Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2013., 12:19   #61
Djeca čija je probava dovoljno zrela za dohranu ne bi trebala imati problema sa nekuhanim voćem. Zato sam to i savjetovala. Kod mene je pretpostavka da se ne počinje prije 6 mj.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 12:20   #62
Quote:
Ex Wannabe mama kaže: Pogledaj post
Djeca čija je probava dovoljno zrela za dohranu ne bi trebala imati problema sa nekuhanim voćem. Zato sam to i savjetovala. Kod mene je pretpostavka da se ne počinje prije 6 mj.
Sa starijim sam krenula sa 4,5mj jer je bio na AD,a sa mladom cu sa 6mj.(dojim ju) ali mislim da cu svejedno par puta prvo ponuditi skuhanu jabuku.
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 12:46   #63
Samo kažem da nikome nije bilo ništa od kuhanog voća, al' od svježeg jest nekima.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 12:57   #64
Moja cura nije imala reakciju niti na jednu namirnicu, ni osip ni grceve, nista. Ali je svjezu jabuku izbljuckala. Voce u svjezem obliku joj dajem od osmog mjeseca zivota, ali i dalje povremeno kuham.
Vitamini i vlakna se ionako nalaze u kori, a i gube se u dodiru s metalom (noz, ribez, mikser, vilica) pa se nista posebno ne dobiva davanjem svjezeg voca bebi. Sad joj dajem svjeze jer mi je tako lakse, a njoj vise ne smeta.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 13:04   #65
Ja sam se samo osvrnula na post kako voće treba kuhati.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 15:34   #66
meni s prvim sinom nije uopće pala ne pamet ideja da mu voće kuham. sve je lijepo prihvaćao bez problema. drugom za sad dajem jabuku, i to skuhanu, zato jer se na svježu mrštio kao da mu je kisela. skuhana ima dosta blaži okus, pa zato.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 15:37   #67
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
koje proso? mogu li skuhati obično proso i usitniti ga štapnim mikserom? ili nekakve prosene pahuljice? (nikada nisam tako nešto vidjela - zapravo nisam gledala.)
naravno da možeš skuhat obični proso, a imaš i instant pahuljice u dm-u njihove, ja do sada koristim te
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 15:39   #68
navodno nije potrebno ni miksanje pa većina ljudi miksa bebi bez obzira počinju li sa 4 ili sa 6, bez obzira što je beba možda spremna, nekad MI nismo spremni

a znam ih koji miksaju i sa 3 godine, navodno beba neće drugačije

ovo pišem pod rizikom da me zadesi nešto slično
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:18   #69
ja svojem ne miksam, nego dajem naribano i jabuku i mrkvu i pojeo je meni je kuhana mrkva bljutava pa ju eto ni njemu nisam do sad kuhala iako namjeravam u kombinaciji sa žitaricama i sl.
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:19   #70
Quote:
Ex Wannabe mama kaže: Pogledaj post
Brokola i cvjetača itekako napuhuju, zato se i ne daju prije 8 mj. A mahunarke tek sa 10 mj. Osim mahuna jer su one najblaže.
Koje povrce da onda dajem sa 7mj?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:24   #71
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Koje povrce da onda dajem sa 7mj?
tikvica,koraba,buča,mrkva
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:31   #72
To sve isto jede....ali nekako mi onda ispadne da uvijek jedno te isto jede. :neznam:
Mozda je sve to u mojoj glavi.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:57   #73
Lijepi pozdrav zenske. Imam par pitanja-sigurno ste pisale o tome u ovoj temi al zbilja ima previse stranica i jednostavno nemam vremena trazit i listat . Pa bi vas molila da mi kazete kada ste krenule uvodit djeci povrce,kojim redom i sta prvo? Mi smo pocele sa 4mj sa dohranom i sad joj dajem samo kuhsno voce,i to jabuka,banana,kruska,sljive. Pa u kombinacijama. Dodala bi i malo zitarica ali neznam koje smijemo s obzirom da ima 4.5 mjeseca? I dodala bi neko povrce al neznam dal je prerano za uvodit... I dali vi kupujete domace voce i povrce na placu ili kupite i neko u supermarketu? Hvala vam na odgovorima
__________________
....da mi te još jednom vidit...prije nego ću osidit...da mi te još jednom sresti..da mi te još jednom taknit,tilo sakriti od bure..
CIPI22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 19:00   #74
Quote:
CIPI22 kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav zenske. Imam par pitanja-sigurno ste pisale o tome u ovoj temi al zbilja ima previse stranica i jednostavno nemam vremena trazit i listat . Pa bi vas molila da mi kazete kada ste krenule uvodit djeci povrce,kojim redom i sta prvo? Mi smo pocele sa 4mj sa dohranom i sad joj dajem samo kuhsno voce,i to jabuka,banana,kruska,sljive. Pa u kombinacijama. Dodala bi i malo zitarica ali neznam koje smijemo s obzirom da ima 4.5 mjeseca? I dodala bi neko povrce al neznam dal je prerano za uvodit... I dali vi kupujete domace voce i povrce na placu ili kupite i neko u supermarketu? Hvala vam na odgovorima
Mi smo počeli s 4 mjeseca. Počeli smo s rižinim pahuljicama. Kasnije je id žitarica s 4 mjeseca jela još prosene pahuljice. a s 5 mjeseci palentu.
Povrće sam dala prvo korabu, tikvicu, bundevu pa mrkvu.
Kako više nije sezona korabi ni tikvica, probaj s bundevom ako ju nađeš, ako ne ima bundeva u kašici.
Kasnije sam uvela batat koji je slatkast pa joj se svidio.
__________________
M
RenataAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 19:49   #75
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Koje povrce da onda dajem sa 7mj?
moja je brokulu i karfiol jela sa 5-6mj i super prihvatila i nije imala nadimanje od njih.

sto se nestlea tice, moja pije njihovo mlijeko i sve instant zitarice joj dajem njihove.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 21:03   #76
ribice mislim da je mrkvu svježu davat od početka dohrane ipak rano, dapače po rodinim tablicama i inače strožim tablicama ide mrkva dosta kasnije, sok ok, ali mrkva vlakna ne znam baš, ipak je povrće, a kao povrće svježe tek poslje godine

cipi dapače mislim da je rano i šljivu tako maloj bebi koja nema ni 6 mj ni prema najslobodnijim tablicama od prije 10 godina ja ne znam da šljiva ide prije 6 mj, neka me netko ispravi ako griješim, ali eto kad je uvedena ako nema problema sa crijevima i alergijama ili reakcijama, onda je ipak ok, samo je bilo riskantno počet s tim

ja dajem kakao i 8 žitarica od nestle, probala šljivu i zob ali kako joj izgleda šljiva ne paše, proslijedila sestri načetu kutiju, nemam omiljene proizvođače, čitam sastav pa zaključim šta mi paše, moram imati jednu ili dvije kombinacije bez mlijeka za povrtne i voćne kašice, sada smo na 4 korn, 3 korn i prosu i nekad kuham griz, palentu, geršlo, rižu itd...

od hippa imam breskvu i kajsiju, ali nisam sigurna hoćemo li uzet iduću kutiju, probala i dm-ove kutije s mlijekom, nije loše, ali nekako mi ovaj kako i žitarice najbolje prolaze

samo nikad nisam nagusto napravila 5-6 mjerica toga stavim jednu ili dvije pa 3 korn, jer mislim da je zdravije, a ovo više radi okusa
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 23:19   #77
sta je gerslo?
kakav je taj nestle kakao? ja izbjegavam te takve okuse, kao i sve lino pahuljice.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:04   #78
geršlo je ječam

mojoj se sviđa ovaj kakao i 8 ž, ja stavim u bocu po jednu mjericu, ima 8 žitarica što s glutenom što bez glutena, ali zamjeram mu što ne piše kolko koje % ima ja patim od tih podatka (no ni na 3 korn ne piše ), brijem da je pšenica glavna i umjesto šećer, piše slad pa brijem da je to ječmeni slad i kakako, a kakako je kao dobar i ima neki kao probiotik pa sad znadni, ja sam to počela stavljat u bocu kad je odbijala bocu, mada sad sam sigurna da je to bilo radi zuba, ali slađe popije ovako, al kad neće, onda neće ni ovako ni onako
uglavnom ako neće bocu zagustim joj sa tim i još nekom čistom žitaricom i pojede garantirano tako da je obezbjeđen unos mlijeka u kritičnim situacijama

ali kao mliječno žitni obrok uglavnom dajem jogurt i 3 korn ili jogurt i 4 korn, mada u zadnje vrijeme kako joj se popravilo dnevno spavanje, opet često nekako ne dođemo do tog trećeg krutog obroka, ali s obzirom da ima tri boce u kojima je po mjerica nečega možda je to sasvim ok, važno mi je da unesemo dovoljno mlijeka, a ostalo kako stignemo
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 15.11.2013. at 00:14.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:16   #79
uglavnom okus nije ne znam kako sladak, naspram ozloglašenog čokolina ogromna razlika, nedavno sam kod sestre liznula čokolino i stvarno je pre-slatko ni slično ovome
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:22   #80
evo gledam tablicu i uspoređujem sa hipp breskva kajsija riža žitaricama


malo više ugljikohidrata ima ovaj nestle (77,5 - 70 g / 100 g), a više šećera od toga ima hipp (28-39 g / 100 g) sad kolko je dobra usporedba jer hipp ima bubam cca 30% mlijeka u sebi
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.