Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2012., 11:59   #81
Ovrhe

Želim kupiti jednu nekretninu koja je pod ovrhom..

Bilo je navedeno vrijeme razgledavanja no na navedenom vremenu nije bilo moguće razgledati nekretninu jer nije bilo ključeva...

prema zakonu kojeg sam čitao sutkinja koja je bila tamo prisutna trebala je omogućiti razgledavanje no nije..

ja sam ipak platio jamčevinu i želim ići na nadmetanje

sutkinja je rekla da iako iz licitiram nekretninu mogu odustati jer nije bilo viđenja nekretine a kupuje sa na osnovu načela viđeno kupljeno..


no ja to u zakonu ne mogu pronaći



zna li netko više o tome


??
chingy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:35   #82
Quote:
chingy kaže: Pogledaj post
Želim kupiti jednu nekretninu koja je pod ovrhom..

Bilo je navedeno vrijeme razgledavanja no na navedenom vremenu nije bilo moguće razgledati nekretninu jer nije bilo ključeva...

prema zakonu kojeg sam čitao sutkinja koja je bila tamo prisutna trebala je omogućiti razgledavanje no nije..

ja sam ipak platio jamčevinu i želim ići na nadmetanje

sutkinja je rekla da iako iz licitiram nekretninu mogu odustati jer nije bilo viđenja nekretine a kupuje sa na osnovu načela viđeno kupljeno..


no ja to u zakonu ne mogu pronaći



zna li netko više o tome


??
Meni su sa suda rekli da ukoliko hoću razgledati, moram to sve organizirati o svome trošku (bravara i još nekog službenika, izbrisala sam mail pa ne znam više točno).
Kod nas niti na jednom predmetu ne piše vrijeme razgledavanja, pa sam išla pitati kako, no, moj suprog je otišao sam razgledati nekretninu, bez suda, unutra ljudi žive pa je bilo moguće.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 16:55   #83
pitanje

čitam sad da ekipa dođe na lice mjesta i licitira, kaj nejdu te ponude zapečačene u koverti, napišeš ja nudim tolko i tolko i nadaš se da je najveća a da nisi ponudio previše?
kukor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 17:34   #84
Ne. To je prodaja prikupljanjem ponuda.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:45   #85
kupio sam nekretninu na TS od doo u stečaju, sastoji se od 3 stambena prostora i još placa. U sva 3 st prostora su stanari, dva su zasigurno zaštičeni najmoprimaci..te okolnosti nisu mi bile poznate iz oglasa niti tijekom dražbe u TS.

uplatio sam acc, čekam rješenje pa imam 30 dana za uplatu ostatka.

odustati, uplatiti i čekati...ili?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 22:13   #86
Zanima me da li vlasnik može prodat kuću prije licitacije?
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 10:05   #87
Ne moze, jer je na objektu zabiljezba ovrhe, tako da ne moze prodat.
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:28   #88
Gdje se može vidjeti kad i koja građevinska zemljišta (zagreb) će biti na javnoj dražbi
kres0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 14:17   #89
@kres0
Dosta ponude imas na portalu "bubanj.net"
Navodno je portal specijaliziran za oduzeta vozila i nekretnine od strane banaka. Vidim da imaju i oglase stecajnog upravitelja.
karinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 13:24   #90
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
da to je vrlo neobično.... jer ovršenik i ovrhovoditelj nebi smijeli dizati cijenu tj. licitirati. jer po toj logici bi ovršenik mogao svaki put dizati cijenu i nebi se nikad nekretnina mogla prodati....
Smiju li onda na kraju na dražbi licitirati banka (koja je ovrhu pokrenula) i bivši vlasnik (bančin dužnik)? Oni mogu onda dizati u nedogled. Karikiram, kuća procjenjena na 100, banci "treba" (tj. želi) 90 da se u potpunosti podmiri, dođem ja i nudim 67 (2/3) i onda mi dođe banka i diže jer je njoj 67 malo. Ili bivši vlasnik ponudi 110 samo da oteže, a pošto nije dao "kauciju" nitko ga nikako ne može "kazniti".

Zar nisi licitatori samo oni koji uplate 10% od procjene?

I kako ste Vi, koji ste namjeravali nešto kupiti, razgledali nekretninu, ako u sudkoj objavi za prvu držabu nije uopće određeno razlgedavanje?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 01:19   #91
Zanima me koliki je vremenski period za odgovor županijskog suda na žalbu rješenja o dosudi nekretnine ?

hvala
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 18:59   #92
bok... pronasla sam stan za unajmiti, i usput slucajno saznala da je u postupku ovrhe, odnosno u ponudi je za drazbu.
na netu ne pise datum drazbe, a u ocevidniku ne pronalazim taj predmet.

zna li netko mozda kako se odredjuje datum drazbe? koliko prodje vremena od rjesenja o ovrsi i davanja na drazbu do definicije datuma?

sto ako ponuda ne prodje na prvoj drazbi? koliko vremena prodje do druge?

stan nam ne treba na dugo, tak da ako ce se to nadmetanje oduziti na neko vrijeme onda mi se isplati useliti...

hvala unaprijed
anna1501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 15:50   #93
Slucaj: dug banci, neplacen kredit, ovrha, odredjen datum drazbe.

1)
Koliko dana RANIJE i gdje sud mora obavijestiti/izvijestiti ako drazbe nece biti? Malo je nezgodno poljubiti vrata ako je drazba u sasvm drugoj zupaniji.

2)
Sto bi trebalo znaciti ako je jamcevina neuobicajeno visoka, i tko i kako definira jamcevinu? Zasto je negdje iznos xy, vecinom je 10% vrijednosti nekretnine, a ovdje je puuuuno vise? Zasto je puno vise????

3)
Kako otprilike procijeniti koliki je ustvari dug banci, mislim nije potrebno gubiti vrijeme ako je npr. dug 100.000 kuna, a nekretnina vrijedi 200.000 Eura, naravno da je za ocekivati da ce vlasnik/duznik vratiti dug.

4)
Ako duznik do drazbe nije platio dug dali on daje ponude pod potpuno istim uvjetima kao i drugi, znaci na prvom rocistu i on mora ponuditi najmanje npr. 2/3?

5)
Do kada duznik ima vremena platiti dug, odnosno sprijeciti javnu drazbu?


Zahvaljujem na odgovorima!
P.S! Radi se o duznikovoj sekundarnoj nekretnini
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 15:56   #94
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Slucaj: dug banci, neplacen kredit, ovrha, odredjen datum drazbe.

1)
Koliko dana RANIJE i gdje sud mora obavijestiti/izvijestiti ako drazbe nece biti? Malo je nezgodno poljubiti vrata ako je drazba u sasvm drugoj zupaniji.

2)
Sto bi trebalo znaciti ako je jamcevina neuobicajeno visoka, i tko i kako definira jamcevinu? Zasto je negdje iznos xy, vecinom je 10% vrijednosti nekretnine, a ovdje je puuuuno vise? Zasto je puno vise????

3)
Kako otprilike procijeniti koliki je ustvari dug banci, mislim nije potrebno gubiti vrijeme ako je npr. dug 100.000 kuna, a nekretnina vrijedi 200.000 Eura, naravno da je za ocekivati da ce vlasnik/duznik vratiti dug.

4)
Ako duznik do drazbe nije platio dug dali on daje ponude pod potpuno istim uvjetima kao i drugi, znaci na prvom rocistu i on mora ponuditi najmanje npr. 2/3?

5)
Do kada duznik ima vremena platiti dug, odnosno sprijeciti javnu drazbu?


Zahvaljujem na odgovorima!
P.S! Radi se o duznikovoj sekundarnoj nekretnini
1. Mozes provjerit kod sudca ili u pisarnici ali ako pise da ce se odrzat onda ce se sigurno odrzat 99.9%

2. Mislim da to sudac odreduje, jedino ako je stecaj onda je drugacije

3. Ne mozes procijeniti koliki je dug, evenutalno mozes vidjet u teretovnici na koju cifru je kredit dignut, pa se onda zna orijentacijski

4. Vrijeme od pokretanja ovrhe do drazbe je jako dugo, 2 do 3 godine od ovrhe do drazbe, drazba je zadnji korak i kada dode do drazbe onda nema vise placanje, odgoda drazbe itd...
nadalje, duznik tj. ovrsenik ne moze sudjelovati na drazbi..

5. Ne znam tocno, ali sigurno znam kad dode do drazbe da mu vise niko ne moze pomoci..
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 16:00   #95
Quote:
anna1501 kaže: Pogledaj post
bok... pronasla sam stan za unajmiti, i usput slucajno saznala da je u postupku ovrhe, odnosno u ponudi je za drazbu.
na netu ne pise datum drazbe, a u ocevidniku ne pronalazim taj predmet.

zna li netko mozda kako se odredjuje datum drazbe? koliko prodje vremena od rjesenja o ovrsi i davanja na drazbu do definicije datuma?

sto ako ponuda ne prodje na prvoj drazbi? koliko vremena prodje do druge?

stan nam ne treba na dugo, tak da ako ce se to nadmetanje oduziti na neko vrijeme onda mi se isplati useliti...

hvala unaprijed
Mozete se jos uselit, sigurno se nece prodat na prvoj drazbi, slijedeca je onda najranije za mjesec dana. onda kupac ima rok od 1mjesec da plati + ako se ovrsenik zali jos mjesec do mjesec i pol
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 18:57   #96
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
1. Mozes provjerit kod sudca ili u pisarnici ali ako pise da ce se odrzat onda ce se sigurno odrzat 99.9%

2. Mislim da to sudac odreduje, jedino ako je stecaj onda je drugacije

3. Ne mozes procijeniti koliki je dug, evenutalno mozes vidjet u teretovnici na koju cifru je kredit dignut, pa se onda zna orijentacijski

4. Vrijeme od pokretanja ovrhe do drazbe je jako dugo, 2 do 3 godine od ovrhe do drazbe, drazba je zadnji korak i kada dode do drazbe onda nema vise placanje, odgoda drazbe itd...
nadalje, duznik tj. ovrsenik ne moze sudjelovati na drazbi..

5. Ne znam tocno, ali sigurno znam kad dode do drazbe da mu vise niko ne moze pomoci..
Zahvaljujem, puno mi je pomoglo! I u principu okvirno sve jasno....Osim:

Nije stecaj, "najobicnija" ovrha zbog neplacenog kredita, stoji u z.k, sve nasla i provjerila. Vidi se visina kredita i kamatna stopa, pretpostavljam da je ipak nesto platio???

Sto se vrlo neuobicajeno velike jamcevine: skoro pa razmisljam da to nije u nekom "dogovoru" za strane ponudzace namjerno stavljena "visoka" prepona vec u startu. Ovakva jamcevina je u 99,9 % uobicajena za najmanje duplo skuplju nekretninu. A da ne vjerujes, vrijednost nekretnine je prilicno "nisko" procijenjena. Sve u svemu, skoro pa ispada da je vrlo visoka jamcevina stavljena kao velika prepreka u startu, a u konacnici netko potiho itekako namjerava nekretninu kupiti.

Znam tko je vlasnik, cak smo ga kontaktirali da saznamo da mu to nije jedini krov nad glavom, to nebismo mogli. I za zivo cudo on uopce nije ni tuzan, ni ljut, ni nepristojan. Stekao se dojam kao da ce on to sam nekako rijesiti.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 19:08   #97
Ne kuzim zasto vas brine velika jamcevina... pa sto veca jamcevina to bolje (ako imate novac), manje ce se ljudi javiti
na drazbu... jamcevina ostaje kao polog za taj stan ili kucu i onda jos samo licitiranu razliku platis...
Napisi koliko je jamcevina a koliko procjena, dal ide na 2/3 ili 1/3 ?
Ako je 1/3, banka ce ti dizat skroz dok se banka ne pokrije, to 100%

Zadnje uređivanje crnjak_xrace : 12.09.2013. at 19:17.
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 20:57   #98
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
Ne kuzim zasto vas brine velika jamcevina... pa sto veca jamcevina to bolje (ako imate novac), manje ce se ljudi javiti
na drazbu... jamcevina ostaje kao polog za taj stan ili kucu i onda jos samo licitiranu razliku platis...
Napisi koliko je jamcevina a koliko procjena, dal ide na 2/3 ili 1/3 ?
Ako je 1/3, banka ce ti dizat skroz dok se banka ne pokrije, to 100%
Jamcevina 20%, prva drazba, 2/3.
Da nisu platili NIJEDNU ratu ukupan dug bi bio s kamatama bio otprilike tih 2/3.
A sto da radim ako sam jedini zainteresirani "strani" koji je uplatio jamcevinu? Ak' ja nis ne ponudim onda se banka nema kome dizati i valjda onda mora na 1/3 ?? Ili je, gledajuci sa stajalista banaka, njima cist ok ponuditi i odmah i kupiti za 2/3 ? To bas ne vjerujem, njihove su racunice drugacije...
Imam cash, i za jamcevinu i za 2/3, i ful za procjenjeni iznos koji je recimo najmanje 30-40% nizi nego sto se vidi u oglasima. Sto mi savjetujes?
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 22:58   #99
Hmm, to moras u principu sama odlucit, ja sam kupio dvije nekretnine na drazbi..
U velikoj vecini slucajeva se nikada nista ne proda za 2/3 vrijednosti, e sad ne mora znacit
da bas za ovu tvoju nece biti ponudaca (ja sam npr. kupovao stanove u novogradnji, stare max 4 god)
na 1/3, na jednoj drazbi mi je banka dizala, na drugoj neka baba, na trecu sam isao i dignuo samo jednom,
mislio sam da je covjek blefer posto je dosao sa ovrsenikom pa nisam dizao, na kraju je covjek platio tj dobio jako povoljno.

Ako bas zelis tu nekretninu razmisli kaj ces napravit, al znaj da ce ti sad sve vise i vise toga dolazit, ovo kaj je sad u ponudi su
ti nekretnine ovrsene 2010 max 2011 god.. tako da razmisli, a ako ces ici na drazbu za 1/3 vrlo vjerojatno ce se licitirati do 2/3..
E sad ako dodes na drazbu 2/3 ne znam, mozda ce ti banka dignut jednom, mozda vise ak vidi da si zagrizla, a mozda nece,
sumnjam da ce neko drugi doc na drazbu..
Javi kako je proslo u svakom slucaju
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 23:54   #100
Quote:
crnjak_xrace kaže: Pogledaj post
Hmm, to moras u principu sama odlucit, ja sam kupio dvije nekretnine na drazbi..
U velikoj vecini slucajeva se nikada nista ne proda za 2/3 vrijednosti, e sad ne mora znacit
da bas za ovu tvoju nece biti ponudaca (ja sam npr. kupovao stanove u novogradnji, stare max 4 god)
na 1/3, na jednoj drazbi mi je banka dizala, na drugoj neka baba, na trecu sam isao i dignuo samo jednom,
mislio sam da je covjek blefer posto je dosao sa ovrsenikom pa nisam dizao, na kraju je covjek platio tj dobio jako povoljno.

Ako bas zelis tu nekretninu razmisli kaj ces napravit, al znaj da ce ti sad sve vise i vise toga dolazit, ovo kaj je sad u ponudi su
ti nekretnine ovrsene 2010 max 2011 god.. tako da razmisli, a ako ces ici na drazbu za 1/3 vrlo vjerojatno ce se licitirati do 2/3..
E sad ako dodes na drazbu 2/3 ne znam, mozda ce ti banka dignut jednom, mozda vise ak vidi da si zagrizla, a mozda nece,
sumnjam da ce neko drugi doc na drazbu..
Javi kako je proslo u svakom slucaju
kolega, moj naklon....zahvaljujem.
znaci, ak nitko ne nudi netrebam ni ja....i cekam 1/3? Ili.....:
A ak je banci definitivno dosta (za dugove) recimo 1/2, a osim mene nema nikoga, bas nikoga: mogu li ja reci, kao sto moze ovdje u DE, cujte...2/3 nemogu/ne zelim dati, ali ako se slazete za nesto manje bi se mogli odmah dogovoriti?
Dakle, dali banka moze reci: ok, danas je bilo predvidjeno 2/3, no s 1/2 su pokriveni svi dugovi i troskovi stoga pristatajemo na ponudu i moze 1/2 ( odnosno neki iznos xy) odmah i nije potreban slijedeci 1/3 termin.
I jos ipak nisam skuzila zasto je jamcevina neuobicajenih 20% (bez obzira sto meni i to odgovara). Zato sto se sucu eto tak htjelo???
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.