Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2014., 16:54   #621
Pretpostavka je da vlasnik nece tuziti sam sebe zbog neisplate place, to je njegova odluka jer je u biti isplacuje sam sebi. Tako da za ovo drugo nisam sigurna.

I da, njihov savjet je da firme koje imaju, recimo, servisne usluge, vozaci kamiona koji obavljaju prijevoz, grad. firme, i sl., ne ispunjavaju putne naloge, to je zapravo rad na terenu , ako je, naravno, to dalje od 30 km od sjedista firme ili izdvojene poslovne jedinice, da se ide na terenski dodatak. U tom slucaju kroz JOPPD ide samo terenski dodatak od 170, 00 kn.

Ja to nemam, ali, eto, mozda ce nekome dobro doci informacija,

Zadnje uređivanje lili p. : 09.01.2014. at 19:15. Reason: Molim te editiraj postove, a ne slaži redaljku.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:29   #622
Ako tko ima iskustva ili prijedlog: Šta u slučaju kada imam jedinog zaposlenog na dopustu radi njege djeteta.... Ide JOPPD. Pretpostavljam na dan kad radim....pitam najviše zbog broja izvješća...
Joppica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:30   #623
Kako sad ide sa putnim troškovima? Dnevnice, putni troškovi, naknada za korištenje privatnog automobila u službene svrhe ne upisuje se u JOPPD ako su isplaćeni na tekući račun, a ako je plaćena u gotovini (preko blagajne) onda se upisuje u JOPPD do 15 u mjesecu za protekli mjesec. Da li je tako ispravno?
ATOMIX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:31   #624
Quote:
ATOMIX kaže: Pogledaj post
Kako sad ide sa putnim troškovima? Dnevnice, putni troškovi, naknada za korištenje privatnog automobila u službene svrhe ne upisuje se u JOPPD ako su isplaćeni na tekući račun, a ako je plaćena u gotovini (preko blagajne) onda se upisuje u JOPPD do 15 u mjesecu za protekli mjesec. Da li je tako ispravno?
I mene zanima isto. Ovo sam samo načula, nigdje za pročitati....
Joppica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:45   #625
Sve se prikazuje bez obzira na nacin isplate, osim ako je smjestaj, prijevoz, cestarina placeni preko firme i to vrijedi iskljucibo kad su u pitanju putni nalozi. Taj dio se u tom slucaju izostavlja iz JOPPD-a. To vrijedi samo za ovu godinu, to je kao prijelazni period.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:52   #626
Znači ako se hotel, cestarina, gorivo plate preko žiroračuna direktno na žiroračun sa naravno R1 računom koji glasi na firmu.
Onda se radniku može isplatiti samo terenski dodatak i samo njega upisati u JOPPD i to je to ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:54   #627
Quote:
unicom kaže: Pogledaj post
Novost je bar za mene da u JOPPD idu obracunani, a neisplaceni putni nalozi.
jel nije da ovo ide tek od 01.01.2015., a u 2014. se predaje JOPPD samo po isplacenom PN
__________________
FORZA MILAN FINO ALLA MORTE!!! - Gennaro Ivan Gattuso
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:57   #628
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
jel nije da ovo ide tek od 01.01.2015., a u 2014. se predaje JOPPD samo po isplacenom PN
Ne, bar su tako danas rekli na RRIF-ovom seminaru. To je i meni bila novost.

Ali, kada predas putni nalog sa sifrom da nije isplacen, po njima, za sada, ne treba ponovno prikazivati kroz JOOPD kada bude isplacen.

Naravno, vaze svi oni datumi za predaju. Dakle, ako isplatis putni nalog koji je obracunan i proknjizen u 1 mjeseca recimo, 08.02. 2014. stavljas sifru 17, a ako nije isplacen do krajnjeg roka predaje obrasca za neoporezive primitke koji je do 15. u mjesecu za prethodni mjesec, onda sifra 39 da nije ispacen.

Zadnje uređivanje lili p. : 09.01.2014. at 19:16. Reason: Spajanje postova
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 19:14   #629
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
pao sustav u poreznoj danas ...
Oduševljena sam

Posebno volim kad im padne sustav. Naravno nema alternativnog rješenja za predaju. Pa mi još kažu - Gospođo, mogli ste predati jučer

Puno hvala svima koji nam pomažu da se snađemo u ovoj šumi zakona i propisa i pravilnika i mišljenja i...
__________________
It could have been...

Zadnje uređivanje lili p. : 09.01.2014. at 19:20.
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 19:39   #630
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Nakon puno puno klikanja po raznim opcijama chrome-a proradio gumb odabir datoteke na eporeznoj (na testnoj neće, al ko šiša testnu više !) ali eto novog problema...greška u xmlu...program Synesis ...

Slušam ideje...poslala mail Pupilli ali da pitam i tu možda je netko imao takav slučaj ??

[IMG][/IMG]
Čisto ako nekog zanima i susretne se sa istim problemom ikad u budućnosti, samo treba windows na hr jezik stavit i onu opciju za unicode isto na hr ...jer kad sejvaš obrazac unutra ne prepozna sve znakove hr jezika i desi se belaj

case
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 19:57   #631
pozdrav svima! da li netko ima da isplaćuje plaću zadnji dan u mjesecu za mjesec? npr. 31.01.2014. za 1.mjesec, koje su onda šifre predaje joppd-a? isto kao i da je plaća+doprinosi+porez?? npr. za 1.mjesec, isplaćeno sve 08.02.2014. ? unaprijed puno hvala
cvajerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 20:02   #632
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Odi u obrasce, u JOPPD i pozicioniraj se tekst više..., uđi i obriši obrazac koji si slala. Zatim pobriši folder u kojem ti je stara snimka (ovo je previše, ali da se isključe sve moguće nepotrebne situacije).
Nakon što si napravila sve ovo, i što treba i što ne treba, ponovi spremanje obrasca, učitavanje i slanje. Trebalo bi upaliti.
Obrazac izbrisan...ponovno javilo da obrazac postoji.....svejedno sam ga potpisala i poslala 08.01. i danas vidim na PU proknjižen samo jedan obrazac, ovaj od 08.01.
Znači, ne obazirati se na poruku ove vrste
RIN-KA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 20:06   #633
Pantheon

Zanima me da li netko radi u Pantheonu?
Hrpa pogrešaka....ispravke obrasca ručno.....
RIN-KA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 20:42   #634
Čudno, Pantheon se hvali kao dobar program.
capt.Picard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:12   #635
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
jel nije da ovo ide tek od 01.01.2015., a u 2014. se predaje JOPPD samo po isplacenom PN
I ja sam tako razumijela.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:30   #636
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
I ja sam tako razumijela.
Radi se o izmjeni pravilnika- nn 160/13
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:35   #637
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Znači ako se hotel, cestarina, gorivo plate preko žiroračuna direktno na žiroračun sa naravno R1 računom koji glasi na firmu.
Onda se radniku može isplatiti samo terenski dodatak i samo njega upisati u JOPPD i to je to ?
Citiram: od 01.01.2014 do 31.12.2014. na joppd-u ne iskazuju se naknade troskova za sluzbena putovanja u svezi prijevoza i nocenja, ako racuni o tim obavljenim uslugama glase na isplatitelja i placaju se izravno sa racuna isplatitelja.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:48   #638
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Znači ako se hotel, cestarina, gorivo plate preko žiroračuna direktno na žiroračun sa naravno R1 računom koji glasi na firmu.
Onda se radniku može isplatiti samo terenski dodatak i samo njega upisati u JOPPD i to je to ?
Ako mislis na terenski dodatak, ja sam shvatila da se ti ostali troskovi uopce ne prikazuju bez obzira tko ih i kako placa, samo znaci iznos terenskog dodatka. Pa je to puno jednostavnije s obzirom da je iznos terenskog kao i dnevnica, a i nema uvjeta vremena provedenog na radu na terenu kao kod putnog naloga.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:52   #639
Ako jos netko to moze potvrditi, bilo bi dobro, da nisam nesto slucajno krivo shvatila.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 00:26   #640
Quote:
unicom kaže: Pogledaj post
Ne, bar su tako danas rekli na RRIF-ovom seminaru. To je i meni bila novost.

Ali, kada predas putni nalog sa sifrom da nije isplacen, po njima, za sada, ne treba ponovno prikazivati kroz JOOPD kada bude isplacen.

Naravno, vaze svi oni datumi za predaju. Dakle, ako isplatis putni nalog koji je obracunan i proknjizen u 1 mjeseca recimo, 08.02. 2014. stavljas sifru 17, a ako nije isplacen do krajnjeg roka predaje obrasca za neoporezive primitke koji je do 15. u mjesecu za prethodni mjesec, onda sifra 39 da nije ispacen.
Dajte još jednom molim,
ako se putni nalog obračuna i isplati u prvom mjesecu, a putni nalog se odnosi za putovanje u prosinincu 2013, da li sifra za, recimo da je samo dnevnica, ide 17 ili 39?
ibica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.