Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2014., 23:56   #6521
Probavao sam raditi duplu površinu pa je bilo previše,odnosno vjetar je opet unosio promjene,puno manje ali je unosio. Sada sam spustio na visinu da dobijem 1xpovršinu dimnjaka. Tj,izmjeriš promjer dimnjaka i izračunaš površinu ( d^2*Pi/4 ) i dobiveno podijeliš sa opsegom ( d*Pi ) i dobiješ visinu. Ili jednostavnije podijeliš promjer sa 4! Znači u mom slučaju dimnjak je bio 160,probao sam ga staviti na visinu 80mm ( dvostruka površina od površine dimnjaka ) ali rezultat nije bio zadovoljavajući. Sad sam ga stavio na 40 i sada sam zadovoljan.
bmwmilos is offline  
Old 29.01.2014., 00:21   #6522
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Probavao sam raditi duplu površinu pa je bilo previše,odnosno vjetar je opet unosio promjene,puno manje ali je unosio. Sada sam spustio na visinu da dobijem 1xpovršinu dimnjaka. Tj,izmjeriš promjer dimnjaka i izračunaš površinu ( d^2*Pi/4 ) i dobiveno podijeliš sa opsegom ( d*Pi ) i dobiješ visinu. Ili jednostavnije podijeliš promjer sa 4! Znači u mom slučaju dimnjak je bio 160,probao sam ga staviti na visinu 80mm ( dvostruka površina od površine dimnjaka ) ali rezultat nije bio zadovoljavajući. Sad sam ga stavio na 40 i sada sam zadovoljan.
Puno ti hvala. Zaboravio sam napomenuti da sam danas u Pevecu uzeo jedan štuc od pola metra tako da će sada kapa biti na nekih 70-75cm od krovića.
Znači: imam 12cm unutarnji promjer. r2*Pi, to je 113cm2. Opseg 37,68cm, dakle 113:37,7 je 2,99. 3cm brat bratu. Da, to je to po obadvije formule.
Još samo da negdje nađem novu kapu jer ova je privremeno rješenje.
dankobo is offline  
Old 29.01.2014., 04:52   #6523
Quote:
Flo_Master kaže: Pogledaj post
Naravno da spremnik ide vani (na to mjesto ću staviti nešto peleta).
Bosch 2000b sam gledao i on je u igri. Jedino me malo odbija čelični kotao (drugi imaju lijevane). Plamenik je (čini mi se) Ferrolijev, tj. to je zajednički razvoj.
Btw, je li bolje uzeti jaču peć koja će manje raditi ili slabiju koja će više raditi?
A prednost lijevanog u odnosu na čelični je... -.-

Malo se informiraj o Boschu 2000B, to nije nov kotao, duugo je na tržištu i to dugi niz godina, taj koncept kotla je doveden praktički do savršenstva, pogotovo kad govorim u kombinaciji s peletima...to malo čudo mi daje maksimalnih 100 stupnjeva temperaturu dimnih plinova s plamenikom podešenim na 17 Kw, i to govorim tvornički...nije samo slučaj kod mene, susjed 200 metara od mene isti slučaj, sve tvornički, dimni plinovi na 100 stupnjeva na 17 Kw...nađi mi kotao u tom cjenovnom rangu s takvim performansama, odnijet ću ga odmah u staro željezo...da ne govorim koliko ga je lako čistit, dvije male špijunke na vrhu kotla s pogledom na plamen plamenika, tako da ga idiot može podesit bez ikakvog instrumenta...iskombiniran s odgovarajućim dimnjakom ne može nikako poći po krivu...plamenik staviš koji hoćeš, naravno ako hoćeš u kompletu dolazi samo s ferrolijem
skyman is offline  
Old 29.01.2014., 07:26   #6524
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
A prednost lijevanog u odnosu na čelični je... -.-

Malo se informiraj o Boschu 2000B, to nije nov kotao, duugo je na tržištu i to dugi niz godina, taj koncept kotla je doveden praktički do savršenstva, pogotovo kad govorim u kombinaciji s peletima...to malo čudo mi daje maksimalnih 100 stupnjeva temperaturu dimnih plinova s plamenikom podešenim na 17 Kw, i to govorim tvornički...nije samo slučaj kod mene, susjed 200 metara od mene isti slučaj, sve tvornički, dimni plinovi na 100 stupnjeva na 17 Kw...nađi mi kotao u tom cjenovnom rangu s takvim performansama, odnijet ću ga odmah u staro željezo...da ne govorim koliko ga je lako čistit, dvije male špijunke na vrhu kotla s pogledom na plamen plamenika, tako da ga idiot može podesit bez ikakvog instrumenta...iskombiniran s odgovarajućim dimnjakom ne može nikako poći po krivu...plamenik staviš koji hoćeš, naravno ako hoćeš u kompletu dolazi samo s ferrolijem
Nemoj pretjerivati još te budu optužili ko mene ovdje na forumu, da sam u sukobu interesa i da reklamiram tog BOSCHA , možda si i plaćenik , ha ha .
ramzay is offline  
Old 29.01.2014., 10:24   #6525
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
CUUPO

http://i42.tinypic.com/29px5jq.jpg

bilo je na forumu pitanja o tom seltronu , ne znam više na kojem, daj napiši listing koje si parametre ukucao u njega da se ljudi mogu time koristiti
Sto se tice ACC20 SELTRON Elektronike ja sam parametre podesio tako da mi temperatura(radijatorska) sto brze postigne zadatu t.1. temperaturu i za sada odradjuje bezprijekorno /
Zadati parametri

t.1.-40
t.2-50
t2.-99
LL-Veoma vazna postavka prilikom postavljanja mis ventila (da li otvara sa lijeve ili sa desne strane )
OP-Hladjenje ili grijanje
P_-3.0
1_-3.0
d_-3.0
Pu-2
cuupo is offline  
Old 29.01.2014., 11:00   #6526
Quote:
dadoposušje kaže: Pogledaj post
Tako je ispravno izmjeriti odmah iza dimnovod.cijevi ,a ne na polovici cijevi nadomak dimnjaka ili ne poslije klapna,ili je neispravan termometar max .do 100 C..,malo ste preuveličali priču o novoj metodi...
Uz duzno postovanje ,ja sam ovo preuvelicao toliko koliko ljudi nisu mogli da vjeruju da se na minusu kuca moze grijati sa radijatorskom vodom od 40 C ,a vjerujte da moze zato sam i napisao mjesto odakle dolazim da svi koji sumnjaju mogu doci popiti kafu i uvjeriti se .A sto se tice temperature jedini al JEDINI nacin kako sam uspio spustiti temperaturu a zaboravio sam detalje da spomenem u prethodnom postu je to da sam u prvi registar (kotao se sastoji od tri kako ih vec zovemo one komore za dimovod )ubacio dvije SAMOTNe cigle i postavio je u obliku slova "V",u drugi registar sam postavio takodje dvije samotne cigle ali sada postavljene u obrnutom smjeru takodje u obliku slova "V" ,i u treci sam postavio turbulatore (dva direktno i jedan poprijeko)jednostavno htio sam da ukrotim odnosno akumuliram tu temperaturu dima nekako i mislim da sam koliko toliko uspio (kada se postavi samot u samo loziste nema ama bas nikakvog efekta ali iznad kada se postavi cigla tacno ulegne izmedju limova (ostane par milimetara odozgoi sa strana i srednji prolaz)tako da sto se tice refleksije temperature ima dosta dobru iskoristivost upravo zbog te blizine limova,sa ovim sistemom sam dobio da mi se temperatura kotla i prilikom gasenja gorionika podigne za par stepeni vise neg inace i temperatura dimnjaka(odmah na izlazu) znatno spadne .
cuupo is offline  
Old 29.01.2014., 13:41   #6527
Quote:
cuupo kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje ,ja sam ovo preuvelicao toliko koliko ljudi nisu mogli da vjeruju da se na minusu kuca moze grijati sa radijatorskom vodom od 40 C ,a vjerujte da moze zato sam i napisao mjesto odakle dolazim da svi koji sumnjaju mogu doci popiti kafu i uvjeriti se .A sto se tice temperature jedini al JEDINI nacin kako sam uspio spustiti temperaturu a zaboravio sam detalje da spomenem u prethodnom postu je to da sam u prvi registar (kotao se sastoji od tri kako ih vec zovemo one komore za dimovod )ubacio dvije SAMOTNe cigle i postavio je u obliku slova "V",u drugi registar sam postavio takodje dvije samotne cigle ali sada postavljene u obrnutom smjeru takodje u obliku slova "V" ,i u treci sam postavio turbulatore (dva direktno i jedan poprijeko)jednostavno htio sam da ukrotim odnosno akumuliram tu temperaturu dima nekako i mislim da sam koliko toliko uspio (kada se postavi samot u samo loziste nema ama bas nikakvog efekta ali iznad kada se postavi cigla tacno ulegne izmedju limova (ostane par milimetara odozgoi sa strana i srednji prolaz)tako da sto se tice refleksije temperature ima dosta dobru iskoristivost upravo zbog te blizine limova,sa ovim sistemom sam dobio da mi se temperatura kotla i prilikom gasenja gorionika podigne za par stepeni vise neg inace i temperatura dimnjaka(odmah na izlazu) znatno spadne .
Može koja slika šamota?
bmwmilos is offline  
Old 29.01.2014., 13:41   #6528
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Nemoj pretjerivati još te budu optužili ko mene ovdje na forumu, da sam u sukobu interesa i da reklamiram tog BOSCHA , možda si i plaćenik , ha ha .
Haha...istina, bolje da sutim, ako mi poslodavci u boschu vide da sam preocito angaziran u reklamiranju kotla, ode provizija

Zadnje uređivanje skyman : 29.01.2014. at 13:48.
skyman is offline  
Old 29.01.2014., 14:21   #6529
Buderus G115 Ferroli SUN P7

Pozdrav
Pokušao sam potražiti na forumu no nisam našao odgovor za pitanje koje me zanima. Pa ga postavljam u nadi da nije ni bilo negdje postavljeno .
Imam Buderus G115 kotao i Logamatic 2107 M dva kruga grijanja podno i radijatori cca 170 kvadrata grijane površine. Prešao bi na pelete koliko sam uspio pohvatati najjeftinije rješenje je zamjeniti plamenik s Feroli SUN P7 uz tokarenje vrata na odgovarajući promjer, ono što nisam skužio je automatika.
Daklem hoću li moći i dalje koristiti Logamatic 2107 M i kako bi to funkcioniralo?
mirko.es is offline  
Old 29.01.2014., 14:36   #6530
Thumbs up

Quote:
cuupo kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje ,ja sam ovo preuvelicao toliko koliko ljudi nisu mogli da vjeruju da se na minusu kuca moze grijati sa radijatorskom vodom od 40 C ,a vjerujte da moze zato sam i napisao mjesto odakle dolazim da svi koji sumnjaju mogu doci popiti kafu i uvjeriti se .A sto se tice temperature jedini al JEDINI nacin kako sam uspio spustiti temperaturu a zaboravio sam detalje da spomenem u prethodnom postu je to da sam u prvi registar (kotao se sastoji od tri kako ih vec zovemo one komore za dimovod )ubacio dvije SAMOTNe cigle i postavio je u obliku slova "V",u drugi registar sam postavio takodje dvije samotne cigle ali sada postavljene u obrnutom smjeru takodje u obliku slova "V" ,i u treci sam postavio turbulatore (dva direktno i jedan poprijeko)jednostavno htio sam da ukrotim odnosno akumuliram tu temperaturu dima nekako i mislim da sam koliko toliko uspio (kada se postavi samot u samo loziste nema ama bas nikakvog efekta ali iznad kada se postavi cigla tacno ulegne izmedju limova (ostane par milimetara odozgoi sa strana i srednji prolaz)tako da sto se tice refleksije temperature ima dosta dobru iskoristivost upravo zbog te blizine limova,sa ovim sistemom sam dobio da mi se temperatura kotla i prilikom gasenja gorionika podigne za par stepeni vise neg inace i temperatura dimnjaka(odmah na izlazu) znatno spadne .
Moguće je to izvesti barem nekoliko dana u očišćenim kotla ,da potraje dok ne pojavi ERROR E1-PREVELIK OTPOR LOZIŠTA,zbog zapunjenosti lozišta,registra i dimovod.prolaza od pepela,kao što je bio moj slučaj s šamotom od 6,5 cm,,poslikaj postavu šamota u svim registra,ima li tvorničke turbulatore u komori?,,nije lako pogoditi da se uskladi režim grijanja do pojave E1..sve najbolje..
dadoposušje is offline  
Old 29.01.2014., 16:35   #6531
Quote:
cuupo kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje ,ja sam ovo preuvelicao toliko koliko ljudi nisu mogli da vjeruju da se na minusu kuca moze grijati sa radijatorskom vodom od 40 C ,a vjerujte da moze zato sam i napisao mjesto odakle dolazim da svi koji sumnjaju mogu doci popiti kafu i uvjeriti se .A sto se tice temperature jedini al JEDINI nacin kako sam uspio spustiti temperaturu a zaboravio sam detalje da spomenem u prethodnom postu je to da sam u prvi registar (kotao se sastoji od tri kako ih vec zovemo one komore za dimovod )ubacio dvije SAMOTNe cigle i postavio je u obliku slova "V",u drugi registar sam postavio takodje dvije samotne cigle ali sada postavljene u obrnutom smjeru takodje u obliku slova "V" ,i u treci sam postavio turbulatore (dva direktno i jedan poprijeko)jednostavno htio sam da ukrotim odnosno akumuliram tu temperaturu dima nekako i mislim da sam koliko toliko uspio (kada se postavi samot u samo loziste nema ama bas nikakvog efekta ali iznad kada se postavi cigla tacno ulegne izmedju limova (ostane par milimetara odozgoi sa strana i srednji prolaz)tako da sto se tice refleksije temperature ima dosta dobru iskoristivost upravo zbog te blizine limova,sa ovim sistemom sam dobio da mi se temperatura kotla i prilikom gasenja gorionika podigne za par stepeni vise neg inace i temperatura dimnjaka(odmah na izlazu) znatno spadne .

A šta misliš zašto odmah u tvornici nisu stavili takve bliske varijacije turbulatora u dimovodnim prolazima i pohvalili se u specifikacijama s ekstra niskim dimnim temperaturama, zato jer se ne valja previše igrati s dimovodnim prolazima ostavljajuči tako male otvore za prolaze dima, ako dođe do naglog začepljenja i povrata dima/vatre kroz cijev za doziranje peleta može svašta nastati, da ne spominjem to da ste do kraja zatvorili klapnu na izlazu iz peći. Mislite da je neka ogromna razlika u performansama kod temperature dimnih plinova između 100 i npr. 130 stupnjeva, nije. Jedino eto ako ćete dežurati svaki dan provjeravajući komore.

A u ostalom dvije vreće pelata u 14 sati rada peći tijekom dana, na tu kvadraturu i te vanjske temperature nije ništa za hvaliti se.
skyman is offline  
Old 29.01.2014., 17:05   #6532
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
...karpat je troprolazni...
ivek-k uz svo dužno poštovanje, ali ako je taj tvoj karpat troprolazi e onda ja ne kužim pod milim Bogom ništa, kaj zbilja misliš da su to 3 prolaza ?
Ja tu ne vidim niti jedan pravi prolaz

Ali svejdeno, zmajadin je (ako sam dobro zapamtio) stvarno dobio odlične rezultate sa pelet setom i gusnatim kotlom (ali u tom gusnatom kotlu je bila orginal 'pregrada' za ložu i još pravi turbulatori i ako se ne varam bilo je i malo šamota na pravim mjestima... )

Uglavnom, bilo kako bilo, ivek-k molim te da ne pričaš više da je to tri prolaza jer budu ljudi zbilja mislili da kupuju nešto sa tri prolaza (ta tri prolaza bi trebali biti jako dobri ljudima koji imaju odličan dimnjak (a ne neki prcljek koji je jedva šparhet držal živim))

Zadnje uređivanje mranderson : 29.01.2014. at 18:07.
mranderson is offline  
Old 29.01.2014., 17:20   #6533
Quote:
mirko.es kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Pokušao sam potražiti na forumu no nisam našao odgovor za pitanje koje me zanima. Pa ga postavljam u nadi da nije ni bilo negdje postavljeno .
Imam Buderus G115 kotao i Logamatic 2107 M dva kruga grijanja podno i radijatori cca 170 kvadrata grijane površine. Prešao bi na pelete koliko sam uspio pohvatati najjeftinije rješenje je zamjeniti plamenik s Feroli SUN P7 uz tokarenje vrata na odgovarajući promjer, ono što nisam skužio je automatika.
Daklem hoću li moći i dalje koristiti Logamatic 2107 M i kako bi to funkcioniralo?
možeš koristiti sve kao što je bilo.
samo kabel od plamenika na ložu (nisi napisao na koji energent se sad griješ) spojiš na ferolijev pelet plamenik.
sve ostaje isto.
morati ćeš koji turbulator izvadit al to ćeš i sam skužit.

montirao sam feroli plamenike sa buderus upravljanjem. imaju tu i moje fotke od prošle zime pa potraži.
stmat is offline  
Old 29.01.2014., 18:32   #6534
ma zna li neko dobru peć na pelete za grijane 100m kvadratnih.Iz prve ruke,prakse.
full se izgubim u silnom iščitavanju....
Black animal is offline  
Old 29.01.2014., 19:41   #6535
Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
ma zna li neko dobru peć na pelete za grijane 100m kvadratnih.Iz prve ruke,prakse.
full se izgubim u silnom iščitavanju....
Peć za centralno ili etažno, kakva je izolacija prostora, kakav je dimnjak, na šta trenutno grijete, kolika vam je trenutna potrošnja, što više informacije napišete, dobit ćete bolju preporuku
skyman is offline  
Old 29.01.2014., 19:52   #6536
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
A šta misliš zašto odmah u tvornici nisu stavili takve bliske varijacije turbulatora u dimovodnim prolazima i pohvalili se u specifikacijama s ekstra niskim dimnim temperaturama, zato jer se ne valja previše igrati s dimovodnim prolazima ostavljajuči tako male otvore za prolaze dima, ako dođe do naglog začepljenja i povrata dima/vatre kroz cijev za doziranje peleta može svašta nastati, da ne spominjem to da ste do kraja zatvorili klapnu na izlazu iz peći. Mislite da je neka ogromna razlika u performansama kod temperature dimnih plinova između 100 i npr. 130 stupnjeva, nije. Jedino eto ako ćete dežurati svaki dan provjeravajući komore.

A u ostalom dvije vreće pelata u 14 sati rada peći tijekom dana, na tu kvadraturu i te vanjske temperature nije ništa za hvaliti se.


A u ostalom dvije vreće pelata u 14 sati rada peći tijekom dana, na tu kvadraturu i te vanjske temperature nije ništa za hvaliti se
Kako genijalna izjava

Hajd molim te procitaj moj post malo bolje ovaj sto sam postavio sa slikama ,mislim da ovdje niko nije dosao da se hvali ja jednostavno pokusavam da izvucem najbolje iz ULOZENO-DOBIJENO znam i ja da je najbolje otici zamijeniti kotao uzeti manji i iskesirati 3000 ojra al nesto mi se neda ,moj kotao radi samo petnaest minuta po satu i u tih petnaest minuta temperatura je taka kakva je nit sta uvelicavam niti se sta hvalim ,rekao sam da sve kritike i sugestije prihvatam al molim te mani se tih ?,ako imas bolji nacin kako iskoristiti CM Kotao od 40 kw sa CM Gorionikom od 35 kw da nam svima ovdje kazes .

Nema malih otvora vec ima otvor da mozes ruku gurnuti a to da se zacepi je GOTOVO PA NEMOGUCE /
Slike slijede cim vremena safatam .

Zadnje uređivanje cuupo : 29.01.2014. at 19:56. Reason: Pogresna rijec
cuupo is offline  
Old 29.01.2014., 20:43   #6537
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
možeš koristiti sve kao što je bilo.
samo kabel od plamenika na ložu (nisi napisao na koji energent se sad griješ) spojiš na ferolijev pelet plamenik.
sve ostaje isto.
morati ćeš koji turbulator izvadit al to ćeš i sam skužit.

montirao sam feroli plamenike sa buderus upravljanjem. imaju tu i moje fotke od prošle zime pa potraži.
Zahvaljujem na odgovoru. Potražiti ću slike za sad sam našao neke postove o automatici pa je tamo prebačeno, da grijem se ložom malo litara ali sad i za to treba puno novca po prvom računu prva sezona s preinakama će me doći isto novca a kasnije upola manje. Turburator?, ako sam dobro skužio dva su kod men.
mirko.es is offline  
Old 29.01.2014., 22:47   #6538
cijena

Nažalost svjedoci smo rasta cijena peleta. Po vreći se lani kretala cijena od 26 pa do 31 prema mojim spoznajama dok ove godine tu na obali ispod 30 vreće nema osim nešto malo u Konzumu (27) ali su količine bile neznatne. U Puli cijene idu i preko 36 kuna !

Ako ovakav trend bude nastavljen uz vrlo jednostavne računice o konkurentnosti grijanja na pelete neće se moći razgovarati. Porast za nepunih 6 mjeseci je bio preko 30 % ! Cijene u HR i Italiji su se očito iznivelirale i što vidimo po cijenama u trgovinama. Da li je to kraj rasta cijena ?
kalamar is offline  
Old 30.01.2014., 06:17   #6539
kupujte pelete u ljeti, sigurno postoji neki kutak svemira u koji ih možete staviti da čekaju do zime, i bez brige ste, nema strepnje hoće li biti nestašica, i nema straha od divlje cijene u sezoni.
johnden is offline  
Old 30.01.2014., 07:20   #6540
Quote:
kalamar kaže: Pogledaj post
Nažalost svjedoci smo rasta cijena peleta. Po vreći se lani kretala cijena od 26 pa do 31 prema mojim spoznajama dok ove godine tu na obali ispod 30 vreće nema osim nešto malo u Konzumu (27) ali su količine bile neznatne. U Puli cijene idu i preko 36 kuna !

Ako ovakav trend bude nastavljen uz vrlo jednostavne računice o konkurentnosti grijanja na pelete neće se moći razgovarati. Porast za nepunih 6 mjeseci je bio preko 30 % ! Cijene u HR i Italiji su se očito iznivelirale i što vidimo po cijenama u trgovinama. Da li je to kraj rasta cijena ?
Prema konferencijama , simpozijima i sličnim skupovima gdi se dobro jede i pije ispada da su domaći proizvođači peleta na rubu ponora, da kažem narodski svi su u ku. cu, ali bez obzira na to i dalje se planiraju raznorazne megalomanske investicije i novi kapaciteti.

Početna zamisao sa peletima , tamo u Californiji u firmi CPM ( California Pellet Mill) je bila slijedeća -hajmo od drvenih trupaca napraviti grede pa od njih napraviti kuću ili namještaj , pa od otpadaka parket , pa od otpatkovog otpatka lamel parket , a od piljevine napravimo pelet. Koru, grane , okrajke ćemo samljeti i sa sječkom ložiti kotao za sušaru greda ili friza za parket.

Ali kod nas se u tvornicama drobe trupci zajedno sa granama i korom, a to daje nekvalitetan proizvod, ima ih koji odvajaju koru ali opet drobe -melju trupce , za sve to treba energija trebaju neki strojevi iz uvoza naravno, a sve to košta , sve je to na kredit i zato je trenutno pelet skuplji od plina

Tendencija je osamostaljivanje ( odvajanje od HEP a) tih firmi po pitanju el. energije tako da grane i otpad melju i kure u kotlovima koji daju paru , a ta para vrti turbinu, a ona daje struju , a ta se struja troši za drobljenje trupaca i prešanje pelleta, otpadna toplina se troši za sušenje piljevine prije prešanja, a višak struje se prodaje HEP u i to sa faktorom 2,5 puta .

Krug djeluje ispravno i sve kao da ima smisla na prvi pogled , i strane banke daju kredite za stranu opremu, na kraju i će strani radnici raditi u tim tvornicama , jer mi ne školujemo radnike , tehničare ni inžinjere za ta nova zanimanja, za te nove tehnologije.

Za razliku od onih velikih termoelektrana koje su građene po jugi na bazi parnog kotla iz Zagreba turbine iz Karlovca generatora iz Zagreba i manje više sve ostale opreme iz zagrebačke županije, dana su to kotlovi iz neke pripizdine. A koriste se termodinamićki procesi koji ni meni nisu potpuno jasni , i tek se sad unatrag godinu dvije rade doktorski radovi na faksu na temu ORC procesa http://http://www.sumari.hr/biomasa/.../3-1Loncar.pdf , a sve je to prekasno za neku ozbiljnu aplikaciju, dovedeni smo u situaciju da kao telci u štali gledamo u nova vrata, dok u kotlu umjesto vode kuhamo "nitro razređivać" i onda sa tom "parom" vozimo turbinu ????? mama miaaaaaa

Zadnje uređivanje ramzay : 30.01.2014. at 07:53.
ramzay is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.