Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 14:22   #61
Da se i ja javim sa problemom buke susjeda. Htio bi izolirati zidove da bas ne čujem susjedov TV, njihovo hodanje po stanu, kad se gađaju loncima... U zgradi sam koja ima 30-ak godina i izolacija je čak i dobra ali opet buka prodire kroz zidove/strop.
Malo sam se raspitivao i naišao na Green Glue. Dali netko zna nešto o ovom proizvodu? Jel tko kad to postavljao i kakvi su dojmovi? Izgleda mi kao vrlo jednostavno za postaviti a kažu da nije preskupo makar ne znam točne cijene.
BikeyS13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 22:39   #62
Quote:
BikeyS13 kaže: Pogledaj post
Da se i ja javim sa problemom buke susjeda. Htio bi izolirati zidove da bas ne čujem susjedov TV, njihovo hodanje po stanu, kad se gađaju loncima... U zgradi sam koja ima 30-ak godina i izolacija je čak i dobra ali opet buka prodire kroz zidove/strop.
Malo sam se raspitivao i naišao na Green Glue. Dali netko zna nešto o ovom proizvodu? Jel tko kad to postavljao i kakvi su dojmovi? Izgleda mi kao vrlo jednostavno za postaviti a kažu da nije preskupo makar ne znam točne cijene.
Nekako mi ovo ne ulijeva baš povjerenje. Ispadne kao čarobna stvar. A opet šarafaju ploče.
Izolacija će pojačati se i da se stavi obična knauf ploča na zid lijepljenjem...
Ako je bučni susjed bočno pa ajd...ali zvuk se ne prenosi samo preko zidova...
Problem je ako je bučni susjed ispod....
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 22:55   #63
Quote:
BikeyS13 kaže: Pogledaj post
Da se i ja javim sa problemom buke susjeda. Htio bi izolirati zidove da bas ne čujem susjedov TV, njihovo hodanje po stanu, kad se gađaju loncima... U zgradi sam koja ima 30-ak godina i izolacija je čak i dobra ali opet buka prodire kroz zidove/strop.
Malo sam se raspitivao i naišao na Green Glue. Dali netko zna nešto o ovom proizvodu? Jel tko kad to postavljao i kakvi su dojmovi? Izgleda mi kao vrlo jednostavno za postaviti a kažu da nije preskupo makar ne znam točne cijene.
Nekako mi ovo ne ulijeva baš povjerenje. Ispadne kao čarobna stvar. A opet šarafaju ploče.
Izolacija će pojačati se i da se stavi obična knauf ploča na zid lijepljenjem...
Ako je bučni susjed bočno pa ajd...ali zvuk se ne prenosi samo preko zidova...
Problem je ako je bučni susjed ispod....
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 20:09   #64
Gyproc Saint-Gobain........ 56 do 58 db
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 13:53   #65
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Nekako mi ovo ne ulijeva baš povjerenje. Ispadne kao čarobna stvar. A opet šarafaju ploče.
Izolacija će pojačati se i da se stavi obična knauf ploča na zid lijepljenjem...
Ako je bučni susjed bočno pa ajd...ali zvuk se ne prenosi samo preko zidova...
Problem je ako je bučni susjed ispod....
Kod mene je problem susjeda do mene, znači bočno.
Koliko sam čitao na stranici Green Glue-a, potreban je razmak od zida do knauf ploče zbog rezoniranja frekvencije u tom prostoru, koja tek onda dolazi do sloja Green Glue-a koji ostalu frekvenciju pretvara u toplinu. Znam da zvuk ne putuje samo kroz taj bočni zid, već dopire u moj stan i preko stropa i poda. Bilo bi idealno sve izolirati ali je pod već malo veći zahvat dok ovo igranje sa knaufom mi nekak nije toliki problem.
Moram priznat da i meni taj Green Glue djeluje čudotvorno, zato me i zanima dali se itko susreo s tim da vidim dal se isplati to stavljati.
BikeyS13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 01:35   #66
Quote:
BikeyS13 kaže: Pogledaj post
Kod mene je problem susjeda do mene, znači bočno.
Koliko sam čitao na stranici Green Glue-a, potreban je razmak od zida do knauf ploče zbog rezoniranja frekvencije u tom prostoru, koja tek onda dolazi do sloja Green Glue-a koji ostalu frekvenciju pretvara u toplinu. Znam da zvuk ne putuje samo kroz taj bočni zid, već dopire u moj stan i preko stropa i poda. Bilo bi idealno sve izolirati ali je pod već malo veći zahvat dok ovo igranje sa knaufom mi nekak nije toliki problem.
Moram priznat da i meni taj Green Glue djeluje čudotvorno, zato me i zanima dali se itko susreo s tim da vidim dal se isplati to stavljati.

Green Glue nije čudotvoran.
Ništa nije.
Odradit će posao baš kao i običan Rockwool.
Stvar je samo financija.
Što je jeftinije to uzmeš.

Što se tiče zvučne izolacije tu je uvijek isti problem.
A to je da "posljedica" pokušava riješiti "uzrok".
Želim reći to da bi drastično veći efekt izolacije bio ako bi onaj koji radi buku izolirao svoj zid nego da izolaciju radi onaj koji se želi zaštititi od te buke.

Ali znamo svi da to tako ne ide, oni koji su izvor buke ne mare za druge.
Tako da ako se radi o izolaciji bočnog zida onda bi to išlo ovako.

Ukoliko taj bočni zid nema nikakvu postojeću izolaciju u sebi i sastoji se od jednog betonskog ili ciglenog zida, ti bi trebao postaviti najdeblji Rockwool ili Green Glue direktno na taj zid i to zatvoriti sa najdebljim Knaufom koji možeš podnijeti s obzirom na gubitak prostora.
Kod zvučne izolacije je najbitnija masa.

To bi bila idealna i jedina ispravna varijanta.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:05   #67
Quote:
BikeyS13 kaže: Pogledaj post
Kod mene je problem susjeda do mene, znači bočno.
Koliko sam čitao na stranici Green Glue-a, potreban je razmak od zida do knauf ploče zbog rezoniranja frekvencije u tom prostoru, koja tek onda dolazi do sloja Green Glue-a koji ostalu frekvenciju pretvara u toplinu. Znam da zvuk ne putuje samo kroz taj bočni zid, već dopire u moj stan i preko stropa i poda. Bilo bi idealno sve izolirati ali je pod već malo veći zahvat dok ovo igranje sa knaufom mi nekak nije toliki problem.
Moram priznat da i meni taj Green Glue djeluje čudotvorno, zato me i zanima dali se itko susreo s tim da vidim dal se isplati to stavljati.
Možda će sada ispasti kao filozofiranje....ali npr zašto u streljane ne stavljaju kojekave takve kombinacije nego spužvu ?
Nemam tehničke podatke ali kad smo renovirali jednu streljanu stavljala se spužva sa onim izbočinama. Jedan od razloga zbog kojih se renoviralo bili su prigovori susjeda. Kolika je buka bila prije i poslije, ne znam. Ali znam da su radili mjerenja i nakon postave spužve bilo je ok.
Gledao sam usput neke analize i po tome ispadne da je bolje imati npr tri sloja po 3 cm nego jedan od 9 cm. Naravno, ta tri sloja moraju biti dobro posložena da nema lufta.
Prije par godina u jednoj banci su se žalili da im je velika buka tj da se previše čuje iz šalter sale u sobu za vip klijente. Stavili smo na postojeći knauf zid po jednu ploču sa svake strane i bili su zadovoljni. Vrata nismo dirali makar bi se puno postiglo da su vrata tapecirana.

Na temu zvučne i toplinske izolacije ljudi imaju magistarske radove, nije to baš rekla-kazala.
Čak i u najjeftinijoj opciji da se postave samo 2 knauf ploče na zid, bez vune, spužve i podkonstrukcije, da se doslovno stavi neki silikon/ljepilo koji će ih odmaknuti malo od zida te kasnije ih se pričvrsti još tiplama izolacija će se opjačati osjetno.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:28   #68
Najveci problem je u prostoru koji bi se izgubio, tako da pokusavam naci neku izolaciju da zauzme sto je moguce manje mjesta. Citao jesam da je masa najbitnija a onda dolazi zracni prostor izmedju zida i knaufa. Moram potraziti podatak koliko je moguce postici izolaciju ako bi se, primjerice, knauf lijepio na zid pomocu elasticnih traka pa onda na to Green Glue smjesa pa opet knauf. Na tome bi izgubio cca. 3 cm-a ako su ploce od 1.5 cm.
@oktogon: Spuzva je OK ali ne znam bas da se to stavlja u kucanstva. Ne znam kako je to za odrzavat/cistit, a s druge strane mislim da je to bolje rjesenje u prostorijama iz koje dopire buka a ne za prostoriju u kojoj se cuje buka, kao sto je napisao pinzgauer.
BikeyS13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:32   #69
ili knauf i neka... kamena vuna ili tak nešt

ili bolje jednostavno stiropor i ne komplicirat

za podove ima posebna spužva za to koju je jednostavno stavit


PS masa nema veze s tim, zaustavljamo zvuk a ne metke
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 17:28   #70
Quote:
i_meni_dosadno kaže: Pogledaj post
ili knauf i neka... kamena vuna ili tak nešt

ili bolje jednostavno stiropor i ne komplicirat

za podove ima posebna spužva za to koju je jednostavno stavit


PS masa nema veze s tim, zaustavljamo zvuk a ne metke


Najviše volim forum savjete od ljudi koji nemaju blage veze o temi ali su uvijek spremni "pomoći"


Stiropor nije zvučni nego toplinski izolator.
Jedino masa ima veze s tim a nakon nje prostor.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"

Zadnje uređivanje pinzgauer : 18.01.2013. at 17:57.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 17:47   #71
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post

Na temu zvučne i toplinske izolacije ljudi imaju magistarske radove, nije to baš rekla-kazala.
I tu si trebao stati.
Jer onda ne bi slijedilo ovo:

Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Možda će sada ispasti kao filozofiranje....ali npr zašto u streljane ne stavljaju kojekave takve kombinacije nego spužvu ?


Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Nemam tehničke podatke ali kad smo renovirali jednu streljanu stavljala se spužva sa onim izbočinama. Jedan od razloga zbog kojih se renoviralo bili su prigovori susjeda. Kolika je buka bila prije i poslije, ne znam. Ali znam da su radili mjerenja i nakon postave spužve bilo je ok.
Gledao sam usput neke analize i po tome ispadne da je bolje imati npr tri sloja po 3 cm nego jedan od 9 cm. Naravno, ta tri sloja moraju biti dobro posložena da nema lufta.

Spužva ima jedino svojstvo da apsorbira srednje i visoke frekvencije( i to dosta slabo) koje ionako nisu problem kod buke koja se čuje iz pregradnih zidova.
Tako da od spužve nema APSOLUTNO NIKAKVE KORISTI u ovom slučaju !!!

Potpuno je nebitno i nema NIKAKVE RAZLIKE ako se izolacija sastoji od 3 sloja od 3 cm ili jednog od 9.

Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post

Čak i u najjeftinijoj opciji da se postave samo 2 knauf ploče na zid, bez vune, spužve i podkonstrukcije, da se doslovno stavi neki silikon/ljepilo koji će ih odmaknuti malo od zida te kasnije ih se pričvrsti još tiplama izolacija će se opjačati osjetno.
2 knauf ploče bi povećale ukupnu masu ali to je premalo da bi se osjetila razlika.
Da bi skinuli 10 decibela što nije jako puno potrebno je učetverostručiti debljinu postojećeg zida ako koristite samo dodatnu masu.

Dakle, ako je zid debel 25 cm, morate dodati 100 cm mase da bi skinuli 10 decibela buke.

Green glue kao i Knauf Trennfix se inače koriste upravo za spajanje dva ili više Knauf panela i njihovo odvajanje od glavnog zida u svrhu smanjivanja vibracija koje se prenose sa zida na zid i to na način da između ta dva panela i zida praktički uopće nema fizičkog kontakta.

Tiple se uvijek moraju izbjegavati jer one postaju prenosioc zvuka sa zida na zid.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"

Zadnje uređivanje pinzgauer : 18.01.2013. at 17:57.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 18:09   #72
Quote:
BikeyS13 kaže: Pogledaj post
Najveci problem je u prostoru koji bi se izgubio, tako da pokusavam naci neku izolaciju da zauzme sto je moguce manje mjesta. Citao jesam da je masa najbitnija a onda dolazi zracni prostor izmedju zida i knaufa. Moram potraziti podatak koliko je moguce postici izolaciju ako bi se, primjerice, knauf lijepio na zid pomocu elasticnih traka pa onda na to Green Glue smjesa pa opet knauf. Na tome bi izgubio cca. 3 cm-a ako su ploce od 1.5 cm.

To ti neće baš puno pomoći, vjeruj mi.

Izgubit ćeš barem 6 cm na ovaj način jer trebaš računati 2 cm Gren Glue, neravnine, bla, bla.

Za nekakvu izolaciju moraš biti spreman izgubit barem 10 cm.
Nažalost
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 00:10   #73
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Najviše volim forum savjete od ljudi koji nemaju blage veze o temi ali su uvijek spremni "pomoći"


Stiropor nije zvučni nego toplinski izolator.
Jedino masa ima veze s tim a nakon nje prostor.
a ono, znam da stiropor odlično upija više frekvencije
a i radio sam dost krovova da znam da kamena vuna upija zvuk kak tak u redu

pošto je čovjek reko da ne želi nešto debelo da nebi smanjilo prostor previše, ovo mi je palo na pamet

fizika nalaže da gušće tvari obično odlično provode visoke tonove, pa da se pravdam
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 01:17   #74
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Da bi skinuli 10 decibela što nije jako puno potrebno je učetverostručiti debljinu postojećeg zida ako koristite samo dodatnu masu.
.

.

Lapsus.
Da bi skinuli 10 decibela što JE jako puno.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:35   #75
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
To ti neće baš puno pomoći, vjeruj mi.

Izgubit ćeš barem 6 cm na ovaj način jer trebaš računati 2 cm Gren Glue, neravnine, bla, bla.

Za nekakvu izolaciju moraš biti spreman izgubit barem 10 cm.
Nažalost
Ne ide Green Glue u tak debelom sloju... Koliko sam vidio i informirao se, Green glue je 2-3 mm.
Sa stranice: http://www.greengluecompany.com/benefit/how-to-use-it

"If none of the above methods are possible, you will still get some noise isolation by using Green Glue Noiseproofing Compound and double drywall screwed directly to the joists and studs."


I to je najveći problem što za neku dobru izolaciju treba biti spreman izgubiti prostora a ja ga baš nemam. Zato sam i htio saznati dali postoje koja druga rješenja oko izolacije. Od svih tih kojekakvih profila, smjesa, kopči...
BikeyS13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:24   #76
Quote:
BikeyS13 kaže: Pogledaj post
Ne ide Green Glue u tak debelom sloju... Koliko sam vidio i informirao se, Green glue je 2-3 mm.
Sa stranice: http://www.greengluecompany.com/benefit/how-to-use-it

"If none of the above methods are possible, you will still get some noise isolation by using Green Glue Noiseproofing Compound and double drywall screwed directly to the joists and studs."


I to je najveći problem što za neku dobru izolaciju treba biti spreman izgubiti prostora a ja ga baš nemam. Zato sam i htio saznati dali postoje koja druga rješenja oko izolacije. Od svih tih kojekakvih profila, smjesa, kopči...

Nisam rekao da ide Gren Glue 2 cm, nego Green Glue i neravnine zida ti uzmu 2 cm plus one trake koje si spomenuo, dve knauf ploče i na 6 cm si minimalno.

I to nije puno.

Mislim , ne znam kako misliš izolirati ako nisi spreman izgubiti prostora


Ustvari znam

Trebaš samo nagovoriti onog s druge strane zida da on napravi izolaciju umjesto tebe
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"

Zadnje uređivanje pinzgauer : 21.01.2013. at 16:58.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 18:35   #77
Neznam dal Sam na dobrom mjestu no trebam savjet oko zvucne izolacije. U stanu Sam sa jos troje ljudi plus sto Sam odmah do ulaza I toaleta. Htjela bih da umanjim eho efekt u sobi te da Ja njih manje cujem I ioni mene. Na prvom Katu Sam nove zgrade koja bi navodno trebala imati dobru izolaciju...eh sad, Ja bih neko jednostavno I jeftino rjesenje bez nekih rradova a da ima neku ucinkovitost ako takvo rjesenje uopce postoji I bit cu puno zahvalna da savjet+ true bi mogla nabaviti I po kojoj ciieni...btw Ja sam razmisljala o stiroporu al neznam mozda postoji nesto bolje a I cime bi pokrila Taj stiropor
__________________
Ljudi oko vas su vaš najbolji resurs
anci1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 15:49   #78
Zvučna izolacija ispod laminata

Dakle kako i naslov kaže imam jednu dilemu/nepoznanicu, stavljao bi si laminat u stan koji uređujem ali moram riješiti problem zvućne izolacije.

Stan se nalazi u privatnoj kući i trenutno na podu je parket (koliko je dobar ili loš to je sada neka druga prića); a u stanu ispod se sada čuje kada dvije osobe gore glasnije pričaju.
To i je jedan od glavnijih razloga zašto bih maknuo stari parket i stavljao laminat sa dobrom zvučnom izolacijom.

E sad, vidim da ima tih filceva/podloga raznih debljina i svaki proizvođač za svoje piše da je akustićan, istiću neke cifre u decibelima i sl. Kakva su Vaša iskustva s tim.

Naletio sam ćak na neki stiropor koji je dovoljno tvrd da ide direktno ispod laminata (KEMPOR EPS 200) pa si kontam da je 10 mm tog stiropora bolje od tih filceva koji su obično do 6 mm
http://kemenovic.hr/proizvodi/#kempor_105
Jel ima možda tko tako izveden laminat?
Ratnip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:58   #79
Moje iskustvo sa sličnim problemom.Stan stare gradnje sa klasičnim parketom.Skinut parket,ispod na daske koje su bile u odličnom stanju PVC folija,5 cm tvrdog stiropola,OSB ploče 18 mm i na to ponovno stavljen klasični parket.Svi zadovoljni I ja kao i stanari ispod jer više ne čuju hodanje iznad glave.Ne čuju razgovor glasniji TV i slično.
Barba09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 21:42   #80
Stiropor ti prenosi zvuk. Vuna ili filcevi ga prigušuju.
Mi smo doma postavili one zelene Arbiton ploče debljine 6mm, na njih falcani OSB 12mm, i gore parket. Čuje se i dalje, ali je razlika nebo i zemlja.
Ja bi radije postavil 2x6mm toga, nego 10mm stiropora.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.