Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2013., 20:10   #41
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U Tunguziji bi teško našao hotel po takvoj cijeni ali u Turskoj bez problema
ajde nađi mi koji 5 * hotel u centru instabula za 50 eura noč
trebam ići 15.9-01-10 2013
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:11   #42
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U Tunguziji bi teško našao hotel po takvoj cijeni ali u Turskoj bez problema
ajde nađi mi koji 5 * hotel u centru instabula za 50 eura noč
trebam ići 15.9-01-10 2013
inače turska od islamskih zemalja je jedina država priznata od mene ostali nisu ni banana republike
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:13   #43
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ajde nađi mi koji 5 * hotel u centru instabula za 50 eura noč
trebam ići 15.9-01-10 2013
Tko je govorio o Istanbulu? Pa nije Istanbul=Turska.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:14   #44
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U Tunguziji bi teško našao hotel po takvoj cijeni ali u Turskoj bez problema
pa ja sam usporedio samo, ako dođu dvoje parova u tu kuću od 500m2 i svaki par mora dat 500 eura/noć, a tolko dođe u hilton Dubrovnik s 5*, soba za dvoje + doručak, a u Turskoj kako navodiš dobi 5* 10x povoljnije onda šta veže te turiste toliko za tu kuću od 500m2 u usporedbi sa ostalim.

jedino ova spika prolazi s 20+ gostiju i još hrpu djece.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:23   #45
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
pa ja sam usporedio samo, ako dođu dvoje parova u tu kuću od 500m2 i svaki par mora dat 500 eura/noć, a tolko dođe u hilton Dubrovnik s 5*, soba za dvoje + doručak, a u Turskoj kako navodiš dobi 5* 10x povoljnije onda šta veže te turiste toliko za tu kuću od 500m2 u usporedbi sa ostalim.

jedino ova spika prolazi s 20+ gostiju i još hrpu djece.
ja sam se čudija ko plati 250000 eura tjedno najma za vilu u ibici
ali je vila dvorac stvarno ogromna

Villa Lucija
In the lovely Dubrovnik on Croatia’s Dalmation Coast, Villa Lucija is perched on the cliff overlooking the old town and Adriatic Sea. Splash a cool €13,149 per week to rent this luxurious villa in high season.

Location: Punte Del Este Designer Beachfront is located only 5km from Jose Ignacio
Rent: $100,000 per week
With naturally landscaped gardens, the property sits on 6 hectares

Grand Colony Park City Rent: $87,500 per week
VillaHotel Elisa, Aspen Rent: $31,100 per night, based on the stay of 7 days or longer
Chalet Hike, Zermatt
Location: Switzerland
Rent: $54,000 – $136,000
Bahamas Luxury Nygard Cay Rent: $42,000 per night
Necker Island in the British Virgin Islands – $54,000 per day
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:24   #46
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
pa ja sam usporedio samo, ako dođu dvoje parova u tu kuću od 500m2 i svaki par mora dat 500 eura/noć, a tolko dođe u hilton Dubrovnik s 5*, soba za dvoje + doručak, a u Turskoj kako navodiš dobi 5* 10x povoljnije onda šta veže te turiste toliko za tu kuću od 500m2 u usporedbi sa ostalim.

jedino ova spika prolazi s 20+ gostiju i još hrpu djece.
Pa pomalo ni meni takav odmor nije jasan (ja ne bi ni džaba) ali veže ih privatnost, svi sadržaji samo za njih u svako doba, dostupnost autom... Istina, ima ih koji dolaze čoporativno ali dolazi i po jedna obitelj sa osobljem (dadiljom, kuharicom, učiteljem tenisa...).

Ima nešto i u ekskluzivnosti, sasvim sigurno neće neki direktor firme ići u hotel u Tursku da ljetuje sa svojim šljakerom u istom hotelu.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:31   #47
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Tko je govorio o Istanbulu? Pa nije Istanbul=Turska.
nego di je istanbul nego u turska,a di bi ti mene smjestija a ja mora biti u centru istanbula
ajde može i 4+ a da je u istanbulu doručak i večera bi bili poželjni a obavezno centar
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:35   #48
Quote:
more kaže: Pogledaj post
nego di je istanbul nego u turska,a di bi ti mene smjestija a ja mora biti u centru istanbula
Nisam rekao da Istanbul nije u Turskoj nego da nije Turska samo Istanbul, ima i drugih gradova tamo
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:41   #49
Quote:
more kaže: Pogledaj post
nego di je istanbul nego u turska,a di bi ti mene smjestija a ja mora biti u centru istanbula
ajde može i 4+ a da je u istanbulu doručak i večera bi bili poželjni a obavezno centar
Sad sam se sjetio, bio sam u Istanbulu u Marriottu za nekih 70 eura/soba što je za Istanbul odlična cijena, nažalost nije u centru.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 21:18   #50
@vspec

Kad moram direktno. To što ti ne možeš ne znači da drugi ne mogu. Imam frenda, Australac, godišnja primanja preko 1M AUD, što njemu znači ta cifra, kao tebi kava. Rođak je prošle godine platio 15 000 eura za 10 dana najma jedrilice, njemu je to sitnica. Takvi ljudi to vole i mogu si priuštiti, njihova stvar. I takve cijene su njima sitnica.

@more

Ne znam na kojim si tripovima, ali koje veze imaju vanjski dugovi s bilo čime? Molim te da naučiš koristiti č i ć.
Ako želiš prodaj sve što imaš, kupi zlato i srebro, zakopaj negdje i budi osiguran od propasti svijeta. Odbrojavaj do kraja svijeta i budi sretan.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 21:45   #51
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kako si pogodio pa upravo toliko je i koštalo, ne 4-5 nego 10 mil.
Bas sam i ja isao računati
Uglavnom, ako ima popunjeno 90 dana u godini, nek mu ostane 80k EUR čistog, odnosno, 600k kn.

Povrat ulozenog mu je vjerojatno neznatno iznad 5%, sto moze biti okej samo ako nije isao sa kreditom


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 21:49   #52
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Ne znam na kojim si tripovima, ali koje veze imaju vanjski dugovi s bilo čime? Molim te da naučiš koristiti č i ć.
Ako želiš prodaj sve što imaš, kupi zlato i srebro, zakopaj negdje i budi osiguran od propasti svijeta. Odbrojavaj do kraja svijeta i budi sretan.
OfT
Možda je more Slovenac, ili mu fali "ć" na tipkovnici ili mu je morski pas odgrizao mali prst desne ruke, ali čini mi se ipak referentiji njegov upis "na tripu" no tvoja primjedba o njegovom eventualnom neznanju pri uporabi dijakritičkih znakova. Znam more ne treba ti advokat, no bilo bi šteta omalovažavati kvalitetu moretovih postova na gospodarstvu ( i njemu sličnih na drugim temama) selektivno upirući prstom na evenutalne gramatičke nepravilnosti iz teksta.
Pipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 22:04   #53
Quote:
Pipo kaže: Pogledaj post
OfT
Možda je more Slovenac, ili mu fali "ć" na tipkovnici ili mu je morski pas odgrizao mali prst desne ruke, ali čini mi se ipak referentiji njegov upis "na tripu" no tvoja primjedba o njegovom eventualnom neznanju pri uporabi dijakritičkih znakova. Znam more ne treba ti advokat, no bilo bi šteta omalovažavati kvalitetu moretovih postova na gospodarstvu ( i njemu sličnih na drugim temama) selektivno upirući prstom na evenutalne gramatičke nepravilnosti iz teksta.
Ode u OFF i ja.

Nismo u Sloveniji. Kako nekome fali "ć" a ima "č" na tipkovnici?
Meni su to greške zbog kojih sam u stanju ignorirati napisano. No, to je moj osobni stav.

"Na tripu" je napisano zbog toga što vidim gdje ide daljnja diskusija i umoran sam od kataklizmičkih najava već dobrih 10-ak godina. Ako sve ode u raspad, biti će trči i spašavaj živu glavu a ne briga o nekretnini viška.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 14:46   #54
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
@more

Ne znam na kojim si tripovima, ali koje veze imaju vanjski dugovi s bilo čime? Molim te da naučiš koristiti č i ć.
Ako želiš prodaj sve što imaš, kupi zlato i srebro, zakopaj negdje i budi osiguran od propasti svijeta. Odbrojavaj do kraja svijeta i budi sretan.
E da je tebi biti na tripu,ti si vjerovatno jedan od onih koji priča književno a da ga okreneš naopako nebi ispalo ništa osim opomene za neplačeni kredit.
za tvoju informaciju ja pričam i pišem književni maternji jezik.ako nisi primjetia kod starijih južnih građana i nema razlike ć i č ili je naopako.

ja pišem o kupovini nekretnina na jadranu za ljude koji imaju gotovinu od 100000 eura i naviše.Šta vi mislite da je ljudima lako kad imaju na računu 1 mil eura i naviše. pa satraju se obilazeči banke oročavajući lovu pazeći da u nijednoj banci nemaju svotu preko osiguranog limita.
a šta misliš kako je bilo Rusima koji su imali lovu u Cipru.bili im bilo pametnije da su imali vilu u Opatiji ili knjižicu di im piše imali ste 1 mil eura
ja mislim da ima još ovdje nekih koji se sječaju krize 1973,1983,1991
a šta je s inflacijom
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 14:59   #55
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Ako uzmemo u obzir da ključ u ruke košta 600 eura/m2 i zemljište maximalno 200 eura/m2, svi ti oglasi su daleko, daleko precjenjeni.
Ja bi samo molio da mi kažeš di ima građevinskog zemljišta, prvi red do mora, sa cestom i infrastrukturom riješenom za 200€/m2... kupujem odma...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 15:13   #56
promasaj. za svaki privatni posao ti treba uhodavanje. trebas u startu imat duplo veci iznos novaca nego sto te ulog glavnog kosta. sve sto se otvara kod nas je tipa kopiram od drugog, sto znaci uzimas kruh drugom i sebi ujedno.. drzava kao nesto sto bi ti trebala bit oslanac u tom, kao majka je tvoj neprijatelj broj 1. da bi sve imao tip top, od svoje zarade, placanja potrebne radne snage i administracije opcenito...... taj privatni posao bi trebao zaradivati najmanje miljon kuna godisnje. sve sto zaraduje ispod miljona za mene nema nikakvog smisla...

ako kupjes samo za uzivanje, razmisljaj ovako: ulozio sa u svoju bebu vise nego sto sa je platio ali gust i odmor ne moze nitko zamjeniti. moj odgovor bi ti bio, vise ces tableta popit imajuci nekretninu, nego ne imajuci je

rade plati nekom za ulugu, nek on pije tablete a ti uzivaj
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 15:49   #57
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Ja bi samo molio da mi kažeš di ima građevinskog zemljišta, prvi red do mora, sa cestom i infrastrukturom riješenom za 200€/m2... kupujem odma...
u mašti
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 16:33   #58
Quote:
more kaže: Pogledaj post
E da je tebi biti na tripu,ti si vjerovatno jedan od onih koji priča književno a da ga okreneš naopako nebi ispalo ništa osim opomene za neplačeni kredit.
za tvoju informaciju ja pričam i pišem književni maternji jezik.ako nisi primjetia kod starijih južnih građana i nema razlike ć i č ili je naopako.

ja pišem o kupovini nekretnina na jadranu za ljude koji imaju gotovinu od 100000 eura i naviše.Šta vi mislite da je ljudima lako kad imaju na računu 1 mil eura i naviše. pa satraju se obilazeči banke oročavajući lovu pazeći da u nijednoj banci nemaju svotu preko osiguranog limita.
a šta misliš kako je bilo Rusima koji su imali lovu u Cipru.bili im bilo pametnije da su imali vilu u Opatiji ili knjižicu di im piše imali ste 1 mil eura
ja mislim da ima još ovdje nekih koji se sječaju krize 1973,1983,1991
a šta je s inflacijom

Dirljiva je briga za moje imovinsko stanje. Imam i više nego mi treba, hvala na pitanju.

Kada potežeš banke. Staviti u jednu ili 10 različitih banaka je jednako glupa solucija, to nije dobra diverzifikacija.
Za Ruse se ne bojim.
http://www.zerohedge.com/news/2013-0...ir-cash-cyprus
http://www.zerohedge.com/news/2013-0...hree-year-high

Nevjerojatno igrom sudbine i sreće, rekordno izvlačenje novca mjesec dana prije kolapsa. Čak i za vrijeme "bank holiday" uspjeli su naći načina za izvući novac van. Nastradao je običan narod i malo veće štediše.

Svaka od tih kriza je prošla, tako će i ova koja dolazi. Svaka od njih je bila različita, nemoguće se pripremiti za novu gledajući u prethodnu.

Cijeli sistem je namješten da nema sigurnog ulaganja, previše je faktora koji uništavaju realnu vrijednost. Inflacija je vječni problem. Sljedeća kriza ovisi o prekidu trenutne pat pozicije u kojoj se nalaze FED, BOJ i Kina. No, nije tema o tome.

On topic

Tko ima mogućnosti i želje neka kupuje, ali je i odgovoran za sve posljedice.
Bolje u Dublinu kupiti stan, barem imaju dobro pivo
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 19:12   #59
Čujte ljudi, novac je u nekretninama bilo kroz 10 ili 50 godina, a ne u banci. Banka pojede taj novac kao slučaj sa Ljubljanskom bankom, zatim ušteđen novac je podložan padu vrijednosti novca prema tečajnoj listi itd.

Onaj ko ima novaca u kešu i nije sklon avanturama da se muva ko turistički putnik po koje kuda on će uvijek prije kupiti kuću/apartman na lokaciji koja mu se sviđa. A ako mu dosadi to proda i opet kupi drugu nekretninu na drugoj lokaciji.


Ja iskreno nemam toliko love no da imam uvijek bi radije kupio nekretninu, nego da moram svako ljeto tražiti novu lokaciju za ljetovanje u tuđoj kući ili u hotelu gdje moraš poštivati tuđa pravila i nečija prigovaranja, a došao si se odmoriti !
Prije par godina sam ljetovao kod prijateljice za džabe, al i to ti svremenom dosadi jer nisi na svome, nemoš u miru ni popiti kavu već te dojde gnjaviti sa svojim tračevima.
Dok gostima koji joj normalno plaćaju prigovara na "pretijerano" korištenje klima uređaja, a oni su potkrolju bez toplinske izolacije !
Osim što gostima prigovara na potrošnju struje prigovara i na prečesto tuširanje (voda).

Inače ja nisam turistički tip da sam sklon putovanju pogotovo na neka duga putovanja, hodati, seliti se itd., tako da ja nisam turistički putnik koji se muva koje kuda. I da odem nekamo van, šta ću vani kada neznam prozboriti niti riječ stranog jezika osim eng. A jako dobro znamo da malo domorodaca zna eng i onda tupe po svom jeziku pa je nemoguće se sporazumijeti.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 21:20   #60
a što će ti nekretnina kad dođe do rata pa ti nosi te cigle nekud, primjera podosta 91 ....
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.