Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo
Korisničko ime
Lozinka

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država! Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2012., 08:05   #41
sivkić
Registrirani korisnik

sivkić Avatar

Registracija: Nov 2008.
Ako je zabrana nema ulaska, a ako je uhićenje što je malo vjerovatno onda će te predat poljacima.Treće je samo da te vode da nisi podmirio svoje obaveze te u slučaju zaticanja u EU otkazuje ti se boravak(makar i da si tamo jedan dan) i vraćaju te u RH.Trebali su ti ponudit da izvjeste konzulat ili veleposlanstvo RH.
Old 04.07.2012., 23:39   #42
kobila12
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2012.
Thumbs up DVOJNO DRZAVLJANSTVO

Da li je moguce u EU uci sa Hrvatskom putovnicom boraviti tamo 90 dana vratiti se u Hrvatsku otici u BiH sutradan, i iz nje izaci sa BiH pasosom i opet otici u EU bez neke vece pauze ?!?
S obzirom da ja imam dva pasosa i dvijee licne karte apsolutno legalno izdate od strane obe drzave!

Kako tu pravo stoji ? Jeste da su imena i maticni broj ista u oba pasosa ali pravno gledajuci ja kao drzavljanin jedne ili druge drzave imam pravo boraviti u EU 90 dana to jest u drzavama sengena...

Zna li neko ?

Hvala unaprijed!
kobila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 23:53   #43
Peder 1951
Registrirani korisnik

Quote:
kobila12 kaže: Pogledaj post
Da li je moguce u EU uci sa Hrvatskom putovnicom boraviti tamo 90 dana vratiti se u Hrvatsku otici u BiH sutradan, i iz nje izaci sa BiH pasosom i opet otici u EU bez neke vece pauze ?!?
S obzirom da ja imam dva pasosa i dvijee licne karte apsolutno legalno izdate od strane obe drzave!

Kako tu pravo stoji ? Jeste da su imena i maticni broj ista u oba pasosa ali pravno gledajuci ja kao drzavljanin jedne ili druge drzave imam pravo boraviti u EU 90 dana to jest u drzavama sengena...

Zna li neko ?

Hvala unaprijed!
Prićekaj još godinu dana ,pa ćeš vidit
Peder 1951 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 00:12   #44
kobila12
Registrirani korisnik

Smile

Quote:
Peder 1951 kaže: Pogledaj post
Prićekaj još godinu dana ,pa ćeš vidit
Mozes li mi molim te odgovoriti na sta si mislio/la ili pojasniti malo?hvala puno
kobila12 is offline  
Odgovori s citatom

Old 06.07.2012., 11:28   #45
goran79
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2010.
Quote:

Zna li neko ?

Hvala unaprijed!
a zasto bi bio problem vratit se sa hr putovnicom opet? pa nemoj ici busom natrag u eu,nego lijepo autom,pa te nece ni gledat
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 11:35   #46
sivkić
Registrirani korisnik

sivkić Avatar

Quote:
[B]Da li je moguce u EU uci sa Hrvatskom putovnicom boraviti tamo 90 dana vratiti se u Hrvatsku otici u BiH sutradan, i iz nje izaci sa BiH pasosom i opet otici u EU bez neke vece pauze ?!?

Ime,prezime i datum rođenja su normalno isti ali svi ostali podaci:jmbg ukoliko je napisan je različit jer se radi o jmbg-u različitih rešublika tj.država,adresa je drugačija.Ne moraš ići i u BiH dovoljno je da ga uzmeš iz stana u RH.Problem bi mogao bit ako su na obje putovnice iste adrese.
Bez obzira na dvije putovnice ulaskom i izlaskom u/iz RH i boravkom na njenom teritoriju uvijek si RH državljan.
Old 19.07.2012., 00:07   #47
Nailee
Registrirani korisnik

Putujem u Frankfurt za par dana i kolegica mi je rekla da postoji minimalan iznos novca koji carinici traže da imaš kod sebe i da konkretno za Njemačku iznosi 200 eura.Je li to istina?hvala unaprijed na odgovoru
Nailee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 01:13   #48
silvan
Registrirani korisnik

silvan Avatar

Registracija: Jun 2011.
Quote:
Nailee kaže: Pogledaj post
Putujem u Frankfurt za par dana i kolegica mi je rekla da postoji minimalan iznos novca koji carinici traže da imaš kod sebe i da konkretno za Njemačku iznosi 200 eura.Je li to istina?hvala unaprijed na odgovoru
čista glupost... cura i ja prošle godine smo išli autom u Munchen imali smo 130 eura za trošenje...na Njemačkoj granici smo se stali slikati kraj table BRD.. kobre parkirane uz samu granicu i autobahn su nas zaustavili nakon 2 km i napravili pregled po autu i torbi. tražili su putovnice vozačku i prometnu.
kad su vidjeli da ništa nemamo danke i doviđenja..
prije 2 godine smo išli u Lihtenštajn preko Njemačke na slovenskoj granici su nas pitali kamo idemo kroz Njemačku policija nas nije nigdje zaustavila. na Švicarskoj granici odnosno na ulazu u Lihtenštajn carinik je bio jako ljubazan ispricali se s njim i nasmijali... jest gledo di je rezervna guma i šta ima ispod... na kraju aufwiedersehen i danke je rekao.
prije 3 godine sam išao busom za njemačku točnije u essen.. rutinska kontrola na Slovenskoj granici i do Essena nitko ništa nas nije pitao..imao sam 150 eura uza sebe..

ovo što ti je kolegica rekla je čista glupost...jedina granica je slovenska granica i ako si čist puštaju te jer ne smiju te zadržavat bez opravdanog razloga. u Njemačkoj možeš naić na rutinsku kontrolu od strane autobahn policije... isto ako nisi sumnjiv i nisi kriv za neku kaznu koju nisi platio ili bla bla tak nešto... uživaj u vožnji kroz predivnu zemlju zvana Njemačka...

sretan put
Old 19.07.2012., 07:38   #49
sivkić
Registrirani korisnik

sivkić Avatar

Quote:
Gleda se za cijelu EU a ne samo za Njemačku.Imaju pravo pitat i tražit da ih pokažeš kao i za svrhu boravka u EU.Osim gotovine vrijedi i kartica kao sredstvo plaćanja (može bit i prazan račun jer se ne može provjerit).Jednako tako i naši kontroliraju strance na ulazu, ne sve nego samo selektivno.
Old 20.07.2012., 15:37   #50
hasselbaink
You know that's right.

hasselbaink Avatar

Registracija: Sep 2004.
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ime,prezime i datum rođenja su normalno isti ali svi ostali podaci:jmbg ukoliko je napisan je različit jer se radi o jmbg-u različitih rešublika tj.država,adresa je drugačija.
Ovo nije nužno točno.
Ljudi rođeni u bivšoj Jugoslaviji koji imaju dvojna državljanstva
dvije bivše republike imaju isti JMBG.

Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
čista glupost... cura i ja prošle godine smo išli autom u Munchen imali smo 130 eura za trošenje...na Njemačkoj granici smo se stali slikati kraj table BRD.. kobre parkirane uz samu granicu i autobahn su nas zaustavili nakon 2 km i napravili pregled po autu i torbi. tražili su putovnice vozačku i prometnu.
prije 2 godine smo išli u Lihtenštajn preko Njemačke na slovenskoj granici su nas pitali kamo idemo kroz Njemačku policija nas nije nigdje zaustavila. na Švicarskoj granici odnosno na ulazu u Lihtenštajn carinik je bio jako ljubazan ispricali se s njim i nasmijali... jest gledo di je rezervna guma i šta ima ispod... na kraju aufwiedersehen i danke je rekao.
prije 3 godine sam išao busom za njemačku točnije u essen.. rutinska kontrola na Slovenskoj granici i do Essena nitko ništa nas nije pitao..imao sam 150 eura uza sebe..

ovo što ti je kolegica rekla je čista glupost...jedina granica je slovenska granica i ako si čist puštaju te jer ne smiju te zadržavat bez opravdanog razloga. u Njemačkoj možeš naić na rutinsku kontrolu od strane autobahn policije... isto ako nisi sumnjiv i nisi kriv za neku kaznu koju nisi platio ili bla bla tak nešto... uživaj u vožnji kroz predivnu zemlju zvana Njemačka...

sretan put
Nije glupost. Mogu pitati za lovu, a ne moraju.
Kako ti se posreći.

A i mogu te ne pustiti u zemlju bez "opravdanog razloga",
jer će biti opravdan ako to oni odluče, bez obzira što ti mislio o tome.

Old 23.07.2012., 06:28   #51
sivkić
Registrirani korisnik

sivkić Avatar

Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
Ovo nije nužno točno.
Ljudi rođeni u bivšoj Jugoslaviji koji imaju dvojna državljanstva
dvije bivše republike imaju isti JMBG.
Svaka bivša republika a sada država ima svoj dio matičnog broja koji je promjenjiv kada osoba dobije državljanstvo ili u bivše vrijeme kada je promjenila prebivalište iz jedne u drugu republiku.
Old 25.07.2012., 10:51   #52
carrie_
Registrirani korisnik

carrie_ Avatar

Registracija: Sep 2009.
Pozdrav, trebam hitan odgovor!

Može li (maloljetna) državljanka BiH, sa BiH putovnicom ući u Sloveniju sa dvoje (punoljetnih) državljana RH?
Radi se o izletu na par sati, ne o dugotrajnom ostanku.

Hvala!!
Old 25.07.2012., 17:58   #53
sivkić
Registrirani korisnik

sivkić Avatar

Uz pisano odobrenje roditelja ovjereno kod bilježnika ili tamo u općini.Nije da će Slovenci tražit ali je moguće.
Old 26.07.2012., 09:37   #54
carrie_
Registrirani korisnik

carrie_ Avatar

Registracija: Sep 2009.
Quote:
Uz pisano odobrenje roditelja ovjereno kod bilježnika ili tamo u općini.Nije da će Slovenci tražit ali je moguće.
Hvala na odgovoru, uspjeli smo preci ali su nas sa međudržavnog prijelaza vratili na medunarodni. Nikakvih problema dalje nije bilo.
Old 19.08.2012., 19:16   #55
hasselbaink
You know that's right.

hasselbaink Avatar

Quote:
Svaka bivša republika a sada država ima svoj dio matičnog broja koji je promjenjiv kada osoba dobije državljanstvo ili u bivše vrijeme kada je promjenila prebivalište iz jedne u drugu republiku.
Samo da dodam informaciju iz prve ruke, jer mi je ovo zvučalo sumnjivo.

Imam prijatelja rođenog u RH, koji je prije nekoliko godina
dobio srpsko državljanstvo, a JMBG mu je ostao nepromijenjen.
Old 19.08.2012., 19:30   #56
anastacia
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
Quote:
Po njihovom moraš imati za svaki dan 50 eura, mogu te pitati ali i ne ...

Quote:
silvan kaže: Pogledaj post

sretan put
samo ću ti reći da si imao sreće i ništa više. i to što je njena kolegica rekla nije glupost.
Old 19.08.2012., 19:43   #57
sivkić
Registrirani korisnik

sivkić Avatar

Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
Samo da dodam informaciju iz prve ruke, jer mi je ovo zvučalo sumnjivo.

Imam prijatelja rođenog u RH, koji je prije nekoliko godina
dobio srpsko državljanstvo, a JMBG mu je ostao nepromijenjen.
Je, u Srbiji.Dvije različite države i zakonodavstva.Ionako je oib glavni.
Old 20.08.2012., 13:31   #58
hasselbaink
You know that's right.

hasselbaink Avatar

Quote:
Je, u Srbiji.Dvije različite države i zakonodavstva.Ionako je oib glavni.
Da, ali OIB do nedavno nije ni postojao.
Samo kažem da nije onako kako si gore napisao, barem ne u potpunosti.
Old 24.08.2012., 11:24   #59
zika-zh
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2012.
zdravo

Quote:
Značenje slovnih oznaka prilikom vraćanja osoba od strane policija schengenskog prostora
A - ne posjeduje važeći dokument
B - osiba posjeduje krivotvoreni ili falsificirani dokument
C - osoba nema važeću vizu ili dozvolu boravka
D - osoba posjeduje krivotvorenu,prepravljenu ili falsificiranu vizu
E - osoba ne posjeduje dokumente kojima bi dokauala osnovanost posjeta
F - osoba je prekoračila boravak od 3 mjeseca u periodu od 6 mjeseci
G - osoba nema dovoljno sredstava za uzdržavanje
H - osoba ima zabranu ulaska u područje schengena ili nacionalno područje
I - osoba predstavlja opasnost za javni poredak,zdravlje i sigurnost 1 ili više članica EU-a
znali ko kolika je zabrana sa slov f dali je 3 mj ili 6 mj
zika-zh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 11:32   #60
sivkić
Registrirani korisnik

sivkić Avatar

Do 1 godine.

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza