Forum.hr

Go Back   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje
User Name
Password

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 31.05.2012., 23:20   #881
SCHNITZER
Registrirani korisnik

SCHNITZER's Avatar

Quote:
Originally Posted by Uplaseni View Post
Nije loše, hvala. Još mi samo reci gdje ga ima za kupiti za 900 kuna pa da se finalno odlučim za neki od cilindara?

Probaj nazvat ove;http://www.titandom.com/titan-TL.php
SCHNITZER is offline  
Reply With Quote
Old 01.06.2012., 12:36   #882
Uplaseni
Registrirani korisnik

Titandom firma je samo veleprodaja. U trgovinama gdje IX Saturn košta 1800 kuna, ovaj IX 6SR košta 1250 kuna i to je univerzalna cijena tako da 900 kuna ne drži vodu, nažalost.
Uplaseni is offline  
Reply With Quote
Old 01.06.2012., 23:36   #883
zorro14
Registrirani korisnik

Quote:
Originally Posted by safty-tipps View Post
Jedna od najbitnijih stvari kod useljavanja jest promijeniti cilindar ako već nije moguće da ovlašteni servis proizvođač složi novu kombinaciju zaključavanja i time dobijete novi set ključeva i novu karticu, a cilindar ostaje isti. To se radi kod srednjeg i višeg razreda cilindara, odnosno onih iznad 300kn, ostali se samo izvade i stave novi, ali male koristi od toga jer su to slabi cilindri pa treba investirati u budućnost i staviti pristojan cilindar preko 600kn. Na tržištu imate veeeeliku ponudu, od proizvođača, DOM, TITAN, EVVA...

Također, i kod daljinskog ne bi bilo loše nazvati servis da Vam složi set novih daljinskih.

To košta, ali tako ćete izbjeći najgluplji način da Vas opeljuše, a to je s orginal ključem, tj. daljinskim.
hvala na savjetu, PP vrata su neka talijanska i ja nemam pojma koje su klase odnosno razreda cilindri. ključ je prekodiran prilikom primopredaje, ali ja ne znam da li se to moglo već prije prekopirati.

da li zvati nekog na teren pa da pogleda što bi bilo najbolje ili uslikati pa nekog pitati u njihovoj trgovini. kako otkriti dimenziju cilindra?

dakle Titan bi bio vrijednost za novac? što mislite o multilocku i kolnoi?
zorro14 is offline  
Reply With Quote
Old 02.06.2012., 08:12   #884
safty-tipps
Registrirani korisnik

Quote:
Originally Posted by zorro14 View Post
hvala na savjetu, PP vrata su neka talijanska i ja nemam pojma koje su klase odnosno razreda cilindri. ključ je prekodiran prilikom primopredaje, ali ja ne znam da li se to moglo već prije prekopirati.

da li zvati nekog na teren pa da pogleda što bi bilo najbolje ili uslikati pa nekog pitati u njihovoj trgovini. kako otkriti dimenziju cilindra?

dakle Titan bi bio vrijednost za novac? što mislite o multilocku i kolnoi?
s DOM-om bi dobili više od vrijednosti kod modela DOM ix DAS jer je na akciji 30-40% prema cijeni u Njemačkoj...cca 600kn, a ako Vam to čini puno onda TITAN TL - cca 350kn

Slika neće ništa pomoći kod izmjere...
Za PP vrata morate zvati profesionalca (ključara-bravara, u Zagreu je npr. PERGER - servis za otvaranje svih vrsta brava)da vam izmjeri dužinu, tj. da izvadi cilindar i vidi kakve dužine bi trebao biti.
Ovako se to radi kod drvenih, pvc i običnih metalnih vrata, a ako su starija pp vrata onda i kod Vaših vrata:
http://www.titandom.com/kako-izmjeri...g-cilindra.php

Problem svih PP vrata jest da nemaju kvalitetan cilindar jer kod ugradnje građevinske firme zbog neznanja traže najjeftinije pa onda i prodavači PP vrata stavljaju sve najjeftije da mogu prodati, a vi kao korisnik dobijete mačka u vreći.
Zbog ograničene kupovne moći kupaca i želje za extra profitom graditelja velika većina su nabrijali cijene i ugrađivali shit... tako da sada ljudi o svom trošku moraju rješavati nedostatke...

multilock je kao coca-cola - više razvikan brand nego što vrijedi, a svim znamo što se dogodi ako ostavimo komadić jetrice u čaši kole - nestane... tako i vaše pare
safty-tipps is offline  
Reply With Quote
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 02.06.2012., 08:15   #885
safty-tipps
Registrirani korisnik

Quote:
Titandom firma je samo veleprodaja. U trgovinama gdje IX Saturn košta 1800 kuna, ovaj IX 6SR košta 1250 kuna i to je univerzalna cijena tako da 900 kuna ne drži vodu, nažalost.
a bit će da imaš neki dugački cilidnar cca 10 cm? Nažalost te dimenzije jesu skuplje...
kakva su ti to vrata? PVC ili drvo/alu?

jedan model koji ima karakteristike premium cilindra i pristupačnije cijene je dom ix das - do 750kn u dim. do 10cm
safty-tipps is offline  
Reply With Quote
Old 02.06.2012., 09:47   #886
bante
Registrirani korisnik

Quote:
a bit će da imaš neki dugački cilidnar cca 10 cm? Nažalost te dimenzije jesu skuplje...

jedan model koji ima karakteristike premium cilindra i pristupačnije cijene je dom ix das - do 750kn u dim. do 10cm
DOM cilindar lX DAS je tkz.servisni cilindar,taj cilindar su dobili ovlašteni serviseri DOM-a u R.H. u servisnom paketu.Što bi u kratko značilo da ga se može formirati u svakom pojedinom ovlaštenom servisu,dimenzije po potrebi kupca,dodatne funkcije(gumb;funkcija obostranog zaključavanja,više cilindara na isti ključ,slaganje na master ključ).Svaki servis je dobio zaseban tip ključa,
tako da se ključevi na cijelom svjetskom tržištu ne preklapaju.

Najčešća dimenzija cilindra kod PP vrata 30-50mm,30-30osovina za gumb,35-40mm,40-50mm.
Kod "kineskih" 45-50mm,35-45mm,35-50mm,40-45mm itd.
Izmjena ,premjera cilindra kod pp vrata vrši se s nutarnje strane vrata.Demontira se unutarnja alum.rozeta -okov,vizualno se pojave vijci-imbus vijak.Kada se oslobode ti prihvatni vijci cilindar uloška cilindar ide van sa unutarnje strane.Redosljed montaže obrnut.Kada se cilindar izvadi,premjeriti ga u mm.Jedna dimenzija od sredine provrta vijka prema van.
npr 30mm,druga dimenzija od sredine provrta vijka prema unutra npr 50mm
Dakle u ovom slučaju vaš cilindar je dimenzije 30-50 mm.
Dakle u bilo koja PP vrata možete mijenjat i ugrađivati cilindar od bilo kojeg proizvođača cilindara. Cilindre ne podmazivati nikakvim lubrifikantima.Preporuča se jednom godišnje u cilidar (gdje se uglavljuje ključ)
umetnuti GRAFITNI prah(može se dobiti od obične olovke finim brusnim papirom)a može se kupiti kod boljeg ključara(30 kn)

Kvalitetni cilindri su opskrbljeni ključevima od tkz novog srebra(legure željeza ,mesinga ,bakra i sl) korištenjem cilindra ključevi svojim česticama "podmazuju" cilindar -elemente,što produžava vijek cilindra do sedam puta.

Moja preporuka ako se ne odlučite za DOM cilindre,TITAN model T-200;T 100.
s obaveznom opcijom obostranog zaključavanja ili s gumbom
bante is offline  
Reply With Quote
Old 02.06.2012., 11:42   #887
Uplaseni
Registrirani korisnik

Quote:

Vrata su drvo/alu, cilindar je 90mm, 40-50 kako sam izmjerio nakon što sam ga izvadio.
Uplaseni is offline  
Reply With Quote
Old 02.06.2012., 12:14   #888
safty-tipps
Registrirani korisnik

Quote:
Vrata su drvo/alu, cilindar je 90mm, 40-50 kako sam izmjerio nakon što sam ga izvadio.
OK. To je onda najbolje riješit, kažem, sa DOM ix DAS da se uklopite s kvalitetom i cijenom u svoje okvire budžeta.

Koja je unutarnja, a koja vanjska strana? 50 je unutarnja?
safty-tipps is offline  
Reply With Quote
Old 04.06.2012., 06:29   #889
Ireland-Ireland
Registrirani korisnik

Trebam malu pomoć.

Dobili smo ponudu za ulazna vrata Horemann - alu vrata s staklom dim. 110x210 - cijena 8000 kn (inače su 15000 kn ali su sada na nekoj akciji).

To nisu protuprovalna vrata ali kako smo u kući ni ne trebaju nam protuprovalna/protupožarna vrata. Vrata su mi jako lijepa, robusna, čvrsta. E sad da li se isplati dati za njih 8000 kn (15000 ne bi dali nikad).

Nema bašnekih komentara na vrata tog proizvođača pa me zanima zna li tko nešto više
Ireland-Ireland is offline  
Reply With Quote
Old 04.06.2012., 15:16   #890
bante
Registrirani korisnik

Thumbs up

Quote:
Originally Posted by Ireland-Ireland View Post
Trebam malu pomoć.

Dobili smo ponudu za ulazna vrata Horemann - alu vrata s staklom dim. 110x210 - cijena 8000 kn (inače su 15000 kn ali su sada na nekoj akciji).

To nisu protuprovalna vrata ali kako smo u kući ni ne trebaju nam protuprovalna/protupožarna vrata. Vrata su mi jako lijepa, robusna, čvrsta. E sad da li se isplati dati za njih 8000 kn (15000 ne bi dali nikad).

Nema bašnekih komentara na vrata tog proizvođača pa me zanima zna li tko nešto više

Očiti je da se radi o HORMANN a ne o Horemann.

Hormann je njemački tradicionalni i etablirani proizvođač vrata.WK 2 zertiifizierte sicherhet i mirni ste.Obloga,staklo,dizajn po Vašem izboru.
Budite uvjereni da su svi materijali kvalitetni.Brava ,obloge,okovi i sl
bante is offline  
Reply With Quote
Old 10.06.2012., 19:42   #891
sorciere
Registrirani korisnik

sorciere's Avatar

da li netko ima iskustva s ovom tvrtkom:

http://www.pvcstolarija.co/

trebam obična ulazna vrata, ponuda mi se čini relativno solidna (u odnosu na ostale) - samo što ne rade građevinske radove.... :/
sorciere is offline  
Reply With Quote
Old 15.06.2012., 07:06   #892
safty-tipps
Registrirani korisnik

PVC ulazna vrata

Quote:
Originally Posted by sorciere View Post
da li netko ima iskustva s ovom tvrtkom:

http://www.pvcstolarija.co/

trebam obična ulazna vrata, ponuda mi se čini relativno solidna (u odnosu na ostale) - samo što ne rade građevinske radove.... :/
Lijepo je za male pare rijesit problem ulaznih vrata, ali ako ćemo iskreno PVC vrata su poluproizvod i rijetko koji proizvođač ima riješenje sa sigurnosnog aspekta. Po meni Pvc se stavlja tamo gdje nije bitna sigurnost kao neke pomoćne prostorije...

Pvc i obična sobna vrata imajo tu negdje istu sigurnosnu značajku. Prednost pvc-a je odlična termo izolacija ako je ispuna pvc okvira kvalitetna.

Alo ste baš navrli stavit pvc vrata na ulaz izbjegavajte staklo da ima, tražite cilindar za bravu euro oblika (kao kruška)-jer talijanski ovalni ne valjaju pišljive bobe, brava mora bit na više točaka zatvaranja ali na giljotinu.

Inače svi proizvođači prinuđeni da imaju što povoljnija vrata stavljaju sve jeftinije komponente pa tako kad preuzmete vrata odmah promijenite cilindar jer je to cilindar za prvu ruku da nije rupa u vratima. Prije krize neki nisu ni stavljali cilindar jer novi vlasnik ionako to sve mijenja.
safty-tipps is offline  
Reply With Quote
Old 19.06.2012., 15:45   #893
anita
Registrirani korisnik

Preinaka kvake na protuprovalnim vratima

Vrata s unutarnje strane imaju kvaku, a s vanjske strane na tom mjestu ništa, tj. imaju kuglu, ali malo odmaknutu prema sredini vratiju.
Budući da smo zbog toga već imali nezgodnih situacija, pala je odluka da se svakako i s vanjske strane ugradi kvaka.
Problem nastaje kod majstora, jer je to na moru, a majstori na moru su znate već kakvi, pa je to "sitan posao, jednostavan, pa im se ne da zbog toga dolaziti, pa bi bilo najbolje da si nađem nekog stolara da to napravi" i tak od toga ništa, pa sam se ja mislila ohrabriti da to sama probam napraviti.
Stoga molim forumaše za savjete i upozorenja na kakve probleme bih mogla naići.
Valjda treba prvo inbusom osloboditi kvaku, pa skinuti ukrasnu (okruglu) rozetu, ali ne znam što me onda čeka. Npr., ne znam koliko je debeli trn i hoću li kroz to u što trn ulazi moći s nekim dugačkim borerom izbušiti rupu na vanjskoj strani. Vrata su debela osam centimetara. To znači da, kad kupujem kvaku, moram odmah gledati da ima dovoljno dugačak trn da mi prođe skroz kroz vrata? Ili postoji komplet kvaka specijalno za protuprovalna vrata? I jesu li kompleti kvaka uvijek takvi da je trn čvrsto spojen za jednu kvaku, a druga se samo pričvrsti šarafićem, ili ima takvih kompleta kod kojih je trn odvojen od kvake tako da se i jedna i druga kvaka pričvršćuju za trn?

Svaki savjet je više nego dobrodošao. Strategija je da, ako zabrljam, zovem majstora i kažem da sad trebam hitnu intervenciju jer se vrata ne mogu zatvoriti.
anita is offline  
Reply With Quote
Old 20.06.2012., 11:46   #894
PETABRZINA
PETABRZINA

PETABRZINA's Avatar

Za sve vrijedi ona stara " Koliko para toliko muzike". Ipak najeftinije nije dugoročno najbolje rješenje.

Quote:
Lijepo je za male pare rijesit problem ulaznih vrata, ali ako ćemo iskreno PVC vrata su poluproizvod i rijetko koji proizvođač ima riješenje sa sigurnosnog aspekta. Po meni Pvc se stavlja tamo gdje nije bitna sigurnost kao neke pomoćne prostorije...

Pvc i obična sobna vrata imajo tu negdje istu sigurnosnu značajku. Prednost pvc-a je odlična termo izolacija ako je ispuna pvc okvira kvalitetna.

Alo ste baš navrli stavit pvc vrata na ulaz izbjegavajte staklo da ima, tražite cilindar za bravu euro oblika (kao kruška)-jer talijanski ovalni ne valjaju pišljive bobe, brava mora bit na više točaka zatvaranja ali na giljotinu.

Inače svi proizvođači prinuđeni da imaju što povoljnija vrata stavljaju sve jeftinije komponente pa tako kad preuzmete vrata odmah promijenite cilindar jer je to cilindar za prvu ruku da nije rupa u vratima. Prije krize neki nisu ni stavljali cilindar jer novi vlasnik ionako to sve mijenja.
PETABRZINA is offline  
Reply With Quote
Old 25.06.2012., 16:46   #895
novka
Registrirani korisnik

trebam stavljat pločice u hodnik. meštri to rade na način da lijepe preko starih. e sad, ulazna vrata od stana su protuprovalna diere i koja imaju lufta na dnu oko 0.5 cm. ta se vrata navodno nemogu skinuti jer su ugrađena u okvir .šta da radim.
novka is offline  
Reply With Quote
Old 25.06.2012., 18:39   #896
dr.BaZgA
Registrirani korisnik

Quote:
Originally Posted by novka View Post
trebam stavljat pločice u hodnik. meštri to rade na način da lijepe preko starih. e sad, ulazna vrata od stana su protuprovalna diere i koja imaju lufta na dnu oko 0.5 cm. ta se vrata navodno nemogu skinuti jer su ugrađena u okvir .šta da radim.

"Meštri" uvijek rade kako im je najlakše. Nek razbiju stare pločice i onda stave nove. To je i kvalitetnije rješenje.
dr.BaZgA is offline  
Reply With Quote
Old 04.07.2012., 19:18   #897
bante
Registrirani korisnik

Quote:
Originally Posted by novka View Post
sva vrata se mogu demontirati.Mogu se skinuti sa šarki,može se skinuti i okvir vrata koji je imbus vijcima pričvrščen na tkz slijepi štok-okvir.Slijepi štok je usidren u zid on je jedini krajnje fiksan,najčešće je zavaren...
bante is offline  
Reply With Quote
Old 13.07.2012., 23:56   #898
flawless
Registrirani korisnik

flawless's Avatar

poz svima

jel mi mozete poslati na pm ili tu napisati kako se krecu cijene pp vrata od mitre i protekte... hvala unaprijed!

Citam sad postove unatrag... nije mi bas jasno, kod kupovine vrata sama biram bravu od onih koju nude...trebam cilindar bravu, ne sefovsku.

Mitra rollstop, jel to ok?
- Brava: cilindrična, "ROLLSTOP", sa cilindričnim klinovima
- Cilindar uložak: sigurnosni, sa 5 ključeva
- 7 pokretnih točaka zatvaranja na strani brave
- 4 nepokretne ("fiksne") točke zatvaranja na strani panta
- 2 čelična panta, moguće podešavanje u 3 osi

Protektum ima bravu sa kodiranim cilindrom:
http://www.protekta.hr/index.php?opt...rata&Itemid=57

Protectum koristi brave i okove ENTRA - nista ne pise koje ni kakve... valjda su cilindar..

na to da pripazim s tim bravama? najvjerojatnije je mitra najbolja s bravama? al mislim da ce i cjena bit dobra pa moguce idem s vratima protektor2, kakvu bravu da trazim?
Sad vidim u tehnickim karakteristikama da su im brave i okovi HOPPE i vidim na forumu da nije bas najcjenjenija marka jel tak jako loše il ipak sluzi cemu?

hvala unaprijed

Last edited by flawless; 14.07.2012. at 00:20..
flawless is offline  
Reply With Quote
Old 19.07.2012., 00:46   #899
Guud
Registrirani korisnik

Guud's Avatar

Pozdrav, imam pitanje, ako mi netko može pomoći jer na netu ne uspjevam naći odgovor. Kupio sam stan i dobio s njim Vighi protuprovalna vrata, sefovski ključ.

Vrata imaju mogućnost otvaranja kvakom ("kuglom") s vanjske strane, a ja bih to blokirao tako da se s vanjske strane mogu otvoriti samo ključem. Da li moram mijenjati kvaku ili postoji mogućnost podešavanja postojeće kvake?

Ne mogu naći tko prodaje Vighi vrata u Splitu, izgleda da su se svi zastupnici za Vighi pozatvarali. :/
Guud is offline  
Reply With Quote
Old 31.07.2012., 11:56   #900
sorciere
Registrirani korisnik

sorciere's Avatar

Quote:

pa nisam "navrla" , ali je to u okviru dostupnih ponuda i prihvatljivih cijena - bilo jako solidno rješenje.

vlasnik je osobno došao sve izmjeriti, i poslao mi ponudu. također je angažirao svog partnera za zidarske radove, pa je i taj dio riješen. za razliku od drugih kojima sam poslala (specifične) dimenzije i upit za građevinski dio - ali se nisu udostojili ni dati ponudu za te dimenzije / radove - već za standardna vrata. sve ostalo na upit ... kakav još upit osim konkretnog mogu dati???

cilindar je euro oblika, 5 točaka zaključavanja...
majstori su došli na vrijeme, sve odradili, sve počistili, račun je ispostavljen NAKON izvršenih radova (nikakav avans nije tražen).

ja zadovoljna.
sorciere is offline  
Reply With Quote
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules