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikl...-oglas-4996396

Čak je i u Os

E sad, ponavljam - nitko ti ne može garantirati ništa na osnovu slika s oglasa. Ali u teoriji ti je takav bicikl i primjereniji, a vjerojatno će te i duže i bolje služiti.

Zadnje uređivanje car_iz_Osijeka : 28.04.2012. at 20:21.
Old 28.04.2012., 20:36   #7166
Inesy
...

Inesy Avatar

Registracija: Sep 2009.
ma bilo kaj , što god je u boljem stanju treba kupit. Mislim nema tu bolje-lošije za tu lovu, velim, što manje pokretnih dijelova bi trebao bit moto ove kupovine

Ma da , bilo je dost dobrih rogova po soma +- 100 , sam ono kak se naleti. Mislim nije to sad neznam kaj, al vozit će sigurno i "otplatit se" bez problema.
Inesy is offline  
Old 29.04.2012., 00:37   #7167
doyaya
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2010.
Quote:
doyaya kaže: Pogledaj post
Ajd da i ja pitam kad se ne mogu sam odlučiti.

Htio bi bajk za grad i duže vožnje cestom. Trebao bi moći podnesti i malo makadama ako negdje treba "skratiti " put, ali ne za divljanje. dakle 95% cesta i ostatak teren.
Visok sam 186 i 100 "i nešto" kg.
Prvi izbor su mi hibridi, s krutim vilicama i v-brake kočnicama, iako bi kočnice mogle i hidrauličke.

Veličine znam odrediti tako da se ne morate s time zamarati. Samo nisam u tijeku s kvalitetom dijelova pa mi tu treba malo pomoći.

Ako netko ima i neki polovni neka se javi - veličina 23" ili malo veći.

Šta još moram navest?

MUško sam, imam 35 godina, strijelac u horoskopu, broj cipela 45.

Plafon bi bio 4000 kn, ali ako se naleti na nešto ekstra dobro i isplativo dao bi i 5-6. Ne bih kupovao online nego live- moram barem sjest na bajk da vidim kako mi paše geometrija i položaj, a mora mi se i dopast uživo. Ne dajem ni 5 kuna ako mi je bajk ružan

Skoro najbitnije je da ima što kvalitetniji i LAKŠI okvir, a dijelove mogu s vremenom i malo poboljšati.
Hvala na prijašnjim odgovorima!
Znao sam da se neću jeftino izvući.
Izbacio sam iz izbora one prije navedene bicikle i odlučio se dati više novaca - ne kupuje se bajk svaki dan. Ostala su sad ova tri u igri redom kako se meni sviđaju:

1. Cube SL cross 2012

2. Cannondale bad boy 7 26"

3. Focus Planet TR 6

Meni se čini da je taj Cube opet najbolji i najisplativiji od navedenih... Molim mišljenje pa da zaključimo i tu priču.
doyaya is offline  
Old 29.04.2012., 00:45   #7168
grofBombelles
RAWR!!!!!

grofBombelles Avatar

Registracija: Aug 2011.
I ja bi rekao Cube. Prelijep, a koliko vidim i najviše daje za cijenu od ponuđenih. Doduše, i zločesti dečko je isto jako zgodan (bez homo insinuacija, molim )
Old 29.04.2012., 08:40   #7169
MoschuS
Registrirani korisnik

MoschuS Avatar

Registracija: Feb 2008.
Ja bi isto rekao da od navedenih Cube djeluje najsolidnije. Komponente su super osim onih Acera shiftera koji mi nikako ne idu na tu klasu i cijenovni rang ali ok, vec je postalo normalno da svasta izmijesaju nebi li ustedili koju kunu. Drugi su jos cudnije slozeni, pogotovo Bad Boy koji je uzivno prekorasan ali su mu komponente katastrofa za tu lovu.
Ja bi Cubea pa eventualno nadogradit shiftere kad zatreba, ostatak je sasvim fajn i odlicno je sto ima konkretan pogon za kojeg se ne moras brinuti da ces ga samljeti kad nagazis posteno sa 100+ kg
MoschuS is online now  
Old 29.04.2012., 09:18   #7170
redscro
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Quote:
tomo031 kaže: Pogledaj post
shvaćam ali pare su problem. vjeruj mi da gledam svuda već više od mjesec dana i nigdje nema ništa normalno za 1000kna...
oprosti varam se,ima dalje po Hrvatskoj,kod nas u Slavoniji uvijek ve mora bit duplo skuplje...
ideja kolko se isplati kupovat bicikl na daljinu,te kolko izađe dostava?
http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/m...-oglas-5041186

Raspitaj se za to. Istina da se treba kloniti oglasa gdje prodavač ne napiše apsolutno ništa konkretno niti stavi sliku, ali blizu ti je pa možeš provjeriti.
redscro is offline  
Old 29.04.2012., 09:23   #7171
car_iz_Osijeka
Custom User Title.

car_iz_Osijeka Avatar

Upitan oglas + vjerojatno mehanički diskovi

Doduše, bolje i mehanički diskovi, nego plastični v-brake, plastične pedale itd.
Old 29.04.2012., 09:34   #7172
baustelac99
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
Quote:
tomo031 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi opet ja

dakle polovnog trekking bicikla za moj budžet nigdje,tako da sam se odlučio
na štagod solidne kvalitete samo da se vozim jer mi je hitno,a onda kasnije najesen nešto bolje nadam se.

pa me zanima jel se ovo isplati:
http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/m...-oglas-5039871

odoka mi se cini odrzavanim,osim malkoc hrđavog volana :P
po mome vrijedi 700kn. ak ga da za toliko- super, ako ne nek ga i dalje prodaje.
ps imao sam bajk sa okvirom od meride kalahari (a komponente svakakve) i meni je ta geometrija bila odlična.
inače sam taj bajk platio 700kn, al ga je majstor sastavio od onog što je imao, i meni je bajk bio sasvim solidan, pogotovo za te novce.

Quote:
Kao što sam već gore pisao, neovisno o cijeni gledaj da ima: dvostruke obruče, metalne kočnice i metalne pedale. Ovaj definitivno nema dvostruke obruče, a nema ni pedale. Kočnice nekada metalne ofarbaju u crno pa ne znam reći sa slike, ali i to je upitno.

Sve u svemu, gledaj dalje.

A općenito ti ne možemo s njuškala savjetovati jer se stvarno stanje ne vidi preko slika. Mahom su to bicikli koji su bili loši i kada su bili kupljeni, a kamo li sada
slažem se da na njuškalu ima masu bajkova koji su sa dna ponude a cijene u uglasu su skoro kao kad su bili kupljeni
međutim, iz mog iskustva a pogotovo na tim jeftilenima dvostruka felga nebi trebala bit eliminacijski kriterij. jer jednostruke felge ranijih berbi (iz prošlog stoljeć) su ćvršće nego neke nove dvostruke. ja bi svakako zaobišao grip-shift šiftere. bolji su za nuždu i pratstari linearni.

Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
a ne razumijem ni vas koji se kužite u bicikle i njega koji kupuje za 1k kuna. Nema se kaj dobit za 1000 kuna, isto ko što nemreš niš pošteno od auta dobit na 2-3 soma eura, tak je i sa biciklom za soma kuna.
kome se ne žuri i tko se kuži u bicikle a za nezahtjevnu upotrebu, može naći dobar bajk za 1000+- 200kn, samo bez žurbe i srljanja. tko je u zg redovnom potragom na hreliću može svašta naći (nađe se i starih specijalki za 500-600kn).
ja prije 1,5god za 250kn uzeo gradski mtb (sa blatobranima, nosačom, svjetla+dinamo) minimalno vožen i malo oštećen. dao bizmarku 50kn za servis i vozi miško (jedino je sjedalo užasno), tako ako se netko imalo kuži, ne žuri s kupnjom i zna bar malo cjenkati naći će ok stvar za nezahtjevnu gradsku vožnju.
s tim da se na hreliću da naći i u-lockova i ostalog po povoljnim cijenama (naravno, nije top ponuda, ali ok stvari za bajk plaćen do 1000kn.
baustelac99 is offline  
Old 29.04.2012., 09:36   #7173
redscro
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Quote:
Upitan oglas + vjerojatno mehanički diskovi

Doduše, bolje i mehanički diskovi, nego plastični v-brake, plastične pedale itd.
Pa da, ali nema nekog izbora. Može biti sretan ako to ulovi (pod uvjetom da je očuvano kako piše).
redscro is offline  
Old 29.04.2012., 09:41   #7174
car_iz_Osijeka
Custom User Title.

car_iz_Osijeka Avatar

@baustelac: Većinom su to dostatno novi bicikli da budu sranje A imam i ja jednog s jednostrukom felgom iz 90-ih i nije ni za k...

@redscro: sigurno da je bolje od one Meride koju je naveo(pretpostavivši da je u redu), ali i dalje mislim da mu je bolji neki stariji Rog od MTB groblja

U svakom slučaju, ne trebamo više gnojiti temu dok se Tomo ne oglasi.
Old 29.04.2012., 09:53   #7175
baustelac99
Registrirani korisnik

Quote:

Nekakav "stogodišnji" Rog Maraton će vjerojatno duže i bolje voziti od 95% MTB-ova koje nađe za tu cijenu.

E sad, bilo bi dobro barem naći nekakav napola sređen primjerak za siću, jer tomo vjerojatno nije za šarafljenje po njemu

EDIT: Nešto ovako: http://www.njuskalo.hr/trkaci-bicikl...-oglas-4996396

Čak je i u Os
slažem se. s tim da je specijalka daleko bolja za asfalt od najboljeg MTB-a zbog prijenosnih omjera ( a ljudi zbog neznanja zaziru od specijalki)
baustelac99 is offline  
Old 29.04.2012., 09:58   #7176
baustelac99
Registrirani korisnik

Quote:
@baustelac: Većinom su to dostatno novi bicikli da budu sranje A imam i ja jednog s jednostrukom felgom iz 90-ih i nije ni za k.
jasno, razumijemo se.
ali gore sam napisao da sam lani našao bajk za 250kn (naravno jednostrike felge) i mislim da je sa kraja 90tih proizveden, zadnji mjenjač je neki shimano koji u životu nisam vidio (ali nije sis, hehe) i definitivno nemam zamjerke (osim plastičnih ručki kočnica) tako da se svačega može naći za kupit

po meni je kod ograničenog buđeta najvažnije kupit bajk sukladan potrebama, a ne nešto zbog sela i ekipe kao što se inače radi
baustelac99 is offline  
Old 29.04.2012., 10:53   #7177
MytByte
Registrirani korisnik

MytByte Avatar

Registracija: Nov 2006.
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
slažem se. s tim da je specijalka daleko bolja za asfalt od najboljeg MTB-a zbog prijenosnih omjera ( a ljudi zbog neznanja zaziru od specijalki)
ja zazirem jer se nikad nisam uspio priviknuti, jedva bih uspio krenuti i osjećao sam se jako nesigurno i neprecizno u vožnji...

i naravno, s konfiguracijom gradskih ulica i raznolikim prometnim zastorima i sa svim oštećenjma, rupama, tračnicama itd itd, specka i nije neko veselje,barem u Zagrebu...
MytByte is offline  
Old 29.04.2012., 11:35   #7178
mejan
u prolazu...

mejan Avatar

Registracija: Sep 2008.
Pozdrav!
i ja trebam malu pomoc. slabo se razumijem u bicikle ali planiram kupiti mtb za do 2500-2700kn. u najuzi izbor usli su mi ovi bicikli:

http://chaky.hr/index.php?t=show_content&wid=0&id=345 (cijena pise 3300 ali mogu ga kupiti za 2700)
http://www.gtbicycles.com/hrv/2012/b...-aggressor-3-0 (2400kn)
http://chaky.hr/index.php?t=show_content&wid=0&id=326 (2400kn)

od "jeftiniijih" verzija eventualno ovi:
http://keindl-sport.hr/product.php?id_product=1344
http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/scott-oglas-4957558
http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/s...-oglas-4837276
(ovi na njuskalu se vjerojatno daju malo spustiti cijene, bar za 100kn)

bicikl mi treba za gradsku voznju, rekreativno. mozda ponekad za po prirodi ali vecinom za grad.

hvala
Old 29.04.2012., 11:35   #7179
car_iz_Osijeka
Custom User Title.

car_iz_Osijeka Avatar

@Myt: Sve zavisi i o kakvoj se specki radi. Rog ipak nije specijalka u modernom smislu te riječi, bliža je današnjim trekinzima.

S flat barom(poput one na linku gore) je odlična za grad, samo da su dupli obruči i

@mejan: Može se znati zašto ne trekking? Zbog izgleda ili? Jer za tu svotu se može naći još uvijek solidan trekking
Old 29.04.2012., 11:43   #7180
mejan
u prolazu...

mejan Avatar

Registracija: Sep 2008.
Quote:
@mejan: Može se znati zašto ne trekking? Zbog izgleda ili? Jer za tu svotu se može naći još uvijek solidan trekking
ma da, mtb mi je puno ljepsi a i imam iskustva s njima. valjda navika
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja