Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2013., 15:36   #581
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Za mene nije grijeh bilo što proučavati.

Nego, zanima me što kabala kaže tko je Bog koji nas je napravio?

U nekoliko rečenica ako može. Hvala unaprijed na odgovoru. Čuo sam za kabalu ali eto nisam imao prilike to proučiti.
Postoji puno knjiga koje su autori nestručno; bolje rečeno namjerno okrenuli naopačke. Čitanjem i proučavanjem čitatelj gubi vrijeme.

Postoje čak i neke vikend škole duhovnosti i sl. Ne bih to komentirala i bilo koga navodila na bilo što.

Smatram da ništa ne treba shvaćati doslovno. Treba tražiti spoznaju u sebi.
Prava duhovnost se nikada ne obznanjuje nametljivo.
Puno toga je nepojmljivo za neprosvijetljenu ljudsku svijest.
Većina ljudi živi u iluziji gusto naseljenoj misaonim oblicima. Prosvjetljenjem čovjek se odvaja-kida od tog oblika ljudske imagninacije u težnji da razdvoji duhovnu prirodu i spozna najdublju suštinu bilo kojeg živog oblika, a u svemu se opet susreće s predstavom "kreacije stvorenog", pa će stoga biti obmanut u svojim naučavanjima.

Organizacija kršćansek crkve je vršila progonstva kako bi iskorijenila ezoterijsku sektu, uništavajući svaki trag njene literature kojeg je mogla da se domogne u borbi da iskorijeni svako sjećanje na gnozu iz ljudske povijesti. Ostalo je zabilježeno da se u Aleksandriji punih 6 mjeseci spaljivalo rukopise i velike biblioteke. Sve do 15. stoljeća kada počinje da slabi crkvena moć, ljudi se nisu usuđivali da zaspisuju tradicionalnu Mudrost Izraela. Organizirana privremena crkva koristila je svoju moć da ukloni sve rivale i uništi njihove tragove.
Kabala daje ključeve za rješenje zagonetki Svetog Pisma u cjelini.
Kroz vibriranje određenih božjih imena (u drugačijem obliku nemaju stvarnu vrijednost) otkriva "tehniku" kojom približava dušu Bogu.
Bog je izvor života od kojeg započinjemo i na kraju se vraćamo.

U Bibliji se Bog spominje pod različitim nazivima; kao Gospod, Gospod Bog, Jahve, Otac, i nekim drugim imenima. Međutim, to nije učinjeno iz gramatičkih razloga da bi se zavelo na progrešnu spoznaju ili da bi se izbjeglo nepotrebno ponavljanje, već je riječ metaforičkog izraza kako bi se naglasila određena Sila.

Geneza srednjovjekovne duhovnosti daje puno svjetla na različita događanja, pa i ova koja se danas događaju. Prošlost se ponavlja u jednom svom skrivenom obliku.

Evanđelje znači Dobra vijest-Radosna vijest. Posuđen je iz grčkog jezika Kraljevstvo Božje dolazi s Isusom.

Siromah je onaj koji na svojoj koži osjeća težinu grijeha (svog ili tuđeg), te ne može izbjeći trpljenje i tjeskobu života. To je siromaštvo u kojem čovjek doživljava i proživljava sebe kao neispunjeno, nesretno biće.
U Isusovom djelovanju pokazuje se jasno da Bog želi spasiti cijelog čovjeka.
Isus je svojom prisutnošću tješio ljude koji su bili odbačeni iz bilo kojeg razloga. Ulijevao im je vjeru u Očevu ljubav i nadu da će po toj ljubavi, a ne po svojim zaslugama, biti spašeni.
Evanđelisti poručuju da ljudsko zlo neće moći nikad imati posljednju riječ u ovom svijetu i životu, zbog toga se skoro cijeli svijet raduje.

Ljudsko zlo ionako ponajprije i ponajviše se očituje u životu onih koji ga čine nanoseći si osobnu patnju i zagorčenje.

Isusova poruka je poziv na unutarnju promjenu na kojoj treba raditi i surađivati, i razlika od puke regulative i primjene bilo kakvog Zakona. Naglašavao je neograničenu i bezuvjetnu ljubav prema Bogu i bližnjemu, čak i ljubav prema neprijateljima.
Smisao križa i ljudskog trpljenja je rast u vjeri i pouzdanju da neće dovijeka biti shrvani patnjama svoga križa, nego da će upravo po križu dobiti udio u slavi Isusa Krista.

Prema Mateju, glavno Isusovo obilježje je pripravljanje i ispunjenje.
Prema Marku, Isus je Gospodin i Trpeći Sluga, koji je umro za grijehe ljudi.
Prema Luki, Isus je Spasitelj svijeta bez obzira na rasu, narodnost, položaj, spol, potrebu ili starosnu dob.
Lukina poruka je prije svega radosna vijest spasenja.
Prema Ivanu, Isus je Mesija, Sin Božji, te vjerujući u Njega imamo život po Njemu.

To je moja spoznaja i moje tumačenje. Bilo je sumnji i krivnji, naravno. Imala sam iskustvo živoga Boga... Možda će ovo djelovati da sam izgubila osjećaj za stvarnost. Ali što je zapravo stvarnost?

Nebitno je tko sam ja Bitno je tko si i što nosiš u sebi.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 05:28   #582
Sta se tice mog avatara to je ime BOGA na hebrejskom. Jehova.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:40   #583
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Postoji puno knjiga koje su autori nestručno; bolje rečeno namjerno okrenuli naopačke. Čitanjem i proučavanjem čitatelj gubi vrijeme.

Postoje čak i neke vikend škole duhovnosti i sl. Ne bih to komentirala i bilo koga navodila na bilo što.

Smatram da ništa ne treba shvaćati doslovno. Treba tražiti spoznaju u sebi.
Prava duhovnost se nikada ne obznanjuje nametljivo.
Puno toga je nepojmljivo za neprosvijetljenu ljudsku svijest.
Većina ljudi živi u iluziji gusto naseljenoj misaonim oblicima. Prosvjetljenjem čovjek se odvaja-kida od tog oblika ljudske imagninacije u težnji da razdvoji duhovnu prirodu i spozna najdublju suštinu bilo kojeg živog oblika, a u svemu se opet susreće s predstavom "kreacije stvorenog", pa će stoga biti obmanut u svojim naučavanjima.

Organizacija kršćansek crkve je vršila progonstva kako bi iskorijenila ezoterijsku sektu, uništavajući svaki trag njene literature kojeg je mogla da se domogne u borbi da iskorijeni svako sjećanje na gnozu iz ljudske povijesti. Ostalo je zabilježeno da se u Aleksandriji punih 6 mjeseci spaljivalo rukopise i velike biblioteke. Sve do 15. stoljeća kada počinje da slabi crkvena moć, ljudi se nisu usuđivali da zaspisuju tradicionalnu Mudrost Izraela. Organizirana privremena crkva koristila je svoju moć da ukloni sve rivale i uništi njihove tragove.
Kabala daje ključeve za rješenje zagonetki Svetog Pisma u cjelini.
Kroz vibriranje određenih božjih imena (u drugačijem obliku nemaju stvarnu vrijednost) otkriva "tehniku" kojom približava dušu Bogu.
Bog je izvor života od kojeg započinjemo i na kraju se vraćamo.

U Bibliji se Bog spominje pod različitim nazivima; kao Gospod, Gospod Bog, Jahve, Otac, i nekim drugim imenima. Međutim, to nije učinjeno iz gramatičkih razloga da bi se zavelo na progrešnu spoznaju ili da bi se izbjeglo nepotrebno ponavljanje, već je riječ metaforičkog izraza kako bi se naglasila određena Sila.

Geneza srednjovjekovne duhovnosti daje puno svjetla na različita događanja, pa i ova koja se danas događaju. Prošlost se ponavlja u jednom svom skrivenom obliku.

Evanđelje znači Dobra vijest-Radosna vijest. Posuđen je iz grčkog jezika Kraljevstvo Božje dolazi s Isusom.

Siromah je onaj koji na svojoj koži osjeća težinu grijeha (svog ili tuđeg), te ne može izbjeći trpljenje i tjeskobu života. To je siromaštvo u kojem čovjek doživljava i proživljava sebe kao neispunjeno, nesretno biće.
U Isusovom djelovanju pokazuje se jasno da Bog želi spasiti cijelog čovjeka.
Isus je svojom prisutnošću tješio ljude koji su bili odbačeni iz bilo kojeg razloga. Ulijevao im je vjeru u Očevu ljubav i nadu da će po toj ljubavi, a ne po svojim zaslugama, biti spašeni.
Evanđelisti poručuju da ljudsko zlo neće moći nikad imati posljednju riječ u ovom svijetu i životu, zbog toga se skoro cijeli svijet raduje.

Ljudsko zlo ionako ponajprije i ponajviše se očituje u životu onih koji ga čine nanoseći si osobnu patnju i zagorčenje.

Isusova poruka je poziv na unutarnju promjenu na kojoj treba raditi i surađivati, i razlika od puke regulative i primjene bilo kakvog Zakona. Naglašavao je neograničenu i bezuvjetnu ljubav prema Bogu i bližnjemu, čak i ljubav prema neprijateljima.
Smisao križa i ljudskog trpljenja je rast u vjeri i pouzdanju da neće dovijeka biti shrvani patnjama svoga križa, nego da će upravo po križu dobiti udio u slavi Isusa Krista.

Prema Mateju, glavno Isusovo obilježje je pripravljanje i ispunjenje.
Prema Marku, Isus je Gospodin i Trpeći Sluga, koji je umro za grijehe ljudi.
Prema Luki, Isus je Spasitelj svijeta bez obzira na rasu, narodnost, položaj, spol, potrebu ili starosnu dob.
Lukina poruka je prije svega radosna vijest spasenja.
Prema Ivanu, Isus je Mesija, Sin Božji, te vjerujući u Njega imamo život po Njemu.

To je moja spoznaja i moje tumačenje. Bilo je sumnji i krivnji, naravno. Imala sam iskustvo živoga Boga... Možda će ovo djelovati da sam izgubila osjećaj za stvarnost. Ali što je zapravo stvarnost?

Nebitno je tko sam ja Bitno je tko si i što nosiš u sebi.
Reci mi ukratko tko ili što je po kabali zapravo Bog?

U čemu se razlikuje Bog kabale recimo od kršćanskog Boga?

Ukratko. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:49   #584
Sve sam napisala i opisala.

Čak i tumačenje Božje riječi po osobnoj spoznaji.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:04   #585
Ne znam kako obrisati prethodno napisani post.

Napisala sam da postoje različiti izvori. Postoje osobe koje su pod određenom zakletvom (inicijacija), koje moraju čuvati tajnu određenog nauka. U jednom razdoblju ne mogu ostati u poslušnosti, počinju pisati o "tajnim učenjima" ali na obrnut i rastresen način kako ne bi zbog zakletve koja je na snazi pretrpjele samouništenje.

Tekstove koje sam ja proučavala; imala priliku čitati nisu dostupni široj javnosti.
Ne priča se o drugom Bogu. Samo je jedan Bog. Kršćanski Bog? To ne postoji. Postoji kršćanski nauk..različiti nazivi za Boga. Ako čitaš rimski obrednik uočit ćeš da je ponavljanje u različitim nazivima i naredbama.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 20:48   #586
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Ne znam kako obrisati prethodno napisani post.

Napisala sam da postoje različiti izvori. Postoje osobe koje su pod određenom zakletvom (inicijacija), koje moraju čuvati tajnu određenog nauka. U jednom razdoblju ne mogu ostati u poslušnosti, počinju pisati o "tajnim učenjima" ali na obrnut i rastresen način kako ne bi zbog zakletve koja je na snazi pretrpjele samouništenje.

Tekstove koje sam ja proučavala; imala priliku čitati nisu dostupni široj javnosti.
Ne priča se o drugom Bogu. Samo je jedan Bog. Kršćanski Bog? To ne postoji. Postoji kršćanski nauk..različiti nazivi za Boga. Ako čitaš rimski obrednik uočit ćeš da je ponavljanje u različitim nazivima i naredbama.
Dobro.

Shvaćam te.

Samo mi reci da li je po kabali Bog vječna osoba ili nije. To me jedino zanima.

Ako smiješ to otkriti naravno.

Pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:08   #587
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Dobro.

Shvaćam te.

Samo mi reci da li je po kabali Bog vječna osoba ili nije. To me jedino zanima.

Ako smiješ to otkriti naravno.

Pozdrav


Da. Vječni i svemogući Bog.

Osobno nisam pod zakletvom. Mogu govoriti. Studirala sam kršćansku duhovnost (duhovnost srednjeg vijeka). Kroz to razdoblje bile su mi dostupne "zatvorene" biblioteke. Upoznala sam ljude različitih usmjerenja koji su mi dali informacije iz prve ruke.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 15:22   #588
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Osobno nisam pod zakletvom. Mogu govoriti. Studirala sam kršćansku duhovnost (duhovnost srednjeg vijeka). Kroz to razdoblje bile su mi dostupne "zatvorene" biblioteke. Upoznala sam ljude različitih usmjerenja koji su mi dali informacije iz prve ruke.
Postoji li neki info o tome da je Hrist dobro poznat budističkim duhovnicima u svoje vreme, da je boravio po njihovim krajevima na sveroistoku Indije, praktično su ga uzdizali u red Lama zbog svog vrhunskog poznavanja budizma?

Kao i to da se ne radi o čoveku koji je u trećoj deceniji načinio neizmerni pokret već da je to radio punih šest decenija. Živeo u pustinji nadomak Jerusalema praktično 20 godina etc.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 18:01   #589
Nije mi poznato. U Jerusalemu sam provela otprilike 10 mjeseci.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 18:40   #590
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post

Osobno nisam pod zakletvom. Mogu govoriti. Studirala sam kršćansku duhovnost (duhovnost srednjeg vijeka). Kroz to razdoblje bile su mi dostupne "zatvorene" biblioteke. Upoznala sam ljude različitih usmjerenja koji su mi dali informacije iz prve ruke.
Ako nije bed pa da kažeš koje su to''zatvorene''biblioteke?S tim da nadovežeš koje su to informacije iz ''prve ruke''?
A da su ostale u kutu povijesti,zaboravljene a evo sad..otkrivene.
Jer imam filing kao da znaš''istinu'',pa da čujem otprilike što je to.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 09:15   #591
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Nije mi poznato. U Jerusalemu sam provela otprilike 10 mjeseci.
To su "neslužbene" teorije. Ima ih jako puno, i njih izučavaju samo rijetki.
Primjer koji pokazuje odakle Kristu znanje o iscjeljivanju: http://free-zg.htnet.hr/Vashi_Yoga/stranice/esis.html

I drugi primjer: http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=52284

Inače ima svakojakuh priča: http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivo...-u-japanu.html


Sve je to normalno ako neka osoba uđe u mit !

Evo još jedne teorije: http://www.vmagdic.htnet.hr/isusindija.htm

Da li je Isus živio u Indiji ?
No, koliko mi stvarno znamo o povijesnoj ulozi Isusa iz Biblije ili nekoliko suvremenih ivora? Nakon pet godina intenzivnog istraživanja njemacki teolog Holger Kersten došao je do ovih i iducih senzacionalnih zakljucaka:

strel.jpg (512 bytes)"Tri mudraca" došla su iz Indije da bi proglasili dvogodišnjeg Isusa osobitim utjelovljenjem božanskog Logosa i utjecali na njegov odgoj i duhovni i umni razvitak.

strel.jpg (512 bytes)U dobi od trinaest godina Isus je starim "Putem Svile otišao u Indiju i tamo proucavao živi Budizam. Usvojio je njegova nacela i sam postao duhovni ucitelj.

strel.jpg (512 bytes)Nakon ponovnog dolaska u Palestinu, raspece je oznacilo kraj Isusovog poslanstva kao Mesije, no - u stvari, nije izazvalo njegovu smrt. Egzaktna analiza "plašta iz Torina" dovodi do znanstvenog dokaza da je Isus preživio raspece i da se samo doimao mrtvim.

strel.jpg (512 bytes)Poslije "uskrsnuca" Isus je prvo živio na Bliskom istoku, a kasnije se vratio u Indiju gdje je na kraju umro u dubokoj starosti. Njegova grobnica nalazi se i sada u Kašmiru.

Nijedna druga licnost na Zemlji nije imala tako ocit uticaj i bila tema tako velikog broja knjiga i tako žestoke rasprave kao licnost Isusa Nazarena. Pa ipak, znacaj povijesne licnosti Isusa je uvi

Zadnje uređivanje krena : 15.06.2013. at 09:22.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 16:04   #592
Bibliju citam jer je prepuna zanimljivih stvari,normalno imao sam fazu kad sam takoder mislio da je to hrpa bajki za djecu,ali uopoce nije...problem je foruma sto ubija ljudima volju jer rijetko tko slusa koga pa mi se neda objasnjavati neke zakljucke,ne kazem da su cinjenice jer svatko ima svoja objasnjenja,ali da natuknem neka koje ljudi cesto pogresnim smjerom argumentiraju.....nisam vjerski fanatik,niti idem u crkvu,imam svoje invidualno shvacanje biblije,ali sam svjestan i okoline i drustva koliko utjecu na razvoj misljenja...sto se tice biblije najvise su mi pomogli nikola tesla i rudolf steiner u nekim objasnjenjima popu adama i eve,postanka,noine arke,uskrsnuca..itd...ako koristite fiziku,kemiju,matematiku,osjecaje,shvatit cete koliko mocnih simbola ima..npr pogledajte mjere noine arke,na sto vas asocira(tj cije su to mjere?),izracunajte udisaje i izdisaje otprilike kroz sat,dnevno,zivot pa cemo raspravljati o postanku,probajte isusove rijeci primjeniti na svoj zivot pa cete vidjeti cuda...stvar je u tome da je glupo vrtit se stalno u istom krugu svade...buduci da smo daleko od toga da znamo istinu,jos se zatupljujemo ne cinjenicama kad pljujemo po necemu..imam dojam na forumu(vecina je smjesnih stvari i nevjerojatno koliko zara da se nekome ubaci svoje uvjerenje)da su ljudi nezahvalni koliko imaju dostupnog znanja pa koriste nepotrebne informacije(dnevni tracevi,lazi,glupost)pa se kao cude kako je svijet u kurcu,tinejder procita jednu new age knjigu pa poludi od gluposti i brije o svem znanju na svijetu,sto je glupost jer nije bas zivot svima isti i da svi isto osjecamo,nije ni bog kriv za ista(postojao ili ne)jer mi radimo zakone,programe,poreze,ratove i kao komentiramo,tj ubija nas bijes jer djeca ginu dok mi analiziramo ratove,sve o nama ovisi,ima toliko ljepih i divnih stvari,ljudi,zivotinja,okusa,mirisa,krajolika,a mi tu se samo tupimo-kao neki oblik inteligencije koji je uzeo pauzu dok se ne pokolje..ne mozemo nista shvatiti od vjere dok ne pocnemo se slusati,nemoramo sloziti,ali poceti slusati,postati jedan organizam(a svatko ostaje svoj bez straha)..i nase tijelo se sastoji od raznih organa i dijelova kao i zemlja kao i zivot kao i osjecaji...mi danas politikom i mrznjom radimo od tijela da ima samo mozak(metafora),a to bas i ne funkcionira.....
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 17:55   #593
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post


Da. Vječni i svemogući Bog.

Osobno nisam pod zakletvom. Mogu govoriti. Studirala sam kršćansku duhovnost (duhovnost srednjeg vijeka). Kroz to razdoblje bile su mi dostupne "zatvorene" biblioteke. Upoznala sam ljude različitih usmjerenja koji su mi dali informacije iz prve ruke.
Znači i po kabali je Bog neka vječna osoba koja riječima može stvoriti svijet, svemir i nas ljude?

Za mene to jednostavno nije prihvatljivo. Vječne osobe ne mogu postojati. Sam taj izraz VJEČNA OSOBA je kontradiktoran u sebi samome.

Prije bi Bog po meni bila neka superiorna, tehnološki daleko naprednija Vanzemaljska Inteligencija, koja je napravila svemir i nas ljude, i čiji smo mi ljudi zapravo potomci. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 02:32   #594
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Znači i po kabali je Bog neka vječna osoba koja riječima može stvoriti svijet, svemir i nas ljude?

Za mene to jednostavno nije prihvatljivo. Vječne osobe ne mogu postojati. Sam taj izraz VJEČNA OSOBA je kontradiktoran u sebi samome.

Prije bi Bog po meni bila neka superiorna, tehnološki daleko naprednija Vanzemaljska Inteligencija, koja je napravila svemir i nas ljude, i čiji smo mi ljudi zapravo potomci. Pozdrav
Ovo podebljano je samo dodavanje još jednog međukoraka

Ja mogu reći da je i Boga stvorio neki drugi Bog i tako u beskonačnost, ali mislim da to nema smisla, tako i svemirci nemaju nekog smisla, možda nas jesu stvorili, ali opet ostaje otvoreno pitanje konačne istine.

Kad pričamo o Bogu, mi zapravo pokušavamo odgovoriti na pitanje konačne istine
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 07:10   #595
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Znači i po kabali je Bog neka vječna osoba koja riječima može stvoriti svijet, svemir i nas ljude?
Suviše je to bukvalno shvatanje koje bi se izvlačilo iz "večna osoba", svakako se nikad nije mislilo na nekakvu osobu, personu, inidivualnu svest poput čoveka koji je neograničen, uvek se to izvlačilo iz helenističkog konteksta bića, to je protkanu i kroz Bibliju, samo su naivni ljudi svhatali to na takav bukvalan način, morali su imati nekakvo objašnjenje, zamišljanje nezamislivog. Takođe ni "Reč" se ne tumači na tako bukvalan način već na atribut svemoći kreacije kroz energetsku vibraciju "dah" (jer je kosmos energetska tvorevina, i sama materija je zgusnuti segment energije i u stvari je najređa pojava i najmanje važna za funkcionisanje kosmosa koji je svet energija), što uopšte nije ni daleko od suštine stvaranja.

Superinteligentna ograničena bića iz svemira koja bi stvarala druga bića i kosmosa je takođe jedno naivno posmatranje po meni, jer se ništa ne razlikuje od "jedna persone" kao nekakvog ograničenog Boga-ličnosti koji stvara Rečima, doduše, meni je normalno da svako ima nekakvu zamisao, od svega mi je najnaivnija upravo naučna hipoteza velikog praska, jer nauka pojma nema niti o nastanku kosmosa niti prihvata "Prvi uzrok", "Apsolut", "Etelehiju", "Biće (Bitak)", "Logos". Ne može ništa tako ograničeno da stvori nešto grandiozno poput kosmosa. Svakako se i razumevanje Kreacije razlikuje od osobe do osobe te je u skoladu s tim zamislivo jedno ili drugo.

"Gotovo je nemoguće da ljudi shvate suštinu, sadržaj i funkcionisanje kosmosa, osim onako u globalu, jer inače imaju osećaj da je kosmos nešto stacionarno u kome se ništa ne dešava, naravno taj utisak je pogrešan.

To znači da većina, a posebno globalne energije nemaju svoj sadržaj, svoju funkciju usmerenu na održavanje nekog stacionarnog stanja u kosmosu već su, upravo najveći deo svojih snaga, moći i svoje inteligencije usmerili ka stvaranju novog kosmosa, kroz nove energije i njihovo delovanje i spajanje ovih sadržaja sa postojećim sadržajima kosmosa kako bi njihove aktivnosti ostale sinhronisane, ne remeteći postojeću savršenu harmoniju kosmosa."
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 11:13   #596
Ma šta vi fantazirate ? Ovo je nevjerojatno. Pa sve vam piše u Bibliji samo ju treba pročitati. Nema nikakvih nepoznanica.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 12:26   #597
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ma šta vi fantazirate ? Ovo je nevjerojatno. Pa sve vam piše u Bibliji samo ju treba pročitati. Nema nikakvih nepoznanica.
Pa nema. Na dve stranice se trubi (istinito i s pravom) da jer Bog Ljubav i samo neizmerna Ljubav, a već naredne stranice bum - Sodoma-Gomora, kaziniće te Bogo ako ovo i ono, takav si i takav, greh-greh-pakao-pakao-uništiće te mili Boga, a posle ponovo Ljubav-Ljubav-Ljubav.. ja znam da Bog nije šizofreničan, ali Biblija je dobrim delom tako satkana, ne kao Božja reč, jer ona to jeste u delu u kojem jeste a u ovom drugom je tipična ljudska-manipulatorska reč.

Sve tamo lepo piše.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 15:16   #598
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ma šta vi fantazirate ? Ovo je nevjerojatno. Pa sve vam piše u Bibliji samo ju treba pročitati. Nema nikakvih nepoznanica.
I nekoliko tisuća tumača Biblije, koji se međusobno kolju, čija je "istina" prava!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 15:47   #599
Pokretač ove teme je Jehovin svjedok i pokušao je iskoristiti temu da nam prodaje svoje sektaško učenje. Jehovini svjedoci su jedna od 40 000 kršćanskih sekti. Svaka od tih sekti ima svoje eksluzivno tumačenje Biblije i po njima samo je to tumačenje ispravno. Svi ostali su u zabludi vjeruju u sotonine laži, itd.

Budući da se ne mogu od ostalih razlikovati po svetom i produhovljenom životu, sekte izmišljaju nova učenje koji im kao daju legitimitet jedine Božje crkve, skupštine, naroda... Ako jedan katolik pita jehovca jesu li vaši članovi bolji ljudi nego oni u Katoličkoj crkvi, jehovac će odgovoriti da svugdje ima dobrih i loših ljudi. Katolik ga zatim pita zašto da onda pređe u tabor jehovaca, a ovaj mu odgovara zato što samo mi imamo biblijsku istinu.

Sve te svadljive i dosadne kršćanske sekte - adventisti, jehovci, pentehostalci... funkcioniraju na principu sličnom piramidalnoj prodaji, svako vara glupljeg od sebe, odnosno onog ispod sebe, a naravno da oni koji su u vrhu piramide ne vjerujuju u budalaštine kojima vrbuju naivne, mnogi od njih uopće nisu vjernici. Većina tih sekti dolazi iz SAD-a, mnoge su produžena ruka cie i drugih obavještajnih službi.

Osim gore navedenog, najveći je problem što čovjek u takvim sredinama duhovno nazaduje. Recimo, prosječan adventist čita spise njihove proročice koja je napisala 100 000 stranica, a kad pročitaš jednu stranicu pročitao si ih sve. Spisi su joj puni nezdrave patetike i ispraznog moraliziranja. Jednom klasičnom adventistu sve se to onda reflektira u životu, pa su njihove sredine licemjerne, opterećene grijesima, ogovaranjem... Za čovjeka je bolje da nikad ne upozna vjeru, nego da bude član jedne takve sekte.

Sve te sekte uopće nisu sposobne Bibliju gledati duhovnim očima. Većina njih odbacuje jezik simbola, ezoterijski smisao Biblije, ne poznaju gemantriju, odnosno sve to nazivaju sotoninim djelom. A Biblija je puna simbola, samo, simboli nam se otvaraju onoliko koliko smo se mi spremni otvoriti njima. Biblija je riznica istinske mudrosti, duhovnosti i prosvjetljenje, ali, da bi hodali po vodi moramo prvo izaći iz čamca predrasuda, dogmi, strahova....
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 16:07   #600
Quote:
ripaparazzo kaže: Pogledaj post
Pokretač ove teme je Jehovin svjedok i pokušao je iskoristiti temu da nam prodaje svoje sektaško učenje. Jehovini svjedoci su jedna od 40 000 kršćanskih sekti. Svaka od tih sekti ima svoje eksluzivno tumačenje Biblije i po njima samo je to tumačenje ispravno. Svi ostali su u zabludi vjeruju u sotonine laži, itd.

Budući da se ne mogu od ostalih razlikovati po svetom i produhovljenom životu, sekte izmišljaju nova učenje koji im kao daju legitimitet jedine Božje crkve, skupštine, naroda... Ako jedan katolik pita jehovca jesu li vaši članovi bolji ljudi nego oni u Katoličkoj crkvi, jehovac će odgovoriti da svugdje ima dobrih i loših ljudi. Katolik ga zatim pita zašto da onda pređe u tabor jehovaca, a ovaj mu odgovara zato što samo mi imamo biblijsku istinu.

Sve te svadljive i dosadne kršćanske sekte - adventisti, jehovci, pentehostalci... funkcioniraju na principu sličnom piramidalnoj prodaji, svako vara glupljeg od sebe, odnosno onog ispod sebe, a naravno da oni koji su u vrhu piramide ne vjerujuju u budalaštine kojima vrbuju naivne, mnogi od njih uopće nisu vjernici. Većina tih sekti dolazi iz SAD-a, mnoge su produžena ruka cie i drugih obavještajnih službi.

Osim gore navedenog, najveći je problem što čovjek u takvim sredinama duhovno nazaduje. Recimo, prosječan adventist čita spise njihove proročice koja je napisala 100 000 stranica, a kad pročitaš jednu stranicu pročitao si ih sve. Spisi su joj puni nezdrave patetike i ispraznog moraliziranja. Jednom klasičnom adventistu sve se to onda reflektira u životu, pa su njihove sredine licemjerne, opterećene grijesima, ogovaranjem... Za čovjeka je bolje da nikad ne upozna vjeru, nego da bude član jedne takve sekte.

Sve te sekte uopće nisu sposobne Bibliju gledati duhovnim očima. Većina njih odbacuje jezik simbola, ezoterijski smisao Biblije, ne poznaju gemantriju, odnosno sve to nazivaju sotoninim djelom. A Biblija je puna simbola, samo, simboli nam se otvaraju onoliko koliko smo se mi spremni otvoriti njima. Biblija je riznica istinske mudrosti, duhovnosti i prosvjetljenje, ali, da bi hodali po vodi moramo prvo izaći iz čamca predrasuda, dogmi, strahova....
Samo jedno ne slaganje s tobom (ostale se slažem u potpunosti), ja mislim da neki ljudi moraju proći kroz te sekte, jerbo drugačije ne može naučiti.
Ako čovjek ima dosta mudrosti, on kroz mnoge stvari ne treba proći, mnogi nisu nikada okusili drogu, ali ni u snu nebi postali ovisnici, drugi pak, mogu učiti samo na vlastitoj koži i kroz vlastiti pakao i mislim da je to to
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.