Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 12:10   #5061
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post

10kom dođe 28,50$.
Marka pelena je OH BABY KA.

Sada sam opet naručila 10kom ali ovoga puta od te marke.

Eto, nadam se da će nekome informacija pomoći.
ja sam s ebaya naručila bambusice marke Alvababy i još čekam da stignu

inače platnene su mi super, mi smo prešli na njih nakon 4.5mj korištenja jednokratnih, ali se za sad još uvijek ne usudim staviti preko noći...malac je veliki noćni popišanac, zaspe do 20 i spava ujutro do pol 8,9 kako kad i budi se za cickanje 2-3puta ali u polusnu, pa mi se neda razbuđivati sebe i njega zbog pelene, inače nabavila sam Flafi bambus/konoplju koju ste tu hvalile baš za noć al nekako još nisam sigurna jel bi izdržala toliko dugo
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 12:37   #5062
Uh, vi cure zaista imate hrabrosti kupovati kineske no name pelene na e-bayu.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 12:44   #5063
Zasto?
Pa nije da idu direktno na bebinu kozu.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 13:37   #5064
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Uh, vi cure zaista imate hrabrosti kupovati kineske no name pelene na e-bayu.
ja sam uzela samo te 2 od bambusa, čisto da vidim kakve su, inače sve druge imam od naših šivalica
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 13:50   #5065
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
10kom dođe 28,50$.
Marka pelena je OH BABY KA.

Sada sam opet naručila 10kom ali ovoga puta od te marke.

Eto, nadam se da će nekome informacija pomoći.
draga ove pelene su uzas. molim te, nemoj to na bebinu guzu

ovaj unutrasnji sloj koji ide do guze je fleece. ulozak ide unutar pelene, a ako pak odlucis da ga stavis na pelenu pa da bebi ide na guzu, opet nije dobro jer je to mikrofiber. znaci pamuka nije ni vidjelo.

ja ne vidim svrhu koristenja platnenih ako nisu od prirodnih materijala. meni bi to bilo stvarno zao staviti na tu malu slatku mekanu guzu. jbga, zamisli da ti nosis gace od fleece-a.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 14:44   #5066
Quote:
ribica2302 kaže: Pogledaj post
ja sam s ebaya naručila bambusice marke Alvababy i još čekam da stignu

inače platnene su mi super, mi smo prešli na njih nakon 4.5mj korištenja jednokratnih, ali se za sad još uvijek ne usudim staviti preko noći...malac je veliki noćni popišanac, zaspe do 20 i spava ujutro do pol 8,9 kako kad i budi se za cickanje 2-3puta ali u polusnu, pa mi se neda razbuđivati sebe i njega zbog pelene, inače nabavila sam Flafi bambus/konoplju koju ste tu hvalile baš za noć al nekako još nisam sigurna jel bi izdržala toliko dugo
Tako sam se i ja bojala staviti platnenu po noći, ali bez razloga. Našla sam dobitnu kombinaciju koja mi najbolje paše, Rodina pusa + tetra, eventualno stavim još koji uložak. Moja cura je stvarno velika popišanka, a dosad nam je pelena uvijek izdržala noć.
Pronađi nešto što vam paše i ne brini!
Što se tiče bambus/konoplje čitala sam iskustva cura koja kažu da ta pelena najbolje upija nakon nekih desetak pranja, tako da se ne razočaraš ako odmah ne izdrži čitavu noć.
__________________
!!!
franklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 15:34   #5067
Quote:
franklin kaže: Pogledaj post
Tako sam se i ja bojala staviti platnenu po noći, ali bez razloga. Našla sam dobitnu kombinaciju koja mi najbolje paše, Rodina pusa + tetra, eventualno stavim još koji uložak. Moja cura je stvarno velika popišanka, a dosad nam je pelena uvijek izdržala noć.
Pronađi nešto što vam paše i ne brini!
Što se tiče bambus/konoplje čitala sam iskustva cura koja kažu da ta pelena najbolje upija nakon nekih desetak pranja, tako da se ne razočaraš ako odmah ne izdrži čitavu noć.
imam 2 rodine puse i one mi baš izgledaju ko dobro upijajuće..tu flaficu sam mislila pronosat po danu da ju operem više puta pa tek onda stavit za noć
jel u rodinu pusu tetru staviš unutra u džep ili na pelenu? Baš bi to mogla večeras probat
__________________
moje sve

Zadnje uređivanje ribica2302 : 10.10.2013. at 16:05.
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 16:36   #5068
Quote:
stigmata8 kaže: Pogledaj post
draga ove pelene su uzas. molim te, nemoj to na bebinu guzu

ovaj unutrasnji sloj koji ide do guze je fleece. ulozak ide unutar pelene, a ako pak odlucis da ga stavis na pelenu pa da bebi ide na guzu, opet nije dobro jer je to mikrofiber. znaci pamuka nije ni vidjelo.

ja ne vidim svrhu koristenja platnenih ako nisu od prirodnih materijala. meni bi to bilo stvarno zao staviti na tu malu slatku mekanu guzu. jbga, zamisli da ti nosis gace od fleece-a.
Ne stavljam tetra pelenu unutar pelene vec NA pelenu. Fleece uopce ne dotice bebu.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 16:46   #5069
Quote:
ribica2302 kaže: Pogledaj post
imam 2 rodine puse i one mi baš izgledaju ko dobro upijajuće..tu flaficu sam mislila pronosat po danu da ju operem više puta pa tek onda stavit za noć
jel u rodinu pusu tetru staviš unutra u džep ili na pelenu? Baš bi to mogla večeras probat
tetru stavim u džep.
Općenito su meni sve pelene s džepom super jer u njih možeš svašta trpati, ali eto pusa mi je favorit.
Probaj! Možda ti ispadne ok.
__________________
!!!
franklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 02:08   #5070
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Ne stavljam tetra pelenu unutar pelene vec NA pelenu. Fleece uopce ne dotice bebu.
ne znam kako uspijes staviti tetru da ne dodiruje bebu, ako nista bar oko nogica ili na bokovima.

ja sam narucila jednu ovu pelenu jer mi je trebala kao uzorak (tada sam jos imala u planu sama siti pelene), tako da znam kako izgledaju i kakve su.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 23:24   #5071
ako je netko zainteresiran, naručila bi pelenice od Naide, da mi se pridruži u narudžbi da podijelimo troškove dostave ja sam u Zg pa mi se može javiti pp
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 15:42   #5072
Imam veliki problem i trebam savjet. Cure mi pelene svaku noć, osim onda kad stavim jednu staru MIB-ovu pelenu. E tad ne cure. Procure uglavnom ME pelene uz dodatak još dodatnih konopljinih uložaka.
Šta kupiti? Trebam dakle za dvogodišnjeg dečka noćnu pelenu. Moje mišljenje je da pelena mora biti adekvatno debela, no ova MIB vrlo vjerojatno ne curi jer je dovoljno duboka i ima dovoljno dugačak ušiven uložak te ju stavim s jednim dodatnim bambus uloškom. U odnosu na ME je svakako tanja među nogicama. E sad, šta i od koga naručiti? I zanima me koji cover uzeti? Uzela sam imse vimse prema njegovoj težini i ogroman mu je da ga ne mogu uopće koristiti. ME air flow L mu je komotan i na najuže zakopčan, posebno oko nogica gdje moram paziti da ne ispadne dio pelene. Da li netko ima ME air flow M i L pa da usporedi duljinu cover-a? Uzela bih mu ja manji bez obzira što je do 12 kg, a on ima 12.5 kg ako je dovoljne duljine naprijed- nazad da mi pokrije i veće pelene.Za to postoji 3 drukera za štelanje širine.
I kakvo vam je iskustvo s vunenim soakerima? Koju veličinu odabrati- prema onoj koju dijete nosi ili ipak broj veću da nije nategnut preko pelene pa da zbog tog ne curi? I ta mi varijanta pada na pamet za noć jer sam već luuuuda.
Sve je štimalo do prije cca mjesec dana. Pije po noći dosta, ali ne puno više no prije. Nemam pojma šta se događa.

Pomagajte.....

edit: cure koje imaju flafi bambus-konoplja- koliko je pelena široka među nogama i kolikoje duboka od sprijeda prema nazad? Kako stoji vašim bebama tj. djeci, odnosno da li pokriva pupak, i koliko su stara djeca? Hvala unaprijed svima.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.

Zadnje uređivanje Cattleya : 13.10.2013. at 15:49.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 00:00   #5073
uf, nemam ti sta pametno reci.
i moj je jako puno piskio nocu i u tom periodu sam mu stavljala jednokratnu. to mi j ebilo bolje rjesenje nego da mu nocu mijenjam pelenu. sreca nije dugo trajalo. onda sam opet pocela koristiti platnene, s tim da sam stavljala dodatni ulozak, tj jednu bambino mio pelenu. one su bas debele i super upijaju, a i pelene je nocna (frotir) i ujutro bi sve kompletno bilo mokro, i ulozak i dodatna pelena i sama pelena. sada smo izbacili nocno dojenje, pa sam izbacila to dodatnu bambino mio pelenu.

sto se vune tice, sve zavisi koliko planiras tu nocnu pelenu natrpati dodatnim uloscima. ako ce biti debela, ja bih onda kupila veci broj. kod vune ti je jako bitno da je dobro lanoliziras. meni vuna nije bila prakticna nocu jer onda ne bih mogla obuci bodi na to, a obzirom da se on jako vrti nocu, majicica bi se podigla i imao bi go stomacic. ljeti mi je to ok, ali nisam pristalica toga zimi.

nadam se da ce se neko javiti sa pametnijim savjetima.
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 07:23   #5074
Quote:
stigmata8 kaže: Pogledaj post
uf, nemam ti sta pametno reci.
i moj je jako puno piskio nocu i u tom periodu sam mu stavljala jednokratnu. to mi j ebilo bolje rjesenje nego da mu nocu mijenjam pelenu. sreca nije dugo trajalo. onda sam opet pocela koristiti platnene, s tim da sam stavljala dodatni ulozak, tj jednu bambino mio pelenu. one su bas debele i super upijaju, a i pelene je nocna (frotir) i ujutro bi sve kompletno bilo mokro, i ulozak i dodatna pelena i sama pelena. sada smo izbacili nocno dojenje, pa sam izbacila to dodatnu bambino mio pelenu.

sto se vune tice, sve zavisi koliko planiras tu nocnu pelenu natrpati dodatnim uloscima. ako ce biti debela, ja bih onda kupila veci broj. kod vune ti je jako bitno da je dobro lanoliziras. meni vuna nije bila prakticna nocu jer onda ne bih mogla obuci bodi na to, a obzirom da se on jako vrti nocu, majicica bi se podigla i imao bi go stomacic. ljeti mi je to ok, ali nisam pristalica toga zimi.

nadam se da ce se neko javiti sa pametnijim savjetima.

Hvala ti ipak. Probala sam dodati bambino mio 1 u ME složenu po dužini tako da je deblji dio po sredini- opet curi. Problem je što neki put pelena nije ful mokra, a procuri. Od jednokratnih sam odustala jer su curile kao ove sada još dok je bio manji. Imaš pravo za vunu- debela mu je pelena i guza. Zašto ne bih preko tog mogla staviti bodi i pidžamu? Jednako kao i preko ovih pul covera?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 15:06   #5075
meni je nocna bila jako debela, pa vuneni cover preko toga, pa onda kada mu obucem bodi, onaj dio koji se kopca izmedju nogica bas zategne i vrsi pritisak na vunu tako da na tom mjestu uvijek povuce vlagu. cover je uvijek bio super lanoliziran, ali je fazon sto bodi bas bude zategnut zbog velicine pelene.

ali stvarno mi je nije jasno kako uspiju procuriti. razmisljala sam o tvom problemu danas dok sam mijenjala pelenu i jedino logicno objasnjenje je cover i da ste u nekom medjubroju. stvarno cudno.
a gdje ti tacno procuri pelena?
i kako maleni spava, jel´ se mnogo vrti?
__________________
21.4.2012.:)
stigmata8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 19:30   #5076
Quote:
stigmata8 kaže: Pogledaj post
meni je nocna bila jako debela, pa vuneni cover preko toga, pa onda kada mu obucem bodi, onaj dio koji se kopca izmedju nogica bas zategne i vrsi pritisak na vunu tako da na tom mjestu uvijek povuce vlagu. cover je uvijek bio super lanoliziran, ali je fazon sto bodi bas bude zategnut zbog velicine pelene.

ali stvarno mi je nije jasno kako uspiju procuriti. razmisljala sam o tvom problemu danas dok sam mijenjala pelenu i jedino logicno objasnjenje je cover i da ste u nekom medjubroju. stvarno cudno.
a gdje ti tacno procuri pelena?
i kako maleni spava, jel´ se mnogo vrti?

Problem je da se ne vrti mnogo, spava uglavnom u jednom položaju, a pelena curi na leđima ili sprijeda. Čudno je da spava dosta na trbuhu, a često procuri na leđima ili sa strane. Sad kužim ovo s bodijem. Zbilja ne znam kaj ću. Prošlu noć nije procurio uz duboku MIB pelenu uz 2 dodatna uloška.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:37   #5077
Quote:
franklin kaže: Pogledaj post
tetru stavim u džep.
Općenito su meni sve pelene s džepom super jer u njih možeš svašta trpati, ali eto pusa mi je favorit.
Probaj! Možda ti ispadne ok.
probali, uspjelo je!! malo više od 12h izdržala pelena, još je iznad guze bila malo suha
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:35   #5078
Flafi konoplja bambus je dugacka 43 cm ,a siroka medju nogicama 17cm. Znaci nesto veca od ME.Odlicna nocna pelena,super upijajuca. Izdrzi do 12 sati bez dodatnog uloska,dok u druge pelene svasta stavljam,uloske,tetre...da bi izdrzale cijelu noc.I moj ima 2 godine i dosta pije po noci.Preporucam!
LEnard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:12   #5079
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Imam veliki problem i trebam savjet. Cure mi pelene svaku noć, osim onda kad stavim jednu staru MIB-ovu pelenu. E tad ne cure. Procure uglavnom ME pelene uz dodatak još dodatnih konopljinih uložaka.
Šta kupiti? Trebam dakle za dvogodišnjeg dečka noćnu pelenu. Moje mišljenje je da pelena mora biti adekvatno debela, no ova MIB vrlo vjerojatno ne curi jer je dovoljno duboka i ima dovoljno dugačak ušiven uložak te ju stavim s jednim dodatnim bambus uloškom. U odnosu na ME je svakako tanja među nogicama. E sad, šta i od koga naručiti? I zanima me koji cover uzeti? Uzela sam imse vimse prema njegovoj težini i ogroman mu je da ga ne mogu uopće koristiti. ME air flow L mu je komotan i na najuže zakopčan, posebno oko nogica gdje moram paziti da ne ispadne dio pelene. Da li netko ima ME air flow M i L pa da usporedi duljinu cover-a? Uzela bih mu ja manji bez obzira što je do 12 kg, a on ima 12.5 kg ako je dovoljne duljine naprijed- nazad da mi pokrije i veće pelene.Za to postoji 3 drukera za štelanje širine.
I kakvo vam je iskustvo s vunenim soakerima? Koju veličinu odabrati- prema onoj koju dijete nosi ili ipak broj veću da nije nategnut preko pelene pa da zbog tog ne curi? I ta mi varijanta pada na pamet za noć jer sam već luuuuda.
Sve je štimalo do prije cca mjesec dana. Pije po noći dosta, ali ne puno više no prije. Nemam pojma šta se događa.

Pomagajte.....

edit: cure koje imaju flafi bambus-konoplja- koliko je pelena široka među nogama i kolikoje duboka od sprijeda prema nazad? Kako stoji vašim bebama tj. djeci, odnosno da li pokriva pupak, i koliko su stara djeca? Hvala unaprijed svima.
Imas uz ME pelenu i njihove uloske? Da probas staviti dva ili čak tri uloska...ja ponekad stavim dva uloska za noć (jedan ide cijelom dužinom pelene a drugi sprijeda savijem na pola tako da kod pišulinca ima 3 sloja uloška plus debljina pelene) i super upija, pelena bude samo sprijeda mokra ( a jako puno cica noću - čitaj: nespavač).

Noću koristim isključivo ME airflow i to uvijek veći. Moj malac ima 10kg i koristimo M/L po danu i to mu je na knap, na zadnjim drukerima smo. Za noć već neko vrijeme koristim L kopčan oko nožica na srednjem drukeru, oko struka na najmanjem (izmjerim ti sutra razliku u duljini M/L i L, trenutno je L u upotrebi)... tako da ne vidim razloga zašto bi mu kupovala manji, mislim da bi ti taj L trebao biti dobar. Šta ti s njim procuri? Jel ima možda previše lufta pa pelena proviri?

Vuna se uzima dva broja veća jer se lanoliziranjem stisne,navodno je disana jako dobra za noć (ja sam ju imala dok je bio skroz mali, poslije sam odustala pa nemam iskustvo sa velikim popišancima).

Flafi bambus konoplja mu dođe negdje do pupka, ali ta pelena nije baš jako duboka, mislim... može se dodati koji uložak al bude baš nabijena. Dobro upija ali mi smo imali jedan period kad je i ona bila natopljena totalka. Ali ni tad nije propustilo tako da zbilja ne kužim što ti se dogodi.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 11:30   #5080
Hvala vam na odgovorima. Stavljam dodatne uloske u MEpelene. Nisv ME ulosci, ali dobro upijaju. Air flow kopcam na najuze i ima lufta oko nogu i oko struka. Pelena ne viri, ali pazim kako namjestam cover. Cini mi se flafi slican MEpelenama. Cini se da sirina pelene medju nogama nije dovoljna da nama izdrzi noc. D
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.