Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2013., 20:50   #21
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
koja budala taj erdogan, ići mirne prosvjede rastjeravat suzavcem.
Nije se sjetio rastjerati snajperima kao njegov susjed

Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post

Mora da se erdogan usrao od prosvjeda.
Sigurno, ko Putin

Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Evo najnovije: po nalogu vlade blokirani su nam facebook i twitter.

nasrecu, imamo VPN klijente
Ukidaju FB revoluciju, sramota

Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
mislim da erdogan zeli od istanbula napraviti dubai
masovno se ruse ne samo parkovi nego i sirotinjske cetvrti u centru grada
i prave se nova naselja
a sirotinja se salje van grada i do cetrdeset km
a od sirotinjskih cetvrti se prave milionarske cetvrti
To rade u svakoj zemlji, pocevsi od Kine

http://www.expatinchina.net/wp-conte...50831-0206.jpg
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 22:28   #22
s obzirom na to da u Instambulu zivi preko 10 miljona ljudi ovi protesti su minorni, a tek kad vlast posalje vojsku na njih nece se usudit po dvoje hodat ulicom a kamoli prosvjedovt. Koliko mi je poznato u Turskoj su zakonom zabranjeni prosvjedi vec jako dugo, zato je policija tako ostra.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 22:44   #23
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
s obzirom na to da u Instambulu zivi preko 10 miljona ljudi ovi protesti su minorni, a tek kad vlast posalje vojsku na njih nece se usudit po dvoje hodat ulicom a kamoli prosvjedovt. Koliko mi je poznato u Turskoj su zakonom zabranjeni prosvjedi vec jako dugo, zato je policija tako ostra.
Mislim kako više nisu zabranjeni ali znam da su do skora bili. Inače, osim stvarno pretjerane upotrebe suzavca ipak policija ne upotrebljava pretjeranu silu (vidi se na snimkama kako pomažu nekim ljudima koji izlaze iz oblaka suzavca). Upotrebu suzavca bih objasnio neiskustvom, pošto njihova policija nije imala do sada proteste tih razmjera pa su ubacivali suzavac i u metro (katastrofa!)...
A ukoliko bi vojska stvarno izišla na ulice, tu nema šale...
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 23:03   #24
ma turci su cudan narod
na jednoj strani imas one pokrivene zene i ljude koji se drze vjere po svaku cijenu
a na drugoj gay scena u istanbulu je jedna od vodecih u evropi
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 23:08   #25
A čime su ovi prosvjedi uzrokovani, ne pratim baš situaciju u Turskoj? Nisu valjda ovom gradnjom nekakvog dućana u nekakvom parku? Koja je dublja pozadina ovih prosvjeda?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 23:27   #26
ma chief ova izgradnja soping centra je bila samo kap koja je prelila casu
gorku
zvanu ljudska prava,korupcija,manjine u turskoj i njihova prava,kurdski problem .....................ima toga za cijelu plahtu da pisem al neda mi se
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:07   #27
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Mislim kako više nisu zabranjeni ali znam da su do skora bili. Inače, osim stvarno pretjerane upotrebe suzavca ipak policija ne upotrebljava pretjeranu silu (vidi se na snimkama kako pomažu nekim ljudima koji izlaze iz oblaka suzavca). Upotrebu suzavca bih objasnio neiskustvom, pošto njihova policija nije imala do sada proteste tih razmjera pa su ubacivali suzavac i u metro (katastrofa!)...
A ukoliko bi vojska stvarno izišla na ulice, tu nema šale...
Slike su uznemirujuce. Ovo nisu posljedice "pretjerane upotreve suzavca"


http://damniturogeru.tumblr.com/image/51901660359
http://25.media.tumblr.com/a6c0f3832...9ygo7_1280.jpg
http://ppanacea.tumblr.com/image/51913045775
http://25.media.tumblr.com/2d0e10112...cylo2_1280.jpg
http://25.media.tumblr.com/63371078f...9xvco2_500.jpg
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=h_0AoL72Evw
__________________
You don't need a weatherman to know which way the wind blows!
sfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:10   #28
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato u Turskoj su zakonom zabranjeni prosvjedi vec jako dugo, zato je policija tako ostra.
Prosvjedi nisu zabranjeni. Recimo na Taksimu su komunisticki prosvjedi prakticki svaku subotu, a redovito protestiraju razne skupine. Ono sto je u zadnje vrijeme cudno je da ima jednostavno previse policije na broj prosvjednika. Npr. za Praznik rada je Tayyip doveo 40000 policajaca u centar "za svaki slucaj" Istanbula. Izgreda nije bilo.

Danas su se po prvi put na drzavnoj televiziji prikazale (odabrane) snimke prosvjeda i mnogi su bili sokirani. Oko 6 sati proradio nam je ponovo i fejsbuk.

U Antalyi na prosvjedu danas u centru nije bilo ni jednog jedinog policajca u uniformi. Ono malo interventnih policajaca koji su ostali u gradu (vecina ih je poslana u Istanbul) cuvali su prostorije AKP-a u nekoliko gradskih opcina i na prosvjednike koji su se zaputili tamo bacali su suzavac i plin nepoznatog sastava koji izaziva povracanje i nesvjesticu, a koristeni su i gumeni meci. Scene od tamo izgledaju poput ratnih filmova.

Problem je sto nitko ne zna tocno sto se dogadja, koliko ljudi je nastradalo, koliko se ljudi okupilo, jer su mediji strahovito cenzurirani. Ni danas nitko nije sluzbeno pratio dogadjaje.

Ono na cemu Turcima treba cestitati je da su organizirani, ujedinjeni i ne boje se. Rijetko se vidja tolika solidarnost. Sad je oko 1 sat i ljudi jos uvijek pristizu u na prosvjed. Lupaju lonce, koriste zvizdaljke, nose se zastave, Ataturkove slike, slike poginulih vojnika, navijacki transparenti svih mogucih klubova. I svi su ujedinjeni protiv Erdoganove strahovlade.

Kako je Tayyip nedavno izmedju ostalog zabranio pijenje alkohola u javnosti (van kafica i restorana), vecina prosvjednika nazdravljala je premijeru, a ispijene limenke i boce slagali su na hrpu u centru trga.

On na to moze odgovoriti samo time da nece dozvoliti protivnicima demokracije da teroriziraju grad. Za njega je demokracija valjda ono nesto sto se dogodi svake 4 godine na izborima nakon cega su gradjani duzni sutjeti.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.

Zadnje uređivanje Dustflower : 02.06.2013. at 00:16.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:24   #29
ovo je prestrašno.
nemam riječi.........pa to je pravi rat
__________________
* Ti si ponos mog Zagreba grada, u kojem zakon Purgera vlada.ja bit ću sa tobom i u nebo kad uđem, ja Dinamo volim jer on mi je suđen! *
* Bad Blue Boys, Bad Blue Boys, Bog i konjica, neka živi Dinamo i majka Hrvatska ! Bad Blue Boys, Bad Blue Boys, Bog i konjica, neka živi Bjelica i majka Hrvatska! *
asid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:29   #30
Šta su to stvarno slike od tamo?


Vijeće Europe mora reagirati.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:34   #31
Da.
Neko je vec stavio link ali evo opet : http://occupygezipics.tumblr.com/
__________________
You don't need a weatherman to know which way the wind blows!
sfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:37   #32
ma ovo je kraj erdoganove vlade, pa nema šanse da bude restitutio nakon ovoga što smo videli.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:38   #33
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Što ti se čini, s obzirom na situaciju u vojsci i u policiji, kakve su šanse da padne vlada? I što ako padne, hoće li to dovesti do demokratičnije sekularne opcije ili radikalnije islamističke?
Tko imalo prati situaciju u Turskoj zna da je Erdoganu vojska najmocniji neprijatelj, zato se toliko i oslanja na policiju. Vojska predstavlja nacionalisticku, ali ipak sekularnu, kemalisticku Tursku.
Erdogan je pokusavao zbliziti se s vojnim vrhom, ali to ne mijenja cinjenicu da je toliko generala u zatvoru zbog slucajeva s pocetka 2000-itih, i da su svi ti napori samo privid napretka i mazanje ociju javnosti.
Na Taksimu je sama vojska dijelila prosvjednicima zastitne maske (ako proguglate mozete naci slike).

Erdogan sad igra svoju igru pokusavajuci zbuniti prosvjednike i medjunarodnu publiku. Prvo su nam blokirali drustvene medije, onda kad je svijet poceo propitkivati pravili su se da blokade nije ni bilo te da su to prosvjednici izmislili.
Priznao je da je doslo do pretjerane uporabe sile, a onda nadodao da ce opet tako postupiti "u slucaju potrebe".

Sad sve ovisi o tome koliko ce ljudi ustrajati u svojoj borbi. Problem je sto CHP, kao najveca opozicijska stranka, nema karizmaticnog vodju, a ni opcenito nekakav dobar generalni plan sto i kako dalje.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:41   #34
Najjača oporbena stranka je kemalova stranka.

Erdoganova stranka je ustvari nazadna stranka, u smislu da želi vratiti neke vrijednosti koje su nestale za vrijeme Kemala.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:44   #35
Quote:
sfax kaže: Pogledaj post
Da.
Neko je vec stavio link ali evo opet : http://occupygezipics.tumblr.com/
http://25.media.tumblr.com/8de982a6b...7qoo1_1280.jpg
"crveni potoci" neupučeni bi pomislio da se snima film ili serija....
__________________
* Ti si ponos mog Zagreba grada, u kojem zakon Purgera vlada.ja bit ću sa tobom i u nebo kad uđem, ja Dinamo volim jer on mi je suđen! *
* Bad Blue Boys, Bad Blue Boys, Bog i konjica, neka živi Dinamo i majka Hrvatska ! Bad Blue Boys, Bad Blue Boys, Bog i konjica, neka živi Bjelica i majka Hrvatska! *
asid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:53   #36
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Tko imalo prati situaciju u Turskoj zna da je Erdoganu vojska najmocniji neprijatelj, samo privid napretka i mazanje ociju javnosti.
Na Taksimu je sama vojska dijelila prosvjednicima zastitne maske (ako proguglate mozete naci slike).

Sad sve ovisi o tome koliko ce ljudi ustrajati u svojoj borbi. Problem je sto CHP, kao najveca opozicijska stranka, nema karizmaticnog vodju, a ni opcenito nekakav dobar generalni plan sto i kako dalje.
pa to vojskom moze ici u 2 pravca, ili da se premjer expresno smjeni ili da se desi gradjanski rat, a ipak sve ovsi o ustrajnosti prosvjednika...e sad hoce li vecina provjednika ici na poso u ponedjeljak ili ce nastavit operacije po ulicama pitanje je sad?
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 01:39   #37
sutra, odnosno već danas če biti treći dan prosvjeda?
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 07:57   #38
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
ma chief ova izgradnja soping centra je bila samo kap koja je prelila casu
gorku
zvanu ljudska prava,korupcija,manjine u turskoj i njihova prava,kurdski problem .....................ima toga za cijelu plahtu da pisem al neda mi se
A šta je cilj prosvjednika, u kojem pravcu razmišljaju, prema islamu ili prema sekularnom uređenju, jel' to još jedno 'proljeće' ili šta? Turska mi se oduvijek činila nekako stabilnom zemljom...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 08:58   #39
ovo je ustanak sekularne turske.

nedavno je donesen zakon kojim se ograničava trgovina alkoholom, što ovima dođe kao prst u oko i još jedan korak prema uvođenju šerijata.

dobro je, neka se erdogan malo prodrma.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 09:37   #40
što piše

navodno ovo: Ustani/Pobuni se Gezi park vojska iz Hakkarija je s tobom
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.