Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 18:13   #1
Ukidanje vjeronauka u školama

Quote:
DON IVAN GRUBIŠIĆ traži referendum za ukidanje vjeronauka u školama! Najavio je da pokreće inicijativu za skupljanje potpisa za referendum na kojem bi građani odlučivali jesu li za to da vjeronauk iz škola vrate u crkve.

"Ja ću predložiti, a tko će to provesti, vidjet ćemo. Očekujem da će se javiti volonteri koji bi prikupljali potpise", kaže saborski zastupnik don Grubišić, koji naglašava da se vjeronauk mora održavati u crkvenim prostorima.

"Vjeronauk ne bi smio opterećivati sadržaje i ulogu civilnog društva. Hrvatska je ustavom definirana kao civilna država", kaže don Grubišić, koji očekuje da bi s prikupljanjem potpisa za referendum mogao početi već idućeg tjedna.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ma/714595.aspx

vrlo zanimljiva inicijativa!

i ja se slažem da vjeronauku NIJE mjesto u školama nego u crkvama

Zadnje uređivanje manchild : 03.12.2013. at 18:43.
manchild is offline  
Old 03.12.2013., 18:17   #2
Nemas anketu, to se ne pika najbolje.

Definitivno za.
NIje to nista novo, dosta svecenstva kao i vjernika misli da je vjeronauku mjesto u crkvi.



(...i onda mozemo prec na ukidanje plesnih tecaja od fakulteta i sasvim dobro za pocetak, to onak potiho si sanjam, a budjet bi se smanjio).
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 03.12.2013., 18:24   #3
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Nemas anketu, to se ne pika najbolje.

Definitivno za.
NIje to nista novo, dosta svecenstva kao i vjernika misli da je vjeronauku mjesto u crkvi.



(...i onda mozemo prec na ukidanje plesnih tecaja od fakulteta i sasvim dobro za pocetak, to onak potiho si sanjam, a budjet bi se smanjio).
bum rekao modovima
manchild is offline  
Old 03.12.2013., 18:29   #4
Iako bi glasao na tom referendumu protiv, podržavam održavanje takvog referenduma te bi potpisao takvu inicijativu.

Za razliku od homića i njihovih pomodnih obožavatelja, ja sam demokrat.
master_mind_ is offline  
Old 03.12.2013., 18:29   #5
Don ispalio čorak i vi se nasadili. Ključaj ovo jer nam je puna kapa bespotrebnih referenduma.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 03.12.2013., 18:29   #6
Vrijeđaš Hrvatsku, to je sada postalo popularno, Babić je takvima uzor. Vidim, lokacija Istra.

65 % ljudi koji su izašli na referendum su rekli i ono što i podosta ljudi koji nisu izašli vrlo vjerojatno misli.
Vjeronauk nije obavezan predmet. Ako i krene, teško da će skupiti iznad 150 000 potpisa.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 03.12.2013., 18:32   #7
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Don ispalio čorak i vi se nasadili. Ključaj ovo jer nam je puna kapa bespotrebnih referenduma.
Ne možeš u isti koš staviti ovu ideju s referendumom koji je održan u nedjelju, i s referendumom koji će se uskoro održati u vezi Vukovara.

Ako se i skupi za ovu inicijativu potpisi, ovo nije u redu jer se radi o izbornom predmetu.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 03.12.2013., 18:32   #8
Zanimljiva inicijativa.

Biti će interesantno slušati sve ove koji su slavili referendum za brak u Ustavu kao "praznik demokracije" , kako im najedanput ne odgovara da narod odlučuje o ovom pitanju.

Obzirom na svjetonazorsku nabrijanost u Hrvatskoj, ova inicijativa, ako se provede bi mogla skupiti dovoljan broj potpisa.

Nekako sumnjam da bi Ustavni sud imao muda zabraniti ovo pitanje jer se radi o dijelu Vatikanskih ugovora, za koje je on sam sebe proglasio nenadležnim.

I u slučaju proglašenja referenduma, nemale su šanse da on prođe. A to bi bila svojevrsna poetska pravda da Kaptol koji je izmanipulirao ovaj nepotrebni referendum na kraju upravo kroz drugi referendum izgubi važnu polugu moći iz ruku.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 03.12.2013., 18:33   #9
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Tvoj potpis je sramotan. Moderatori, dokad tolerancija na ove provokacije?

Što se tiče teme, vjeronauk treba ostati u školama, osim toga u osnovnim se školama održava većinom prvi ili zadnji sat, a u srednjima ima izbor etika ili vjeronauk.

Ovo je samo još jedan primjer kako se poraženi ne mogu pomiriti s porazom, a Grubišić je postao satelit kukurikavca u crkvenim redovima.
Otkada to? jel odonda kad je Jovanović to rekao?Izvini,ali u vrijeme moje bake dakle za vrijeme Jugoslavije kraljevine je bio u crkvama a bome i prije toga.Stoga ovo o poraženima prikači mačku o rep.
Sibor is offline  
Old 03.12.2013., 18:34   #10
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Ne možeš u isti koš staviti ovu ideju s referendumom koji je održan u nedjelju, i s referendumom koji će se uskoro održati u vezi Vukovara.

Ako se i skupi za ovu inicijativu potpisi, ovo nije u redu jer se radi o izbornom predmetu.
Da se od 90ih nije vodila politika desna ruka na srcu - lijeva u tuđem džepu ne bi mi danas raspravljali o tim stvarima nego bi rezervirali zimovanja po svijetu i guštali ko prasci. Ovako će na zimovanje otići Milanović i Karamarko, a ti ćeš izlaziti na referendum s deset kuna u novčaniku za kiflu.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 03.12.2013., 18:40   #11
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Iako bi glasao na tom referendumu protiv, podržavam održavanje takvog referenduma te bi potpisao takvu inicijativu.

Za razliku od homića i njihovih pomodnih obožavatelja, ja sam demokrat.
Ma to bi i ja napravio, ali nemam zeludac za jos jednu medijsku harangu.

Definitivno prvo treba ukinuti preplatu HRT-u i liberalizirati/diverzificirati medijsku scenu.

Zamisli sto bi jadnim ljudima napravili mediji u takvoj potencijalnoj kampanji.
A sto bi onda ti jadni ljudi radili dalje.


P.S.
Al to je ionako pusta prica, jel kolko znam to je definirano medudrzavnim ugovorima, isto kao i talijanski jezik u Istri. Njih isto ne ce kaciti ovaj referendum o cirilici.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Old 03.12.2013., 18:44   #12
Inače koja je ovo već peticija/referendum protiv Crkve unutar godine dana 3.-4.? Kako im se samo da više, a ne mogu skupiti par potpisa. Inače nemam ništa protiv da hrvatski narod odlući i o tome.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 03.12.2013., 18:45   #13
Za početak bi mogla peticija online,a onda moguće i offline.
Sibor is offline  
Old 03.12.2013., 18:47   #14
zar je sad postala to neka nova fora da se za svaku stvar raspisuje referendum ?
imamo viska novca u drzavnoj blagajni ?

protiv sam odrzavanja i referenduma i ukidanja vjeronauka jer je vjeronauk sam po sebi ionako izborni predmet u skolama.
dakle, tko zeli ici na vjeronauk, moze ici a tko nece, ni ne mora.
Tonnie is offline  
Old 03.12.2013., 18:50   #15
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
z
protiv sam odrzavanja i referenduma i ukidanja vjeronauka jer je vjeronauk sam po sebi ionako izborni predmet u skolama.
dakle, tko zeli ici na vjeronauk, moze ici a tko nece, ni ne mora.
Sve okej, ali tko placa te vjeroucitelje (osim sto stvarno mislim da su svecenici najbolja opcija za vjeronauk, ovi laici, ah...)?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 03.12.2013., 18:56   #16
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ma/714595.aspx

vrlo zanimljiva inicijativa!

i ja se slažem da vjeronauku NIJE mjesto u školama nego u crkvama
samo sto skole moraju imati 'religiozoni odgoj' (RS - religious studies, se kod nas npr zove), to je obvezi predmet.

sve drzave u EU to imaju jedina varijacija od drzave do drzave je kada se implementira u obrazovni program i u kojoj formi. ne moze se to zabraniti, jer to je osnovni skolski predmet

(pogotovo se ne moze zabraniti u drzavma gdje niti nije obvezni predmet, nego izborni loool).

znaci EU to nikada nece ili moze podrzati. a taj svecnik moze poceti i samoinicijativu da se moze zeniti lol- njegovo pravo, u to ne ulazim...pitanje je (politicke) legitimnosti neke politicke inicijative valjda, jer ako toga nema nema ni inicijative kao takve.
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 03.12.2013. at 19:06.
Grazia is offline  
Old 03.12.2013., 19:07   #17
Svim srcem ZA. (Katolik/vjeronauk pohađao u Crkvi)

No, ljevica nije toliko organizirana da sakupi 450.000 potpisa u 14 dana. Nadam se, da radikalni ateisti iz GA i Indeksovci neće sudjelovati u prikupljanju potpisa.
DJTcro is offline  
Old 03.12.2013., 19:14   #18
Vjeronauku kao obliku nastave mjesto je u crkvi,
kao što je Jovanovićevom ZO mjesto u roditeljskom okruženju.
(napisao bih domu, al' stra' me prijave za širenje mržnje)
__________________
tomisličak is offline  
Old 03.12.2013., 19:17   #19
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
Vjeronauku kao obliku nastave mjesto je u crkvi,
kao što je Jovanovićevom ZO mjesto u roditeljskom okruženju.
(napisao bih domu, al' stra' me prijave za širenje mržnje)

Amen to that
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 03.12.2013., 19:27   #20
Imate zemljopis, povijest, fiziku i kemiju koji su itekako važni za daljnji životi obrazovanje. I onda paf, jedan sat na kojem tvrde da je sve to glupost, da je sve Bog stvorio, a Hebreji su Izabrana rasa. I kako nam djeca mogu biti normalna. malo ih učimo da je bijelo bijelo, pa da je malo bijelo crno i sad ti vidi.

Podržavam ga, ali mislim da je to samo njegov spin i da od toga ne će biti ništa.
-------------------------------------------------------------
A Zdravstveni odgoj je u moje vrijeme bio podijeljen na satove Biologije i SRZ-a, i ispao sam normalan.
Kajves is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.