Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 12:37   #161
Dobro da znaš da je odgovor ne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 19:52   #162
Cekanje novih tablica i prometne

Situacija je slijedeca. Kupio sam auto koji je bio odjavljen god dana.Obavio sam teh pregled i prosao bez problema, platio osiguranje, porez itd. Zbog ulaska u EU sad moram tjedan dana cekat te nove tablice i prometnu... Jel se ja smijem voziti bez tih tablica koje cekam i nove prometne?
DavidRoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 07:25   #163
Zar nitko?
DavidRoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 08:46   #164
Sad još i to? Pa vladajući su stalno tvrdili da će vrijediti stare.
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 09:56   #165
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Sad još i to? Pa vladajući su stalno tvrdili da će vrijediti stare.
Čitaj malo bolje. Auto je bio odjavljen, dakle trebalo ga je prijaviti i napraviti NOVE tablice. Oni koji imaju stare vrijedit će im dokad hoće. Sve dok ne odjave auto.
Monday Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 10:55   #166
Quote:
DavidRoss kaže: Pogledaj post
Jel se ja smijem voziti bez tih tablica koje cekam i nove prometne?
Ne smiješ.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 23:53   #167
Quote:
DavidRoss kaže: Pogledaj post
Situacija je slijedeca. Kupio sam auto koji je bio odjavljen god dana.Obavio sam teh pregled i prosao bez problema, platio osiguranje, porez itd. Zbog ulaska u EU sad moram tjedan dana cekat te nove tablice i prometnu... Jel se ja smijem voziti bez tih tablica koje cekam i nove prometne?
Kakve to nove tablice čekaš tjedan dana, one po narudžbi? Nove EU se sigurno neće izdavati još ove godine, barem su takve informacije. Mogao si tražiti probne.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 06.07.2013. at 00:03.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 00:09   #168
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Sa pravomoćnim rješenjem o nasljeđivanju i dokumentima od vozila otiđi u poreznu upravu da ti ovjere da ne plaćaš porez. Zatim u policiju po probne tablice za obavljanje tehničkog pregleda (prije toga plati osiguranje), obavi tehnički pregled i sve poslove u STP koji prethode registraciji (cestarina, naknada za okoliš, tablice, dokumenti) te na policiji ovjeri i vrati se po tablice. To je ukratko postupak.
Osiguranje bolje neka plati nakon tehnickog u slucaju da auto koji nije 4 godine nije regan ne prođe tehnicki...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 13:45   #169
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Osiguranje bolje neka plati nakon tehnickog u slucaju da auto koji nije 4 godine nije regan ne prođe tehnicki...
Svejedno treba osiguranje za probne tablice. Malo sam ostala paff radi čega si quotao na post iz 5. mjeseca ali bit će da nisi gledao od kada je postavljeno pitanje
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 22:17   #170
istekla mi registracija 22.7., a mislim ga registrirati u utorak 6.8. mogu li bez straha od zestoke kazne voziti auto jos tih par dana? auto je registriran na fizicku osobu.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 23:28   #171
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
istekla mi registracija 22.7., a mislim ga registrirati u utorak 6.8. mogu li bez straha od zestoke kazne voziti auto jos tih par dana? auto je registriran na fizicku osobu.
Do 15 dana od isteka registracije kazna je 700 kn, preko 15 dana 2000 kn ako te uhvate u vožnji. Ako uz to vozilo nije i osigurano onda se kazna penje u visine. Pa sad hoćeš li strahovati ili ne tvoja odluka, pametno ti nije
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 12:15   #172
u Zagrebu me policija haltala samo dvaputa za deset godina vožnje. danas moram odvesti jednu srednju relaciju po gradu, pa valjda nisam takav pehist.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 14:11   #173
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Do 15 dana od isteka registracije kazna je 700 kn, preko 15 dana 2000 kn ako te uhvate u vožnji. Ako uz to vozilo nije i osigurano onda se kazna penje u visine. Pa sad hoćeš li strahovati ili ne tvoja odluka, pametno ti nije
Jel imam kakav rok u kojem moram reistrirati skuter kojemu je istekla registracija ili će me kad dođem na registraciju, recimo mjesec dana od isteka dočekati kazna na policiji? (skuter tih mjesec dana ne koristim)
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 15:03   #174
Quote:
mura kaže: Pogledaj post
Jel imam kakav rok u kojem moram reistrirati skuter kojemu je istekla registracija ili će me kad dođem na registraciju, recimo mjesec dana od isteka dočekati kazna na policiji? (skuter tih mjesec dana ne koristim)
Ako mu je samo istekla registracija jedinu kaznu riskiraš da te na putu do tehničkog uhvate na cesti. Najbolje bi ti bilo da nađeš nekoga sa kombijem da ti preveze skuter. Kazne za istek se dobivaju na kućnu adresu, ne čekaju na policiji. Zakonski bi ga trebao odjaviti 15 dana nakon isteka registracije ali rijetko to tko napravi.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 15:51   #175
koliko mogu po zakonu da mi tablice ne isteknu zakasniti sa registracijom, imam dva auta pa drugo ne moram odmah nakon isteka registrirati pa me čisto zanima imam kupljene tablice one po naruđbi , hvala
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 16:05   #176
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
koliko mogu po zakonu da mi tablice ne isteknu zakasniti sa registracijom, imam dva auta pa drugo ne moram odmah nakon isteka registrirati pa me čisto zanima imam kupljene tablice one po naruđbi , hvala
Pitanje ti je dosta nerazumljivo. Voziti se ne smiješ ni dan nakon isteka jer možeš dobiti kaznu na cesti od 700 kn do 15 dana i 2000 kn preko 15 dana. Obično policija tada skida i tablice pa šalje na izvanredni TP.

Kazne od 700 kn radi isteka registracije stižu poštom, kako iz koje PU/PP, negdje već nakon 30 dana.

Tablice u principu vrijede do godinu dana nakon isteka registracije, a onda se vrši automatska odjava vozila iz terminala i zove stranka da vrati dokumente i tablice.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 13:47   #177
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Pitanje ti je dosta nerazumljivo. Voziti se ne smiješ ni dan nakon isteka jer možeš dobiti kaznu na cesti od 700 kn do 15 dana i 2000 kn preko 15 dana. Obično policija tada skida i tablice pa šalje na izvanredni TP.

Kazne od 700 kn radi isteka registracije stižu poštom, kako iz koje PU/PP, negdje već nakon 30 dana.

Tablice u principu vrijede do godinu dana nakon isteka registracije, a onda se vrši automatska odjava vozila iz terminala i zove stranka da vrati dokumente i tablice.

neću vozit imam drugo auto koje vozim

auto mi je u garaži ističe mi registracija, pitanje je koliko dugo mogu kasniti a da mi ne isteknu table, znači rekao si godinu dana ...
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 14:46   #178
Svejedno ćeš nakon isteka 15 dana dobiti kaznu od 700 kuna radi neodjavljivanja vozila. Možeš odjaviti vozilo i reći da ti pričuvaju tablice, a oni će to i učiniti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 15:09   #179
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
neću vozit imam drugo auto koje vozim

auto mi je u garaži ističe mi registracija, pitanje je koliko dugo mogu kasniti a da mi ne isteknu table, znači rekao si godinu dana ...
Svejedno ćeš dobiti kaznu za istek registracije, ovisno o tome koliko je tvoja PU ažurna. Nisam ti ja rekla da možeš kasniti sa registracijom godinu dana, nego da tablice, ako auto nije odjavljen, mogu na njemu biti godinu dana i onda se auto automatski briše iz evidencije.A to što su tablice na njemu nema veze sa kaznama za istek, one stižu. Odjavi auto, deponiraj tablice na max rok 90 dana pa si bez brige ako u tom roku ponovo registriraš.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 08:18   #180
Molim savjet

Dakle, ovako: na autu mi je otišla getriba. Skužio sam da mi se bolje isplati kupiti isti takav polovni auto nego popravljati stari.
Znači, kupio sam odjavljeni auto, zrihtao ga - i kaj sad? Registracija na starom mi vrijedi do lipnja, zna li tko kakva je procedura da prebacim tablice na drugi auto? Auto je isti model kao i stari.
Obavio sam prijenos vlasništva, nisam ništa drugo.

Dragi forumaši, unaprijed vam zahvaljujem na korisnim odgovorima.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.