Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 12:56   #141
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Poljaci bez prestanka kukaju za teritorijama koje su izgubili 1939,- dakako ne kukaju za njemačkim zemljama koje su dobili po milosti Crvene Armije I njene pobjede.

.
Što, kukaju za teritorijem koje im je 1939. Crvena Armija, kao tada Hitlerova saverznica, ukrala, ajoj, baš su zločesti...
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:59   #142
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Ma diskreditirao si sam sebe stavljajući taj izvor. A u toj temi piše i neki Poljak koji govori daje naletio na polu-Hrvata, polu-Poljaka koji se borio na hrvatskoj strani...svatko stavlja svoja iskustva. Pazi se ubuduće na što daješ poveznice- prokužit ću ja svaki slavenski jezik ako treba. Što se tiče Poljaka, nije mi drago da imaju tajne zatvore CIA-e na svom teritoriju. Za svaku osudu. No njihov strah od Rusa razumijem i uvažavam. Amerikanci su gadovi kad je vanjska politika i hegemonija u pitanju. Ali ni Rusi nisu cvijeće... U pravilu podržavam vidno slabiju stranu u međunarodnim sukobima. A Poljaci u odnosu na SSSR to jesu bili.
Stari moj, daleko je to od diskreditacije, pače... No, uzmi to kako hoćeš, a usput probaj prokužiti što je naveo/navela korisnik "January"... Sve će ti biti jasno, a osobno sam ovaj izvor našao nakon pola minute goooglanja... Još kada bi se time čovjek stvarno i pozabavio, poput npr. Tomislava Šulja, imalo bi se što itekako pričati. Ili kada bi se pričalo o Poljacima u četničkim postrojbama tijekom 2. svjetskog rata i sl... Auuuu...

Inače, cijenim tvoje brojne navode na forumu, no znajući tvoju veliku "ljubav" prema Rusima, shvaćam da će svaki njihov suparnik imati kod tebe nedvojbenu prednost i "biti u pravu" ! Izuzev Amerikanaca, jasno...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 15:36   #143
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što, kukaju za teritorijem koje im je 1939. Crvena Armija, kao tada Hitlerova saverznica, ukrala, ajoj, baš su zločesti...

Bila Hitlerova saveznica ili ne, te teritorije su dodijeljene Ukrajini, Litvaniji I Bjelorusiji I Rusija sa time nema vise ništa.
Ispada da su tu Rusi borili se I ginuli nizašta.

E to se sa Putinom vise neće dogoditi.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 16:12   #144
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Stari moj, daleko je to od diskreditacije, pače... No, uzmi to kako hoćeš, a usput probaj prokužiti što je naveo/navela korisnik "January"... Sve će ti biti jasno, a osobno sam ovaj izvor našao nakon pola minute goooglanja... Još kada bi se time čovjek stvarno i pozabavio, poput npr. Tomislava Šulja, imalo bi se što itekako pričati. Ili kada bi se pričalo o Poljacima u četničkim postrojbama tijekom 2. svjetskog rata i sl... Auuuu...

Inače, cijenim tvoje brojne navode na forumu, no znajući tvoju veliku "ljubav" prema Rusima, shvaćam da će svaki njihov suparnik imati kod tebe nedvojbenu prednost i "biti u pravu" ! Izuzev Amerikanaca, jasno...
Tomislav Šulj radi s onim što ima za evidenciju HV-a i HVO-a, no tko zna koji su podatci točni za srpsku stranu.

A ovaj upis korisnika ˝January˝ spominje istragu koja se vodila protiv njegovog oca, od strane nekog UOP odbora...to bi značilo da se nije blagonaklono gledalo na one koji bi išli Srbima pomagati?

Poljaci pomagali četnicima u 2. svj. ratu?? E, sad sam svašta čuo. Kao prvo, što će Poljak prije raditi, boriti se za svoju vlastitu zemlju- da ju oslobodi, ili ići u nečiju tuđu? A drugo, četnici su surađivali s Talijanima i sa Nijemcima kad je trebalo. Domoljubni Poljak ne bi s takvim likovima stupao u boj.

Nisam ja apsolutno protiv Rusa- pa ja i učim ruski jezik. Da ih mrzim, ne bih to mogao. Za pomoć Hrvatskoj u Domovinskom ratu im vječna hvala. No, činjenica je da su prema susjedima barabe. Takvi su bili(možda i ostali) i Japanci, meni možda najdraži narod.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 16:24   #145
Poljski huligani su iskoristili Dan Nezavisnosti u Poljskoj za nerede. Jedan ogranak huligana je napao rusku ambasadu u Warshavi.
Predsjednik Poljske Bronislaw Komorowski se izvinio Rusiji. On je to nazvao
"act of hooliganism" ili huliganski ispad.
To nema veze nikakve ni s poljskom desnicom ni s ljevicom kako su tvrdile americko-britanske novine.
Nema nikakve veze s rusko-poljskom povijescu, te iste novine su dezinformirale svoje citaoce.

Bronislaw je isto rekao:
Neki ( koji-se-nesmu-imenovati ) su zeljeli stvoriti utisak kao da je Poljska rusofobna nacija.
Bas tako.
Ovakvih ima mnogo po nasim forumima koji zelu na umjetni nacini kultuvizirati mrznju izmedju Poljaka i Rusa.
Ta mrznja ili sukob ne odgovaraju ni jednima ni drugima
nego "nekima" koji-se-nesmu-imenovati".

Donald Tusk je rekao:
Ovaj huliganski cin je "unacceptable act of aggression." ...neprihvatljiva agresija.
Bravo Poljaci, nastavite ovako i gonite huligane kao stakore i nemojte nasjesti provokatorima koji vas turaju u sukob s Rusima.
Ta poruka vrijedi isto i za Ruse.
Za 90% Hrvata odgovora da ne bude sukob medju vama.
A od ovih 10% sigurno 90% mrzu Poljake i Ruse.
Zivili Poljaci i Rusi.

.

Zadnje uređivanje znanost2000 : 13.11.2013. at 16:34.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 16:30   #146
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post

Nisam ja apsolutno protiv Rusa- pa ja i učim ruski jezik. Da ih mrzim, ne bih to mogao. Za pomoć Hrvatskoj u Domovinskom ratu im vječna hvala. No, činjenica je da su prema susjedima barabe. Takvi su bili(možda i ostali) i Japanci, meni možda najdraži narod.

Da su oni prema susjedima barabe, e kurac moj bi se njima NATO dovukao na granice I kurac moj bi se raspravljalo o nekakvim štitovima u Poljskoj, I kurac moj bi se preko Gruzije ubacivali islamistički teroristi na Kavkaz.

Rusi NISU barabe prema susjedima. DA sam ja na njihovom mjestu, sravnio bih sa zemljom sve one preko kojih mi se ubacuju teroristi, a sve one koji mi hoće dovući Amerikance I NATO na granice sjebao bih u temelju, prvo ih uništio ekonomski jer zavise i dan danas od Rusije a rusku etničku zajednicu u tim zemljama koja je tada bila brojna, naoružao bih do zuba I svuda po tim SUSJEDNIM zemljama napravio autonomne oblasti, pod ruskom kontrolom I naoružane do zuba.

E to su Rusi trebali da urade, pa da baš imate razloga da kažerte da su barabe prema susjedima.

Mogu da zamislim šta bi sve Amerikanci uradili da su se našli u njihovoj koži.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 16:41   #147
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Da su oni prema susjedima barabe, e kurac moj bi se njima NATO dovukao na granice I kurac moj bi se raspravljalo o nekakvim štitovima u Poljskoj, I kurac moj bi se preko Gruzije ubacivali islamistički teroristi na Kavkaz.

Rusi NISU barabe prema susjedima. DA sam ja na njihovom mjestu, sravnio bih sa zemljom sve one preko kojih mi se ubacuju teroristi, a sve one koji mi hoće dovući Amerikance I NATO na granice sjebao bih u temelju, prvo ih uništio ekonomski jer zavise i dan danas od Rusije a rusku etničku zajednicu u tim zemljama koja je tada bila brojna, naoružao bih do zuba I svuda po tim SUSJEDNIM zemljama napravio autonomne oblasti, pod ruskom kontrolom I naoružane do zuba.

E to su Rusi trebali da urade, pa da baš imate razloga da kažerte da su barabe prema susjedima.

Mogu da zamislim šta bi sve Amerikanci uradili da su se našli u njihovoj koži.
Rusi su tribali napraviti i bolje stvari - koje bi drugi napravili.
Ne dati im nacionalnost i republike nego staviti u zakon da je svaki separatizam kaznjiv...Rusi su 200 godina imali u svom vlasnistvu ove zemlje sto se danas zovu Estonia, Latvia, Litvania i pored svih zla sto se pripisiva Staljinu i komunizmu i Sovjetskom Savezu nisu uspili podijeliti karte u svoju korist...drugi bi napravili bolje.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 16:54   #148
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Poljski desničari napali rusku ambasadu: http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...e-zlocine.html

Čudno da nitko od hrvatskih mainstream medija ne prenosi ovakve vijesti.
Poljaci jos uvijek.nose bol u svojim srcima što im je Rusija nanijela tako datreba imati razumijevanja kada za vrijeme posebnih proslava emocije reagiraju. Rusija je jedna opskurna zemlja koja bi se trebala sramiti za sva počinjena zla.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 17:19   #149
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Poljaci jos uvijek.nose bol u svojim srcima što im je Rusija nanijela tako datreba imati razumijevanja kada za vrijeme posebnih proslava emocije reagiraju. Rusija je jedna opskurna zemlja koja bi se trebala sramiti za sva počinjena zla.

Da, Rusija im je u vlasništvo nanijela sve te teritorije Istočne Pruske koje su pripadale Njemačkoj.
ZAto bi Poljaci trebali biti dosljedni pa sve to vratiti Njemačkoj.

A tek da se otvori stranica poljskih zločina prema Njemačkoj populaciji tijekom etničkog čišćenja Nijemaca iz tih oblasti odmah nakon rata, malo bi šta ostalo od tog statusa žrtve I mučenika kojim se Poljaci rado kite.

Zato im je bolje da ne seru vise I da začepe već jednom.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 17:41   #150
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Da, Rusija im je u vlasništvo nanijela sve te teritorije Istočne Pruske koje su pripadale Njemačkoj.
ZAto bi Poljaci trebali biti dosljedni pa sve to vratiti Njemačkoj.

A tek da se otvori stranica poljskih zločina prema Njemačkoj populaciji tijekom etničkog čišćenja Nijemaca iz tih oblasti odmah nakon rata, malo bi šta ostalo od tog statusa žrtve I mučenika kojim se Poljaci rado kite.

Zato im je bolje da ne seru vise I da začepe već jednom.
Govoriš neistine.

Rusija bi u tom slucaju trebala vratiti Königsberg Njemačkoj osobito kada znamo koliko je taj grad bio bogat i poznat po učenim znanstvenicima kao primjerice Immanual Kant. Zločine nad Nijemcima nisu činili Poljaci već Rusi te bi se objem narodima trebali ispričati. Rsu su dali Ostpreussen Poljacima jer nisu mogli sebi direktno prikljuciti a pd Poljaka su uzeli Lvov i ostala područja. Dakle kao što vidiš iz primjera Rusi su isključivi krivci (da ne govorim o Katynu gdje je ubijeno 800 000 Poljaka).

Poljaci ne bi smjeli zacepiti gubicu jer stoje u obrani Crkve, europskih vrijednosti, katoličanstva i katolickog slavenstva. Oni kojima to smeta (kao primjerice ti) su rusofipni velikosrvi odnosno jugosloveni.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 17:57   #151
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Govoriš neistine.

Rusija bi u tom slucaju trebala vratiti Königsberg Njemačkoj osobito kada znamo koliko je taj grad bio bogat i poznat po učenim znanstvenicima kao primjerice Immanual Kant. Zločine nad Nijemcima nisu činili Poljaci već Rusi te bi se objem narodima trebali ispričati. Rsu su dali Ostpreussen Poljacima jer nisu mogli sebi direktno prikljuciti a pd Poljaka su uzeli Lvov i ostala područja. Dakle kao što vidiš iz primjera Rusi su isključivi krivci (da ne govorim o Katynu gdje je ubijeno 800 000 Poljaka).

Poljaci ne bi smjeli zacepiti gubicu jer stoje u obrani Crkve, katoličanstva i katolickog slavenstva. Oni kojima to smeta (kao primjerice ti) su rusofipni velikosrvi odnosno jugosloveni.

Veze ti blage nemaš. Nijemci su masovno protjerani iz poodručja priključenih Poljskoj, uz gomile osvetničkih zločina kojima su bili izloženi od strane Poljaka.
Sve začinjeno gomilama zločina, ubojstava, silovanja, deportiranja u logore ...

TAkođer, nedavno se Tusk ispričao Ukrajincima za Operciju Visla , što je bio službeni naziv za čišćenje Ukrajinaca iz Poljske nakon rata. Ukrajinci su bili protjerani u tadapšnji SSSR, tačnije Ukrajinsku SSR, a Poljaci su preseljavani iz Ukrajine u poslijeratnu Poljsku.

A što se tiče Lvova I ostalih okolnih područja, malo napregni svoju nepismenu glavu pa pogledaj na zemljovidu kome je isti dodijeljen I gdje se danas nalazi.

A ovo o 800 000 ubijenih u KAtynu, pa šta reći, nadmašio si sve mitomanske budale ovoga svijeta.

Koji beveznjakovići mlataraju po tipkovnici I glupiraju se po Internetu, nevjerojatno.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 20:43   #152
Ruski huligani napali poljsku ambasadu, kao uzvrat na nedavne događaje
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 06:14   #153
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ruski huligani napali poljsku ambasadu, kao uzvrat na nedavne događaje

BAgra jedni, bagra drugi.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 09:40   #154
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Bila Hitlerova saveznica ili ne, te teritorije su dodijeljene Ukrajini, Litvaniji I Bjelorusiji I Rusija sa time nema vise ništa.
Ispada da su tu Rusi borili se I ginuli nizašta.

E to se sa Putinom vise neće dogoditi.
Sve te teritorije su Rusi izgubili tek početkom 90-tih
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 11:21   #155
Što ima današnja rusija s istočnim granicama Poljske...pitanje te granice tiče se međusobnih dogovora Bjelorusije,Ukrajine i navedene Poljske...izjednačavati SSSR s Rusijom je greška jer sovjeti su stvarali ideološku državu a ne nacionalnu...uostalom Staljin je bio gruzijac a Hruščov poslje njega ukrajinac a po strukturi vlasti imali su neograničenu moć...što se tiće Rusije ona ništa nije izgubila već je priznala pravo bivših država na državnost a da nije tako danas bi Rusija bila mnogo veća ukoliko bi se vodila Miloševićevskom politikom da je Rusija tamo gdje živi rus i tko bi je u tome spriječio....poljski huligani još uvijek ne znaju da poljska ne graniči s Rusijom....izuzev one enklave...
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 11:44   #156
Tu enklavu ce Poljaci jednog dana uzeti, tako oni vijeruju.

Zadnje uređivanje znanost2000 : 14.11.2013. at 12:27.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 13:52   #157
Možda i hoće...ali samo ako im drugi dopuste... u tom slučaju vračamo se na politiku promjenjivosti granica a tada poljska može dugoročno samo nastradati...
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 14:31   #158
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sve te teritorije su Rusi izgubili tek početkom 90-tih

Ne, te teritorije je Rusija izgubila Oktobarskom revolucijom nakon koje su boljševici federalizirali bivšu imperiju u sklopu svoga rješenja nacionalnog pitanja. Tada su formirane nacionalne republike.
Bez obzira na dominaciju Rusije, te republike su imale svoju državnost, a jasno je da federacije nacionalnih republika prije ili kasnije vode u osamostaljenje sastavnica Federacije,

Tako je Rusija de Facto izgubla te teritorije formiranjem Sovjetske federacije a što je sasvim prirodan process.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 21:39   #159
Samo se želim osvrnuti na trola koje je rekao 800 000 u Katynu. Jesi držo predugo prst na 0, Jesus.
BORO1054 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 15:06   #160
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post

Bronislaw je isto rekao:
Neki ( koji-se-nesmu-imenovati ) su zeljeli stvoriti utisak kao da je Poljska rusofobna nacija.
Bas tako.
Ovakvih ima mnogo po nasim forumima koji zelu na umjetni nacini kultuvizirati mrznju izmedju Poljaka i Rusa.
Ta mrznja ili sukob ne odgovaraju ni jednima ni drugima
nego "nekima" koji-se-nesmu-imenovati".

Donald Tusk je rekao:
Ovaj huliganski cin je "unacceptable act of aggression." ...neprihvatljiva agresija.
Bravo Poljaci, nastavite ovako i gonite huligane kao stakore i nemojte nasjesti provokatorima koji vas turaju u sukob s Rusima.
Ta poruka vrijedi isto i za Ruse.
Za 90% Hrvata odgovora da ne bude sukob medju vama.
A od ovih 10% sigurno 90% mrzu Poljake i Ruse.
Zivili Poljaci i Rusi.

.
Osim najzagriješinijh rusofila, nisam nikada čuo da neki Hrvat mrzi Poljake, dapače
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.