Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2012., 16:32   #61
Quote:
kaso17 kaže: Pogledaj post
ljudi evo malo prije sam se probudio iz kosmara ,,puko mi je zub tokom spavanja i to je ocnjak lol...ne znam ni sam kako al je,,,prvo je jedan komadic puko pa je i plomba ispala,,,i sad to je osto samo krater koji od zubnog mesa viri nekih 3-5mm,,valja mi danas ic kod zubara,,,de mi recite u medjuvremenu ocu ja to morat vadit i oceli bit kakvih komplikacija tokom vadjenja ? tipa da me sjece ili tak nesto ? ili ce ga pak popravit ponovo,,,mada sumnjam u to ? nemojte me samo isplasit ko boga vas molim plasljiv sam inace
pitanje je jednako onome hocu li ja kupit auto. kao prvo mi ni neznamo kakva je vaša situacija u ustima, kakva je higijena i kakva je slika zuba. ovisno o tome ako je mala plobma onda cete dobiti ispun ako ne vjerojatno nadogradnju.. sve opcije cete cuti kod stomatologa.

LP
Freakzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 16:38   #62
@Frekazoid Hvala na odgovoru,,,bio sam danas kod zubara al nije radio, sutra idem !
ma necu da budem krezav u 19 god nadam se da ga nece vadit,,,
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 07:46   #63
jucer mi se odlomio komadić kutnjaka koji je inače "mrtav" zub, i ispunjen je već godinama. ali, odlomio se baš bočni komadić zuba i sada malo viri to punjenje, tj. čak se i neka narančasta tvar nazire, nekakav dio tog punjenja. e sada, problem je što ja nisam u svom gradu, već u mjestu studiranja i ne mogu ga popraviti trenutno već za nekoliko dana, niti mi smeta jer je puknuće zaista maleno. no, sada stalno osjetim gorkast okus, tj. nije ni gorkast, već okus te tvari s kojom je zub ispunjen. mogu li se od toga otrovati ili nešto slično?
Niara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 08:39   #64
Neces se otrovati. Ako imas studentsku stomatolosku sluzbu, a trebala bi imati, skokni do njih da ti to pokrpaju s privremenim ispunom (Cavitom). To bi moralo biti besplatno.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 18:59   #65
samo kratko

meni je lani još(da grozan sam i plašljiv)
pukla šestica gore,onak je ostao doslovno krater od nje

prije tog sam dobih godinu dana pokušavao spasit taj zub s vađenjem živca te non stop stavljanjem lijekova i prestao me tad olit jer sam 6 gdoina kroz srednju školu odbijao otić popravit taj zub

pa me zanima pošto ću ga očito kod svoje zubarice morati vadit

koliko boli vađenje tih ostataka,možda i korijena kod zubara uz anesteziju?

inače ovo će mi bit prvi zub u životu kojeg ću vadit kod zubara
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 20:02   #66
Quote:
metallica fan kaže: Pogledaj post
samo kratko

meni je lani još(da grozan sam i plašljiv)
pukla šestica gore,onak je ostao doslovno krater od nje

prije tog sam dobih godinu dana pokušavao spasit taj zub s vađenjem živca te non stop stavljanjem lijekova i prestao me tad olit jer sam 6 gdoina kroz srednju školu odbijao otić popravit taj zub

pa me zanima pošto ću ga očito kod svoje zubarice morati vadit

koliko boli vađenje tih ostataka,možda i korijena kod zubara uz anesteziju?

inače ovo će mi bit prvi zub u životu kojeg ću vadit kod zubara
Kud trčite pred rudo???? Smireno i kod stomatologa. Ondje ćete dobiti sve informacije i opcije.
Freakzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 16:43   #67
Zubari pomagajte - slomio sam zub ! :horor:

Evo danas sam cijepao drva ! Kako su neka bila tvrda i puna čvorova morao sam ih cijepati klinovima. Prilikom jednog jačeg udarca komad klina se odlomio i pogodio me u predjelu usta !

Nakon što sam se oprao i očistio ranu na usni (na kraju je relativno mala s obzirom na krvarenje koje je izazvala).

No nažalost puknuo mi je zub (srećom samo jedan). Zub je donji, mislim desni očnjak, bio je zdrav, sad mu nedostaje gornja polovica.

Što da radim ? Kakvi su izgledi za sanaciju zuba ? Kakvi ma troškovi očekuju ? Imam dopunsko zdravstveno osiguranje.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i savjetima !
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 19:16   #68
Treba vidjeti situaciju, koliko je puknulo, ali generalno gledajuc stvar se da rijesiti kompozitnim ispunom (najjeftinija solucija, prilicno pouzdana), cijena od 100-400 kn, ovisno o ordinaciji. Kod ugovornog lijecnika hzzo pokriva radove u podrucju od 3-3, ali imajte na umu da ce vam se, ako zelite iskoristiti to pravo, najvjerojatnije raditi losijim (jeftinijim) materijalima.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 20:08   #69
A puklo je dosta, nažalost.

Sreća u nesreći je da mi se taj zub i inače vrlo malo "vidi" kada pričam.

Mislim da je ta kompozitna ispuna dobro rješenje (pogledah slike na netu).

Naravno, tražiti ću od zubarice što bolje materijale i rješenje, da ne moram dolaziti za godinu, dvije ponovo. Tu sad ne treba baš škrtariti, zar ne ?

Možete li mi što preporučiti ?

Hvala !
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:17   #70
pukla mi je prekjucer 5ica gore desno. taj zub mi je vec prije popravljan. Ima je veliku plombu. prvo mi puka jedan komadic. I sad puklo pola. vertikalno pola zuba se odlomilo. I plomba ispala naravno. osta mi je samo onaj vanjski (prema usni) dio zuba. Zanima me slijedece:

mislim da mi je korijen zdrav. neznan jeli ga triba sad izvadit ili sta. Straj me najvise da ako mi ga bude vadila da pukne ostatak krune i da me onda posalje na oralnu kirurgiju na vadjenje korijena. A to je uzas , bija san vec jedan put za drugi zub.

I jos nesto; ako bi isa stavljat umjetnu krunu umjesto toga zuba, bil mi onda triba ostat korijen i kolko bi me to doslo??
sta je najbolje rijesenje, oanako odokativno??

Molin odgovor sta prije. zahvaljujen se unaprid.
Eyjafjallaj0kul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 18:41   #71
bebač mi je pao i okrhnuo jedinicu, kaj da radim je li ta zagrizna ploha sad podložnija karijesu? Ima 16 mjeseci.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 22:28   #72
Thumbs down Pukao kutnjak,tj. šestica

Molim vas pomoc,ovako imam 13 godina.I počeo mi se sam klimat kutnjak pomislio sam da će cijeli otpast kad ono otpao je samo jedan dio jos se klima preostali dio.Ovako hoce li to samo narast ili da idem stomatologinji da mi napravi novi ili sta vec.Strah me sama pomisao na zubara.Brrr
RuLLzeR3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 13:01   #73
Pozdrav!
Ovo sam pitanje mogao postaviti i na thread u vezi cijena popravka, ali ajde...
Prije malo više od mjesec dana pao sam i slomio gornju dvojku. Osim što sam se čitav pošteno razbio, ipak mi je najviše žao bilo tog zuba s obzirom da doslovno nikad do sad nisam imao nikakvih problema sa zubima, ni karijes ni bilo što drugo. Zub se nije skroz odlomio, ostala je otprilike 1/3, možda i manje, od njega.

Bio kod zubarice, ona rekla da će vaditi živac, još neke stvari koje nisam popamtio, a što se plaćanja tiče - jedan dio pokriva zdravstveno, a drugi dio naravno morat ću ja platit. Malo je reći da sam se iznenadio kad je rekla da bi porculanska krunica i sve ostalo došlo oko 1800 kuna, tim više što mi i mama ima te "zubne implatante" a ona ih je platila oko 700, 800.

Ima li tko ovakvih iskustava, kako cijena naraste na tako puno, koliko su uopće dobri ti porculanski zubi. Znam da mi zub više nikad neće biti kao nekad, ali kolika je mogućnost da ću imati s tim zubom problema i u budućnosti, pročitao sam da može loše djelovati i na okolne zube (jedinicu i trojku, možete misliti kako sad izgleda ), a vidim da i ljudi kojima je vađen živac imaju kasnije problema...

Molim vas neke savjete, objašnjenja
Ako će kojeg biti, hvala na odgovoru
Madsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 14:56   #74
Ovako, umrtvit ćete živac, napuniti zub, poslikati, izraditi nadogradnju i na nju staviti krunicu.
Cijena od 1800 kn je ok za taj zahvat, iako mozete proci i skuplje i jeftinije, ovisno o lokaciji, vrsti krunice i nadogradnje itd.
To je standardna i kvalitetna opcija za navedenu situaciju. Kada i ako zub pukne do kraja (nitko vam ne moze reci kada ce to biti), stavit cete most ili implantat.
Dakle, nemojte brkati implantat i nadogradnju. Cijena implantata je od cca 800 - 1300 eura, a ugrađuje se u kost na mjesto zuba koji nedostaje. Procitajte zadnji upis na temi https://www.forum.hr/showthread.php?t=705903&page=2 , stvari ce vam biti jasnije. Molim vas da sva daljnja pitanja vezana uz krunice postavljate na temi koju sam vam ostavio u linku
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 12:12   #75
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ovako, umrtvit ćete živac, napuniti zub, poslikati, izraditi nadogradnju i na nju staviti krunicu.
Cijena od 1800 kn je ok za taj zahvat, iako mozete proci i skuplje i jeftinije, ovisno o lokaciji, vrsti krunice i nadogradnje itd.
To je standardna i kvalitetna opcija za navedenu situaciju. Kada i ako zub pukne do kraja (nitko vam ne moze reci kada ce to biti), stavit cete most ili implantat.
Dakle, nemojte brkati implantat i nadogradnju. Cijena implantata je od cca 800 - 1300 eura, a ugrađuje se u kost na mjesto zuba koji nedostaje. Procitajte zadnji upis na temi https://www.forum.hr/showthread.php?t=705903&page=2 , stvari ce vam biti jasnije. Molim vas da sva daljnja pitanja vezana uz krunice postavljate na temi koju sam vam ostavio u linku
U redu, hvala na odgovoru i pojašnjenju!
Madsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 14:44   #76
Mojoj sestri su u zadnje vrijeme poceli pucati gornji, prednji zubi. Nisu pokvareni, vec komadici su joj se odlomili. Imate li preporuku kako to rijesiti?
office-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 14:00   #77
znaci prije mjesec i pol mi je pukao zub,tj. plomba i polovica zuba s unutarnje strane. bila sam na moru a posto me nije boljelo nisam isla zubaru.i sad sam se vratila i osjetila da mi se taj zub malo poceo klimat.al stvar je u tome da me ne boli zub vec meso onako na dodir iznad njega. znam da trebam ic zubaru al imam uzasne strahove od toga :/
Lota94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 00:16   #78
Quote:
Lota94 kaže: Pogledaj post
znaci prije mjesec i pol mi je pukao zub,tj. plomba i polovica zuba s unutarnje strane. bila sam na moru a posto me nije boljelo nisam isla zubaru.i sad sam se vratila i osjetila da mi se taj zub malo poceo klimat.al stvar je u tome da me ne boli zub vec meso onako na dodir iznad njega. znam da trebam ic zubaru al imam uzasne strahove od toga :/
probaj otic zubaru s dečkom ili nekim tko će ti pruzit podrsku. bit ce ti ipak malo lakše
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 13:31   #79
Otkrhnuta jedinica

naime vec neko vrijeme mi je desna jedinica na vrhu otkrhnuta,sad sam primijetio da se to malo po malo pocelo sirit.za sad nista strasno, ali mene jako smeta .

zanima me sad na koj nacin se to bude moglo sankcionirati? ljuskice? zub je potpuno zdrav,samo je to eto problem

ako mi zubarka odluci stavit kompozitnu nadogradnju,kolko se to cvrsto drzi posto mora prekrit samo mali dio zuba ?
mr.greeeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:09   #80
Mislis sanirati
Izbor ti je kompozitni ispun (bijela plomba), a mozda i ljuskica/krunica, ovisno o velicini defekta i stanju zuba. Ono prvo moze biti divno rjesenje ako se napravi po ps-u
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.