Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam > Hrvatska i turizam
Korisničko ime
Lozinka

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2012., 13:25   #1941
Miki Mihajlovic
Banned

Registracija: Jan 2012.
@zaccc: Sada sam pogledao tvoje apartmane i kucna pravila. Pohvalio bih tvoj sajt koji je kristalno jasan. Kucna pravila su prilicno striktna za moj ukus, ali razumem da to kompenzujes niskom cenom. Zbog toga se i pitam da li sajt na engleskom jeziku pogadja tvoju ciljnu grupu jer bi ja ocekivao da stranci vole da plate malo vise, a da kucni red bude fleksibilniji. Pitao bih te 2 stvari:
1) Koliko cesto ti gosti krse kucna pravila (otprilike u %).
2) Na koji nacin sprovodis ta pravila; sta se desava kada dodje do neslaganja izmedju tebe i gosta da li je pravilo prekrseno ili nije? Da li si imao iskustva stimulativnije verbalne interakcije ili, cak, fizickog kontakta.
Miki Mihajlovic is offline  
Old 11.08.2012., 13:40   #1942
Miki Mihajlovic
Banned

@zaccc: Samo jos jedna mala dobronamerna opaska. Da sam na tvom mestu, nasao bih nekoga ko je duze ziveo u zemlji gde se govori engleski (najbolje da je bilingvalan) i koji ce ti ova pravila napisati na nacin koji je kulturoloski prihvatljiviji za nekoga ko dolazi iz tih zemalja. Kako je sada, pravila zvuce kao kucni red koncologora; iste stvari mozes napisati na takav nacin da zvuce sasvim beningno i uobicajeno. Velika tvoja prednost je da si blizu aerodroma.
Old 11.08.2012., 21:06   #1943
zaccc
Registrirani korisnik

zaccc Avatar

Registracija: Sep 2006.
Quote:
Miki Mihajlovic kaže: Pogledaj post
@zaccc: Sada sam pogledao tvoje apartmane i kucna pravila. Pohvalio bih tvoj sajt koji je kristalno jasan. Kucna pravila su prilicno striktna za moj ukus, ali razumem da to kompenzujes niskom cenom. Zbog toga se i pitam da li sajt na engleskom jeziku pogadja tvoju ciljnu grupu jer bi ja ocekivao da stranci vole da plate malo vise, a da kucni red bude fleksibilniji. Pitao bih te 2 stvari:
1) Koliko cesto ti gosti krse kucna pravila (otprilike u %).
2) Na koji nacin sprovodis ta pravila; sta se desava kada dodje do neslaganja izmedju tebe i gosta da li je pravilo prekrseno ili nije? Da li si imao iskustva stimulativnije verbalne interakcije ili, cak, fizickog kontakta.
Do sad nisam imao neka veća kršenja kućnog reda , obićno klinci malo previše viču . Ali sve to završi na na razgovoru i ljudi se stišaju.
Ili upale klimu pa odu cijeli dan van , ali i to se da srediti.
Ovu stranicu sam napravio tek kad sam počeo sa apartmanima. Malo sam vježbao web dizajn na svojim apartmanima. Na jesen ću napraviti redizajn i staviti još jezika.
Nemam problema sa punjenjem , ne oslanjam se na agencije .
zaccc is offline  
Old 11.08.2012., 21:11   #1944
zaccc
Registrirani korisnik

zaccc Avatar

Registracija: Sep 2006.
Quote:
@zaccc: Samo jos jedna mala dobronamerna opaska. Da sam na tvom mestu, nasao bih nekoga ko je duze ziveo u zemlji gde se govori engleski (najbolje da je bilingvalan) i koji ce ti ova pravila napisati na nacin koji je kulturoloski prihvatljiviji za nekoga ko dolazi iz tih zemalja. Kako je sada, pravila zvuce kao kucni red koncologora; iste stvari mozes napisati na takav nacin da zvuce sasvim beningno i uobicajeno. Velika tvoja prednost je da si blizu aerodroma.

Tekst je napisan uz pomoć google translate i stavljen prije par godina i zaboravljen.
Uskoro ide redizajn stranice i izbacit ću plaćanje preko svoje stranice , jer do sad nisam primio ni jednu uplatu preko paypala.
Ja baš nisam blizu aerodroma ima jedno 30 km.
zaccc is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 11.08.2012., 23:00   #1945
mlada mama st
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2011.
Quote:
@mlada mama st: Samo da istine radi ispravim delove tvog posta:

1) "jebes mi majku srpsku" nisam napisao i nema potrebe da mi se stavlja u usta nesto sto nisam rekao (a ni pomislio, mislim na "srpsku").

2) Nisam napisao da nekome smeta sto sam Srbin vec "mozda ti smeta sto sam Srbin" (kljucna razlika je u reci "mozda") konkretno gospodinu "slavatiho".

3) Tacno je da sam u par puta koristio reci koje su na prvi pogled obicne vulgarnosti. Moja odbrana je da su to bile metafore koriscene radi boljeg opisa situacije. Izvinjavam se svakome koga je koriscenje takvog recnika uznemirilo ili uvredilo.

Hocu da dodam jos 2 stvari:

1) Moje pisanje im veze sa temom jer komentrisem iznajmljivanje soba preko interneta i razne aspekte toga.

2) Nijednog trenutka se ne osecam na ovom forumu i na ovom topiku diskriminisan ni po kom osnovu, niti se na to zalim.

Previse solis a solnica ti prazna!!
Prosipas se tu svi ozbiljni vide i sute,ja nisam takva ali apsolutno me ne zanimas niti gosti poput tebe...

PSH je objavio nase aparte.admin se lijepo ispricao i "priznao" da je bio na godisnjem..Svaka cast,inace drugi bi sve izmislili a ne rekli istinu!

Atraveo je agencije,ali mogli bi se vise malo potruditi kada su toliko pedantni da i na mailove odgovre..Nismo imali iskustva sa njima a ndam se da ce bit pozitivno ako konacno odobre oglas...

Kao sto navede zaccc najbolje se osloniti na sebe,mi po sezoni 70-80% tako punimo,ostalo razlicite agencije.Evo prve goste na 3 dana preko HouseTrip-a smo dobili danas i to bas Engleze ..
Dali na HouseTripu imaju komentare gosti i vlasnici ili na airbnb???
mlada mama st is offline  
Old 11.08.2012., 23:03   #1946
Šatrunčica
Registrirani korisnik

Šatrunčica Avatar

Registracija: Jun 2011.
Quote:
vayaone kaže: Pogledaj post
Atraveo je agencija a ne stranica za oglašavanje apartmana. Atraveo je odgovoran svojim (našim) gostima, plaćanje i sve se vrši preko njih. Atraveo ima 250 000 objekata po cjeloj Europi. Možda zato Atraveo treba puno vremena u jeku sezone da provjeri i aktivira objekt. Meni je po zimi trebalo cca 30 dana, kao što sam već napisala. Čemu nestrpljivost i nervoza, biti će za drugu godinu.
I dalje je za mene Atraveo no1. napunio me je 70% a puni i dalje, i rupe i 9 mjesec.
Vayaone molim te reci:

Da li se oni nadograđuju na tvoju cijenu ili ti uzimaju postotak i koliko?
Inače, ja se s njima još dopisujem. Traže da ljepše i više opišem apartman. Rekla sam im da ćemo do Božića sigurno početi raditi. Strpljen spašen. Nego, šta je sa Wimdu?
Šatrunčica is offline  
Old 11.08.2012., 23:41   #1947
Miki Mihajlovic
Banned

@zaccc: Hvala ti na objasnjenju. Mislim da je cena zaista niska i sa mekse srocenim kucnim redom ja bih ocekivao da si uvek pun.

@mlada mama st: Stvarno sam iznenadjen da te ne zanimam. Po tvojim postovima, mislio sam da goris od zelje da me vidis. Pogledao sam tvoje apartmane (ako su to Duje Apartmani u Trogiru) i razmotrio bi te (blizu si aerodroma), ali posto me neces to je otpalo.
Old 11.08.2012., 23:53   #1948
Emanon
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2012.
Pošalji poruku preko AIM korisniku Emanon
Komentari gostiju i vlasnika

Quote:
mlada mama st kaže: Pogledaj post
Previse solis a solnica ti prazna!!
Prosipas se tu svi ozbiljni vide i sute,ja nisam takva ali apsolutno me ne zanimas niti gosti poput tebe...

PSH je objavio nase aparte.admin se lijepo ispricao i "priznao" da je bio na godisnjem..Svaka cast,inace drugi bi sve izmislili a ne rekli istinu!

Atraveo je agencije,ali mogli bi se vise malo potruditi kada su toliko pedantni da i na mailove odgovre..Nismo imali iskustva sa njima a ndam se da ce bit pozitivno ako konacno odobre oglas...

Kao sto navede zaccc najbolje se osloniti na sebe,mi po sezoni 70-80% tako punimo,ostalo razlicite agencije.Evo prve goste na 3 dana preko HouseTrip-a smo dobili danas i to bas Engleze ..
Dali na HouseTripu imaju komentare gosti i vlasnici ili na airbnb???
1.Mama mlada,znamo da ti je M. simpatičan,i da ti se sviđa,ali moraš ga zavesti na neki drugi način,malo više ljubavi ubaci u vašu komunikaciju
2.Na House Tripu postoji komentar gostiju
3.Na Airbnb-u komentar gostiju i komentar vlasnika smještaja da ocijeni gosta
4.Kod Atravea treba malo strpljenja
5.Atraveo uzima proviziju od cijene,piše na njihovim stranicama koji postotak
Emanon is offline  
Old 12.08.2012., 00:53   #1949
wob
Registrirani korisnik

wob Avatar

Registracija: May 2005.
Pošalji poruku preko Skype korisniku wob
Evo da se pohvalim , danas napravio rezervaciju za 7 dana iduce godine , dva apartmana u terminu 1.9 -8.9 . Prodao po 40 eu svaki apartman.. Malo cudno , nije prosao ni ovaj 9 mjesec a gosti vec rezervirali za 9 mjesec iduce godine
Old 12.08.2012., 01:28   #1950
3007
M

Registracija: Dec 2006.
Pogledao sam malo što se nudi preko atraveo.de i malo me zbunjuje prikaz zauzetosti kapaciteta: na nizu objekata koji se nude, kao zazuzeti (crveno) označeni su svi termini do sljedećeg ljeta. Malo mi je nevjerojatno da bi apartmani, posebno u manjim mjestima, bili popunjeni skoro cijele godine - bilo bi lijepo da je tako, ali sumnjam (npr. objekt br. 475649 ili 260096). Ima li netko upućeniji objašnjenje o čemu se tu radi - označavaju li iznajmljivači da je zauzeto zbog nekih svojih razloga (drugi kanali iznajmljivanja...). Čista znatiželja.
3007 is offline  
Old 12.08.2012., 07:58   #1951
vayaone
Registrirani korisnik

vayaone Avatar

Registracija: Jan 2007.
Šatrunčica- uključeni su na tvoju cijenu, tako da kad upisuješ cijenu uključi i njihov postotak, koji iznosi 15 %, pisalo je 15 % + PDV, ali je očito taj PDv apliciran samo na njihove (njemačke) iznajmljivače, jer meni uvijek stiže iznos umanjen samo za 15 %.
3007- Neki ljudi ne iznajmljuju preko zime, iz više razloga, npr. ne žive u tom objektu (kao ja), ne žele plaćati grijanje preko zime, ne žele se bakćati s gostima preko zime (svoj mir) itd. Ja iznajmljujem samo do 15.09.
Atraveo uglavnom funkcionira na njemačkom tržištu, na njihovoj listi najprodavanijih objekata (početna strana) daleko prednjači njemačka sjeverna obala, Istra i Kvarner, i talijanska adriatic obala. (taj popis mjenjaju svaki tjedan, trenutno je Dalmacija ispred Istre, ali kako sam to pratila u proljeće je bilo ovako kako sam napisala) Tako da možda ćete vi iz Dalmacije imati manje sreće s tom agencijom.
Uglavnom ja nemam ni jednog poljaka. čeha i sličnih, samo njemce, francuze i talijane (jel to sreća??), meni ovi naši portali tipa PSH ništa ne pomažu, dakle napunio me je Atraveo i nešto između apartmanija, i to sad u zadnje vrijeme kad se masovno javljaju talijani. Mislila sam za sljedeću godinu i platiti smještaj.hr, ali vidim po ovome što se tu piše da su to opet sjevero istočno tržište koje tu ne funkcionira ( Istra-Poreč). Ja ni ne vidim tablice naših istočnih susjeda po cesti.
Po naputcima ovdje prisutnih zimus- na proljeće ( 2, 3 i 4 mjesec) imala sam malo rezervacija, te sam dosta snizila cijene, iz straha da se neću napunit, međutim stvar je iz mojeg iskustva takva, da sezonu napuniš bez problema i sa većim cjenama jer sam doslovno sada svaki dan zasuta upitima, i popunila sam sve do 10.09, ali upiti su masovno stigli tek početkom 7 mjeseca. Tako da druge godine dižem cjene za sezonu na max, a ovo ostalo je problem napunit i s bilo kakvim cjenama, iz jednostavnog razloga što ljudi ne idu na odmor u takvom broju. Lp
vayaone is offline  
Old 12.08.2012., 08:37   #1952
Emanon
Registrirani korisnik

Quote:
vayaone kaže: Pogledaj post
Šatrunčica- uključeni su na tvoju cijenu, tako da kad upisuješ cijenu uključi i njihov postotak, koji iznosi 15 %, pisalo je 15 % + PDV, ali je očito taj PDv apliciran samo na njihove (njemačke) iznajmljivače, jer meni uvijek stiže iznos umanjen samo za 15 %.
3007- Neki ljudi ne iznajmljuju preko zime, iz više razloga, npr. ne žive u tom objektu (kao ja), ne žele plaćati grijanje preko zime, ne žele se bakćati s gostima preko zime (svoj mir) itd. Ja iznajmljujem samo do 15.09.
Atraveo uglavnom funkcionira na njemačkom tržištu, na njihovoj listi najprodavanijih objekata (početna strana) daleko prednjači njemačka sjeverna obala, Istra i Kvarner, i talijanska adriatic obala. (taj popis mjenjaju svaki tjedan, trenutno je Dalmacija ispred Istre, ali kako sam to pratila u proljeće je bilo ovako kako sam napisala) Tako da možda ćete vi iz Dalmacije imati manje sreće s tom agencijom.
Uglavnom ja nemam ni jednog poljaka. čeha i sličnih, samo njemce, francuze i talijane (jel to sreća??), meni ovi naši portali tipa PSH ništa ne pomažu, dakle napunio me je Atraveo i nešto između apartmanija, i to sad u zadnje vrijeme kad se masovno javljaju talijani. Mislila sam za sljedeću godinu i platiti smještaj.hr, ali vidim po ovome što se tu piše da su to opet sjevero istočno tržište koje tu ne funkcionira ( Istra-Poreč). Ja ni ne vidim tablice naših istočnih susjeda po cesti.
Po naputcima ovdje prisutnih zimus- na proljeće ( 2, 3 i 4 mjesec) imala sam malo rezervacija, te sam dosta snizila cijene, iz straha da se neću napunit, međutim stvar je iz mojeg iskustva takva, da sezonu napuniš bez problema i sa većim cjenama jer sam doslovno sada svaki dan zasuta upitima, i popunila sam sve do 10.09, ali upiti su masovno stigli tek početkom 7 mjeseca. Tako da druge godine dižem cjene za sezonu na max, a ovo ostalo je problem napunit i s bilo kakvim cjenama, iz jednostavnog razloga što ljudi ne idu na odmor u takvom broju. Lp
Koliki ti je broj posjeta na tvoj smještaj,na stranici Atraveo?
Ja sam se možda prekasno počeo tamo oglašavati,krajem 7 mjeseca,pa bilježim mali broj posjeta.Možda je ovisno o tržištu,jer zapadni gosti traže i rezerviraju znatno ranije.
Emanon is offline  
Old 12.08.2012., 10:10   #1953
mlada mama st
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2011.
Quote:
Emanon kaže: Pogledaj post
1.Mama mlada,znamo da ti je M. simpatičan,i da ti se sviđa,ali moraš ga zavesti na neki drugi način,malo više ljubavi ubaci u vašu komunikaciju
Molim te nemoj i ti reci da je to tako ocito

Ma pitam jer ovi Englezi sve vicu lovely,lovely ali nekako ozbiljne face..Imam osjecaj da ako bude komentara nece biti bas pozitivni a samo 3 dana su tu,izgleda cu promijeniti na stranici ispod 7 dana da neprimamo...Mada evo sada rupu u terminu popunili..Nikada se ne zna kada ce iznenaditi!
mlada mama st is offline  
Old 12.08.2012., 11:39   #1954
wob
Registrirani korisnik

wob Avatar

Registracija: May 2005.
Pošalji poruku preko Skype korisniku wob
Evo popunio jutros ovaj apartman sta mi je gost otkazao rezervaciju prije tjedan dana . Jucer citav dan ispred turisticke zajednice skupljam turiste ko klosar boce
Jedni zele ostat 10 dana , drugi bi ostali 7 dana ali ih je 8 ( dvi obitelji ) , treci bi htjeli jeftinije .. Jucer nista i evo danas naletili jedni Česi ( obitelj) i uzeli apartman za 6 dana po 85 eura dan. Ludilo .. Na kraju sam jos i profitira , akontacija od 100 eu sta je ostala u mene i sad 510 eu za 6 dana , nije moglo bolje
Nego upitnik mi je kako ove obitelji dolaze bez rijesenog smjestaja na more pa se cigane i klosare sa dicom u autu na 35 stupnjeva i mole da ih netko primi . A svi puni .
Old 12.08.2012., 11:53   #1955
Emanon
Registrirani korisnik

Quote:
mlada mama st kaže: Pogledaj post
Molim te nemoj i ti reci da je to tako ocito

Ma pitam jer ovi Englezi sve vicu lovely,lovely ali nekako ozbiljne face..Imam osjecaj da ako bude komentara nece biti bas pozitivni a samo 3 dana su tu,izgleda cu promijeniti na stranici ispod 7 dana da neprimamo...Mada evo sada rupu u terminu popunili..Nikada se ne zna kada ce iznenaditi!
Ma dobro,Englezi su obično ozbiljni.
Komentar kao komentar,pozitivan ili negativan-u svakom slučaju nas tjera da budemo bolji.Putokaz su budućim gostima kada se odlučuju za smještaj.
Meni je minimum 6 ili 7 dana na Airbnb-u.
Ako postoje rupe,onda smanjim broj minimalnih dana.
Emanon is offline  
Old 12.08.2012., 14:44   #1956
ivan1506
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2012.
Evo da kažem svoje mišljenje o adriatic.hr, mi radimo s njima već treću sezone i prezadovoljni smo, uredno imamo svoju cijenu na koju oni dodaju svoju i sve lipo funkcionira. Pošalju akontaciju i kad gosti dođu odma plaćaju ostatak,do sada nije bilo nikakvih problema. Traže da obisimo njihove cjenike u apartmane ali to ne radimo. Npr naša cijena jednog apartmana je 70€ njihova je 93€,znači imaju 23€ bez ikakvog napora po danu,ali zato mi kažemo gostu da ako dođe iduće godine direktno preko nas cijena mu je 85€,znači iduće godine dobro gostu dobro nama i mislim da ta razlika tečaja €/kn je zanemariva
ivan1506 is offline  
Old 12.08.2012., 16:03   #1957
slavatiho
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2007.
Quote:
ivan1506 kaže: Pogledaj post
Evo da kažem svoje mišljenje o adriatic.hr, mi radimo s njima već treću sezone i prezadovoljni smo, uredno imamo svoju cijenu na koju oni dodaju svoju i sve lipo funkcionira. Pošalju akontaciju i kad gosti dođu odma plaćaju ostatak,do sada nije bilo nikakvih problema. Traže da obisimo njihove cjenike u apartmane ali to ne radimo. Npr naša cijena jednog apartmana je 70€ njihova je 93€,znači imaju 23€ bez ikakvog napora po danu,ali zato mi kažemo gostu da ako dođe iduće godine direktno preko nas cijena mu je 85€,znači iduće godine dobro gostu dobro nama i mislim da ta razlika tečaja €/kn je zanemariva
Ne razumijem kako je cijena gostima slijedeću godinu 85€ , ako ti je cijena 70€. Možeš malo to pojasnit, u čemu je kvaka !?
slavatiho is offline  
Old 12.08.2012., 16:20   #1958
ivan1506
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2012.
pa kvaka je u tome ako gostu ovu godinu nije bia problem priko agencije platit moj smjestaj 93€ ni dogodine mu nece bit problem platit 8€ manje direktno meni
ivan1506 is offline  
Old 12.08.2012., 16:28   #1959
Šatrunčica
Registrirani korisnik

Šatrunčica Avatar

Smile

Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Evo da se pohvalim , danas napravio rezervaciju za 7 dana iduce godine , dva apartmana u terminu 1.9 -8.9 . Prodao po 40 eu svaki apartman.. Malo cudno , nije prosao ni ovaj 9 mjesec a gosti vec rezervirali za 9 mjesec iduce godine
Wob baš volim čitati što pišeš, puno se nauči, a i nasmije. Ti i onaj profaizkorenice stvarno ste zvijezde. Vidi se da imaš puno iskustva, a mlad si i nadobudan. Bravo. Gdje je tvoja kuća? Ja sam u Zadru, blizu mora. Mi smo kuću de fešta renovirali i iznajmljujemo tek od ove godine jedan mali apartmančić za 2 - 3 ljudi. Istina, ne živimo od toga, muž i ja imamo velike plaće, pa sigurno nisam mjerodavna. Eto odlučila sam se na iznajmljivanje da se malo financijski pokrpam, jer smo renovirali i stan u ZG i kuću u ZD i zbilja je lijepo ispalo. Ja idem na Flipkey, Trip advisor, Airbnb i tražim 100 Eura za 2-3 osobe. I dobijem. Mislim da bi ti sa svojom sposobnšću mogao dići cijenu, tražiti bolje goste i više zaraditi. Nemoj se ljutiti ako govorim krivo. Piši dalje!!!
Šatrunčica is offline  
Old 12.08.2012., 16:42   #1960
Šatrunčica
Registrirani korisnik

Šatrunčica Avatar

Hvala Vayaone. Do Božića će me sigurno staviti. Ti lijepo sredi apartman, slikaj ga, i digni cijenuna atraveu i drugdje. Bolje se isplati manje ljudi koji više plaćaju nego masovni turizam.
Šatrunčica is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja