Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2012., 11:48   #6341
Quote:
awesome43 kaže: Pogledaj post
Viša ili niža razina?
ma viša hehe, nižu sam piso na ljetnom roku- 80% sam imo
Dzeko2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 15:18   #6342
Stigli rezultati iz matematike - 37,50% imam na B razini
awesome43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 18:14   #6343
Čestitam awesome43!
Ja imam 50% dobila sam 3!
Agent Lili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:36   #6344
85%
Jeli se mogu zaliti na jedan zadatak koji mi je tocan, ali sam ga zaboravio prepisat na list za odgovore?
electrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:48   #6345
molim vas , ako mi itkomoze pomoci rijesti ovaj zadatak za moju sestru, dakle,zadatak glasi : "(x+17):2=x/3+79 ... hvala!!
__________________
.. bitno je ocima nevidljivo ..
plawusa93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 23:01   #6346
ja imam 30tak posto na nizoj ... 2 ... :/ ... al bar opet necu pisat ...
na ljetni nisam mogla izac jer sam imala popravni ...
__________________
je, ja sam i kriva sam za sve.

ako mislis o necemu previse, i ti si kriv/a. ;)
eilee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 23:03   #6347
Quote:
plawusa93 kaže: Pogledaj post
molim vas , ako mi itkomoze pomoci rijesti ovaj zadatak za moju sestru, dakle,zadatak glasi : "(x+17):2=x/3+79 ... hvala!!
je li =x/3+79 ili =x/(3+79) - 3 i 79 ispod nazivnika, ili je 79 odvojen?

electrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 23:13   #6348
ovako kako sam napisala s tim da je x/3 x kroz 3
__________________
.. bitno je ocima nevidljivo ..
plawusa93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 23:36   #6349
Ludost?

Zbroj dvaju brojeva je 3, a njihov umnožak je 1.
Koliki je zbroj kvadrata tih dvaju brojeva?

Jesenski rok 14. pitanje na NIŽOJ razini.

Molim vas postupak i riješenje, hvala.

P.S. Nas 10 nije uspjelo riješit od njih je 9 na višoj bilo...
__________________
kako oblikovati potpise?
Kompjuteraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 00:03   #6350
Quote:
Kompjuteraš kaže: Pogledaj post
Zbroj dvaju brojeva je 3, a njihov umnožak je 1.
Koliki je zbroj kvadrata tih dvaju brojeva?
Neka su ti brojevi x i y, imamo x+y=3 i xy=1.
x^2 + y^2 + 2xy = (x+y)^2
x^2+y^2 = (x+y)^2 - 2xy = 3^2-2 = 7
Neo The Anomaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 12:20   #6351
Imam jedno pitanje za vas koji ste ovo sve već prošli. Planiram na medicinu u Zg pa me zanima koliko pažnje bi trebala posvetiti matematici na maturi? Znam da se gleda 4%, ali mene zanima koliko dobro bi stvarno trebala to riješiti? Zvuči glupo kad ovako postavim pitanje, al oko matematike sam najnesigurnija i previše me zabrinjava.
__________________
''Don't be so driven by the past that you throw away your future.'' - K. Beckett // Sometimes people put up walls, not to keep others out, but to see who cares enough to break them down.
Eto tako. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 18:19   #6352
Jesu bolje za višu razinu skripte iz trinoma za matematiku ili ona od školske naklade Brleković - Noskov?
Perooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 20:18   #6353
Bok,
Ove godine sam maturant,
Zanimaju me iskustva ljudi s pripremama isključivo za matematiku budući da je većini ljudi(uključujući i mene) samo to problem,
Koja je najbolja škola za pripreme i da li postoji netko ko daje privatne pripreme (za matematiku)?
Unaprijed hvala na odgovorima!!!
maturant94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:51   #6354
Quote:
maturant94 kaže: Pogledaj post
Bok,
Ove godine sam maturant,
Zanimaju me iskustva ljudi s pripremama isključivo za matematiku budući da je većini ljudi(uključujući i mene) samo to problem,
Koja je najbolja škola za pripreme i da li postoji netko ko daje privatne pripreme (za matematiku)?
Unaprijed hvala na odgovorima!!!
ja sam ti isla na pripreme iz matise,u privatnu sk (pitagoru),jer sam isla na visu razinu,i te pripreme su ti samo podsjetnik na gradivo,za visu tribas dobro zagrijat stolicu i sam provjezbat zadatke.baziraj se na sta teze zadatke nemoj samo gledat zad od proslih matura jer ti dolaze sve tezi i tezi zad.evo ja ti to gov iz vlastitog iskustva jer nisam to shvatila ozbiljni i nisam prosla matisu visu razinu na ljetnom!
cici mici12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 22:31   #6355
Quote:
maturant94 kaže: Pogledaj post
Bok,
Ove godine sam maturant,
Zanimaju me iskustva ljudi s pripremama isključivo za matematiku budući da je većini ljudi(uključujući i mene) samo to problem,
Koja je najbolja škola za pripreme i da li postoji netko ko daje privatne pripreme (za matematiku)?
Unaprijed hvala na odgovorima!!!
zavisi koju si školu završio i koji fax želiš upisat..
ako si završio kao ja školu di matematika nije bila jača strana preporučam nižu razinu da se ne zajebavaš s učenjem svega novog, a niža razina je baš lagana tako da nema problema i ako imaš 3 mat to ćeš za 5 riješit -_-
samo treba malo proletit po starim ispitima od niže razine jer je uvjek slično...
za višu već se treba više pripremat koliko sam čula jer tamo može bit svašta
a za privatne pripreme hm.. raspitaj se makar kod starijih u tvojem gradu npr od bivših maturanata da ti oni daju koji savjet koji je dobar instruktor
narancaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 01:35   #6356
Quote:
maturant94 kaže: Pogledaj post
Bok,
Ove godine sam maturant,
Zanimaju me iskustva ljudi s pripremama isključivo za matematiku budući da je većini ljudi(uključujući i mene) samo to problem,
Koja je najbolja škola za pripreme i da li postoji netko ko daje privatne pripreme (za matematiku)?
Unaprijed hvala na odgovorima!!!
E sad...slažem se s kolegama , mislim da ti sve ovisi o faksu koji želiš upisati i o školi u koju si išao. Tipa ako hoćeš upisati faks koji traži A razinu matiše, onda onda ti ne preostaje drugo nego ipak uzet negdje pripreme jer stvarno na toj A razini može doći SVE.
Ako si pak društvenjak i dovoljna ti je B razina, možda se i ne moraš zezati s pripremama, već samo ponovi sve s popisa (nadam se da ćete dobiti neku skriptu/uputu što će vam sve biti na B razini). Ako pak nisi siguran u sebe, onda preporučam da uzmeš pripreme i za B; znam to iz iskustva jer ja sam, recimo, prelijena da sad sjednem i radim sama matišu. A ekipa iz Brucoša me svaki vikend tjerala da radim.

Odluka je tvoja, dobro razmisli.
PozZić!
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 01:04   #6357
Quote:
maturant94 kaže: Pogledaj post
Bok,
Ove godine sam maturant,
Zanimaju me iskustva ljudi s pripremama isključivo za matematiku budući da je većini ljudi(uključujući i mene) samo to problem,
Koja je najbolja škola za pripreme i da li postoji netko ko daje privatne pripreme (za matematiku)?
Unaprijed hvala na odgovorima!!!
Ja sam ti sa matematike, kolega sa pete godine drži pripreme i privatno i grupno, napravio je facebook profil, zove ti se pripreme euklid.
Dok sam ja išao u srednju nije bilo takvih problema, ljudi su upisivali fakultete koje su željeli, ali što je tu je, morate to sad što bolje naučit (makar i nemate želje za matematikom), ako nisi imao dovoljno matematike u srednjoj preporučam ti da mu se javiš, prošle godine je dosta ljudi tako naučio i svi su jako dobro riješili maturu.

Ja ti nisam više toliko aktivan na forumu koliko i prije, ali ako nešto ne razumiješ ili neznaš neki zadatak riješit, slobodno napiši ovdje, budem postao rješenje kad se logiram.

I btw, pola ljudi koji sastavljaju zadatke su ti nama predavali na faksu, tako da će te on sigurno najbolje pripremit za sam ispit.
Lijep pozdrav
__________________
Odlika glupog čovjeka je da je spreman umrijeti za neki cilj, dok je odlika zrelog čovjeka da je spreman smjerno živjeti ka ostvarenju istog tog cilja
Mišo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 15:39   #6358
Ljudi, pomagajte! Vi koji ste pisali prošle godine, ili koji imate ikakvih saznanja
Uglavnom, maturantica sam. Imam u vidu prijaviti ekonomiju, pravo i psihologiju, koja mi je, ajmo reći "rezerva".
Za pravo i ekonomiju se traži B razina, za psihologiju A. Ok sam sam iz matematike (3-4), al opet ne mogu reći da mi sad nešto strašno ide i da sam "matematičar". Bojim se da ne bi zakazala na toj višoj razini. Da li je ta A razina stvarno teška kao što s vi govore, točnije, da li mi se isplati pisati A razinu umjesto B samo radi "rezerve"?
Hvala unaprijed
Eyeshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 21:46   #6359
nikakve pripreme, to je glupost, svako ko ode na pripreme ko da je reko sam sebi: "tolko sam glup i lijen da moram platit pripreme da se natjeram da učim". dovoljno je da sam rješiš sve bivše mature s razumjevanjem, znaš svaki zadatak zašto je tako, ako ne znaš pitaš profesoricu, prijatelja ili nekog. pripreme su bacanje novaca...

+ kad sam učiš matematiku onda ju tolko zavoliš pa odeš na PMF ko i ja.
al stvarno, da učiš doma matematiku kolko ćeš dolazit na pripreme naučit ćeš ju puno bolje nego na priprema.

Zadnje uređivanje Četiri : 09.10.2012. at 21:49. Reason: da mladeži usadim dodatno znanje!!
Četiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 17:29   #6360
ove godine sam maturant i planiram polagati A razinu.. ovo ljeto sam dosta vježbao i sad sam malo smanjio kako je počela škola.. pripremao sam se po knjizi "Matematika na državnoj maturi" (za A i B razinu), autori Brleković i Noskov, a skinio sam i sve ispite A razine sa ncvvo.. idem i jednom tjedno na dodatnu nastavu iz matematike koja je organizirana u školi u svrhu državne mature.. inače idem u prirodoslovno-matematičku gimnaziju, ali mi je matematika bila 2.. zanima me je li mi način pripreme dobar je li materijal iz kojeg vježbam dobar? cilj mi je riješiti barem 70% na A razini
spoonman039 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.