Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2012., 09:37   #461
chavez ding
Registrirani korisnik

chavez ding Avatar

Registracija: Nov 2011.
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Schachermayer-ov akcijski letak za Rujan, okov za klizna vrata Solido 40/80 s ublaživačem
http://www.schachermayer.hr/sortiment/aktionen/
valjda sam dobro umetnuo link...

hvala na info
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 16:14   #462
arial-black
Registrirani korisnik

arial-black Avatar

Registracija: Jun 2011.
ej ljudi sorry sto upadam ovako sa offom ali ne znam u kojoj temi bih ovo pitao pa me uputite na nju ili odgovorite ako znate kratko je..
ugl kako popvraviti otucene tanjure i tako te stvari. mislim znam da je totalno glupo pitanje, ali bilo je znam na onim jadrankinim kucnim carolijama nekad davno ali ne mogu se sjetiti sto je sve trebalo uraditi ugl da se popuni ta ostecenost i da na prvi pogled opet izgledaju super

eto ako znate ili me mozete uputiti na neku odgovarajucu temu unaprijed vam hvala
arial-black is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 18:46   #463
karatas_os
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2008.
list za rucni cirkular za ivericu

Zdravo svima zelim.

Volio bih da ne moram za svaki rez u iverici ici do tvrtki koje se bave rezanjem iverice, te sam razmisljao uzeti si kvalitetan list pile za rucni cirkular koji bi mogao odrezati ivericu bez pucanja iste. Jel se moze tako sto kupiti? Imam einhell-ov rucni cirkular, pa bih na njega stavio tu mozebitnu kvalitetnu pilu.

Hvala puno
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 19:09   #464
Djuro Radja
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2008.
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
Zdravo svima zelim.

Volio bih da ne moram za svaki rez u iverici ici do tvrtki koje se bave rezanjem iverice, te sam razmisljao uzeti si kvalitetan list pile za rucni cirkular koji bi mogao odrezati ivericu bez pucanja iste. Jel se moze tako sto kupiti? Imam einhell-ov rucni cirkular, pa bih na njega stavio tu mozebitnu kvalitetnu pilu.

Hvala puno
Ako ne radis previse tih rezova koji BAS moraju biti cisti pili dva komada iverala tako da gornji komad bude za baciti a donji za pokazati. Imat ces savrsen rez. Je da komplicira ali djeluje. Ili mozes napraviti plitki rez vodeci pilu u natrag ali vrlo oprezno i plitko nekih 1 - 2mm itd. Ima jos nekih rijesenja, ali bi ti ova mogla biti najjednostavnija i najbrza....
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom

Old 17.09.2012., 21:03   #465
chavez ding
Registrirani korisnik

chavez ding Avatar

koliko je akacija zahvalna za izradu namjestaja? konkretno stola? lamelirane ploce su dosta jeftinije od hrasta, a i boja mi se svidja.
ima tko iskustva?
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 06:20   #466
karatas_os
Registrirani korisnik

Quote:
Djuro Radja kaže: Pogledaj post
Ako ne radis previse tih rezova koji BAS moraju biti cisti pili dva komada iverala tako da gornji komad bude za baciti a donji za pokazati. Imat ces savrsen rez. Je da komplicira ali djeluje. Ili mozes napraviti plitki rez vodeci pilu u natrag ali vrlo oprezno i plitko nekih 1 - 2mm itd. Ima jos nekih rijesenja, ali bi ti ova mogla biti najjednostavnija i najbrza....
Poznat mi je ovaj trik s dodatnom daskom, no ono sto me zanima da li kvalitetnija (recimo oko 400-500 kn) pila za cirkular moze bez takvih trikova dati kvalitetan rez u ivberici? i ako moze, koja konkretna pila?
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 06:39   #467
BILJEŽNIK
Registrirani korisnik

BILJEŽNIK Avatar

Registracija: Dec 2003.
Teško ćeš i sa najboljim listom postići savršeni rez. Ja na kombinirki imam CMT list za iveral, rez je prilično dobar, ali ako mi treba savršeni rub onda to radim ovako Vrlo dobar rezultat postižem i uz dva prolaza, pri prvom podignem list pile tek toliko da napravi utor 2 do 3 mm dubine (kao predrezač) a drugim prolazom režem do kraja.
Old 18.09.2012., 06:59   #468
Žile
Mir i dobro

Žile Avatar

Quote:
Zdravo svima zelim.

Hvala puno
Pozdrav
Imao sam istih problema í dosadilo mi je za svaki rez stavljati duple komade iverala ,malo prišparao i kupio Makitinu uranjajuću pilu SP 6000 s vodilicom . Ljudi moji ne može se vjerovati dok se ne proba taj stroj a ako ste zainteresirani sada trenutno je na akciji u Elgradu 3100 kn.
Old 18.09.2012., 07:35   #469
dak0001
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2009.
Quote:
Poznat mi je ovaj trik s dodatnom daskom, no ono sto me zanima da li kvalitetnija (recimo oko 400-500 kn) pila za cirkular moze bez takvih trikova dati kvalitetan rez u ivberici? i ako moze, koja konkretna pila?
Vinski u Karlovcu ti prodaje takve pile, mislim da zupci imaju 8 kuteva,
a koštala je nekad oko 800 kuna, kupio ju je prijatelj i vrijedi te novce
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 09:42   #470
cd_covers
Moderator

cd_covers Avatar

Registracija: Oct 2005.
Nema ručnog cirkulara niti lista pile koji daje savršen rez.....bez predrezača ništa.
Ostaje samo snalaženje po principu koji je Bilježnik objasnio.
Dobar cirkular i dobar list pomažu, ali ne do kraja jer za to nisu niti namijenjeni.

P.S.
Dobar list pile za ručni cirkular košta oko 200-250kn, ja sam kupovao Bosch sa 80 zuba promjera 254mm za stolni cirkular po oko 350kn.
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 09:44   #471
cd_covers
Moderator

cd_covers Avatar

Quote:
Pozdrav
Imao sam istih problema í dosadilo mi je za svaki rez stavljati duple komade iverala ,malo prišparao i kupio Makitinu uranjajuću pilu SP 6000 s vodilicom . Ljudi moji ne može se vjerovati dok se ne proba taj stroj a ako ste zainteresirani sada trenutno je na akciji u Elgradu 3100 kn.
Do nedavno se Festool mogao dobiti ispod te cijene (ne znam jel još uvijek, trebalo bi pitati), tako da baš i nije neka povoljna cijena.
Ipak je Makita samo kopija :-)
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 09:52   #472
BILJEŽNIK
Registrirani korisnik

BILJEŽNIK Avatar

Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
koliko je akacija zahvalna za izradu namjestaja? konkretno stola? lamelirane ploce su dosta jeftinije od hrasta, a i boja mi se svidja.
ima tko iskustva?
Ako je za unutarnju uporabu, onda je o.k. Vani, na suncu, će se rasušiti i traži više održavanja.
Old 18.09.2012., 10:12   #473
karatas_os
Registrirani korisnik

Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Do nedavno se Festool mogao dobiti ispod te cijene (ne znam jel još uvijek, trebalo bi pitati), tako da baš i nije neka povoljna cijena.
UH! ajd pitaj i javi :-)

Sto se tice makite, cijena za ovaj cirkular je snizena za cijelih... pazite sada... 6 (SEST) kn
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:47   #474
cd_covers
Moderator

cd_covers Avatar

Quote:
UH! ajd pitaj i javi :-)

Sto se tice makite, cijena za ovaj cirkular je snizena za cijelih... pazite sada... 6 (SEST) kn
http://alago.hr/

zovi pa pitaj....
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:54   #475
MadVlad
Oko plavo

MadVlad Avatar

Registracija: Sep 2003.
Quote:
Ali je dodatno i vodilica gratis
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 12:06   #476
cd_covers
Moderator

cd_covers Avatar

Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Ali je dodatno i vodilica gratis
Isto je i za Festool cijena bila sa 1400mm vodilicom...bila je akcija jer je došao novi model, na tu akciju ako si dobar sa nekim mogao se dobiti i odličan rabat....mene nije interesiralo jer cirkular imam.
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 14:08   #477
karatas_os
Registrirani korisnik

Quote:
http://alago.hr/

zovi pa pitaj....
Zvao, na zalost, nema bilo, proslo ((

no dobro, pretplatio sam se na mailing listu....
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 16:34   #478
Žile
Mir i dobro

Žile Avatar

Quote:
Pozdrav
Ne znam što je bilo do nedavno ali znam da sam Makitu kupio prije 10-ak mjeseci za 3550 kuna s koferom i vodilicom . Pročešljao sve dobavljače i zastupnike Makite,Festola ,DeWalta i Boscha , jedino je Bosch i DeWalt bio nešto malo jeftiniji a Festol bi me koštao 4300 kn sa svim mojim bonusima i popustima tako da se ne bih mogao složiti sa tom tvrdnjom a još manje da ne postoji savršen rez bez predrezača . Ne tvrdim da je Makita bolja od Festola ali nije ni pre velika razlika .Festol sam isprobao na SCH kućnom sajmu a sa Makitom kao što sam i napisao radim kod kuće .
Navedene cijene su bile prije 10-ak djeseci.
Old 18.09.2012., 22:25   #479
cd_covers
Moderator

cd_covers Avatar

Quote:
Pozdrav
Ne znam što je bilo do nedavno ali znam da sam Makitu kupio prije 10-ak mjeseci za 3550 kuna s koferom i vodilicom . Pročešljao sve dobavljače i zastupnike Makite,Festola ,DeWalta i Boscha , jedino je Bosch i DeWalt bio nešto malo jeftiniji a Festol bi me koštao 4300 kn sa svim mojim bonusima i popustima tako da se ne bih mogao složiti sa tom tvrdnjom a još manje da ne postoji savršen rez bez predrezača . Ne tvrdim da je Makita bolja od Festola ali nije ni pre velika razlika .Festol sam isprobao na SCH kućnom sajmu a sa Makitom kao što sam i napisao radim kod kuće .
Navedene cijene su bile prije 10-ak djeseci.
Svako kupuje alat koji misli da mu je dovoljno dobar i za koji ima novaca....ja imam svoju filozofiju oko alata i ne tvrdim da je jedina ispravna, ali taj Makitin cirkular je skup za mene, a i ne dopada mi se kad neka firma ne zna napraviti niti najmanji detalj po svome nego samo kopira.
Zato bi uvijek prije uzeo Bosch cirkular jer su se bar ljudi potrudili i napravili neke stvari i bolje nego Festool....(ali kad sam o tome razgovarao sa upućenom osobom komentar je bio da Festool nikada nije bio na reklamaciji kod njega a Bosch bogme je, iako se prodaje samo godinu dana, a Festool 5-6 godina ili više).

P.S.
Što se tiče savršenog reza, i iz drvnog centra zna izaći komad koji nije savršeno odrezan, a kamoli sa ručnog cirkulara.
Često mi susjed koji ima ozbiljnu radionu i jedan od najkvalitetnijih stolnih cirkulara koji se uopće mogu kupiti (Martin najjači model) pili nešto pa nije uvijek savršeno.
Ili su možda moji kriteriji previsoki, ali konstantno savršenstvo daje jedino glodalo.
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 02:52   #480
BILJEŽNIK
Registrirani korisnik

BILJEŽNIK Avatar

Quote:
Ili su možda moji kriteriji previsoki, ali konstantno savršenstvo daje jedino glodalo.
Same here

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja