Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 18:27   #21
Za ukidanje.
Nije mu mjesto u drzavnim skolama bez obzira sto je izborni predmet.
Djeca koja ne pohadjaju nastavu vjeronauka jednostavno zuje taj sat,sto po meni nije u redu.Jednako tako ni svecenicima nije mjesto u drzavnoj skoli,pa bili to 100 puta dani kruha i sl.
U mom razredu jedan djecak nije isao na vjeronauk(bio je muslimanske vjere).Kada bi bili dani kruha svi smo donijeli nesto od kuce i prije sata otisli u skolski hol gdje je svecenik blagoslivao to sto su ucenici donijeli.
Nama je to bilo lijepo i kad se ovako isprica tako i djeluje,ali taj djecak je uvijek za to vrijeme stajao po strani...jedini on jer nije katolik.
To se ne bi smijelo dogadjati u drzavnoj skoli ,pa da je 99% djece katolici.
U privatnim skolama moze,ali drzavne ne.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.12.2013., 18:28   #22
Pitanje treba glasiti jeste li za da vaša djeca i dalje izučavaju kreacionizam (u sklopu vjeronauka) u školama, to bi možda povećalo broj potpisa za referendum.
Regul is offline  
Old 03.12.2013., 18:28   #23
Ja doista ne znam što je ovaj Grubišić rdio u Crkvi...

Ja nisam išao na vjeronauk, ali misli da su zauvijek gotova vremena kada su ga vlasti zabranjivale
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 03.12.2013., 18:31   #24
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja doista ne znam što je ovaj Grubišić rdio u Crkvi...

Ja nisam išao na vjeronauk, ali misli da su zauvijek gotova vremena kada su ga vlasti zabranjivale
On je bio onaj radi kakvih ljudi pljuju danas po Crkvi, tamo radi osobne koristi.
Pazi on je nakon 50 godina doživio prosvijetljenje i sad sve u Crkvi ne valja.
On je samo Crkvena verzija Damira Kajina, ništa više.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 03.12.2013., 18:35   #25
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja doista ne znam što je ovaj Grubišić rdio u Crkvi...

Ja nisam išao na vjeronauk, ali misli da su zauvijek gotova vremena kada su ga vlasti zabranjivale
NIje stvar u zabrani.
Vjeronauku kao predmetu nije mjesto u drzavnoj skoli jer nisu sva djeca katolici i jer je to dogmatski predmet koji se kosi sa biologijom npr.
Mi smo pod vjeronaukom ucili da je BOg stvorio covjeka,a onda pod biologijom nesto sasvim drugo.Nastavnica iz biologije je cijeli sat raspravljala oko toga jer nismo glupi,naravno da smo ju pitali kako sada ona govori jedno,a vjerouciteljica nam je samo sat prije govorila drugo.
Privatne skole,Crkve sve pet.Drzavne skole ne,nikakvi vjeronauk i slicno.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.12.2013., 18:39   #26
Naravno, ljude treba prvo educirati (što je poprilično teško u našem društvu) o štetnosti kreacionizma u edukaciji, kontradiktornim aspektima sa znanosti itd.
Regul is offline  
Old 03.12.2013., 18:47   #27
Podržavam, zajedno s izbacivanjem Zdravstvenog odgoja ovako koncipiranog.
Can-I-Bus is offline  
Old 03.12.2013., 18:50   #28
Kasnite. Mislim da je to očaj, jer ova Vlada je shvatila ili će brzo shvatiti da je crkva ušla ne samo u učionice, nego i u zbornice.

Vjeronauk u školi ne predaju svećenici nego vjeroučitelji koja zapošljava biskupija i nadbiskupija i MOZS-a ne može ništa, ni u radnom sporu sa crkvom im ne može pomoći ni Ustavni sud RH. Država plaća vjeroučitelje. Teško bi ih bilo najedamput otpustiti.

Pojavljuju se i one pametne ideje da neka katolici idu u katoličke škole. Interes za te škole u Hrvatskoj je velik i postoje liste , u njih žele djecu upisati nekatolici jer su kvalitetne. Inzistiranjem, moglo bi dovesti do toga da imamao više katoličkih škola, nego državnih. Treba dobro promisliti.
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Old 03.12.2013., 18:51   #29
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
U mom razredu jedan djecak nije isao na vjeronauk(bio je muslimanske vjere).Kada bi bili dani kruha svi smo donijeli nesto od kuce i prije sata otisli u skolski hol gdje je svecenik blagoslivao to sto su ucenici donijeli.
Nama je to bilo lijepo i kad se ovako isprica tako i djeluje,ali taj djecak je uvijek za to vrijeme stajao po strani...jedini on jer nije katolik.
To se ne bi smijelo dogadjati u drzavnoj skoli ,pa da je 99% djece katolici.
U privatnim skolama moze,ali drzavne ne.
U moj razred je došao jedan koji se doselio iz Njemačke i slabo je znao hrvatski,dok smo mi razgovarali i smijali se,on je stajao po strani...jedini on jer nije znao jezik.
Treba izbacit hrvatski jezik iz škola,samo diskriminira

Imali smo jednog invalida koji je bio u kolicima...dok smo mi igrali lopte on je stajao sa strane...jer je on jedini invalid.
Izbacimo igrališta i dvorane iz škole,samo diskriminiraju

Ja sam recimo bio jedan od onih koji nije išao na vjeronauk...i nisam se osjećo diskriminiran nego dapače povlašten...ja nabijam loptu na igralištu i kontam kako oni papci sad moraju sjedit i bubat

Kog boli kurac...katolička crkva je dio hrvatskog naroda i hrvatske tradicije i kulture i mislim da je zaslužila da joj država ustupi da ima vjeronauk kao izborni predmet pa ko voli nek izvoli.
S druge strane pederi nisu dio hrvatske tradicije i kulture,nisu ničim zadužili državu pa opet od države traže da im se dozvoli brak iako država od tog njihovog braka ne dobija ništa

Za sam da vam se daju sva prava osim posvajanja djece,da se razumimo samo me malo nervira ovo licemjerje pa otud ovakav post
Samo jako! 1994 is offline  
Old 03.12.2013., 18:55   #30
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
U moj razred je došao jedan koji se doselio iz Njemačke i slabo je znao hrvatski,dok smo mi razgovarali i smijali se,on je stajao po strani...jedini on jer nije znao jezik.
Treba izbacit hrvatski jezik iz škola,samo diskriminira

Imali smo jednog invalida koji je bio u kolicima...dok smo mi igrali lopte on je stajao sa strane...jer je on jedini invalid.
Izbacimo igrališta i dvorane iz škole,samo diskriminiraju

Ja sam recimo bio jedan od onih koji nije išao na vjeronauk...i nisam se osjećo diskriminiran nego dapače povlašten...ja nabijam loptu na igralištu i kontam kako oni papci sad moraju sjedit i bubat

Kog boli kurac...katolička crkva je dio hrvatskog naroda i hrvatske tradicije i kulture i mislim da je zaslužila da joj država ustupi da ima vjeronauk kao izborni predmet pa ko voli nek izvoli.
S druge strane pederi nisu dio hrvatske tradicije i kulture,nisu ničim zadužili državu pa opet od države traže da im se dozvoli brak iako država od tog njihovog braka ne dobija ništa

Za sam da vam se daju sva prava osim posvajanja djece,da se razumimo samo me malo nervira ovo licemjerje pa otud ovakav post


Trebao bi više ovamo navraćati. Potrebniji si ovdje nego na muškom kutku!
Can-I-Bus is offline  
Old 03.12.2013., 18:57   #31
Ovaj referendum bih čak i dragovoljno plaćao iz svojega džepa.
Premda ne vidim razloga da se raspisuje. Dovoljno je tu odluku donijeti u Saboru po hitnom postupku.

Naravno da kreacionizam ili religije nemaju mjesta po znanstveno usmjerenim školama i sveučilištima. Kad sam išao na referendum, ugledah i GOLEMO RASPELO na zidu u učionici. Što je to tu trebalo vješat?



______________________________________
Muhamed tvrdi da su VEĆINA stanovnika pakla žene (mlaćenje maljevima, 'menjanje' spaljenih koža novima da iznova trpe užasne patnje, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
Nepoznati is offline  
Old 03.12.2013., 18:58   #32
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Trenutno radim kao vjeroučiteljica i podržala bih ovu inicijativu.
A što misliš raditi? Tražiti drugi posao? Ne želiš valjda otpremninu od države. Plaću dobivaš iz proračuna, a ne od crkve.

Praćenje odlazaka na misu je intezivno kad se priprema za sakramente, inače ne.

Dosta je vjeroučitelja je licemjerno jer išlo na taj studij samo da se zaposli, a nisu jer praktični i iskreni katolici, crkva već promišlja o tome. Ako s etakvi udalje i ne moramo ih plaćati, bit će dobra stvar.
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Old 03.12.2013., 18:58   #33
Razborita inicijativa. No u svakom slučaju interesantno je vidjeti kako dojučerašnji protivnici referendumskog pitanju odmah skaču na mogućnost da se ukine vjeronauk u školama, a ne smeta im bacanje novaca na jedno minorno pitanje kada u društvu ima prečih problema.


No digresiram. Vjeronauku nije mjesto u školama, osim možda kao izbornom predmetu, ali onda izbornom u punom smislu riječi.
Clint Eastwood is offline  
Old 03.12.2013., 19:02   #34
Vjeronauk u školi je izborni predmet. Zaboravlja se to.
Nikoga se ne prissiljava da ide na vjeronauk, a za one koji ne idu na vjeronauk mora se pobrinuti škola, odnosno MOZS.

Netko ide u glazbenu školu, netko ples, netko na jezike, netko na nogomet. Da li tu ima diskriminacije?
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Old 03.12.2013., 19:02   #35
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
U moj razred je došao jedan koji se doselio iz Njemačke i slabo je znao hrvatski,dok smo mi razgovarali i smijali se,on je stajao po strani...jedini on jer nije znao jezik.
Treba izbacit hrvatski jezik iz škola,samo diskriminira

Imali smo jednog invalida koji je bio u kolicima...dok smo mi igrali lopte on je stajao sa strane...jer je on jedini invalid.
Izbacimo igrališta i dvorane iz škole,samo diskriminiraju

Ja sam recimo bio jedan od onih koji nije išao na vjeronauk...i nisam se osjećo diskriminiran nego dapače povlašten...ja nabijam loptu na igralištu i kontam kako oni papci sad moraju sjedit i bubat

Kog boli kurac...katolička crkva je dio hrvatskog naroda i hrvatske tradicije i kulture i mislim da je zaslužila da joj država ustupi da ima vjeronauk kao izborni predmet pa ko voli nek izvoli.
S druge strane pederi nisu dio hrvatske tradicije i kulture,nisu ničim zadužili državu pa opet od države traže da im se dozvoli brak iako država od tog njihovog braka ne dobija ništa
Oprosti,ali usporedbe su ti bedaste.
Sasvim je druga stvar objektivni hendikep koji netko ima,a zbog cega ne moze sudjelovati u nekim aktivnostima.Dok je potpuno druga stvar dogmatski predmet u drzavnoj skoli koji segregira djecu iako mu to nije namjera,ali naprosto tako ispadne.
Katolicka crkva je dio tradicije hrvatskog naroda i tu si u pravo,ali Hrvatska je drzava svih njezinih gradja,a ne samo Hrvata.
Pederi nisu tema.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.12.2013., 19:04   #36
Radije bih da mi dijete ide na vjeronauk nego da uči o sodomiji. Izučavanje bilo koje religije neće štetiti ni ateistu. Dapače, nužno je.
mangata is offline  
Old 03.12.2013., 19:06   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja doista ne znam što je ovaj Grubišić rdio u Crkvi...

Ja nisam išao na vjeronauk, ali misli da su zauvijek gotova vremena kada su ga vlasti zabranjivale
Za vrijeme najcrnjeg komunizma-staljinizma, vjeronauk se slobodno obavljao po crkvama.
Za vrijeme Jugoslavije u Hrvatskoj je vjeronauk bio službeno zabranjen u javnim školama 1952. godine i Teološki fakultet u Zagrebu isključen iz Sveučilišta.[1]
Zar je Teološki fakultet vraćen u sklop ostalih Sveučilišta u Zagrebu? Kada? Čemu?
Nepoznati is offline  
Old 03.12.2013., 19:06   #38
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Dovoljno je tu odluku donijeti u Saboru po hitnom postupku.
Interesantno zapažanje kako bi se neke inicijative mogle,
dok ostale ne bi mogle donositi u Saboru.
__________________
tomisličak is online now  
Old 03.12.2013., 19:06   #39
Quote:
no good kaže: Pogledaj post
Vjeronauk u školi je izborni predmet. Zaboravlja se to.
Nikoga se ne prissiljava da ide na vjeronauk, a za one koji ne idu na vjeronauk mora se pobrinuti škola, odnosno MOZS.

Netko ide u glazbenu školu, netko ples, netko na jezike, netko na nogomet. Da li tu ima diskriminacije?
A netko u Crkvu na vjeronauk.
Ili ipak ne.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.12.2013., 19:09   #40
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja doista ne znam što je ovaj Grubišić rdio u Crkvi...

Ja nisam išao na vjeronauk, ali misli da su zauvijek gotova vremena kada su ga vlasti zabranjivale
Koliko ja znam vjeronauk nije bio zabranjen prije devedesete, ako si na ta vremena mislio.

Protiv sam vjeronauka u školama, njemu je mjesto u Crkvi, moje mišljenje dijeli puno vjernika koje poznajem. Ali sam protiv ovog referenduma kao što sam bila rptiv ovog nekidan i kao što sam protiv referenudma o ćirilici i pitam se kada će se više ovaj narod dozvat pameti???? Hoćemo sad svaki mjesec trošit 50 milja kuna u vjetar, je li to možda u Hrvatskoj zabilježen privredni rast pa sam ja to prespavala?
mirjam is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.