Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 02:46   #521
fly91
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2010.
Cure koje vaginalete su bolje Betadin ili Acidosalus? Riječ je o jakom upali
fly91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 15:11   #522
Povoljna
Registrirani korisnik

Povoljna Avatar

Registracija: Jun 2010.
canesten od 3 vaginalete su najpovoljnije po ljekarnama ?
Odnosno koje se jos mogu kupiti bez recepta a da nisu skuplje od 40kn?
Old 06.03.2012., 10:48   #523
Daisy28
cvjetni korisnik

Daisy28 Avatar

Registracija: Oct 2010.
Da li neka od vas ima iskustva sa Polygynax vaginalnim kapsulama? Čitam da imaju dosta nuspojava (osipi...) i da su dosta jake. Kako bi ih trebala početi koristiti, molim nekoga tko ih je koristio da se javi
Old 12.03.2012., 20:48   #524
tikvica
Registrirani korisnik

tikvica Avatar

Registracija: Nov 2003.
umjesto vaginaleta možete koristiti eterično ulje čajevca... 5-6 kapi pomješate u litri vode i isperete područje u jutro i navećer... ako nije došlo do željenog efekta onda stavite jednu kapljicu na tampon koji morate držat 30-ak minuta...problem bi trebao biti riješen za par dana
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 18.04.2012., 14:51   #525
Anastasja
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2012.
Vaginalete

Zanima me mogu li se neke vaginalete nabaviti bez recepta i postoje li vaginalete na biljnoj bazi koje se mogu nabaviti bez recpta?
Anastasja is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.04.2012., 13:09   #526
kokoshka1
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2012.
Quote:
Anastasja kaže: Pogledaj post
Zanima me mogu li se neke vaginalete nabaviti bez recepta i postoje li vaginalete na biljnoj bazi koje se mogu nabaviti bez recpta?
Tesko da ce ti tko dati vaginalete bez recepta, meni daju ali samo zato sto mi teta ima ljekarnu. Da ne moram doktorici a znam da cu dobit rojazol... To je tako kod mene 2x godišnje.
Nisu vaginalete (kapsule su koje se umecu na jednak nacin kao i vaginalete) ali rjesavaju puno problema....lactogyn. Kostaju oko 90kn. Imas i verziju kapsule koje se piju. Ovih za umetanje ima 10kom. To su mikroorganizmi koji popravljaju narušenu vaginalnu floru zbog npr. koristenja antibiotika, poslije jacih upala i sl. Pisem iz glave, nađi na internetu sto tocno pise.
Imas i Canesten tabletice s aplikatorom. Ima i krema. To je otprilike otprije godinu dana u slobodnoj prodaji, da ne moras doktoru po recept. I ako imas kuna. Mislim da su 70-80kn, nisam ih koristila.
Inace, skuhaj kamilicu i pokusaj s tim, ja sam jako osjetljiva i vjecito imam borbu s iscjetkom (inace ne bi bila ovako upucena, jelte ) ali kamilica je kraljica.
kokoshka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 14:54   #527
Daisy28
cvjetni korisnik

Daisy28 Avatar

Registracija: Oct 2010.
Ne slažem se s tobom da je kamilica kraljica, ima osoba koje su alergične na kamilicu stoga tu informaciju treba uzeti s oprezom.
Old 22.04.2012., 11:20   #528
WolfWoman
Go ahead, make my day...

WolfWoman Avatar

Registracija: Aug 2010.
Kad su u pitanju gljivice, uporedo s vaginaletama treba koristiti irigator.
Prokuhati litar vode(a moze se ubaciti i caj od kamilice) i kavena zlicica sode bikarbone. Time se isprati. Kamilica smiruje upalu (colpitis je neizbjezan kad su gljivice u pitanju), a soda bikarbona je dezinficijens i smiruje gljivice. Nakon toga koristiti vaginalete.

Ja sam imala cervicitis, pa su onda krenule i gljivice usred te upale. Tako sam radila, a koristila sam Nystatin vaginalete. Kad su se gljivice smirile, onda sam pocela koristiti vaginalete na bazi kantarionovog ulja (60%) kako bih smirila upalu.
I sad zasad je sve u redu.
Old 23.04.2012., 16:03   #529
El Gato Félix
Usuario Registrado

El Gato Félix Avatar

Registracija: Aug 2010.
Poštovane forumašice,

žao mi je što se na ppdf-u Žensko zdravlje uglavnom javljam s upozorenjima, a ne s nekim savjetima, no i ovaj put vas moram podsjetiti da je prema pravilima zabranjena prodaja, razmjena ili poklanjanje lijekova.

Ako vam je ostala kutija "viška" nekog lijeka i želite je nekome pokloniti/prodati, molimo vas da ne pišete o tome.

Iz navedenog razloga, jedan od prethodnih postova je uklonjen.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 23:07   #530
Angor
Registrirani korisnik

Angor Avatar

Registracija: Mar 2008.
Quote:
tikvica kaže: Pogledaj post
umjesto vaginaleta možete koristiti eterično ulje čajevca... 5-6 kapi pomješate u litri vode i isperete područje u jutro i navećer... ako nije došlo do željenog efekta onda stavite jednu kapljicu na tampon koji morate držat 30-ak minuta...problem bi trebao biti riješen za par dana
Jel nije to iritirajuće malo (čajevac na tamponu)?Inače ja sam uvijek za alternativne stvari.Zanima me da li je neko imao pozitivnog iskustva sa kantarionom i tamponom,koliko se on smije držati?Inače čula sam puno pohvala za Acidosalus,da li ga je neko probao,navodno ima i gel?
Old 12.08.2012., 08:18   #531
Sashica
Mmm, fino...

Sashica Avatar

Registracija: May 2008.
tinica, post ti je premješten na ovu temu.
Old 12.10.2012., 14:51   #532
tanjakri
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2012.
Unhappy Vaginalete i vaginalna krema

Liječnica mi je pripisala Dalacin vaginalnu kremu (aplikatorima se uštrca unutra), Rojazol vaginalete i nekakve antibiotike za oralnu upotrebu. Kaže da se radi o upali, zanima me kojim redom se uzimaju taj Dalacin i Rojazol, jer su u ljekarni rekli da oboje trebam staviti navečer (prije spavanja)... e sad, što staviti i kada?

Hvala na odgovoru
tanjakri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 07:28   #533
rossi79
Registrirani korisnik

rossi79 Avatar

Registracija: Jan 2011.
Quote:
tanjakri kaže: Pogledaj post
Liječnica mi je pripisala Dalacin vaginalnu kremu (aplikatorima se uštrca unutra), Rojazol vaginalete i nekakve antibiotike za oralnu upotrebu. Kaže da se radi o upali, zanima me kojim redom se uzimaju taj Dalacin i Rojazol, jer su u ljekarni rekli da oboje trebam staviti navečer (prije spavanja)... e sad, što staviti i kada?

Hvala na odgovoru
najbolje je da nazoveš gina. ali u principu ide naizmjence jednu večer dalacin, a drugu rojazol (koristi se za sprečavanje izbijanja gljivične infekcije koja može nastati uslied korištenja dalacina) ili prvo dalacin pa tek onda rojazol.
Old 12.11.2012., 20:24   #534
tiny19
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2012.
Pozdrav!
Nedvno sam bila na prvom ginekoloskom pregledu gdje mi je doktorica dijagnosticirala pcos te tesku upalu rodnice. Dala mi je pilule te rojazol vaginalete. Od simptoma sam imala bijelo pranje, krvavi iscjedak te bolne odnose. U subotu sam iskoristila zadnju vaginaletu, iscjedak se smanjio ali se bojim da nije u potpunosti nestao, sto bi znacilo da jo postoji upala zar ne?
Odnose cu tek od sutra prakticirati, ako me i dalje bude bolilo trebam li se odmah javiti doktorici?
Hoce li me odmah primiti i hoce li mi prepisati ponovno vaginalete ako se upala nije povukla?
Ima li itko iskustva s ovim? Hvala
tiny19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:23   #535
etera35
Banned

Registracija: Jan 2009.
Jel mi trebaju vaginalete ako su mi brisevi čisti? Za što uopće služe te vaginalete?

Naime, imam na papi tešku upalu, a brisevi su mi čisti. Upala vjerojatno dolazi od polipa koje treba ukloniti. Ali ne znam dal onda ima smisla uzimati vaginalete (jel one ubijaju bakterije i viruse?), ako nemam nikakvu bakteriju?
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 13:20   #536
gasolina
Registrirani korisnik

gasolina Avatar

Registracija: Dec 2006.
mene zanima sljedeće: jel i vama to "ispadne" van, kak da se izrazim? onak mrvičasto, maloprije sam bila na wc-u pa sam skužila na papiru bijelo i mrvičasto, kao da se vaginaleta razmrvila. a gurnem duboko navečer prije spavanja i sve. nije mi jasno kako bi se to uopće i moglo održati unutra. koristila sam pred mjesec i pol gyno dactarin vaginalnu kremu i još neke vaginalete, isto bi idući dan sve sluzavo izašlo iz mene
inače, koristim ih za liječenje candide glabrate, koju sam dobila nakon ture od 3 teška antibiotika. prvo sam dobila jednu pilulu da popijem oralno, a nakon nje i te tri plimycol vaginalete..još danas i sutra ih koristim pa sam gotova.

a sad sam primjetila i crvenkasto/ružičastu boju, blagu doduše, al skuži se. otkud to? jest da mi je menga završila jučer pa da možda ima "ostataka" malo, ali nije to ta boja...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 20.11.2012. at 21:33. Reason: spajanje postova
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 20:37   #537
Ana77Zg
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2012.
Je li pozeljno nakon Dalacin vaginalne kreme uzeti i nesto protiv gljivica? Prijateljica mi kaze da njena ginekologica obavezno uz antibiotik propisuje i Canesten, a ja nisam nista dobila.
Ana77Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 21:22   #538
gasolina
Registrirani korisnik

gasolina Avatar

Registracija: Dec 2006.
Quote:
Ana77Zg kaže: Pogledaj post
Je li pozeljno nakon Dalacin vaginalne kreme uzeti i nesto protiv gljivica? Prijateljica mi kaze da njena ginekologica obavezno uz antibiotik propisuje i Canesten, a ja nisam nista dobila.
ja sam uz dalacin dobila i vaginalete. ne koristiš paralelno, već nakon kreme
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 16:54   #539
Leori
Registrirani korisnik

Leori Avatar

Registracija: Feb 2010.
Koristila sam rojazol 7 dana i od tada su mi odnosi postali bolni, jel to od vaginaleta ili se jos nisam izljecila infekcije (svrbeža, iscjetka i peckanja više nema)? Šta da radim?
Leori is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 18:58   #540
MalaLara
Registrirani korisnik

MalaLara Avatar

Registracija: Sep 2011.
Ja sam ih ovo ljeto koristila dva puta u dva mjeseca... radila sam u hotelu i pokupila nešto taj JEDAN put valjda u cijelo životu kada sam sjela na dasku... nevjerojatno. Nikada nisam imala takvih problema... a penetracija je bila nemoguća, koliko god da sam bila uzbuđena.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja