Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2012., 21:10   #21
Evo Mjeseca i Venere večeras

Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 22:46   #22
Evo i mojeg umjetničkog pokušaja, bilo je to na brzinu i smrzoh se. Morao sam čekati da mi auti ne srede sliku

Slika

Možda sutra probam opet. Morao bih pronaći neku uzvisinu da i ja ulovim svjetla grada
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 07:09   #23
Fino, nadao sam se da je bar netko fotkao..ja nisam ponio aparat na posao i propade mi scena A tak je bilo lijepo ljubičasto nebo u sumrak..
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 18:57   #24
Evo još jedne. Drugi put ću pričekati da bude malo niže na horizontu tako da mogu uloviti malo veći mjesec

slika
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:44   #25
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo još jedne.
Uu, ovo je odlično! Ja bi to samo još malo croppao desno i lijevo i dodao saturacije i može na zid

Quote:
Drugi put ću pričekati da bude malo niže na horizontu tako da mogu uloviti malo veći mjesec
Haha, probaj, slikaj Mjesec kad je visoko na nebu i blizu horizonta - izmjeri na fotografiji koliko je veći..samo se nemoj iznenaditi ako bude malo manji

Ali ovo sa bojama u suton je odlično.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 21:04   #26
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Uu, ovo je odlično! Ja bi to samo još malo croppao desno i lijevo i dodao saturacije i može na zid
Budem eksperimentirao


Quote:
Haha, probaj, slikaj Mjesec kad je visoko na nebu i blizu horizonta - izmjeri na fotografiji koliko je veći..samo se nemoj iznenaditi ako bude malo manji

Ali ovo sa bojama u suton je odlično.
Znam za to

Stvar je u tome što mogu više zumirati mjesec kad je bliže horizontu i u isto vrijeme zadržati na donjem dijelu fotografije nekakve objekte. Kad ga zumiram ovako visoko onda mi donji dio fotografije ostaje "prazan"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 12:23   #27
Aa, kužim sad. Da Mjesec bude stvarno velik treba objektiv od bar 200mm.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 16:31   #28
Koga zanima astrofotografija može doći u utorak, 7.2. u fotoklub Klik u Svetu Nedelju na moje predavanje o astrofotografiji. Donijeti ću teleskop i CCD kameru i ukratko pokazati neke asatrofotografske postupke.

Detaljnije na eventu na Facebooku.

Vidimo se
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 20:58   #29
Jupiter sa svojim mjesecima i Venera



Bojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 14:20   #30


Panasonic DMC-FZ20
f/7.3, 1/20 s, ISO-80
12 x optički zoom, stativ
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 12:04   #31
Odlične fotke, obojica!

Danas ako bude nekoga u blizini, u Daruvaru držim predavanje/radionicu "jednostavna astrofotografija". Početak oko 16h, ako stignem do tada u Daruvar
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 05:17   #32
Jel tko fotkao onaj mega-Mjesec u subotu? Ja sam probao, ali bilo je nabrzinu i nisam baš zadovoljan

Enivej evo dvije fotke koje su relativno uspješne:





Veće fotke pogledajte na mom webu.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 18:03   #33
Napokon sam stigao napraviti animaciju rotacije Jupitera kojeg sam snimio prije gotovo točno tri godine pa evo pogledajte na Youtube.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 11:06   #34
Evo fotke jednog perzeida, snimljenog sa Petrove Gore. Usput, evo i fotke tranzita ISS-a preko Lisinskog u ZG
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 05:54   #35
Divota! Je li i to fotografirano s Nikonom D5100?
Jedva cekam da ga se i ja dokopam. Malo kasnim, ali eto.
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 10:31   #36
Quote:
Rinnnna kaže: Pogledaj post
Divota! Je li i to fotografirano s Nikonom D5100?
Jedva cekam da ga se i ja dokopam. Malo kasnim, ali eto.
Je, odličan senzor, nema puno šuma.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 00:01   #37
Preko vikenda bijah sa društvom na vrrrrlo tamnom nebu, prvo kod Bjelolasice, a zatim kod Sv. Roka. Rezultat su fantastične fotke Mliječnog puta napravljene najobičnijim Nikonom D5100 i 50mm objektivom. Ovo je 16x30s ekspozicije na ISO 1600, a ovo sam držao prst na okidaču 12x2min.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 13:44   #38
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Preko vikenda bijah sa društvom na vrrrrlo tamnom nebu, prvo kod Bjelolasice, a zatim kod Sv. Roka. Rezultat su fantastične fotke Mliječnog puta napravljene najobičnijim Nikonom D5100 i 50mm objektivom. Ovo je 16x30s ekspozicije na ISO 1600, a ovo sam držao prst na okidaču 12x2min.
Evo i kratke recenzije Nikona D5100 za astrofotografiju.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 23:07   #39
jel tko probao slusati planete
http://www.astrosurf.com/luxorion/di...a-building.htm
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 09:51   #40
Jel imate za preporučiti kakvo dobro mjesto za snimanje smaka svijeta?

ruka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.