Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2013., 11:45   #4201
Da, zapamte ip pa ne puštaju. Mislila sam da je problem ako je i isti profil.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 12:28   #4202
Quote:
lilith.. kaže: Pogledaj post
u pet centru osijek ( možda i drugima) su na akciji pakiranja RC vrećica ( kitten, sterilized, sensitive, beauty...) ono 6+6 gratis.
Te hrane ima na akciji i u slonu:
http://slon.hr/index.php/macke.html?...order=name&p=2
Isto 6+6. Cijena je od 33kn do ca.36kn. Kod njih je dostava do 200kn samo 5kn
strudl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 14:53   #4203
ima li tko kakav info o felidae keksima?
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 20:09   #4204
za mjesec dana stižu
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 10:44   #4205
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Da, zapamte ip pa ne puštaju. Mislila sam da je problem ako je i isti profil.
Evo da javim uspjeh. Nije mi pustilo na moj profil, iako je druga ip adresa. Tek kad sam napravila novi profil mi je prihvatio kod. Ne znam jel to sada neka nova fora, ali eto izgleda da jedan kod se može samo jednom iskoristiti na jedan profil i jedan komp.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:39   #4206
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
za mjesec dana stižu
ko i obično
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 21:31   #4207
Plodine od četvrtka imaju akciju gourmet konzervica po 3,50 razne vrste
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 08:22   #4208
Od 8 mj. je TOTW hrana za mačke na tržištu.
http://www.tasteofthewildpetfood.com...eline_formula/
ivangrdic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 08:27   #4209
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Danas sam u Zoo Cityju naucila da Hills ima grain free hranu, i da su i RC i Hills "ekstra superpremium" hrane.
Nažalost, krivo su te naučili!
ivangrdic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 10:06   #4210
Quote:
ivangrdic kaže: Pogledaj post
Od 8 mj. je TOTW hrana za mačke na tržištu.
http://www.tasteofthewildpetfood.com...eline_formula/
Di će je biti za kupiti?

I bože koliko ta hrana ima kalcija i fosfora. Nadam se da ljudi ne hrane isključivo s tom suhom svoje kastrirane micane jer će im se počepiti (zapravo ja ovo kastriranim macama ne bi davala nu kao osnovnu ni kao dodatnu hranu).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 12:34   #4211
Quote:
ivangrdic kaže: Pogledaj post
Nažalost, krivo su te naučili!
Krepal ti je Sarcasm Detector™?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 15:43   #4212
treba nekome nova, neotvorena vreća orijena od 2,5 kg. moji uopće ne žele ni da primirišu. bar mačka jede sve, ali i ona ga odbija. pojede ako baš nema ništa cijeli dan.
ne pomaže više ni da miješam s drugom. bom odmah sve pojede ostalo a orijen ostavi i onda počisti i grickovu zdjelicu ako on ne pojede odmah, pa on gladuje cijeli dan. jer baš mu orijen ne odgovara. ne znam da li je zbog oblika, on ima osjetljive zube i desni pa mu je teško žvakati i onda uglavnom samo proguta, eventualno pregrize na pola.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed

Zadnje uređivanje hellie : 03.07.2013. at 15:50.
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:09   #4213
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Di će je biti za kupiti?

I bože koliko ta hrana ima kalcija i fosfora. Nadam se da ljudi ne hrane isključivo s tom suhom svoje kastrirane micane jer će im se počepiti (zapravo ja ovo kastriranim macama ne bi davala nu kao osnovnu ni kao dodatnu hranu).
jel ti se da ovo malo pojasnit? kolika bi količina trebala bit i koja hrana misliš da je ok? meni je jako bitno sačuvat bubreg i mokraćne puteve kod moje, a vetovi o tom mi ne znaju ništa reć
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:46   #4214
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
treba nekome nova, neotvorena vreća orijena od 2,5 kg. moji uopće ne žele ni da primirišu. bar mačka jede sve, ali i ona ga odbija. pojede ako baš nema ništa cijeli dan.
ne pomaže više ni da miješam s drugom. bom odmah sve pojede ostalo a orijen ostavi i onda počisti i grickovu zdjelicu ako on ne pojede odmah, pa on gladuje cijeli dan. jer baš mu orijen ne odgovara. ne znam da li je zbog oblika, on ima osjetljive zube i desni pa mu je teško žvakati i onda uglavnom samo proguta, eventualno pregrize na pola.
Znaš da sam već čula da mačke odbijaju neku hranu jer su promijenili oblik briketa. Nemam pojma kakve to veze ima sa okusom ali eto neke mace su jako tvrdoglave i ne žele ni prismrditi.
Možda su i mijenjali recepturu pa im je čudno pa ne žele.

Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
jel ti se da ovo malo pojasnit? kolika bi količina trebala bit i koja hrana misliš da je ok? meni je jako bitno sačuvat bubreg i mokraćne puteve kod moje, a vetovi o tom mi ne znaju ništa reć
Oksalatni kamenci nastaju od kalcija, ne mogu se otopiti i moraju se kirurški odstraniti ako se ne mogu ispiškiti. Ako ima previše kalcija u hrani on se između ostaloga taloži u bubrezima i u mjehuru i nastaju kamenci. vetica mi je zadnji puta pokazivala nekakvu kutijicu sa kamenčićima kojih je sigurno bilo 20-tak, kaže to je sve izvadila nedavno iz mjehura jednog pekinezera.
Koliki je preporuka kalcija nemam blage, znam da ove hrane koje sprečavaju oksalatne i struvitne kamence imaju u sebi kalcija ispod 1 posto.

Struvitni kamenci nastaju kombinacijom fosfora, magnezija i amonijaka. Najviša dnevna preporučena količina fosfora je 1,2 posto a to je ovaj postotak koji ima TOWT. To vrijedi za zdrave životinje, obično hrane za kastrirane imaju manji postotak i magnezija i fosfora. Kažu da hrane od ribe imaju dosta visoki postotak fosfora i magnezija i da ih treba izbjegavati ako maca ima struvitne kamence.



Ovo je hrana s kojom sam hranila micana prije nego mi se sada zaštopao:

BRIT CARE CAT CASTRATE
Potpuna hrana za sterilizirane mačke s piletinom i rižom

Sastav: piletina i prerađevine pilećeg podrijetla (40%), riža, kukuruz, mast peradi, dehidrirane pileće bjelančevine, dehidrirani kukuruz, rižine posije, pivski kvasac, suha repini rezanci, ulje lososa, prirodne arome, prirodna vlakna, minerali, DL-metionin, L-lizin, manan oligosaharidi (M.O.S.), voćni oligosaharidi (F.O.S.), valerijana (0,01%).

Analitički sastav: bjelančevine 36%, sadržaj masti 12%, vlaga 10%, sirovi pepeo 7,5%, sirova vlaknina 5%, kalcij 0,8%, fosfor 0,7%, natrij 0,88%, magnezij 0,06%.


(za usporedbu, ovo je veterinarska hrana za kamence koju mu sada dajem:

RC VD Cat Urinary kod bolesti donjih mokraćnih puteva
Sastojci: riža, kukuruzni gluten, dehidrirano meso peradi, kukuruzno brašno, životinjska mast, kukuruzni gluten, hidrolizirani životinjski proteini, minerali, biljna vlakna, repina pulpa, frukto-oligo-saharidi, riblje ulje, sojino ulje, jaja u prahu, DL-metionin, hidrolizirani ljuskari (izvor glukozamina), taurin, ekstrakt cvijeta nevena (izvor luteina).

Analitički sastav: sirovi proteini: 34,5%, sirova ulja i masti: 15%, sirovi pepeo:7,3%,sirova vlaknina: 2,7%, Ca:0,8% (0,7-1%), P:0,7%(0,6-0,8%), Na:0,9%(0,85-0,95%), Mg:0,05%(0,4-0,1%)
)



Kao što vidiš i magnezij i fosfor i kalcij su dosta niži u BC-u od TOTW pa mi je svejedno zaradio kamence i uspio se zaštopati, strah me pomisliti šta bi bilo da ga nisam hranila sa hranom koja ima ovo sve reducirano, mislim da bi završio na stolu sa otvorenim mjehurom i da bi vetica imala još jednu kutijicu sa kamenčićima.

Jako pazite kod muških micana na ovo, ako su najviše na suhoj i ako piju malo vode ko ovaj moj, ako jedu hranu koja nema reducirane minerale zaštopat će vam se prije ili kasnije.




Inače ova nova grain free od Animode ima dosta ok sastav što se tiče minerala, kad budem prelazila sa veterinarske hrane na normalnu budem hranila micka s tom hranom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 15:47   #4215
Evo mene opet sa TOWT. To je kao jedna od boljih hrana?

Vidim da se sada može nabaviti u onom novom web shopu, evo linkić: http://www.zooplus.hr/shop/macke/hra...he_wild/312371, i bez žitarica je i sve super ali gledam koliko ima minerala, bože sveti. Ne znam koliki je maksimalni kalcij koji se preporuča da ne spuše oksalatni kamenci, znam da je u ovim mojim hranama od micana to reducirano na oko 1 posto. Fosfora ima više nego se preporuča maksimalno (negdje sam pročitala 1,1), a magnezij je na samoj gornjoj granici,

Ne znam jesam li ja zabrijala, dal ja pretjerujem što sada gledam i te postotke i dal je ova hrana stvarno jako dobra ili je ovo hrana idealna za pravljenje obje vrste kamenaca. Razmišljala sam da naručim mački, njoj bi smjela to davati, ali nekako se ne usudim. Znam da se kod ženki slabije stvaraju kamenci jer su drugačije anatomije, ali mi se svejedno čini ovo nekako previše minerala u hrani, barem po onome što sam čitala po netu da se preporuča da se smanji rizik od kamenaca, ali i gledajući koliko je šta reducirano recimo u ovim urinary hranama.

(i znam da sam više dosadna i sa kamencima i sa urinary hranama ali možda nekome pomogne da obrati pažnju i da mu maca ne dobije kamence, da sam ja barem prije znala ovo što znam danas možda mi ih micko ne bi nikada pokupio)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 23.07.2013. at 15:55.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 21:12   #4216
ne znam kako je u drugim dm trgovinama al evo ja dns naletila na one poslastice u obliku štapića...imali su sve vrste...one od 8 komada po 9kn i one od 10 komada po 10kn...pa eto ako se tko uputi u cc1 east(žitnjak)....
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 00:31   #4217
dali ima još neka hrana koja je cijenom,kvalitetom slična ovoj?
MICA Briketi za mačke Mix 8kg-89kn(11,13 kn/kg)
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 08:25   #4218
Moja maca jede whiskas junior, no zadnjih nekoliko dana nema apetita. Kad joj pružim zdjelicu s hranom, odmiče se od nje.
Pije puno vode, živahna je, dobro raspoložena.
Danas više nije vruće, ali njoj hrana i dalje ne paše. Kaj napravit?
Maggie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 08:52   #4219
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
dali ima još neka hrana koja je cijenom,kvalitetom slična ovoj?
MICA Briketi za mačke Mix 8kg-89kn(11,13 kn/kg)
Mislim da nema ni jedna hrana koja bi u sastavu imala toliko mesa za tu cijenu.. Cat chow kad je na akciji zna biti 13-15 kn/kg..

No ovu hranu mi ni jedna macka nije htjela jesti i uz to- pofarbani su briketi.. Meni se uopce, ni malo ne svidja..
Za macke je neka normala 30% proteina i 15 % masti.. 12% je u dijetnim hranama uglavnom..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 10:46   #4220
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Mislim da nema ni jedna hrana koja bi u sastavu imala toliko mesa za tu cijenu.. Cat chow kad je na akciji zna biti 13-15 kn/kg..

No ovu hranu mi ni jedna macka nije htjela jesti i uz to- pofarbani su briketi.. Meni se uopce, ni malo ne svidja..
Za macke je neka normala 30% proteina i 15 % masti.. 12% je u dijetnim hranama uglavnom..
Cat chow mi je preskup i sad kad je na akciji a što se tiče Mica hrane pa i nije toliko loša za te pare a i nemam neki izbor ili Mica ili ova od Pet centra ovo drugo mi je preskupo.
Kao što si rekla u Mica hrani ima dosta mesa,samo što je manjina mesa dehidrirana(10%) a većina(25%) nije ali ipak kad vidim neke druge ovaj postotak mesa i nije loš.U PC-u prijevodi nisu baš točni pa evo na ovom piše pravo stanje.
Míca Mix »
COMPLETE CAT FOOD - WITH CHICKEN, BEEF, VEGETABLES FOR HEALTHY DIGESTION Ingredients: chicken meat and product of chicken origin (min. 25 %), beef meat meal (min. 10 %), rice, corn, wheat, poultry fat, fish oil, yeast, beet pulp, minerals, DL-methionine, L-lysine, copper sulphate pentahydrate, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, taurine.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.