Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 21:46   #2921
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
...

Sad idem guglat eko šećer, ne da mi mira
znam ja par ljudi koji su ušli u slastičarnu i pitali....odgovora konkretnog nije bilo tak da ti sretno guglanje, ako otkriješ o čem se radi podijeli s nama
polly is offline  
Old 11.02.2013., 22:18   #2922
jeste picajzle... evo ja sam našao post od Štemajzla gdje su mu lijepo objasnili da je to šećer koji se radi od nešpricane repe
edit: jel moguće da ne špricaju korijen dok je pod zemljom?
nego, gdje je Štemajzl?

Zadnje uređivanje Krkimir : 11.02.2013. at 23:44.
Krkimir is offline  
Old 11.02.2013., 22:21   #2923
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post

Sad idem guglat eko šećer, ne da mi mira
Teoretski, kao i za svaki drugi prehrambeni proizvod, proizvođač repe ili trske trebao bi zadovoljiti ove parametre. Nakon njega i prerađivač.
Ne vjerujem da ovim propisima odgovara niti pola proizvoda koje masno plaćamo u raznim bio&bio, Gardenu ili Kalčeku pa mislim da ni za šećer ne bi bio problem taj certifikat kupiti.
Pellaprat is offline  
Old 15.02.2013., 04:36   #2924
Dosta sam picky oko kolača, mama radi najbolje i tako to (kad svaki vikend dobiješ kolače, i tako prvih 15tak godina života, i umoriš se, a i itekako sam se fino opekla na raznim domaćim kolačima i nekima iz slastičarne da radije kažem da ne jedem kolače, nego da probavam koješta)

No, našla sam nešto što me oduševilo.
Naravno, blage veze nemam kako se slastičarna zove.
I nije u Zagrebu.

Al ja bi nešto slično

Pa, ono što mogu dovući iz sjećanja je
1. Crikvenica, negdje valjda centar, ne predaleko od morskog muzeja, e, ima onaj neki mlinski kotač ispred lokala i zatvorenu terasu za pušače pored toga.

2. Kolač je bio od najmekšeg biskvita ikad, paperjasto. Krema meka i podatna.
Topilo se u ustima, doslovno. I ja bi opet
Čokoladni, baš čokoladni ne nutella, snickers itd. Biskvit prezakon.

I sad, naravno, jel ima igdje u Zagrebu išta. Slično? Ili jel bar netko zna naziv te slastičarne u Crikvenici.



Drugo magično pitanje, gdje se može dobiti palačinka s čokoladom. NE nutellom. Topljena čokolada. Ako itko više zna što je to
Htjela bi dragog odvesti na poštene palačinke kojih se zaželio, čokolada+orasi/lješnjaci, ali do sad sve što smo onako, random nalijetali su - nutelle. Ok, ili jeftini plagijati. Naravno, na upit 'jel imate čokoladu ili nutellu' dobije odgovor 'čokoladu'. Aha. Ziher


Bilo bi kul i da slastičarne imaju bar Vivas ili Illy kavu, al sad znam da već ciljam jako visoko...


Jasno, možda je ne poznavanje mjesta za odgovore na prva dva pitanja - samo stvar budgeta da nismo 'zagledali potencijalno skuplja mjesta' i generalog gledanja u krivom smjeru (nisam još došla ovamo ), no, mladi smo, stignemo otkrivati svijet, a možda ima i koje iskusno nepce da nas uputi kamo da gledamo
enigma in red is offline  
Old 16.02.2013., 14:58   #2925
Grdelin, Poljička 4, Vrbik

Išla danas uzeti par komada torti za probu (splitska, Grdelin i neka bademasta) - komad po 12-14 kn. Probati ćemo ih poslije ručka pa slijedi izvještaj o okusima, a sad izvještaj o prvom dojmu

Radi mladi nevješt dečko - torte su na pladnevima pokrivenim plastičnim zvonom, a mali odigne zvono pa ispod pokušava izvuči tortu Najdonja polica jest ladica na izvlačenje, nisam sigurna jesu li ostali katovi, uglavnom, on ne izvlači
Na drugoj torti je krenuo maknuti zvono, a kako nema dovoljno mjesta na polici tj. kako nije izvadio cijelu tortu sa zvonom gore na radnu plohu niti izvukao ladicu, već je zvono tako pokušao izvući, otfikario komad torte
I kad uspije izvaditi s pladnja, balansira kriškom torte pa je pokušava ubaciti u plastiku za van, a ne koristi dodatnu alatku i, ni pet ni šest, pomogne si on krišku smjestiti prstima Ja sve mirno gledam Stavlja on drugi komad, opet namješta prstima, a meni para na uši i pitam bih li mogla dobiti kolače koji nisu dirani prstima. Pita on mene da zašto, da ima oprane/čiste ruke
I sad ja kažem da, blago rečeno, nije uobičajeno u slastičarnama servirati prstima, on se ispriča i kao sad će novo natovarit ispočetka. I kažem ja kako kužim da ga nisu opskrbili s dovoljno alatki, al predlažem da si proba pomoći s kakvom vilicom i poslušao me. Trajalo je podugo, nadam se da mi nije uvalio neki od onih komada koje je pipkao

Mislim da ću si uzeti vremena mailom napisati prigovor vlasnici
tweetee is offline  
Old 16.02.2013., 17:13   #2926
ajme.. trebala si još pričekati da obliže prste, pa ti naplati, uzvrati ostatak novca nakon čeprkanja po blagajni, pa onda gledati ide li prati ruke prije iduće mušterije. lijep prizor, nema šta

...
tanveer is offline  
Old 16.02.2013., 17:25   #2927
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
ajme.. trebala si još pričekati da obliže prste, pa ti naplati, uzvrati ostatak novca nakon čeprkanja po blagajni, pa onda gledati ide li prati ruke prije iduće mušterije. lijep prizor, nema šta

...
A sigurna sam i da je one komade koje je tako lijepo ispipao nakon što sam izašla ponovno stavio na pladanj
tweetee is offline  
Old 16.02.2013., 17:29   #2928
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Mislim da ću si uzeti vremena mailom napisati prigovor vlasnici
Kakav krele , a kad ne zna bolje, nije on kriv- krivi su oni koji su ga zaposlili.


A kolko ih je tek pipkao uokolo dok je prebacivao torte pod zvona iz kutija u kojima su stigle u sljastičarnicu, auuuu
Deedy is offline  
Old 16.02.2013., 17:30   #2929
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
A sigurna sam i da je one komade koje je tako lijepo ispipao nakon što sam izašla ponovno stavio na pladanj

pa što bi drugo s njima? ... predivno
tanveer is offline  
Old 16.02.2013., 17:33   #2930
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kakav krele , a kad ne zna bolje, nije on kriv- krivi su oni koji su ga zaposlili.


A kolko ih je tek pipkao uokolo dok je prebacivao torte pod zvona iz kutija u kojima su stigle u sljastičarnicu, auuuu
meni to i nije nesta grozno (naravno ako ima ciste, oprane ruke)
pa i u restornaima hranu na tanjur aranziraju rukama
Zla patka is offline  
Old 16.02.2013., 17:36   #2931
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kakav krele , a kad ne zna bolje, nije on kriv- krivi su oni koji su ga zaposlili.


A kolko ih je tek pipkao uokolo dok je prebacivao torte pod zvona iz kutija u kojima su stigle u sljastičarnicu, auuuu
Mislim da su stigle na pladnjevima na kojima su izložene, inače od njih ne bi ništa ostalo jer bi ih ovaj efikasno masakrirao

Mislim da ne moraš biti superinteligentan da bi znao kako ne smiješ koristiti prste za takve rabote, a najbolje od svega mi je bilo kako to kulerski radi, bez da trepne, predamnom I onda onaj pogled kad sam prigovorila - kao, nije mu jasno zašto mi se to ne sviđa, a sve je u najboljem redu
Isto tako mu nikako nije padalo na pamet pomoći si drugom alatkom, vilicom ili čime već kad je vidio da to ne može raditi jednom rukom samo s lopaticom koja je ispod komada torte. Pa ne trebaš biti wunderkind da se toga sjetiš
tweetee is offline  
Old 16.02.2013., 17:38   #2932
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
meni to i nije nesta grozno (naravno ako ima ciste, oprane ruke)
pa i u restornaima hranu na tanjur aranziraju rukama
Kuhari koji u restoranima to rade rukama su mi ipak nešto drugo, a uz to bi trebali imati rukavice.
Ovaj u slastičarni barata novcem i pipka svaštanešto pa mi baš nije leglo to pipkanje
I moram priznati, to još nigdje nisam vidjela. Eto, uvijek postoji prvi put
tweetee is offline  
Old 16.02.2013., 17:42   #2933
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Kuhari koji u restoranima to rade rukama su mi ipak nešto drugo, a uz to bi trebali imati rukavice.
mislim da i u onima s 3 zvjezdice rade bez rukavica

mislim da u resotranu puno vise pipkaju hranu dok sve posloze na tanjur nego sto ovaj dotakne kolac dok ga stavlja na tanjur

Quote:
Ovaj u slastičarni barata novcem i pipka svaštanešto pa mi baš nije leglo to pipkanje
I moram priznati, to još nigdje nisam vidjela. Eto, uvijek postoji prvi put
to je vec druga stvar
Zla patka is offline  
Old 16.02.2013., 17:47   #2934
svi ti prodavači koji handlaju hranu direktno, golim rukama i naplaćuju istu bez da peru ruke prije idućeg dodirivanja hrane čine prekršaj higijenskih propisa... a koliko ste ih vidjeli po pekarama da svakih 30 sekundi peru ruke? zato postoje škanicle i vrećice i rukavice i hvataljke i pribor... (ne želim ni razmišljati o onim statistikama o tome koliko ih ne opere ruke nakon WCa)

...
tanveer is offline  
Old 16.02.2013., 17:56   #2935
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
svi ti prodavači koji handlaju hranu direktno, golim rukama i naplaćuju istu bez da peru ruke prije idućeg dodirivanja hrane čine prekršaj higijenskih propisa... a koliko ste ih vidjeli po pekarama da svakih 30 sekundi peru ruke? zato postoje škanicle i vrećice i rukavice i hvataljke i pribor... (ne želim ni razmišljati o onim statistikama o tome koliko ih ne opere ruke nakon WCa)

...
Ajmo sad prekinuti jer će postat gadno ako nastavimo lamentirati o tim fujfuj stvarima Ko zna što sve ne vidimo, a desi se sa i oko hrane koju kupimo i pojedemo
tweetee is offline  
Old 16.02.2013., 18:07   #2936
slažem se

no, volim vidjeti slastičarnu ili pekaru koja je organizirana tako da jedna osoba servira, a druga dira novce. trebaju znati da kupci to primjećuju i cijene

...
tanveer is offline  
Old 16.02.2013., 18:16   #2937
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
slažem se

no, volim vidjeti slastičarnu ili pekaru koja je organizirana tako da jedna osoba servira, a druga dira novce. trebaju znati da kupci to primjećuju i cijene

...
Ovi su premali i nedavno otvoreni da bi imali toliko osoblja. Još im je pozicija blesava pa...
tweetee is offline  
Old 16.02.2013., 22:08   #2938
Recenzija Grdelin torti

Grdelin - čoko-naranča kombinacija - jako fino
Splitska - jako fina, čak mi preslatka jer je jaaako bogata suhim voćem
Bademasta - dolje bademasti biskvit pa debela bademasta krema i gore nešto kao mus od bijele čokolade - isto fino

Da nije maloga kojeg svrbe prsti, bilo bi super
tweetee is offline  
Old 16.02.2013., 22:27   #2939
tweetee- možda ti se tolko svidjelo BAŠ zbog okusa dečkovljevih prstiju?
Ne želim upirati prst u to rješenje, ali je moguće --> prst


Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
meni to i nije nesta grozno (naravno ako ima ciste, oprane ruke)
pa i u restornaima hranu na tanjur aranziraju rukama
Ma znam, ali ovo ipak nije red, pred finom ženicom takve uslužne manire prezentirati- to mi je ko u pripizdini nekoj da naručujem i nemam pojma šta će se dogoditi- hoće biti ukusno ili će me neko upucati.
Ovako, ugledan kvart, Vrbik... tja, ne znam. Valjda azilant neki ili što
Deedy is offline  
Old 16.02.2013., 22:32   #2940
deedy, sigurno si sve pogodio
tweetee is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.