Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 15:11   #161
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Malo je offtopic, al imaš i one koji su legalno gradili i dograđivali, ti su platili. Oni koji su nelegalno gradili, nisu do sada niš platili.
Ma to baš i nije istina. Sve ti se svodi na isti recept - daj da ljudima još jednom naplatimo nešto što je njihovo.

Ljudi su plaćali razne samodoprinose za vodovod, cestu, kanalizaciju... a često i sami gradili . Sada im se to želi ponovo naplatiti?
A plaćali su i poreze državi desetljećima, i izdvajali za društvene stanove.

Isto tako je svaki građanin koji je želio priključak platio po cca 2000 kn današnje vrijednosti (uklj. pdv) po 1 kW priključne snage(plus cijenu samog priključenja). Od tih novaca građene su elektrane, vodovi, trafostanice... Zar Hep nije onda vlasništvo tih građana (i tvrtki)?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 15:22   #162
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Ma to baš i nije istina. Sve ti se svodi na isti recept - daj da ljudima još jednom naplatimo nešto što je njihovo.
Ali zar nije jednim dizanjem ručica u Saboru sve narodno (društveno) bilo proglašeno državnim? Nakon tog čina u principu ništa više ne pripada ljudima, pa država stvarno ima pravo ovako drsko duplo naplaćivati. Da li državna imovina pripada ljudima kao što neki ovdje tvrde?
Marina Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 15:28   #163
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ali zar nije jednim dizanjem ručica u Saboru sve narodno (društveno) bilo proglašeno državnim? Nakon tog čina u principu ništa više ne pripada ljudima, pa država stvarno ima pravo ovako drsko duplo naplaćivati. Da li državna imovina pripada ljudima kao što neki ovdje tvrde?
Drzava takodjer pripada ljudima.

Samo kaj je sad izmedju ljudi i vlasnistva doletila jos jedna stepenica. Ak su pametni, nece im to smetat u upravljanju tim vlasnistvom.

E sad, jesu li pametni?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 15:37   #164
A niko se ne pita gdje su bili do sada?????
I prije 5 godina su mogli prodavati tu "jeftiniju struju" .
Naravno da s tim nema veze ekstremno kišovito prolječe i višak energije iz Hidroelektrana...
Kad bu došla suša kolka bu onda cjena???
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:05   #165
Quote:
Potvrđujem da su dostavljeni podaci istiniti odraz stvarnog stanja te stoga dopuštam njihovo korištenje u svrhu sklapanja Ugovora o opskrbi električnom energijom. Izjavljujem da sam upoznat s Općim uvjetima za opskrbu kućanstava električnom energijom društva GEN-I d.o.o i da se s njima u potpunosti slažem. Izjavljujem i da ispunjavam sve uvjete za uvrštenje u kategoriju kućanstvo - u skladu s Općim uvjetima za opskrbu kućanstava električnom energijom društva GEN-I d.o.o. Ako se ispostavi da su navedene informacije i izjave neistinite, netočne, nepotpune ili obmanjujuće, dobavljač ima pravo otkazati Ugovor o opskrbi električnom energijom.

Sukladno Zakonu o zaštiti potrošača (Narodne novine br. 79/2007 s izmjenama), pored informacija na ovoj web-stranici, GEN-I Zagreb d.o.o. vas obavještava o sljedećem: Ugovor o opskrbi u ime i za račun maloljetnika ili potpuno poslovno nesposobne osobe mogu sklopiti samo njihovi zakonski zastupnici odnosno djelomično poslovno sposobne osobe mogu sklopiti Ugovor samo uz suglasnost svojeg zakonskog zastupnika. Svaki sklopljeni Ugovor o opskrbi možete, ne navodeći za to razlog, otkazati pismenim putem u roku od sedam radnih dana od datuma početka opskrbe. Ako Ugovor o opskrbi otkažete u roku od sedam radnih dana od početka isporuke električne energije, dužni ste promijeniti opskrbljivača u prvom zakonskom roku. GEN-I Zagreb d.o.o. obvezuje se da će vas opskrbljivati električnom energijom do provedbe promjene opskrbljivača u prvom mogućem zakonskom roku po važećem Cjeniku. U tom slučaju Ugovor o opskrbi prestaje važiti danom izvedene promjene opskrbljivača (to jest kad se OMM isključi iz bilančne skupine opskrbljivača). Ako kupac, unatoč otkazu Ugovora o opskrbi, ne promijeni opskrbljivača u prvom mogućem zakonskom roku, Ugovor o opskrbi prestaje važiti na dan prvog mogućeg zakonskog roka za promjenu opskrbljivača, a GEN-I Zagreb d.o.o. će vam isporučivati i zaračunati električnu energiju po važećem Cjeniku. Takva isporuka smije trajati najduže do roka isključenja OMM-a iz bilančne skupine opskrbljivača.



Potvrđujem, da sam preko ove internetske web- stranice, odnosno putem kontaktnog pozivnog centra društva GEN-I Zagreb d.o.o. upoznat sa sljedećim:
- Uvjetima opskrbljivača, društva GEN-I Zagreb d.o.o., o za opskrbui kućanstava električnom energijom,
- imenu, matičnom broju, sjedištu društva GEN-I Zagreb d.o.o. ili adresi gdje na kojojmože potrošač može iznijeti svoje prigovore,
- predmetom isporuke (električna energija),
- cijenom električne energije, početkom valjanosti važenja cijene, poreznim i drugim davanjima,
- načinom plaćanja te početku isporuke električne energije,
- pravom potrošača na raskid otkaz ugovora,
- pretpostavkama i postupkom odustajanja odotkaza Ugovora o opskrbi električnom energijom,
- troškovima uporabe sredstava daljinske komunikacije kada se taj trošak ne zaračunava po osnovnoj tarifi,
- trajanjem Ugovora o opskrbi (12 mjeseci) i mogućnošću avutomatskog produženja.
wtf šta nije rečeno da gen-i nema ugovornu obvezu za opskrbu strujom sa korisnicima?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:15   #166
i nastavak:
14.
Quote:
TRAJANJE I PRESTANAK UGOVORA
14.1.
Trajanje UGOVORA i produžavanje (obnavljanje) UGOVORA. UGOVOR se sklapa na određeno vrijeme u trajanju
od 12 (dvanaest) mjeseci. UGOVOR stupa na snagu danom potpisa obiju ugovornih stranaka, a opskrba počinje
danom kada je ODS registrirao opskrbljivača kao isporučioca električne energije za OMM koje je predmet UGOV
-
ORA. UGOVOR se automatski produžava za sljedećih 12 (dvanaest) mjeseci ako niti jedna od ugovornih stranaka
pisanim putem, najmanje 1 (jedan) mjesec prije isteka roka trajanja UGOVORA, ne obavijesti drugu stranku da
ne želi produžiti UGOVOR, pri čemu druga ugovorna stranka mora u tom roku zaprimiti tu obavijest. Produljenje
za narednih 12 (dvanaest) mjeseci nastupa neograničeni broj puta, sve dok jedna ugovorna stranka najmanje 1
(jedan) mjesec prije isteka tekućeg 12-mjesečnog razdoblja, sukladno ovoj točki OU, ne zaprimi pismenu obavi
-
jest druge ugovorne stranke da ne želi produžiti UGOVOR za naredno 12-mjesečno razdoblje.
14.2.
Jednostrani otkaz UGOVORA radi promjene opskrbljivača. Kupac ima pravo na slobodan izbor opskrbljivača
električnom energijom pa zbog toga ima pravo na jednostrani otkaz UGOVORA, pod uvjetima određenim odgova
-
rajućim propisima.
nije mi iz ovog jasno, imam li pravo jednostranog otkaza ugovora uvijek ili svakih 12 mjeseci, tj mjesec dana prije isteka ugovora?!
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:39   #167
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
i nastavak:
14.


nije mi iz ovog jasno, imam li pravo jednostranog otkaza ugovora uvijek ili svakih 12 mjeseci, tj mjesec dana prije isteka ugovora?!
A gdje piše ako raskineš ugovor kod koga onda nabavljaš struju?

Jer ako se radi o slobodnom tržištu, zašto bi HEP bio nakon toga obavezan tebi isporučivati struju. Po sistemu otišli ste kod konkurencije, a sada kada ne valja i mi smo dobri. E pa na slobodnom tržištu, ovo i mi smo sad dobri nešto košta i zove se vjernost.

A manifestira se tako da postojeći korisnici koji su moji stalni kupci imaju neke povlastice u odnosu na one leteće. Tako da me ne bi čudilo da HEP isto uvede neke povlastice i da se one odnose samo na one koji su vjerni kupci, a ovi leteći kad se vrate čeka ih nepovlaštena tarifa.


Ako raskineš ugovor za mobitel uslugu, ne odlaziš automatski kod T-coma. Usluga se obustavlja i to je to.
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:44   #168
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ali zar nije jednim dizanjem ručica u Saboru sve narodno (društveno) bilo proglašeno državnim? Nakon tog čina u principu ništa više ne pripada ljudima, pa država stvarno ima pravo ovako drsko duplo naplaćivati. Da li državna imovina pripada ljudima kao što neki ovdje tvrde?
Kao što je lukarak napisao - i država 'pripada' građanima.
A političari su nedavno doživjeli hladan tuš - spoznali su da ih građani mogu referendumom natjerati da poštuju volju većine građana.

Dakle, ja kao građanin mogu zauzeti stav - platio sam angažiranu snagu, i ako netko želi HEP nekome prodati, neka prvo meni vrati taj novac. Ili neka mi dade odgovarajući udio vlasništva HEP-a.
I mislim da će se velika većina vlasnika priključaka složiti sa mojim stavom. A ima nas skoro dva milijuna.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:51   #169
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
A gdje piše ako raskineš ugovor kod koga onda nabavljaš struju?

Jer ako se radi o slobodnom tržištu, zašto bi HEP bio nakon toga obavezan tebi isporučivati struju. Po sistemu otišli ste kod konkurencije, a sada kada ne valja i mi smo dobri. E pa na slobodnom tržištu, ovo i mi smo sad dobri nešto košta i zove se vjernost.

A manifestira se tako da postojeći korisnici koji su moji stalni kupci imaju neke povlastice u odnosu na one leteće. Tako da me ne bi čudilo da HEP isto uvede neke povlastice i da se one odnose samo na one koji su vjerni kupci, a ovi leteći kad se vrate čeka ih nepovlaštena tarifa.


Ako raskineš ugovor za mobitel uslugu, ne odlaziš automatski kod T-coma. Usluga se obustavlja i to je to.
jebe se meni za to, mene zanima jel ima ugovorne obveze ili nema, po portalima piše da nema, na ovom po meni ima.

zna li itko odgovor?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:56   #170
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Dakle, ja kao građanin mogu zauzeti stav - platio sam angažiranu snagu, i ako netko želi HEP nekome prodati, neka prvo meni vrati taj novac. Ili neka mi dade odgovarajući udio vlasništva HEP-a.
I mislim da će se velika većina vlasnika priključaka složiti sa mojim stavom. A ima nas skoro dva milijuna.
Može, a onda će se proračunska rupa preliti na recimo umirovljenike, koji su najveća stavka, pa da vidiš podrške...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:57   #171
Dakle, ode nabava struje za državnu upravu od HEP-a:

Prvi čovjek Gen-i Hrvatska Predrag Šeatović potvrdio je portalu Energetika-net da je Gen-i obaviješten od Državnog ureda za središnju javnu nabavu da je njihova ponuda na natječaju odabrana kao najpovoljnija. Dakle, Gen-i bi u naredne dvije godine trebao javnoj upravi isporučiti 123 GWh električne energije godišnje, a cijena koju su za to ponudili uštedit će državi devet milijuna kuna u roku dvije godine.

To znači da će se iz državnog proračuna za tu svrhu izdvajati 10 posto manje novca.

'Dobivanjem ovog natječaja potvrdili smo ono o čemu smo govorili prije nekoliko dana, a to je da možemo garantirati 10 posto niže cijene', kazao je Šeatović za Energetiku-net.

Natječaj za opskrbu električnom energijom raspisan je krajem travnja, početkom lipnja otvorene su ponude, a sada traje žalbeni rok od 15 dana. Ako natječaj ne 'padne' Gen-i će pristupiti potpisivanju ugovora sa svakim tijelom javne uprave posebno. Šeatović kaže da je ta tvrtka ponudila najpovoljniju cijenu, odnosno da će isporučiti 100 posto zelenu energiju.


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...Hrvatskoj.html

Lijepa ušteda za porezne obveznike!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 17:05   #172
9 milijuna kuna = 22 Tesle model S = cijena štrajka Croatia Airlinesa
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 17:10   #173
nema ugovorne obveze, zvao i provjerio, tih 12 mjeseci je stavljeno pro forme, navodno da mora biti tako u ugovorima.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 17:18   #174
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nema ugovorne obveze, zvao i provjerio, tih 12 mjeseci je stavljeno pro forme, navodno da mora biti tako u ugovorima.
I ti vjeruješ u bajke.....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 17:28   #175
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nema ugovorne obveze, zvao i provjerio, tih 12 mjeseci je stavljeno pro forme, navodno da mora biti tako u ugovorima
potpišeš ugovor u kojem stoji da ti je ugovorna obveza 12 mjeseci.
odlučiš "raskinut" ugovor i završiš na sudu.
kaj će sud gledat?
rekla kazala i pro forme radi ili ono kaj je potpisano?
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 17:31   #176
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
I ti vjeruješ u bajke.....
...kao što guske vjeruju u maglu
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 17:40   #177
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
...kao što guske vjeruju u maglu
Od cijelog ovog talambasanja teško da će što biti i od očekivanog slona izrodit će se kakav miš

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/s...---290955.html

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/h...---291365.html

Ovo je realnost i dok se to ne promijeni počnemo osjećat to na vlastitim novčanicima ne vjerujem u ova obečanja, koja će na kraju završiti kao i "nesagledive prednosti ulaska u EU"

Magle i to jako a guske vjeruju da je u magli spas
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 18:08   #178
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
potpišeš ugovor u kojem stoji da ti je ugovorna obveza 12 mjeseci.
odlučiš "raskinut" ugovor i završiš na sudu.
kaj će sud gledat?
rekla kazala i pro forme radi ili ono kaj je potpisano?
rekla mi je žena da budemo poštom dobili i opće uvjete (nešto je prije toga izmrdala da će promijenit i ispravit) pa da si ih pročitamo ponovo prije potpisivanja...naravno da će tako i bit.

ali roknuo sam prijave udrugama za zaštitu potrošača i ministarstvu gospodarstva pa ćemo nadam se vidjet i konkretnijih odgovora.

da, slažem se s tobom, ako potpišem takav ugovor mogu se jebat više poslije, ali mi nije jasno da neka firma može ići u medijsku kampanju koja na sve strane širi glas da nema ugovorne obveze i onda na 2 mjesta na svojim stranicama tako očito pobije samu sebe.

i prvo mi je žena rekla da je to neka greška da će ispravit, pa da će me nazvat ponovo i tako je bilo, nazvala za 5 min i rekla da nema ugovorne obveze i da je to pro forma jer mora tako bit u ugovoru.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 18:13   #179
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
I ti vjeruješ u bajke.....
da sve ne mora biti bajka stoji ovdje, što sam vam već boldao u gornjem postu pa se nitko nije oglasio:
14.2.
Jednostrani otkaz UGOVORA radi promjene opskrbljivača. Kupac ima pravo na slobodan izbor opskrbljivača
električnom energijom pa zbog toga ima pravo na jednostrani otkaz UGOVORA, pod uvjetima određenim odgova
-
rajućim propisima.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 18:14   #180
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nema ugovorne obveze, zvao i provjerio, tih 12 mjeseci je stavljeno pro forme, navodno da mora biti tako u ugovorima.
Pa i banke su onako stavile reda radi nešto sitnim slovima na papir, al to je samo pro forme. Posljedice ste vidjeli svi. Ugovor je ugovor, nisu samo prazna slova na papiru reda radi.

Napominjem da niti jedan dobavljač ne garantira napismeno da će biti jeftiniji od HEP-a. Sada jesu ali ako HEP spusti cijene ne znači da će biti i dalje jeftiniji.

Ove njihove priče o uštedeama ionako nerealne su uz današnje odnose cijena i govore o uštedi oko 2,7 % za RWE i oko 6,5 % za GEN-I. GEN-I garantira cijene do kraja 2015, ali se nigdje ne obavezuje napismeno da će spustiti cijenu ako to i HEP učini pa da garantira uštedu u postotku u odnosu na HEP.

Ali se zato mi kao potrošači itekako obavezujemo potpisom na ugovoru!

Zar ste svi toliko naivni da vjerujete usmenim informacijama koje govore jedno, a onda potpisujete nešto što je suptrotno od onoga što su vam usmeno rekli. Pa naravno da sud kasnije odlučuje na osnovu pismenih dokaza, a ne rekla kazala usmenih obećanja!
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.