Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2011., 06:48   #81
da. to je ok. iscjedi i zaledi.
antik is offline  
Old 10.11.2011., 14:33   #82
ja nisam na sirovoj hrani, ali nešto od toka koristim i moje mišljenje o tome je svakako pozitivno i preporučljivo.
Treba ipak paziti da se ne prelazi naglo jer to može izazvati šok za organizam, a postoji i mogućnost da nečiji organizam to jednostavno neće prihvatiti.
Ja radim zelene kašaste sokove i radim doručak od sirovih žitarica, voća i sjemenki. Super je, ukusno i vrlo brzo se može uočiti poboljšanje općeg zdravlja.
Nisam se odrakla mesa, ali s početkom uzimanja takve hrane jednostavno sam počela izbjegavati meso. Finije mi je pojesti puno povrća i žitarica nego pohano (koje sam prije tamanila). Još jedna super stvar barem kod mene je ta što sam vrlo brzo počela izbjegavati slatkiše koje sam do tada naprosto gutala. Sad može proći jako puno vremena da ne stavim čokolada u usta, a to mi recimo prije nije bilo moguće ni zamisliti :P
geronima is offline  
Old 11.11.2011., 09:10   #83
bila sam na radionici raw fooda kod marijane pontoni i bilo je jako zanimljivo, dobili smo svi i skriptu onoga što je radila, najviše mi se dojmila ekološka osvještenost a to je da donesete svoj pribor za jelo a dotakli smo se i teme prirodne kozmetike!
7poem is offline  
Old 11.11.2011., 09:27   #84
Quote:
7poem kaže: Pogledaj post
najviše mi se dojmila ekološka osvještenost a to je da donesete svoj pribor za jelo
Može neko pojašnjenje ovoga? Hvala unaprijed.
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Old 17.11.2011., 22:45   #85
Quote:
eaglica kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje netko iskustva sa sirovom hranom ili možda s liječenjem kakve bolesti sirovom hranom?
Ili bilo kakva pozitivna ili negativna iskustva?
Zvučalo mi je od prvog trena zanimljivo, naravno, ni otprilike ne toliko da bih to i probala. Sokići su OK kao doručak ali kao dugoročan način prehrane - apsolutno ne. Trebamo hrpetinu nutrijenata u pravim omjerima da bismo funkcionirali. Ne možemo dobiti sve iz sokića poduprtih raznovrsnim dodacima prehrani. Mislim da to već dosta govori

Ujedno, ovakva prehrana nije dostatna ni za zdravog čovjeka, a kad čujem da ljudi liječe karcinome njime (plus, ovo je pf alt. liječenje), duša me zaboli.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 24.11.2011., 10:44   #86
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Zvučalo mi je od prvog trena zanimljivo, naravno, ni otprilike ne toliko da bih to i probala. Sokići su OK kao doručak ali kao dugoročan način prehrane - apsolutno ne. Trebamo hrpetinu nutrijenata u pravim omjerima da bismo funkcionirali. Ne možemo dobiti sve iz sokića poduprtih raznovrsnim dodacima prehrani. Mislim da to već dosta govori

Ujedno, ovakva prehrana nije dostatna ni za zdravog čovjeka, a kad čujem da ljudi liječe karcinome njime (plus, ovo je pf alt. liječenje), duša me zaboli.
kad se već obrušava na nešto, onda treba bit precizan....jedenje sirovog nije srkanje sokića po cijele dane

ljudi se zbilja liječe sirovim. znam da zvuči nevjerojatno. nekom. ali prebacit se koji dan ili tjedan ili mjesec na sirove sokove ili na sirovu hranu generalno, čini čuda za zdravlje!

nije to neka tamo kvantna fizika koja se isprobava u megaskupim laboratorijima, ovo se može isprobati i kod kuće. pa kad se isproba, može se onda i zaključiti nešto, a ne ovako napamet nabacivati

ja ću probati. jednog dana. ne još
Oko Moje is offline  
Old 24.11.2011., 10:51   #87
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Ujedno, ovakva prehrana nije dostatna ni za zdravog čovjeka, a kad čujem da ljudi liječe karcinome njime (plus, ovo je pf alt. liječenje), duša me zaboli.
Ta je prehrana dostatna, jesi li proučila tu dijetu prije ove izjave?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Old 24.11.2011., 11:59   #88
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
kad se već obrušava na nešto, onda treba bit precizan....jedenje sirovog nije srkanje sokića po cijele dane

ljudi se zbilja liječe sirovim. znam da zvuči nevjerojatno. nekom. ali prebacit se koji dan ili tjedan ili mjesec na sirove sokove ili na sirovu hranu generalno, čini čuda za zdravlje!

nije to neka tamo kvantna fizika koja se isprobava u megaskupim laboratorijima, ovo se može isprobati i kod kuće. pa kad se isproba, može se onda i zaključiti nešto, a ne ovako napamet nabacivati

ja ću probati. jednog dana. ne još
Super mi je kako skočiš sebi sama u usta

Ističeš kako ja (negativno) zaključujem prije nego probam a ti nisi probala pa zaključuješ kako je to nešto fantastično čudotvorno. Napamet nabacuješ

Nego; čula si kad za sintagmu "fad diets"?

Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Ta je prehrana dostatna, jesi li proučila tu dijetu prije ove izjave?
Zato što to ti kažeš ili?

Ne bi vjerovao koliko sam ju proučila. Radim sa hranom i ljudima i većina razgovora na poslu se vrti oko nutricionizma a i konzultirala sam se nebrojeno puta sa onima koji su u nutri-vodama daleko duže nego ja. Dosta smo individualni i nekome čak i može odgovarati (pogotovo lijenčinama koje prde po cijeli dan u uredima i onda pred TV-om), ali većini ne paše. Nije dovoljno, većina traži obrok složeniji od blitve, banane i par žlica namaza od lješnjaka iz blendera. Zašto? Jer smo svejedi.

Ovaj princip je OK kao doručak ili možda kraći period, tipa ljeti, ali dugoročno vodi do pothranjivanja. Ono što brojni protumače kao napredak (naravno, prije toga se kupaju u salu i jedva čekaju da izgledaju kao pseća kost) u izgledu je za početak, nakon povlačenja masnih zaliha, povlačenje mišića. Naravno da se osjete fantastično. Zamijenili su svakodnevni bijeli kruh, ogromne količine šećera, pohane mesine i ostatak sranja nečim lakšim. I to je super, ali ja sam vidjela žene i muškarce koji se vrate nazad na konvencionalnu hranu .

Po meni je lakše i dugoročno zdravije šutirati hrpetinu smeća van i živjeti uredno. Mislim da smo pričali o tome već ti i ja, na drugom mjestu. Čim prste mora uplitati suplementacija, to nije to.

Također, raw domena je savršeni poligon za prodaju bullshita kao što je superfoods. Acai, maca prah, goji... Naravno da ti to treba kraj svih tih sokića. Ali, možeš li ih metabolizirati kako spada? Treba li ti acai kraj kupine i goji kraj mrkve? Sve što nam treba da budemo zdravi imamo u krugu od 100 kilometara. Ovo je jako važno. U protivnom bi civilizacije padale kao muhe.

Većina u to ulazi iz etičkih () i estetskih () razloga. No, sve što sam dosad u životu naučila o hrani se može svesti na ciljanu raznolikost. Ne nužno meso, ne shvati me pogrešno. Ja još uvijek vjerujem da dobar dio vegova jede šarolikije i raznovrsnije od prosječnog mesojeda. Problem je kad počnu zavirivati u moj tanjur.

Mene zapravo zaboli što tko jede, dokle god ne prodaje ovakve fore kao ultimativno zdravlje a zapravo forsira svoja tanjursko-etička načela. Da ne ispadne kako brljam bez veze, 99% sirovojelaca koje znam su prije toga bili etički vegani.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Old 24.11.2011., 12:19   #89
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Super mi je kako skočiš sebi sama u usta

Ističeš kako ja (negativno) zaključujem prije nego probam a ti nisi probala pa zaključuješ kako je to nešto fantastično čudotvorno. Napamet nabacuješ

Nego; čula si kad za sintagmu "fad diets"?
naravno da sam čula za fad dijete. i ako me sjećanje ne vara, raw food nije fad dijeta. možeš mi objasniti zašto bi bila?

a osobno sam iskušala sirovu hranu kroz kraće periode (nekoliko tjedana do nekoliko mjeseci) prije nekoliko godina tako da znam o čemu govorim. nisam trajno prešla na sirovo. još
Oko Moje is offline  
Old 24.11.2011., 12:27   #90
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post

Čim prste mora uplitati suplementacija, to nije to.
ahaha! ovo mi je žestoko! samo zato jer se prodaju saplementi na rawfood stranici to ne znači da se gomila saplemenata ne prodaje i svejedima i bilokakojedima!!!

a superhrana - znam puno više ljudi koji gutaju superhranu koji nemaju veze sa sirovim i veganskim nego što znam vegana koji gutaju takve stvari! zbilja, u običan raw food se zbilja poželi svašta ubaciti

s druge strane, što fali saplementima kad ih ionako većina (neovisno o tipu prehrane) jede?

nego, navodno se kuhanjem gubi i mijenja popriličan dio hranjivih tvari. zašto ne bismo doskočili tome, a uz to i uštedili vrijeme, novac, vodu, struju, zdravlje....?

ja sam živila znatno jeftinije po pitanju hrane u tim periodima sirove hrane. znatno, znatno! ono što me sad sputava su jezični pupoljci. ah, znam, slaba sam.....
Oko Moje is offline  
Old 24.11.2011., 13:36   #91
kada govorite koliko nutrijenata "fali " u takvoj ishrani, zanima me na temelju čega vi to govorite ?
ako je slučajno po onim tablicama s rda, onda ispada da bi trebalo dnevno konzumirati oko 5kg hrane , da se zadovolje ti standardi. da li je to optimalna količina hrane koju ljudsko tijelo dnevno može preraditi a da ne zglajza ? teško. Prosječan čovjek , sudim prema sebi , bi mogao preraditi do 2 kg hrane dnevno - ja se najbolje osjećam kada je to oko 1200g na mojih 80-ak kg.
lobor995 is offline  
Old 24.11.2011., 19:02   #92
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Zato što to ti kažeš ili?
ili npr. što je to prehrana kojom se hrani životinjski svijet i prehrana naših predaka?
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Mene zapravo zaboli što tko jede, dokle god ne prodaje ovakve fore kao ultimativno zdravlje a zapravo forsira svoja tanjursko-etička načela. Da ne ispadne kako brljam bez veze, 99% sirovojelaca koje znam su prije toga bili etički vegani.
i mene zaboli
tvoja perspektiva ne dopušta ti racionalno promišljanje o ovoj prehrani
ona nije veganska ni vegeterijanska, nego većinom takva

u slučaju ribe, jaja i mliječnih proizvoda još uvijek je nalaziš nedostatnom?
znaš dobro koje su prednosti te prehrane
mane su joj nedostatak izbor eko voća i strogo kontroliranog mesa
to je idealna prehrana za tople pojaseve sa velikim izborom voća i povrća
čisti crijeva zbog vlakna, smanjuje loš kolesterol, smanjuje izbor namirnica u jednom obroku što je prirodnije našem sustavu, enzimi, vitamini, antioksidansi

nema dijete koja može pružiti iste rezultate, eventualno sirovo uz podršku parenog povrća

postoje klinike za gladovanje koje prakticiraju davanje sirovih sokova, rezultati stoje iza njih. Kao alternativa drugim vrstama liječenja vrlo korisna dijeta. Dugoročno traži dosta odricanja jer nestaje socijalna komponenta zajedničkog žderanja, ponuda namirnica je ograničena. Izvrsno rješenje za pretilost i vezane bolesti.

već sam jednom spomenuo, baci pogled ako nađeš vremena
http://www.myhealthblog.org/2010/06/...-meat-is-good/
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Old 03.12.2011., 21:58   #93
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Super mi je kako skočiš sebi sama u usta

Ističeš kako ja (negativno) zaključujem prije nego probam a ti nisi probala pa zaključuješ kako je to nešto fantastično čudotvorno. Napamet nabacuješ

Nego; čula si kad za sintagmu "fad diets"?



Zato što to ti kažeš ili?

Ne bi vjerovao koliko sam ju proučila. Radim sa hranom i ljudima i većina razgovora na poslu se vrti oko nutricionizma a i konzultirala sam se nebrojeno puta sa onima koji su u nutri-vodama daleko duže nego ja. Dosta smo individualni i nekome čak i može odgovarati (pogotovo lijenčinama koje prde po cijeli dan u uredima i onda pred TV-om), ali većini ne paše. Nije dovoljno, većina traži obrok složeniji od blitve, banane i par žlica namaza od lješnjaka iz blendera. Zašto? Jer smo svejedi.

Ovaj princip je OK kao doručak ili možda kraći period, tipa ljeti, ali dugoročno vodi do pothranjivanja. Ono što brojni protumače kao napredak (naravno, prije toga se kupaju u salu i jedva čekaju da izgledaju kao pseća kost) u izgledu je za početak, nakon povlačenja masnih zaliha, povlačenje mišića. Naravno da se osjete fantastično. Zamijenili su svakodnevni bijeli kruh, ogromne količine šećera, pohane mesine i ostatak sranja nečim lakšim. I to je super, ali ja sam vidjela žene i muškarce koji se vrate nazad na konvencionalnu hranu .

Po meni je lakše i dugoročno zdravije šutirati hrpetinu smeća van i živjeti uredno. Mislim da smo pričali o tome već ti i ja, na drugom mjestu. Čim prste mora uplitati suplementacija, to nije to.

Također, raw domena je savršeni poligon za prodaju bullshita kao što je superfoods. Acai, maca prah, goji... Naravno da ti to treba kraj svih tih sokića. Ali, možeš li ih metabolizirati kako spada? Treba li ti acai kraj kupine i goji kraj mrkve? Sve što nam treba da budemo zdravi imamo u krugu od 100 kilometara. Ovo je jako važno. U protivnom bi civilizacije padale kao muhe.

Većina u to ulazi iz etičkih () i estetskih () razloga. No, sve što sam dosad u životu naučila o hrani se može svesti na ciljanu raznolikost. Ne nužno meso, ne shvati me pogrešno. Ja još uvijek vjerujem da dobar dio vegova jede šarolikije i raznovrsnije od prosječnog mesojeda. Problem je kad počnu zavirivati u moj tanjur.

Mene zapravo zaboli što tko jede, dokle god ne prodaje ovakve fore kao ultimativno zdravlje a zapravo forsira svoja tanjursko-etička načela. Da ne ispadne kako brljam bez veze, 99% sirovojelaca koje znam su prije toga bili etički vegani.
Ljudi se hvataju za ono što im odgovara. Ovo boldano, takvih uvijek ima i uvijek će ih biti ako će ići u to glavom bez obzira bez prethodnog znanja o tome. Ljudi mogu živjeti savršeno na sirovoj hrani bez da im se povlače mišići/otpada kosa/zubi ako se zna dovoljno dobro o tome.
Druga stvar što fizičko treba biti usklađeno s duhovnim, i bez duhovnog sklada nema niti fizičkog zdravlja, makar netko jeo najsavršenije na svijetu.

Osobno sam upoznala par koji je na samo sirovoj hrani već godinama i nemaju nikakvih problema, dapače. Bez ikakvih suplemenata. Hej, pa netko može i bez hrane, ili dok to čuješ te duša ne da boli nego probada? Naravno radi se o ljudima na višem stupnju svijesti.

Što se tiče etičkih načela zanima me kako ljudi koji su kolko tolko osvješteni mogu se sprdati iz toga što netko iz etičkih načela ne želi jesti to i to.
Evo baš me zanima zbog čega bi s jedne strane pomagali napuštenim životinjama, koja god to vrsta bila, a s druge strane ćemo okretati očima dok netko kaže da ne želi jesti te iste životinje i još k tome ne daj Bože propovijeda drugima o tome. Meni je to identično tome da ja recimo imam mačku ljubimca, a neki moj prijatelj/poznanik voli jesti mačke, ja ne bi imala pravo zavirivati mu u tanjur? Aha, pa da, to nije isto...
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...

Zadnje uređivanje Aarie : 03.12.2011. at 22:53.
Aarie is offline  
Old 16.04.2012., 06:25   #94
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post

Ne bi vjerovao koliko sam ju proučila. Radim sa hranom i ljudima i većina razgovora na poslu se vrti oko nutricionizma a i konzultirala sam se nebrojeno puta sa onima koji su u nutri-vodama daleko duže nego ja. Dosta smo individualni i nekome čak i može odgovarati (pogotovo lijenčinama koje prde po cijeli dan u uredima i onda pred TV-om), ali većini ne paše. Nije dovoljno, većina traži obrok složeniji od blitve, banane i par žlica namaza od lješnjaka iz blendera. Zašto? Jer smo svejedi.

Ovaj princip je OK kao doručak ili možda kraći period, tipa ljeti, ali dugoročno vodi do pothranjivanja. Ono što brojni protumače kao napredak (naravno, prije toga se kupaju u salu i jedva čekaju da izgledaju kao pseća kost) u izgledu je za početak, nakon povlačenja masnih zaliha, povlačenje mišića. Naravno da se osjete fantastično. Zamijenili su svakodnevni bijeli kruh, ogromne količine šećera, pohane mesine i ostatak sranja nečim lakšim. I to je super, ali ja sam vidjela žene i muškarce koji se vrate nazad na konvencionalnu hranu .

Po meni je lakše i dugoročno zdravije šutirati hrpetinu smeća van i živjeti uredno. Mislim da smo pričali o tome već ti i ja, na drugom mjestu. Čim prste mora uplitati suplementacija, to nije to.

Također, raw domena je savršeni poligon za prodaju bullshita kao što je superfoods. Acai, maca prah, goji... Naravno da ti to treba kraj svih tih sokića. Ali, možeš li ih metabolizirati kako spada? Treba li ti acai kraj kupine i goji kraj mrkve? Sve što nam treba da budemo zdravi imamo u krugu od 100 kilometara. Ovo je jako važno. U protivnom bi civilizacije padale kao muhe.

Većina u to ulazi iz etičkih () i estetskih () razloga. No, sve što sam dosad u životu naučila o hrani se može svesti na ciljanu raznolikost. Ne nužno meso, ne shvati me pogrešno. Ja još uvijek vjerujem da dobar dio vegova jede šarolikije i raznovrsnije od prosječnog mesojeda. Problem je kad počnu zavirivati u moj tanjur.

Mene zapravo zaboli što tko jede, dokle god ne prodaje ovakve fore kao ultimativno zdravlje a zapravo forsira svoja tanjursko-etička načela. Da ne ispadne kako brljam bez veze, 99% sirovojelaca koje znam su prije toga bili etički vegani.
da. sve kaj nam treba imamo tu u našem kraju
no koji put zašto ne bi kupili mango ili ananas?
antik is offline  
Old 16.04.2012., 19:05   #95
Većina u to ulazi iz etičkih () i estetskih () razloga.
veli gospoja i
mudro zbori
ja sam 6 god bio vetarijanac
2 god vegan
3 mjeseca makrobiotičar
2tjedna sirovojedac

ajme kaj sam važan jel da?
koja hrana za Ego?
a prelaz je bio trenutan
iz straha čak!!
jer su mi rekli i pokazali sliku da ako jedem meso da bi se u sljedećem životu opet mogao roditi kao životinja i biti zaklan da vidim kako je to kad se životinja kolje i kako ona pati

pogodite tko mi je to utuvuo u glavu?
antik is offline  
Old 03.05.2012., 16:47   #96
Stvarno svašta ovdje čovjek pročita.
Najprije onima koji tvrde da iz sirove hrane nema dovoljno hranjivih tvari i da trebamo peći meso: naravno da vi trebate peći meso i da trebate puuuno više trpati u sebe kad si hranu uništavate kuhanjem. Oni koji jedu sirovo trebaju gotovo deset puta manje hrane od onih koji kuhaju, a opet dobiju sve što im treba.
Sad onima koji kažu da se ne mogu raditi fizički poslovi na sirovoj hrani jer ne daje dovoljno energije: a gdje vam je ta energija od pečenog odreska, nakon kojeg ti se sklapaju oči i prvo moraš oddrijemati da bi uopće počeo funkcionirati? Evo npr. ja se svaki dan najedem voća, cijepam drva već danima, po nekoliko sati na dan a da se i ne umorim.
Sad onima koji broje vitamine i minerale i računaju postotke: kako životinje koje nemaju digitrone, a ne znaju čak ni zbrajati, ipak izračunaju koliko im čega treba? Tako što jedu sirovo iz čega dobiju sve što im treba, bez izračunavanja.
Sad onima koji se boje toksina iz sirovog, a koji se navodno unište kuhanjem: kako se opet te životinje nisu potrovale, nego naprotiv, pršte od zdravlja? Jeste li vidjeli neku divlju životinju koja boluje od ijedne od boleština koje pogađaju ljudski rod? Ja nisam. Ali sam zato vidio puno bolesnih pasa koje isto tako bolesni vlasnici hrane gotovom hranom. Biće koje se hrani sirovom hranom ima obrambenu moć toliku da je štiti od bilo kakvih otrova, što nije slučaj s onima koji se hrane pečenkama.
I na kraju za bodybuldere: naravno da oni sirovom hranom ne mogu postići ono što žele, ali to što oni rade od svog tijela, to je već slučaj za drugu temu - psihičke bolesti.
Prema vlastitom iskustvu mogu ustvrditi: termički obrađena hrana je ništa drugo do ovisnost o mirisima i okusima, ovisnost koja je možda teža i od one o heroinu.
Zašto nijedno živo biće osim čovjeka ne izvodi takve perverzije s hranom? Glavno je postalo ugoditi osjetilima, čak i po cijenu hranjivosti i zdravlja. Ljudi su zaboravili čemu hrana zapravo služi.
Eto, nadam se da nisam nikoga izostavio.
Odoh prigristi. Danas su mi na jelovniku jabuke
lijepi pozdrav svima!
zendra is offline  
Old 04.05.2012., 03:04   #97
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
Sad onima koji se boje toksina iz sirovog, a koji se navodno unište kuhanjem: kako se opet te životinje nisu potrovale, nego naprotiv, pršte od zdravlja?

Daj molim te nabroj nam životinje kojima su krompir, mahunarke, gljive, špinat, blitva, i patlidžani redovna ishrana u prirodi/divljini od kako te životinje postoje.
I voliš li goitrogene, oksalnu kiselinu i fitohemaglutinin ? Daj neki recept sa oksalnom kiselinom. Je li zdrava ?

Zadnje uređivanje Morf : 04.05.2012. at 03:17.
Morf is offline  
Old 04.05.2012., 07:29   #98
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
Oni koji jedu sirovo trebaju gotovo deset puta manje hrane od onih koji kuhaju, a opet dobiju sve što im treba.
Možeš li navesti gdje si došla do te informacije?
Quote:
Odoh prigristi. Danas su mi na jelovniku jabuke
Ispada kao da ćeš cijeli dan jesti samo jabuke?
Anida is offline  
Old 04.05.2012., 09:21   #99
Quote:
Morf kaže: Pogledaj post
Daj molim te nabroj nam životinje kojima su krompir, mahunarke, gljive, špinat, blitva, i patlidžani redovna ishrana u prirodi/divljini od kako te životinje postoje.
I voliš li goitrogene, oksalnu kiselinu i fitohemaglutinin ? Daj neki recept sa oksalnom kiselinom. Je li zdrava ?
Pa o tome se upravo i radi da krompir, mahunarke, patlidžani i slično nisu hrana. Hrana je ono što te prirodno privuče svojim okusom i mirisom i tu nećeš pogriješiti. Sumnjam da će te privući sirovi krompir ili na primjer patlidžan.

Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Možeš li navesti gdje si došla do te informacije?

Do toga sam došao na temelju vlastitog iskustva.

Ispada kao da ćeš cijeli dan jesti samo jabuke?

Vjerovao/la ili ne, DA, jučer sam jeo jabuke. Ne samo jabuke, jeo sam ih recimo za ručak, iako je to teško tako nazvati. Naime, ja više nemam doručak, ručak i večeru. Kad osjetim potrebu, pojedem neku voćku i to je to. Jučer su to bile jabuke. Danas su naranče. Znam da je to većini teško shvatiti, ali neću se ni ubijati objašnjavajući. Meni je dobro, štoviše, super mi je!

Zadnje uređivanje Bat Kol : 06.05.2012. at 01:45.
zendra is offline  
Old 04.05.2012., 09:56   #100
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
Pa o tome se upravo i radi da krompir, mahunarke, patlidžani i slično nisu hrana. Hrana je ono što te prirodno privuče svojim okusom i mirisom i tu nećeš pogriješiti. Sumnjam da će te privući sirovi krompir ili na primjer patlidžan.

To je hrana, Zendra. Ljude prirodno privuče miris i okus prženih krompirića, filanog patlidžana, graha sa suhim rebrima, dinstanog graška. filanih tikvica, sirom filanih gljiva iz pećnice itd...

Vitamine i antioksidante dobijau iz svježeg voća i raznih salata isto kao i ti. Ni u čemu nisu ostali uskraćeni, ali ti jesi. Jedemo iste sirove stvari, s' tim što je naša ishrana bogatija od tvoje koja se hraniš samo sirovim.
Morf is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.