Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 15:52   #1541
pana
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2008.
jel zna tko di ima u Zg kupit prof. boje za kosu, tipa Revlon, Loreal, Free limix?
btw, jel ima tko iskustva s Free limix bojama?
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 19:22   #1542
purplebird
Registrirani korisnik

purplebird Avatar

Registracija: Sep 2010.
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
bude mrvicu ali ne puno
Ja napravila sljedecu glupost Nakon kaj san malo posvjetlila kosu s onom mousse 800 blond boja, odlucila ja kupit mousse 635 jer je to bila otprilike boja kojom bih bila zadovoljna, a dogodilo se sljedece- ispala sam tamnija od svoje prirodne tamno smede Mislim nije da je neka katastrofa, izgleda ok, kosa mi ima lijep sjaj, al nije to ono kaj sam htjela ... (Ak gledate Ferihu, onda mi je lijepa boja kak ima gda Sanem)
Sad odustajem od svega na jedno vrijeme pa cu vidjet za koji mjesec kaj cu...
Old 10.09.2013., 11:43   #1543
sandrsbify
Registrirani korisnik

sandrsbify Avatar

Registracija: Apr 2013.
Pošalji poruku preko Skype korisniku sandrsbify
Bok,zanima me zna li netko gdje se mogu kupiti Alfaparf boje za kosu?
Hvala unaprijed.
sandrsbify is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 12:28   #1544
žalfija
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
U Kozmu.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 10.09.2013., 14:14   #1545
sandrsbify
Registrirani korisnik

sandrsbify Avatar

Registracija: Apr 2013.
Pošalji poruku preko Skype korisniku sandrsbify
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
U Kozmu.
Ok,hvala ti puno.
sandrsbify is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 01:23   #1546
youcouldbehappy
Mazna

youcouldbehappy Avatar

Registracija: May 2013.
bok curke koja farba ostavi najdulje sjaj i onaj divaan mekan osjećaj?
youcouldbehappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 16:21   #1547
sbirulina
Registrirani korisnik

sbirulina Avatar

Registracija: Nov 2008.
Bok cure!

Moj problem je sljedeći-kosa mi je prirodno pepeljasto plava, s tim da se farbam u smeđe već godinama. Sad mi je to malo dosadilo jer sam najprije bila pretamna, a kad sam se krenula posvjetljivat, dogodilo se to da sa svakom smeđom bojom imam narančasto/crveni (kako-kad) odsjaj, šta mi je užasno neprirodno. I sad sam krenula puštat malo svoju boju, ali i to je nepodnošljivo, vrhovi narančasti a korjen tamnoplav.
Skužila sam da mi najbolje stoji neka svjetlosmeđa, šestica recimo, ali nikako da nađem nijansu koja mi ne bi ostavljala takav pigment, a probala sam stvarno dosta toga...Jel bi mogla skombinirat tu šesticu s nečim mat/pepeljastim? I ako da, s čim?
sbirulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 17:06   #1548
sbirulina
Registrirani korisnik

sbirulina Avatar

Mah, tek sad vidim da svi živi imaju isti problem ko i ja, a rješenja nigdi na vidiku
Ništa, pofarbat ću se nekom smeđom za prvu ruku pa nek se crveni, makar da nije šareno
sbirulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 21:34   #1549
curlysue25
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2012.
probao ko loreal preference m1 4.15 caracas?kak ste zadovoljnje? hvala..
curlysue25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 08:09   #1550
yogalove
loveylove

yogalove Avatar

Registracija: Nov 2012.
Quote:
sbirulina kaže: Pogledaj post
Bok cure!

Moj problem je sljedeći-kosa mi je prirodno pepeljasto plava, s tim da se farbam u smeđe već godinama. Sad mi je to malo dosadilo jer sam najprije bila pretamna, a kad sam se krenula posvjetljivat, dogodilo se to da sa svakom smeđom bojom imam narančasto/crveni (kako-kad) odsjaj, šta mi je užasno neprirodno. I sad sam krenula puštat malo svoju boju, ali i to je nepodnošljivo, vrhovi narančasti a korjen tamnoplav.
Skužila sam da mi najbolje stoji neka svjetlosmeđa, šestica recimo, ali nikako da nađem nijansu koja mi ne bi ostavljala takav pigment, a probala sam stvarno dosta toga...Jel bi mogla skombinirat tu šesticu s nečim mat/pepeljastim? I ako da, s čim?
uzmi natural nijanse one koje zavrsavaju na .0 ili pepeljaste .1
npr 6.0 ili 6.1 nemoj uzimati one sa crvenim pigmentom.

s obzirom da imas prirodno svijetliju kosu 6ica bi ti mogla primiti dosta taminje, pa bi ja na tvom mjestu uzimala tamno plave nijanse da dobijes svijetlo smedu. npr 7.1
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 15:33   #1551
sbirulina
Registrirani korisnik

sbirulina Avatar

Uzela sam schwarzkopp mousse 616 , to su cool nijanse, i dobra je . Srednje smeđa, ima lagani bež odsjaj, iako će meni izbit crvenkasta sigurno nakon par pranja, al bar nisam crvena odmah nakon farbanja. Prošli put sam probala loreal casting iced mochacino i bilo mi je crvenkasto iako je bila hladna nijansa.
sbirulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 18:21   #1552
Violet35
Registrirani korisnik

Violet35 Avatar

Registracija: Sep 2012.
Quote:
curlysue25 kaže: Pogledaj post
probao ko loreal preference m1 4.15 caracas?kak ste zadovoljnje? hvala..
ja sam je koristila i bila sam jako zadovoljna.

prvi put sam je probala slučajno jer mi se dopala boja na kutiji, i to prije malo više od 2 god kad je počinjalo ljeto i nije mi se dalo plaćati 500kn za bojanje u salonu u koji sam tada bila išla a stara boja mi se već bila poprilično isprala... i tak si ja mislim idem probat, niš me ne košta, ionak će mi se prek ljeta isprat - i ostala oduševljena, boja predivna a kosa premekana, bolje nego kad bih došla iz frizeraja - i otad me oni za farbanje više nisu vidjeli.

moja prirodna boja je neka svijetlosmeđa, ali ne topla nego pepeljasta, ovako nešto (veća je slika a ne znam smanjiti pa stavljam link):
http://img69.imageshack.us/img69/414...brownmodel.jpg
s caracas bi dobila lijepu, bogatu tamnosmeđu, ni blizu crnoj i s toplim odsjajem, stvarno dosta tamnu, ali ja sam baš takvu htjela, nešto ovako otprilike: http://glambistro.com/wp-content/upl...riana-lima.jpg

sad sam prešla na tahiti 4.0 i trenutno mi ona bolje paše jer nema crvenkastog odsjaja, a još uvijek mi nije ''hladna'', ne baca nimalo na sivo već je topla tamnosmeđa s kojom sam presretna, ovako nekako izgleda: http://static.becomegorgeous.com/gal...nckprovost.jpg
ne znam bi li ispala hladnije da sam se odmah farbala s njom a ne prvo s 4.15...

što se trajnosti tiče, baš onako lijepa puna boja mi se zadrži cca 3 tjedna, ali perem kosu svaki drugi dan a ljeti ponekad i svaki, onda počne polako blijediti ali sveukupno izdrži oko 2 mjeseca, nastojim se ne farbati češće od toga, po zimi pokušavam da to bude svaka 3... uz boju se dobije i fantastičan regenerator radi kojeg bih ja kupovala i boju koju ne trebam samo da ga dobijem. stavljaš ga odmah poslije farbanja, a onda tipa jednom tjedno dok se ne potroši.

dosad sam koristila po samo jednu kutiju boje, ali baš danas sam za novo farbanje kupila dvije jer mi je zadnji put stvarno bilo na knap, puštam kosu i sad mi je negdje do ispod grudi a iako je skroz ravna, nema je baš malo... ugl, boja mi je za svaku preporuku, nadmašila mi je inou za 500injak kn u finjak salonu tako da sam osobno preprezadovoljna.
Violet35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 19:46   #1553
Aira
The hyper one

Aira Avatar

Registracija: Mar 2010.
Tražila sam i tražila, ali bezuspješno. Trebam POLUTRAJNU boju za kosu u ljubičastoj/mahagonij/trula višnja/ patliđan/sličnoj nijansi koja će se ispirati, a neće mi ostavljati izrast. Kolegica s faksa se pobojala u neku sličnu onoj koju ja tražim, ali ne sjeća se uopće koja je to boja bila. Sve ljubičaste i hladno crvene nijanse po ovim našim drogerijama su trajne. Btw imam tamnosmeđu kosu s malo crvenog pigmenta i ne želim vrišteću boju, nego zagasitu, dakle blajhanje ne dolazi u obzir.
Old 17.09.2013., 18:13   #1554
curlysue25
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2012.
Quote:
Violet35 kaže: Pogledaj post
ja sam je koristila i bila sam jako zadovoljna.

prvi put sam je probala slučajno jer mi se dopala boja na kutiji, i to prije malo više od 2 god kad je počinjalo ljeto i nije mi se dalo plaćati 500kn za bojanje u salonu u koji sam tada bila išla a stara boja mi se već bila poprilično isprala... i tak si ja mislim idem probat, niš me ne košta, ionak će mi se prek ljeta isprat - i ostala oduševljena, boja predivna a kosa premekana, bolje nego kad bih došla iz frizeraja - i otad me oni za farbanje više nisu vidjeli.

moja prirodna boja je neka svijetlosmeđa, ali ne topla nego pepeljasta, ovako nešto (veća je slika a ne znam smanjiti pa stavljam link):
http://img69.imageshack.us/img69/414...brownmodel.jpg
s caracas bi dobila lijepu, bogatu tamnosmeđu, ni blizu crnoj i s toplim odsjajem, stvarno dosta tamnu, ali ja sam baš takvu htjela, nešto ovako otprilike: http://glambistro.com/wp-content/upl...riana-lima.jpg

sad sam prešla na tahiti 4.0 i trenutno mi ona bolje paše jer nema crvenkastog odsjaja, a još uvijek mi nije ''hladna'', ne baca nimalo na sivo već je topla tamnosmeđa s kojom sam presretna, ovako nekako izgleda: http://static.becomegorgeous.com/gal...nckprovost.jpg
ne znam bi li ispala hladnije da sam se odmah farbala s njom a ne prvo s 4.15...

što se trajnosti tiče, baš onako lijepa puna boja mi se zadrži cca 3 tjedna, ali perem kosu svaki drugi dan a ljeti ponekad i svaki, onda počne polako blijediti ali sveukupno izdrži oko 2 mjeseca, nastojim se ne farbati češće od toga, po zimi pokušavam da to bude svaka 3... uz boju se dobije i fantastičan regenerator radi kojeg bih ja kupovala i boju koju ne trebam samo da ga dobijem. stavljaš ga odmah poslije farbanja, a onda tipa jednom tjedno dok se ne potroši.

dosad sam koristila po samo jednu kutiju boje, ali baš danas sam za novo farbanje kupila dvije jer mi je zadnji put stvarno bilo na knap, puštam kosu i sad mi je negdje do ispod grudi a iako je skroz ravna, nema je baš malo... ugl, boja mi je za svaku preporuku, nadmašila mi je inou za 500injak kn u finjak salonu tako da sam osobno preprezadovoljna.
odlicno hvala ti jos cu malo izgustat u crvenoj pa se vracam u smeđe..hvala ti
curlysue25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 21:56   #1555
Lilit
djevojce.

Lilit Avatar

Registracija: Dec 2006.
Quote:
Aira kaže: Pogledaj post
Tražila sam i tražila, ali bezuspješno. Trebam POLUTRAJNU boju za kosu u ljubičastoj/mahagonij/trula višnja/ patliđan/sličnoj nijansi koja će se ispirati, a neće mi ostavljati izrast. Kolegica s faksa se pobojala u neku sličnu onoj koju ja tražim, ali ne sjeća se uopće koja je to boja bila. Sve ljubičaste i hladno crvene nijanse po ovim našim drogerijama su trajne. Btw imam tamnosmeđu kosu s malo crvenog pigmenta i ne želim vrišteću boju, nego zagasitu, dakle blajhanje ne dolazi u obzir.
Pallete ti imaju
http://www.palette.schwarzkopf.com.h...ant-color.html
http://www.palette.schwarzkopf.com.h...d-nijansi.html
Old 18.09.2013., 11:25   #1556
Lady R
Registrirani korisnik

Lady R Avatar

Registracija: Mar 2013.
Pozdrav,
prvi put pišem na ovoj temi. Naime u velikoj sam neodoumici da li da se farbam sama ili ne. Zadnjih nekoliko godina imam plave pramenove, inače mi je prirodna kosa pepeljasta sa crvenim pigmentom i svako dosadašnje farbanje rezultiralo je crvenkastom kosom. Željela bi se sama doma ofarbati, jer mi je zrast sad već dosta vidljiv i imam pomalo i sijedih, a ne bi htjela ispasti crvena.
Sayoss boje mi se čine dosta dobre, da li netko ima iskustva s njima?
Kako ispadnu i da li se brzo isperu?
Lady R is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 08:46   #1557
yogalove
loveylove

yogalove Avatar

Registracija: Nov 2012.
Quote:
Lady R kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
prvi put pišem na ovoj temi. Naime u velikoj sam neodoumici da li da se farbam sama ili ne. Zadnjih nekoliko godina imam plave pramenove, inače mi je prirodna kosa pepeljasta sa crvenim pigmentom i svako dosadašnje farbanje rezultiralo je crvenkastom kosom. Željela bi se sama doma ofarbati, jer mi je zrast sad već dosta vidljiv i imam pomalo i sijedih, a ne bi htjela ispasti crvena.
ako se odlucis sama farbati uzmi pepeljaste ili zlatne nijanse. ali opet ako imas puno crvenog pigmenta ne znam kak ce to ici bez blajha.
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 22:44   #1558
praeclara rara
Registrirani korisnik

praeclara rara Avatar

Registracija: Sep 2013.
Imam crnu kosu (farbam) i već mi je pomalo dosadila i htjela bih posvijetliti. Na internetu sam vidjela kako su neke cure posvjetljivale kosu Schwarzkopf posvjetljivačem (do 8 nijansi posvjetljuje). Koliko je dobra/loša ideja staviti to na već smeđo - crnu kosu (nisam se cca 2-3 mj farbala)?
praeclara rara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 06:35   #1559
sbirulina
Registrirani korisnik

sbirulina Avatar

Quote:
Lady R kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
A u koju boju bi se ofarbala? Ja imam istu boju ko ti-prirodnu mislim-pepeljastu s crvenim odsjajem, ali se farbam u smeđe. Ako bi se farbala u smeđe probaj s onom koju sam preporučila, schwarzkopp 616, meni je jedino ta u zadnjih 3-4 godine ispala prirodna. A jednom sam se ofarbala pepeljasto-tamnoblond-i ispala sam toliko crna da sam sljedećih pola godine ispirala tu boju da bi se mogla ofarbat u neku normalnu smeđu, pa pazi i na to da ti ne bude pretamna.
sbirulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 15:04   #1560
.simply.
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2009.
bok cure, imam smeđe prirodu kosu sa crvenim odsjajem. Prije par mjeseci obojala sam ju sa Color mask Golden Brown od Schwarzkopfa, dosta mi je bila svjetlija od prirodne boje. Par puta sam ju bojala i onda mi je dakako dosadila i odlučim uzeti tamniju i kupim Color mask Medium Brown i ispala mi je skoro crna!!! U što da se sad ofarbam? Htjela bi da mi je neka svjetlo smeđa boja sa zlatnim odsjajem, jel to moguće?
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja