Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje
Korisničko ime
Lozinka

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2013., 11:58   #4521
žek
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2012.
Da li če se smanjiti cijene pvc stolarije ulaskom Hrvatske u EU?
žek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 19:11   #4522
schabic
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2013.
Quote:
žek kaže: Pogledaj post
Da li če se smanjiti cijene pvc stolarije ulaskom Hrvatske u EU?
cijene stolarije se nece mjenjati gotovo nista...

za vise informacija o stolariji
sd.mont@net.hr
schabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 08:32   #4523
ssm
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2006.
Quote:
wolfsburg kaže: Pogledaj post
Nadam se da sam na pravom mestu da postavim pitanja.Ovako,tice se pvc prozora,imam nekoliko nejasnoca.Ako je postavljen prozor dobar zvucni izolator da li to automatski znaci i da je dobar termoizolator...

Nije nužno. Npr. Low E stakla ti neće puno pomoći kod zvuka, ali su za toplinsku izolaciju neizostavna. Ako u kutijama za rolete imaš stiropor,to je dobro za toplinu ali nedovoljno za zvuk...
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 12:31   #4524
wolfsburg
Registrirani korisnik

Hvala ssm
wolfsburg is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 26.06.2013., 22:17   #4525
jurazg82
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2010.
ima li itko iskustva sa firmom RES IMMOBILES GRAĐENJE iz Vukovara? Kakva je kvaliteta njihovih proizvoda ? Hvala unaprijed!
jurazg82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 10:45   #4526
tena10
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2012.
trebam preporuku za firmu koja bi napravila 2 prozora 140x140 sa roletama i klupicama,a da nije preskupa..za zg..
zna netko kolko bi to približno koštalo!?
tena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:27   #4527
Slatkacura
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2010.
Slatkacura kaže:
Imam trokrilni drveni prozor i sad kad bi ga promjenio smanjio bi ga za jedno krilo tj sad bi bio dvokrilni.i imam pitanje za majstore da li se taj pvc prozor može montirati a da se to jedno krilo mnje zatvori s ytongom naknadno kad ga oni montiraju jel kad bi ga prije zatvorio rupa od druga dva krila bi bila velika a kuća je mala prizemnica a teško se baš dogovorit da oni dođu u toćno određen dan.Unaprijed hvala na odgovoru na ovoj mojoj dilemi.

Quote:
Plavi-9 kaže: Pogledaj post
Naravno da možete ako je to na kući .
Znam da se moze ali oni nece montirati prozor ako nije sa svih strana zatvorena rupa.
Slatkacura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:37   #4528
kerbi
Samozatajni vrag

kerbi Avatar

Registracija: Nov 2005.
Ma većina ugrađivaća ti pod normalno nude uslugu smanjenja veličine otvora prozora. Svi imaju svoje zidare.
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:32   #4529
schabic
Registrirani korisnik

Quote:
tena10 kaže: Pogledaj post
trebam preporuku za firmu koja bi napravila 2 prozora 140x140 sa roletama i klupicama,a da nije preskupa..za zg..
zna netko kolko bi to približno koštalo!?

SD.MONT Sisak
Profil: Rehau
Okov: GU
http://sdmont.webs.com/
E-mail. sd.mont@net.hr
schabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:52   #4530
schabic
Registrirani korisnik

Quote:
Slatkacura kaže: Pogledaj post
Imam trokrilni drveni prozor i sad kad bi ga promjenio smanjio bi ga za jedno krilo tj sad bi bio dvokrilni.i imam pitanje za majstore da li se taj pvc prozor može montirati a da se to jedno krilo mnje zatvori s ytongom naknadno kad ga oni montiraju jel kad bi ga prije zatvorio rupa od druga dva krila bi bila velika a kuća je mala prizemnica a teško se baš dogovorit da oni dođu u toćno određen dan.Unaprijed hvala na odgovoru na ovoj mojoj dilemi.
Apsolutno,

Sa proizvodjacom dogovorite tocan dan ugradnje, vi taj dan izvadite prozor i dozidate te se prozor montira bez problema ( samo paziti da se zidari ne zaigraju i da rupa odgovara prozoru ) u istome danu.

schabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:11   #4531
schabic
Registrirani korisnik

Quote:
Sjecko kaže: Pogledaj post
U redu, znači tražit da baš bude s četkicama.
A vidim da su se ove malo savile, ali nije toliko strasno, mogu se uvući skroz u kutiju (a stare su vjerojatno 15-ak godina; mi smo u stanu nekih 10-11).
Više me brine da ne bi kod prve tuče došlo do toga da ne se ne mogu uvući u kutiju. Promjene od sunca su relativno blage, promjene od tuče bi vjerojatno bile veće i naglije.
U slucaju tuce alu lamele bit ce ostecene, bile punjene ili ne. Sto se tice cetkica ili gume u vodilicama, apsolutno četkice.
schabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:29   #4532
schabic
Registrirani korisnik

Quote:
Hopey kaže: Pogledaj post
Moze li ukratko odgovor sta je bolje pvc ili alu prozor? Obzirom da je prozor na suncu veci deo dana, dosta izlozen kisi, vetru... Naravno, interesuje me da neko ko se stvarno razume kaze koliko su price o stetnom uticaju pvc stolarije na zdravlje coveka istinite?

Takodje, ako sam dobro skontala, bolja su stakla koja su punjena argonom?
Aluminij naravno, međutim ovisno koji profil, Schuco definitivno br1 ali i najskuplji.
Međutim za kuću ili stan, razlika u cijeni je prevelika u omjeru na ono sto trebas. Pvc je i više nego dovoljan.
Štetni utjecaj PVC stolarije, gledaj da kupis neke od renomiranih proizvođaca profila i neces imati s tim problema jer su certificirani kao EKO...
Moja preporuka; Rehau, još bolje Rehau-Geneo

dobro si skontala
schabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:43   #4533
schabic
Registrirani korisnik

[QUOTE=jolec;45239156]
Quote:
liberty_pu kaže: Pogledaj post

...razlog zašto se dvoumim između ALU i PVC su slijedeće "mane" ALU stolarije koje sam primjetio:
- umjesto vanjske brtve na staklo stavljaju samo silikon...

totalna nestručnost, na sve aluminijske profile obavezno ide guma na vanjsku stijenku kao i na unutrašnju (da nebi bilo zabune to nisu iste gume ali svakako se stavlja guma i na vanjsku i na unutarnju stranu stakla) ... kakav crni silikon...
Apsolutno,

ovakav slucaj prvi put cujem, zar ima i takvih budala lol
schabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:48   #4534
schabic
Registrirani korisnik

Quote:
ROGY kaže: Pogledaj post
UPOZORENJE!!!

Htio bih ovim putem upozorit sve potencijalne investitore sa istarskog i kvarnerskog područja da ne ulaze u posao sa firmom KRŠAN EUROPLAST iz Kršana odnosno sa Uravić Robertom (direktorom). Taj angažman je ravan elementarnoj nepogodi. Ugovorio sam sa njim posao izmjene PVC stolarije početkom 11. mjeseca prošle godine. Posao je trebao bit gotov do Božića međutim još uvijek traje. Prvo je kasnio mjesec dana a onda mi je isporučio slabiji KBE profil umjesto dogovorenog GEALANA.
Kod isporuke sam skužio da stakla nisu low punjena argonom. kad su ih mijenjali oštetili su 50% staklodržača i pokoji okvir prozora. sami PVC profili došli bez zaštitne folije - svako toliko neka mrlja i ogrebotina. Jedno staklo na kliznoj stijeni okrenuli su naopako - sa low-e premazom na vanjskoj strani - nema funkciju. Ulazna vrata vrijedna 7tkn isporučili od jeftinijeg alu profila bez brtvi. Vrata su mi na sjevernoj strani pod udarom bure - možete zamislit kakav je to hladni radijator u hodniku. Itd,Itd...
Za kašnjenje mi je napravio par alu grilja i sad mi sa tim pokušava zamaglit i problem napravljene stolarije od tržišno jeftinijeg profila. Pozivam ga već 4 mjeseca da dođe na objekt da mu reklamiram nedostatke a on mi govori da nema vremena. Nažalost pošto je bilo preko preporuke platio sam sve avansno da bi dobio bolju cijenu. Kad je trebao doć po novce, došao je iz Istre u Rijeku za pola sata.
Obzirom da se već mjesecima natežem sa njim saznao sam da mu je ovaj način rada modus operandi - uzme ljudima novac i onda se ne javlja na telefon već šalje poruke tipa ZAUZET SAM, NAZVAT ĆU VAS ili PREKO GRANICE SAM ili SA NADZORNIM SAM NA OBJEKTU, ZVAT ĆU VAS...
I ne javlja se danima.
Prije mjesec dana sam mu rekao da hoću da mi sve završi do 01.06 jer očekujemo prinovu a onda nema šanse da mi netko dođe lupat po kući dok u njoj novorođenče spava. Osim više obećanja stila U PETAK VAS ZOVEM I DRUGI TJEDAN SVE RIJEŠAVAMO ništa se konkretno nije dogodilo.

Voljan sam čekati još tjedan dana ispravak nedostataka i pregovarati oko nadoknade troškova za krivo isporučenu stolariju. Ako ne budem zadovljan namjeravam ga tužit za prevaru i prijavit svim inspekcijama. Dat ću ga na radio tužibabu i poslat ovaj mail upozorenja svim firmama u regiji koje su u toj branši.
Čim skužim kako, na forum ću stavit slike da vidite kako izgleda nova PVC stolarija u izvedbi firme KRŠAN EUROPLAST.

Usput lik je na LINIĆEVOJ listi poreznih dužnika, obrt mu je blokiran a saznao sam da je otvorio novi obrt.

Pozdrav svima iz Rijeke!
Nemojte vise nista cekati, prijavite tog lika odmah jer ako do sada nije napravio nista, a ono sto je napravi ustvari nije, nikada nista ni nece napraviti.

Sretno!
schabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:11   #4535
Slatkacura
Registrirani korisnik

Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
Apsolutno,

Sa proizvodjacom dogovorite tocan dan ugradnje, vi taj dan izvadite prozor i dozidate te se prozor montira bez problema ( samo paziti da se zidari ne zaigraju i da rupa odgovara prozoru ) u istome danu.

Hvala svima na odgovorima ne znam koliko se za tih 50 cm manje to isplati .
Slatkacura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 23:02   #4536
schabic
Registrirani korisnik

Quote:
Hvala svima na odgovorima ne znam koliko se za tih 50 cm manje to isplati .
pa i ne iplati se, ovako cete imati nesto veci prozor, a ako ne zidate sami necete nesto posebno ustediti.

- preporucujem da raditi prozor prema rupi ako je samo financijski razlog smanjivanja otvora, osobito ako imate fasadu na objektu, racunajte da na dozidanom dijelu je naravno necete imati te da i to morate sanirati sto dodatno povecava trosak.

U svakom slucaju stavite sva na papir i uzmite sve cimbenike za jednu ili drugu opciju.
schabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 10:24   #4537
Slatkacura
Registrirani korisnik

Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
pa i ne iplati se, ovako cete imati nesto veci prozor, a ako ne zidate sami necete nesto posebno ustediti.

- preporucujem da raditi prozor prema rupi ako je samo financijski razlog smanjivanja otvora, osobito ako imate fasadu na objektu, racunajte da na dozidanom dijelu je naravno necete imati te da i to morate sanirati sto dodatno povecava trosak.

U svakom slucaju stavite sva na papir i uzmite sve cimbenike za jednu ili drugu opciju.
Da imam fasadu od sepa bijelu i hvala vam na odgovoru.
Slatkacura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 12:12   #4538
danijel983
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2007.
Fugaplast PVC stolarija

Evo, ako neko ima nekih iskustava sa ovom firmom, neka podijeli s nama ostalima. Trebam 3 prozora i balkonska vrata. Zvao sam Troha dil, za balkonska vrata, dvokrilna, traži me 4000kn. Ovaj fugaplast mi se čini dosta povoljniji. Radio je susjed s njima i on je zadovoljan. Ali uvijek je što više iskustava bolje. Pa eto. Pišite.
danijel983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 23:16   #4539
schabic
Registrirani korisnik

Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Evo, ako neko ima nekih iskustava sa ovom firmom, neka podijeli s nama ostalima. Trebam 3 prozora i balkonska vrata. Zvao sam Troha dil, za balkonska vrata, dvokrilna, traži me 4000kn. Ovaj fugaplast mi se čini dosta povoljniji. Radio je susjed s njima i on je zadovoljan. Ali uvijek je što više iskustava bolje. Pa eto. Pišite.
sa trohadilom pazite koji vam profil nude, jer su poceli raditi sa nekim bugarskim profilom, nisam siguran za ime ali mislim da je briliant ili tako nesto.
Gledajte da profil ima eko certifikat, tj da nema stetnih svojstava u sebi te da nije reciklirani materijal.
Najveca mana jeftinih profila nisu komore kao sto vecina ljudi prvo pita nego kvaliteta materijala.
Problem profila od recikliranog je taj sto taj profil ima drukcija svojstva na razlicitim mjestima vaseg prozora te se njegova boja s vremenom pocinje mjenjati ali ne jednako po cijelom prozoru sto je najveci problem.

Svakako budite oprezni pri odabitu jer je to stvar koju radite jednom u zivotu na kuci.
schabic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 23:27   #4540
schabic
Registrirani korisnik

Quote:
Da imam fasadu od sepa bijelu i hvala vam na odgovoru.
nema na čemu

lp i sretno
schabic is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja